Naši snimci saobraćajnih situacija

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od nidza » 23 Sep 2020, 18:33

Na prvu loptu pomisliš koji debil, ali na svako naredno gledanje, ovde ovo može biti svako od nas u kraju koji ne poznaje i koji je pun uličica.

Vlado, šta bi ti radio, vozio za traktorom do kraja te ulice, ili ga obišao čim pre?

programer
Postovi: 375
Pridružio se: 07 Apr 2017, 17:31

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od programer » 23 Sep 2020, 20:23

S tim sto ovde po videu ne deluje da je on bio odmah iza traktora, vec se pravi pametan, pa obilazi i traktor i pasat, a mozda i taksistu iza.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Vladapetr » 23 Sep 2020, 20:38

nidza je napisao:Na prvu loptu pomisliš koji debil, ali na svako naredno gledanje, ovde ovo može biti svako od nas u kraju koji ne poznaje i koji je pun uličica.

Vlado, šta bi ti radio, vozio za traktorom do kraja te ulice, ili ga obišao čim pre?
Svakako tu ne bih nikoga obilazio, da ja nisam naišao on bi obilaženje završio debelo u raskrsnici. Levi krak raskrsnice je jasno vidljiv, a desni (iz kojeg dolazim) sve i da nije vidljiv bilo bi mu dovoljno da opazi kako postoji jer je kombi tu ušao baš kad sam ja naišao.
Mislim da je on obilazio kolonu, pitanje koliko vozila u cugu.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Sloba » 23 Sep 2020, 20:39

Ma, Mercedes debelo u ruskom ruletu, nema diskusije.

Sent from my MI 9 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Vladapetr » 23 Sep 2020, 20:44

U momentu sam iskulirao, ali posle sam pola dana bio lud. Kombinacija toga što mi se bekeljio dok je prolazio (majke mi, ne zezam se ) i pomisli kako bi se ovo završilo da je išao malo brže/ili da je traktor bio malo bliže raskrsnici.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Ji 4Tze » 23 Sep 2020, 22:39

Tako ti i treba kad ga gledaš u facu :)
Čuj plazi se, pa kad majmun ovako obilazi, šta očekuješ da radi kad ga gledaš? :)
Ja baš izbegavam da gledam druge vozače, shvatio sam da kad naprave glupost, poslednje što sebi treba da dozvolim je da pogledam magarca s druge strane...
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od pedja » 24 Sep 2020, 06:51

Nije baš isto, ali kada loše procene pri preticanju, na magistrali, pa zbog njih (sebe i drugih na putu) kočiš ili bežiš sa puta, scenario je sledeći:
1. Ako su sa nekim u kolima, šatro opušteno ćaskaju sa tim drugim, smeju se, ludilo, kao sve je kul, nisam napravio sranje

2. Ako su sami, skrenu pogled negde, kao da su sami na putu i ništa se ne dešava, slično kao i u slučaju 1, samo nemaju sa kime to da podele.

3. Ako te pogledaju, onda mahnu u znak izvinjenja, osim po neka teleća glava sa pogledom "koji ćeš ti Q tu, kada ja pretičem ?".

--

Sa obzirom da sam često na magistrali, imao sam dosta tih situacija. Čini mi se da ih je sve manje, u poslednje vreme. Odnosno, nisam imao baš ekstremnih izbegavanja budala. Bude tu malo kočenja i puštanja, ali bez nekog rizika.

U glavu mi ne idu oni koji pretiču pred nepreglednu krivinu, gde sve zavisi od čiste sreće. Ako sa druge strane izleti (malo brže) drugo vozilo, nema tu spasa.

Sa druge strane, u gradu/naselju je sve više ludila i ljudi sa "zanimljivim" idejama.

Jedna zanimljivost:
Od Podgorice, preko NP do BGa, desilo mi se neverovatan broj puta da se ljudi uključe na magistralu, bez gledanja i lagano, kao da u svoje dvorište skreću. To mi se bar po jednom desi do Užica ili nazad, ali ovaj dan... Kao film da snimaš. Postane smešno. Lik sa BMWom je pobedio: stajao pored puta kupovao voće, seo u auto i krenuo, odmah smotavši na put, a pritom pored njega prolazi kolona, nerealna situacija.




T-T


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od pedja » 24 Sep 2020, 08:10

Ha, čuo me je. Sveže:



Skraćivao sam snimak, pa nisam obratio pažnju na rezoluciju, ali verovatno se vidi sasvim dovoljno.

Skoro uvek neko tuda protrči, pored kolone, preko pune, pa iz trake za levo ode pravo. To rade kada je crveno, pa budu brži od prvog na semaforu. Ovaj je naišao na zeleno, pa nije imao gde da utrči, uz to je naišao i automobil iz drugog smera, pa je smislio nešto novo.

Video sam ga u retrovizoru kako leti pored kolone, pa se pomerih malo, da se bolje usnimi, znao sam šta će da uradi...

Na sve prekršaje, bar je na kraju dao migavac, to je olakšavajuće :D

T-T





ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od ljubitelj » 24 Sep 2020, 08:40

pedja je napisao:
24 Sep 2020, 06:51
Od Podgorice, preko NP do BGa, desilo mi se neverovatan broj puta da se ljudi uključe na magistralu, bez gledanja i lagano, kao da u svoje dvorište skreću.
A što je jako opasno. Naviknu se pa onda tako rade i noću.
Ako se sećaš imali smo žustru polemiku o takvoj situaciji kada je jedan sa Dačijom beše tako podleteo pod nailazeći i pri tom jureći BMW usred noći i mrklog mraka pa su mnogi imali razumevanja za takvo uključivanje na magistralu.

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od stefanan » 24 Sep 2020, 08:42

Šta je u glavi jbt...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10350
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od sebekkg » 24 Sep 2020, 11:57

pedja je napisao:Ha, čuo me je. Sveže:



Skraćivao sam snimak, pa nisam obratio pažnju na rezoluciju, ali verovatno se vidi sasvim dovoljno.

Skoro uvek neko tuda protrči, pored kolone, preko pune, pa iz trake za levo ode pravo. To rade kada je crveno, pa budu brži od prvog na semaforu. Ovaj je naišao na zeleno, pa nije imao gde da utrči, uz to je naišao i automobil iz drugog smera, pa je smislio nešto novo.

Video sam ga u retrovizoru kako leti pored kolone, pa se pomerih malo, da se bolje usnimi, znao sam šta će da uradi...

Na sve prekršaje, bar je na kraju dao migavac, to je olakšavajuće :D

T-T
Ovde na snimku ne pomazu bas ni ovi sto. Su parkirani celom sirinom vozila na putu. Njih takodje bi trebalo rebnuti.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23290
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Day Walker » 24 Sep 2020, 12:09

Ovakvi likovi sigurno kace snimke na pungas stranicu...
Debosi..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od noodles » 20 Okt 2020, 21:13

Kako lako može da se izgine... situacija od juče ujutru, lik (na početku snimka se vidi u daljini), staje sa sva četiri ispred Malog Pariza, otrči do trafike iza, preko crvenog za pešake, ne gleda uopšte. Kupuje, završava, opet kreće da trči ka autu, crveno mu i dalje, gleda samo levo (ulica jednosmerna od Nemanjine ka Kliničkom), i sad naleće plavi auto i malo je falilo. ne mogu da se kladim, da li je auto prošao na žuto ili zeleno, jer se za pešake u tom pravcu već pokazalo crveno. Da je naleteo auto koji je momenat prošao pre ovog plavog, ovog bi skupljali 100m dalje.

Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od ftj » 20 Okt 2020, 21:23

Dizgine covek zbog oka sokolovog :)

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od pedja » 30 Okt 2020, 18:39

U prethodnih par dana, kako žuto svetlo utiče na vozače...


T-T


Odgovori