Ne brže od života!

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Sinisa G.
Postovi: 2439
Pridružio se: 11 Feb 2014, 11:25
Garaža: GTS, EVO500, GSI
Lokacija: Beograd, Grac

Re: Ne brže od života!

Post od Sinisa G. » 11 Avg 2019, 19:39

member je napisao:
11 Avg 2019, 19:32

Edit: ulete Siniša, napisao je isto što i ja.
Jbg. oduzeh vam prvenstvo.. :)

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11401
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od starac vujadin » 11 Avg 2019, 19:40

Moj post se odnosi na toleranciju u prihvatanju tuđeg mišljenja i razumevanja napisanog. Ovi koji gledaju stvari crno belo, samo neka prihvate da (možda, verovatno) postoje nijanse i neće biti potreba za beskonačnim dokazivanjem koje se uglavnom zasniva na subjektivnom osečaju pravičnosti, nego na poznavanju prava i propisa.

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Ne brže od života!

Post od Risto » 11 Avg 2019, 19:54

U nas je problem što se vežemo više za neke detalje koje karakterišu učesnike nesreće nego na same detalje vezane za saobraćaj.

Mi se fokusiramo na to da li neko vozi A/B auto, iz kojeg staleža dolazi, da li je eventualno kriminalac/wanna be krimos i sl. Ne bavimo se uzrocima nego samo posledicama.

Ugradimo kamere i kažnjavajmo takve vozače, kažnjavajmo sve koji se ne vežu pojasem, više kontrola alkoholisanosti vikendom. Popravimo infrastrukturu, gdje nije pregledno neka bude kružni tok ili neki semafor, izgradimo adekvatne puteve u skladu sa opterećenjem puta i sl.

Ovo je sve teže nego pisati po kuriru i sl. "novinama" kako Turci, dijasporci, BMWisti, tatini sinovi ubijaju pošten narod po Srbiji.

Što se tiče konkretnog slučaja, lik je pijan vozio tuđi auto 120 preko ograničenja, pametnom dosta o njemu. Što se tiče ovog iz Dačie, po meni i on snosi malo krivice, da je stao na stop možda bi video koliko brzo se ovaj kreće. Nas su u auto školi učili da moramo proceniti brzinu vozila na glavnom putu pre nego što se uključimo, desi sa da i danas sam pogrešim u proceni pa da neko koči zbog mene, što isto nije ok jer i mene može sutra neko da pokupi a ja ne moram biti "kriv". Ali šta ja imam od toga ako nisam kriv a ipak sam indirektno izazvao nesreću i posledice po nekoga?

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk


maniaxxx
Postovi: 6362
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Ne brže od života!

Post od maniaxxx » 11 Avg 2019, 20:03

Nije da branim kretena u bmw koji se nazalost nije zaleteo u neki sleper, i to sam ali svejedno, da li bi se isto pisalo da umesto bmw vozi neki peugeot npr...?

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Ne brže od života!

Post od Risto » 11 Avg 2019, 20:13

To je suština priče, neki dan su na putu NS - ZR poginule 3 osobe ali u udesu nije bilo "ništa zanimljivo". Alfa i Opel Meriva, žena zbog telefona prešla u suprotni smer i eto ti nesreće ali mediji nemaju šta da pišu, nema BMWa, alkohola, dosijea i odmah 3 puta manja medijska pažnja.

A ovo je recimo idealan primer da pokažemo kako trenutak nepažnje zbog telefona može da dovede do katastrofe. Isto kao i kod ovog lika što je vozio navodno tuđi BMW, umjesto priče o alkoholu, posledicama, potrebi poštovanja ograničenja kod raskrsnica i u naselju, zašto se mladi voze sa vidno pijanom osobom za volanom i sl, mi diskutujemo o tome da li je imao udes na moru i da li se kurčio pred ribama.

Da je malo više "inteligencije" u vlasti i medijima, pisalo bi se na način da se nešto iz toga nauči a ne da se navlači gnjev i duže tiraž. Jer danas svako može da dođe do BMWa od 200 konja, ako ti ljudi budu svesni šta se može desiti divljenjem onda ćemo možda imati manje poginulih, dokle god se budemo usmeravali na to ko je vozio umesto šta se desilo, neće nam biti bolje.




Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8099
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Ji 4Tze » 11 Avg 2019, 20:30

Pa teško da će napaljeni klinac da vozi Alfu ili Opel Merivu 170 na onom mestu...
ljubitelj je napisao:
11 Avg 2019, 19:03
E kralju, neustupanje prava prvenstva je objasnjeno u jednom pravilniku, koji bi trebao i za tebe da vazi. Zove se ZOBS, zamisli cuda zakon.

Nego me zanima, jel i ti na isti nacin ne postujes obavezu propustanja vozila sa prvenstvom, pa zato branis taj postupak?

Podletela, izletela, podmetnula, nacrtala,,,,,bogat je srpski recnik pa biraj tvom uhu ugodniju rec koja opisuje cinjenicu sa snimka.
Apsolutno važi za mene i poštujem ga, samo ne mogu da verujem da odrasli ljudi imaju tako nizak ili nikakav nivo razumnog stava, jer pravilnik ne osuđuje ni ne ubija a kamoli oživljava nastradale.

Pandan ovome bi bilo da se neko uključivao na AP a pokupio ga neki leteći sa 440km/h

Slika

Iz sveg navedenog, kao i iz one priče o drugom letećem u BMW-u, jedini razlog ovih budalaština ovde je eto da se kontrira i da se poziva na prvenstvo prolaza makar vozio par puta brže od ograničenja, pijan, drogiran, ništa nije bitno sem tog prvenstva prolaza.
Nema je ni hitna u odnosu na semafor pa proleće...
Poslednja izmena od Ji 4Tze u 11 Avg 2019, 20:32, izmenjeno 1 put ukupno.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11401
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od starac vujadin » 11 Avg 2019, 20:30

Kao što spomenuše Markoni i Risto ovde se ovakvi slučaji vode preko tabloida i kreira se javno mnenje i voza se narod kao stoka.

Kada se onaj pevač Lazić slupa u Z4 onda kreiraju sliku da svi maltene treba da se molimo za njegovo zdravlje umesto da ide u zatvor...posle toga se malo posipao pepelom i tako će proći. Kladim se da neće ništa odgovarati za prebrzu vožnju, ugrožavanje bezbednosti, vožnju pod dejstvom...nečega. U međuvremenu, već je objavio klipove kako se vozi nevezan...

Drugi slučaj...opet BMW...lik iz Strahinića bana...zataškavano od prvog dana, slučaj namerno nije praćen, onda je lik dobio smešnu kaznu...to i nije kazna. Umesto da prate slučaj i da vrše pritisak javnosti da svi budu kažnjeni, oni su namerno posle izrečene kazne (kada mu se ne može opet suditi) pustili su ventil sutradan u tabloidima da se malo narod izduva, nabija klikove, komentare, kupuje novine i da tako zarađuju na nama. Sa takvom smešnom kaznom neće naravno ni ona iz Swifta koja je prošla na STOP da odgovara što dodatno svemu daje gorak ukus jer kako ona da odgovara, kad onaj koji je napravio veće sranje je prošao nekažnjeno.

Treći slučaj BMW...ovde se pumpa atmosfera od početka, crno bela slika...baš da vidimo kako će biti. Verovanto opet ništa...i ovaj iz BMW, tj. njegov advokat će ako veštačenje pokaže da je vozač Dacia prekršio propise to sve maksimalno da eksploatiše i da se izvuče. Još ako bude imao para da plati tabloidima da smire priču...eto njega kako divlja lokalnim putevima opet.

Nekad će se desiti da ćete slučajno proći na STOP ili na crveno svetlo (što svakome može da se desi), voziti 20km/h iznad ograničenja (jerje ograničenje smešno nisko, a put vas povuče i ne obratite pažnju), imati koji promil alkohola više od ograničenja (popili jedno pivo više nego što sme pola sata u nekom društvu), preteći na punoj liniji (a sve pregledno), što je sve smešno u odnosu na ove slučajeve, ali ćete najebati više od ovih u ovim pričama i to nepravednost sistema je problem. Onda se stvara bes u društvu i ljudi bi da uzimaju pravdu u svoje ruke i da je podređuju sebi.

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Ne brže od života!

Post od Risto » 11 Avg 2019, 20:40

Da je pravde, nas ne bi trebalo da interesuje suđenje jer bi se podrazumevalo da će krivci biti detektovani i adekvatno sankcionisani. Ovako neko ko upravlja medijskom scenom Srbije, nešto se zataška, nešto se eksploatiše u skladu sa dnevnim potrebama.

Koristi se jeftina propaganda da bi se mi međusobno pokrvili umjesto da ti novinari prate suđenja, više pritisak da se odgovorni sankcionišu i sl.

Nikad se u medijima ne diskutuje o radu policije, stanju puta, signalizaciji, tehničkoj ispravnosti vozila i sl. Recimo na tehničkom se gleda napukli branik a ne dubina sare i starost gume i sl. a pravilnik donosi opet ta država.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk


Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Ne brže od života!

Post od nikaragva » 11 Avg 2019, 20:41

Odavno smo trebali uzeti pravdu u svoje ruke, pa krenuti od glave.

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Ne brže od života!

Post od Risto » 11 Avg 2019, 20:43

Ili da sami smenjujemo i bavimo se svime ili da se iselimo. Ja sam izabrao opciju broj 2...

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk


ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Ne brže od života!

Post od ikac2000 » 11 Avg 2019, 20:58

I da se vise kontrolise, majndset (prostakluk i bahatost, inat i ego da ne pominjem) je sjeban i nasoj i novoj generaciji.

Malopre slucajno vidim vesti, na N1 i Danas, sto mesecima nisam, i sve je jasno da ce i sledeca generacija u globalu da bude kao i ova.

Glavni motiv za mlade da porodicu stvaraju na psihicki bezbednijem mestu.

I da si gradjanin drugog reda (ili treceg u CH), isto si to i u Srb od ove V. I. P. Sega Mega Vega klase, samo sto na zapadu na zivot mozes daleko komotnije da utices.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk






Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Ne brže od života!

Post od antivenom » 11 Avg 2019, 21:05

Dobro je vidim da sad ljudi pocinju ipak da prepoznaju ono o cemu sam prvi dan po nesreci pisao da je bmw kriv a ne dacija koja se vec ukljucila propisno na magistralu i drago mi je da vecina ako mogu da kazem sad ima taj stav jer je po meni ispravan, aman ne moze se leteti putevima i jos biti mortus pijan a neki i drogirani.
Sta neki pokusavaju da promovisu tim sto govore da je krivica u vozacu dacije kad covek se propisno ukljucio I NASTAVIO KRETANJE magistralom dakle ukljucio se nije udario nikoga pri ukljucivanju ukljucio se i nakon koliko hoces 15, 20,50... 100m je udaren OD POZADI da je isao normalnom brzinom da nije leteo bio bi vidjen propusten ne bismo sad pisali o tome.
Covek se ukljucio pogledao nema nikog usao na magistralu nakon 50m biva udaren od pozadi i usmrcen, u cemu je krivica njegova?
Kako da propusti nesto sto ne postoji/ne vidi se/nema ga opet kazem tu je blaga krivina ovaj je doleteo brzinom projektila i to niko od nas ne moze da predvidi, aj nek mi neko objasni prilazi raskrsnici u blagoj krivini, stane pogleda nema nikog krene ukljuci se vozi 50-100m i dobije udarac od pozadi i za sta ste vi tu krivi a ondaj drugi em vas udario od pozadi em mortus pijan em leti 170-200 km/h, kako cete vi predvideti da iza krivine leti budala koja 4 puta juri vise od dozvoljene brzine.
Ja mogu da predvidim da ima budala koje bar duplo vise voze od ogranicenja ali 4 puta to ne mogu ni da predvidim narocito na magistrali aj da je AP to i da moj mozak "razume" ali na ibarskoj 200 ili tik manje, bolest.
A u prilog ove teme
https://www.blic.rs/vesti/drustvo/vozac ... ce/tk0y2mc
hvala bogu i jedan apel dajte ne letite putevima, njima se vozi u saobracaju.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13156
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Grujic » 11 Avg 2019, 21:09

Sinisa G. je napisao:
11 Avg 2019, 19:24
Dacija se je u trenutku udesa vec kretala magistralom( metar, pet, petnaest,nebitno) i udarena je odpozadi.
Tako da je ovaj sa avionom imao prvenstvo prolaza samo u vasim glavama.
A što je bitno što je udarena otpozadi?
Lik se realno loše uključio, i nije udarena posle 50m nego tipa 15m.

Onaj je nisko leteo, teško je verovatno bilo oceniti ali što se toliko insistira na tome da je udaren ravno otpozadi?

Ako vas u gradskom saobraćaju neko bezobrazno iseče, uleti ceo u traku i nabode kočnicu, kriv je onaj ko je udario jer je ravno od nazad??

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9741
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Ne brže od života!

Post od Markoni » 11 Avg 2019, 21:10

Opet ti vrtis svoju plocu. Ovi tvoji postovi me jako podsecaju na ove bljuvotine koje svakodnevno slusamo.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3815
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Ne brže od života!

Post od Kornjaca Rade » 11 Avg 2019, 21:14

Ne citas valjda stvarno ova dusmanova laprdanja.

Odgovori