Ne brže od života!

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
markoue
Postovi: 914
Pridružio se: 21 Nov 2016, 15:56
Garaža: Passat B7 2.0 TDI, PUG 307 1.6 16V

Re: Ne brže od života!

Post od markoue » 12 Mar 2019, 11:41

Slazem se, ali napisah vec da pojas zna te zategne veoma nezgodno, pa cesto nije ni lako odvezati se.
Sigurno je bolje biti vezan, ali ja licno se osecam sigurnije nevezan u tim situacijama.
Сад му није ништа...

fubaler
Banned
Postovi: 164
Pridružio se: 10 Okt 2017, 20:38

Re: Ne brže od života!

Post od fubaler » 12 Mar 2019, 11:42

trojanac je napisao: Pogrešno rezonuješ momak. Ako se desi udes valjda je prvo i najbitnije da sačuvaš svoju glavu, a ako se isprevrćeš nevezan pitanje je hoćeš li ostati pri svesti i bez povreda. Te priče da je bolje biti nevezan ako se strovališ negde u vodu mogu biti i ne moraju biti tačne. To je sve splet okolnosti i sreće, a tvoja prisebnost je najbitnija. Ako si priseban uspećeš i da se oslobodiš pojasa i izvučeš sebe, a i druge ako ima još nekog. Ako se istumbaš u kolima i udariš glavom, onesvestiš se ili povrediš glavu sigurno ne možeš biti priseban i reagovati ispravno.
Moje je misljenje da ti pogresno rezonujes, ali ne bih se bas sad udubljivao dalje, ja kazem sta ja radim i kako sam ja najbezbedniji, a ti radi suprotno nemam nista protiv, samo se nadam da to nikad neces morati u praksi da dozivljavas.
Neces ti ni da se isprevrces ni da bilo gde udaris glavom ako nisi vezan pri brzini od 20-30 na sat, ne brini.


Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Ne brže od života!

Post od nikaragva » 12 Mar 2019, 11:52

Sedeo sam u autu, dok je auto stajao i ucestvovao u saobracajci. Iako sam stajao mirno, glavom sam olupao enterijer. Tako da brzina kretanja tvog vozila nije jedina bitna. Bitna su sva vozila koja ucestvuju.

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Ne brže od života!

Post od somi-car » 12 Mar 2019, 12:03

Mislim da je to bila neka 2007-2008 godina...nisam vise siguran. Krenuo sam iz BG-a preko Đerdapa za Bukurest. Celim putem toplo, nema leda...mislim da je bio Novembar.

Negde u kazanu u jednom tunelu voda koja se slivala napravila je tanak sloj leda. Skontao sam da nemam prianjanje a vec sam isao nekih 70-80 km/h. Na izlasku iz tunela krecu krivine, bez bankine i dole provalija ka Dunavu. Skontao sam da nemam tu nikakve sanse i na izlasku iz tunela odlucio svesno u momentu da ga nabijem bocno njuskom u brdo sa desne strane. Razmisljao bolje da slupam auto i da se zarijem u onaj pesak i kamenje nego da sletim dole. Hvala Bogu manevar je uspeo i sa nekim najmanjim ogrebotinama na prednjem delu ja se izvukao. Da ne duzim....

Poenta price je da nisam bio vezan, devojka sadasnja supruga jeste i posle toga mi je samo bilo u glavi da smo sleteli sta bi bilo dalje. Od udarca sigurno ne bi ostao svestan ili na mestu jer nisam bio vezan. Tako da pitanje u kakvom bi stanju bio nakon toga i da li bi se svesno izvukli iz svega.

Ali sam ubedjen i nekako sam posle toga imao osecaj da sam trebao da budem vezan i da bi mi to povecalo sanse da se izvucem.

To je ono sto sam napisao, da pravila nema vec svako po svom....

Kasnije u toku veceri kamion je tu izleteo, kaomion visio dok ga je prikolica zadrzala. Rekose mi policajci....

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od Stjepa » 12 Mar 2019, 12:27

E upravo...

Jebe vas dokona trolina danima. Neki članovi vam kulturno to i predočiše, al nešto vam puca za to očigledno.

fubaler
Banned
Postovi: 164
Pridružio se: 10 Okt 2017, 20:38

Re: Ne brže od života!

Post od fubaler » 12 Mar 2019, 12:30

To je neka druga prica, nije voznja pokraj mora nema provalije bukvalno na par santim od tebe je more i niko ne divlja svi tu voze 30-40 na sat i sa malom brzinom upadas u vodu, da li se iko vozio bas pokraj mora, ne neke provalije i kanjona, to su neke druge stvari i tad treba biti vezan, ja iskljucivo pisem o voznji kraj mora koje je takoreci u ravni sa vozilom(naravno nije u ravni vozilo je iznad mora), gde svi voze 30-40 i gde su krivine na bukvalno 2 metra, primer od Kotora do Prcnja i dalje ka Tivtu ako se neko tuda vozio zna o cemu pisem.
Ne iznad neke reke pri dozvoljenoj brzini tu se uvek vezati jer je tako bezbednije.
Mislim da me vecina nije razumela na sta ja mislim.

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk


ftj
Postovi: 13106
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od ftj » 12 Mar 2019, 14:16

Ima ljudi koji radije putuju negde kolima nego avionom jer misle da je veca sansa da ce avion da padne nego da ce oni da se sudare. To je apsolutno cinjenicno notorna neistina al iracionalni strahovi se ne pobedjuju tako lako.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Ogi » 12 Mar 2019, 14:58

Ja bih bio taj iako do sada nisam imao takav izbor.

Jedino kad nemas izbora pa moras avionom...

fubaler
Banned
Postovi: 164
Pridružio se: 10 Okt 2017, 20:38

Re: Ne brže od života!

Post od fubaler » 12 Mar 2019, 15:17

ftj je napisao:Ima ljudi koji radije putuju negde kolima nego avionom jer misle da je veca sansa da ce avion da padne nego da ce oni da se sudare. To je apsolutno cinjenicno notorna neistina al iracionalni strahovi se ne pobedjuju tako lako.
Apsolutno se slazem sa tvojom konstatacijom.


Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk


Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10496
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Ne brže od života!

Post od TheWickerMan » 12 Mar 2019, 17:08

Stjepa je napisao:E upravo...

Jebe vas dokona trolina danima. Neki članovi vam kulturno to i predočiše, al nešto vam puca za to očigledno.
Izgleda...

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Vladapetr » 12 Mar 2019, 17:54

Pokazna vežba kako široka demokratija najčešće dovodi do fijaska. Sad će da nam ispira mozak po svim temama, ostaje jedino nada da će negde da se izleti pa nas tako liši svog sveznanja :)
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

1234
Postovi: 59
Pridružio se: 24 Nov 2013, 19:09
Lokacija: sr

Re: Ne brže od života!

Post od 1234 » 12 Mar 2019, 18:43

Kojm brzinom je potonuo auto

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Ne brže od života!

Post od nikaragva » 12 Mar 2019, 19:56

Pa otvorili vrata

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Ne brže od života!

Post od somi-car » 12 Mar 2019, 20:04

TheWickerMan je napisao:
12 Mar 2019, 17:08
Stjepa je napisao:E upravo...

Jebe vas dokona trolina danima. Neki članovi vam kulturno to i predočiše, al nešto vam puca za to očigledno.
Izgleda...

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
Mozda nismo svi toliko redovni na forumu. Nisam ispratio postove sa ovim nikom...

Uostalom banujte ga i kraj. Cemu glupiranje....

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13415
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Ne brže od života!

Post od McGruja » 12 Mar 2019, 20:30

Sve oke, ipak je demokratija pravičnija za sada
A time i forum

Odgovori