Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Floyd » 18 Jul 2012, 22:53

Primetio sam da najvise seku likovi koji voze manje-vise krsine...kompleks valjda, jbm li ga.

Bas je juce bila situacija na putu Cacak-Uzice da je lik sa raspad Golfom 1 isekao prvo jedan kamion a posle i jednu Daciu u roku od 2 minuta jer podje u preticanje i ako nailazi auto iz drugog smera a nije svestan koliko mu je slab auto pa posle natezanja bukvalno isece onog sto je na silu pretekao.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Korisnikov avatar
sashicus
Postovi: 872
Pridružio se: 14 Jan 2012, 10:43
Garaža: lancia lybra 1.9 jtd
Lokacija: Nis

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od sashicus » 19 Jul 2012, 00:35

U Nisu su ljudi operisani od kruznih tokova, generalno u zadnje 2 godine je "izniklo" zaista puno kruznih, a idioti kao da voze karuce, kad prilazim kruznom moram da se pazim kao na strelistu...

inace, najvise seku ili krsevi ili auta od preko 30k eura, jer ovi izmedju su ili kredit, lizing ili mukom stecen auto od nekoliko hiljada eura.

off: stojim na semaforu, treci po redu, iza mene lik (sefrane), iste sekunde kad se upalilo zeleno on trubi iza mene... ja nista, sledeci semafor, opet ista kolona, pali se zeleno ovaj majmun zatrubi... ja stanem, okrenem se i kao rukom ga pitam... "sta oces", on nista, pokazuje mi nesto rukom. sledece stajenje, ispred mene tamic pun neke robe, skrece ulevo, ukljucuje se u prometniju ulicu, i posto je tezak, ne moze bas tako da ubrza, idiot se rastrubio iza mene jer zaboga ne moze da ceka, ja stajem otvaram vrate i kao polu-izadjem iz kola i kazem: sta trubis majmune majmunski, jel si normalan? itd itd, psovka za provkom, nije ni vreme ni mesto da ponavljam, on nista, uvuko se unutra i nesto pokazuje... pa dodje mi da uzmem ovaj sesnaestozilni kabl sto drzim u gepeku da bu prebrojim rebra (moracu kabl da prebacim ispod sedista, ali me strah od pandura) :kuku:

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od NexT » 19 Jul 2012, 00:45

ja sviram na semaforima. Nekad i sam sebe iznerviram, ali najvise mrzim spavace na semaforima. I obicno ne sviram onom ispred mene, nego prvom ili drugom u koloni. U BG ima semafora za skretanje levo koji traju jako, jako kratko na koje prolazi nekoliko kola...
Onaj sto je prvi, njega zabole, on ce svakako proci, tako da on kucka poruke, zvera okolo, prica telefonom... A mi ostali da sedimo posle opet 5 minuta na crvenom... :glavomuzid: Na obicnim semaforima predjem u drugu traku, pa nek on stoji kolko hoce...

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Texonja » 19 Jul 2012, 01:28

NexT je napisao:ja sviram na semaforima. Nekad i sam sebe iznerviram, ali najvise mrzim spavace na semaforima. I obicno ne sviram onom ispred mene, nego prvom ili drugom u koloni.
Isto! Najgore mi je kada sam treci u koloni, onaj prvi je neki nesposoban za zivot, a ovaj drugi iza njega ga trpi. Ja kao treci podivljam i nagazim sirenu, a onda se cesto desi da se ovaj drugi nesto uzvrpolji po autu i gleda me kao da ne kapira da ne sviram njemu nego onom prvom.
Danas sam imao situaciju sa jednom belom Skodom 120L , starom ne znam ni ja koliko. Unutra neki covek od 50-tak god, lici na nekog filozofa, cvikeri, nabijen u volan kao zena-pocetnik. Prvo je vozio jedno pola kilometra 30km/h prometnom ulicom gde nisam mogao da ga preteknem. Onda je stao na semaforu gde ima uslovno desno i iako ide desno a upaljena je strelica neko vreme je stajao. Tu sam vec krenuo da ga obidjem sa leve strane i skrenem ispred njega... Onda je ukapirao da ima "zelenu strelicu ka desno", pa je obradio u mozgu tu informaciju i krenuo da skrece desno, onda je stajao 10 sekundi da vidi ima li vozila od levo (a ocigledno je da nije bilo), pa je pogledao desno, pa je onda opet gledao levo neko vreme i onda je napokon krenuo desno i ukljucio se u drugu ulicu... i onda ga je pretekao beli X3 koji mu je svirao i iz kojeg je neki nervozni majmun psovao (pretpostavljam da me on upravo tako vidi, posto verovatno ne smatra da je ista lose uradio).
Neki su nesposobni za zivot, a kamoli za saobracaj. Ja ne znam kako je taj ikad pi*ke dobio sa takvim tunjavim ponasanjem. On mi je gora opcija od one suprotne - totalnog napaljenika.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Rakhil » 19 Jul 2012, 08:42

Amen, brother, amen...
Da pruzim podrsku, ja sviram svim zivima koji bezrazlozno zadrzavaju saobracaj, i svaki dan mi bar jednom dodje da nekome prebrojim rebra, sto rece sashicus. Naravno, uvek ja ispadam drkadzija pozmatracu sa strane, tako to ide.
Bezobrazni i napaljeni vozaci su obicno i prilicno sposobni da krenu, da se ubace i da drze brzinu. Jebiga, prirodna selekcija uslovljava da ne mozes biti bezobrazan vozac a da ne znas da vozis, slupas se pre ili kasnije. Tako da sam napaljene prestao i da primecujem, sve mi manje smetaju, ali zato ovi sto voze ko da je 1967....
Apsolutni izuzeci od ovih pravila su auto skole i kola u kojima su mala deca, njima tolerisem pa da idu 5 na sat i cutke obidjem kad imam priliku.

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od dragan » 19 Jul 2012, 09:43

al ste svi brzi...
ja vozim 30 po gradu, kruziram lagano :opustanje: i nikom ne sviram niti obilazim, ikada :kezo: :kezo: :kezo:

:cool!:

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od nikaragva » 19 Jul 2012, 10:03

Pa normalno, sta ima da jurcas po gradu, vozis 40-50-60 i to je to. Ne zelis da razmisljas kuda da se sklonis i sta da radis i da rizikujes da ne neko udari. Ko hoce da jurca neka trazi prolaz :kezo:

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Rakhil » 19 Jul 2012, 10:18

dragan je napisao:al ste svi brzi...
ja vozim 30 po gradu, kruziram lagano :opustanje: i nikom ne sviram niti obilazim, ikada :kezo: :kezo: :kezo:

:cool!:
Da se nisam nikad vozio sa tobom pa i da ti poverujem, baroncino jedna :mrgreen:
Posebno ne sviras vlasnicima VW/Audi vozila. Jos ako su TDi, stanes pa ih priupitas treba li im neka pomoc :djavo:

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Texonja » 19 Jul 2012, 10:32

nikaragva je napisao:Pa normalno, sta ima da jurcas po gradu, vozis 40-50-60 i to je to.
Voziti 40km/h po Beogradu je kocenje saobracaja. Ja uglavnom drzim nekih 55, cisto jer nemam pojma gde su kamere, a i kao takav usporavam saobracaj pa gledam da se uvek drzim desne trake da ne gusim ljude. Uglavnom se vozi oko 60-70 sa ponekim na 80km/h i to je sve ok, jer su to bulevari sa 2 trake.
Po Zrenjaninu kako gde, negde je i 40 prebrzo, ali uglavnom je 60 ok, negde i 70 km/h. Naravno, ima puno ruralnih vozaca iz ruralnog mi grada Zrenjanina gde u levoj traci zasedne jedan sa 38km/h, u desnoj drugi sa 37km/h i tako se oni vozaju, a iza njih kolona ko u svatovima. Takvi su barem moji utisci iz onih gradova gde manje ili vise cesto vozim.
Novi Sad je po tom pitanju prilicno spor i tamo se prilagodim sporim vozacima i pesacima-kamikazama koji pretrcavaju kao da zele da se bace pod auto na bulevaru sa 3 trake. I taman se naviknes da su to kamikaze i onda vidim nekog ko lagano prelazi ulicu... i onda popizdim kao "gle ovaj idiot, em prelazi bulevar em se vuce"... i onda shvatim da je tu pesacki, bez semafora, nego onako na bulevaru sa 3 trake stavis pesacki. Genijalno, kogod da je to smislio! :)
Ustvari, i nije smesno koliko ljudi je zbog tih pesackih u NS povredjeno ili poginulo... Slika
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od nikaragva » 19 Jul 2012, 10:50

Bio mi je kum u nemackoj na par dana, kaze da tamo nema zastoja, da je saobracaj neverovatno protocan, a niko ne jurca. Mislim na ove manje puteve, ne autoputeve.
Jednostavno svuda su kruzni tokovi, iskljucenja neka, petlje, cak i pred selima sa 5000 stanovnika. Kod nas to ne postoji, sa ovakvima na vlasti nece nikad ni postojati, tako da jbg, vozi se kako ko moze. A lanac je jak koliko i najslabija karika, tako i saobracaj, ides onoliko brzo koliko najsporiji u koloni ... :)

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8814
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Gaginh0 » 19 Jul 2012, 10:59

Ja nikad ne sviram, ako sam 10 puta za ovih 5 godina upotrebio sirenu...

Sta ja imam od toga sto cu svirnuti, niti ce on krenuti pre, nisti ce mu to biti nauk da sledeci put to ne radi. Kao i pesacima kad ucine neku gresku. Ako bas bas stoji 5 sekundi na semaforu kad se upalilo zeleno, onda kratko svirnem, ali samo ako je potencijalni "zagusac saobracaja" odmah ispred mene, a ne tamo neki drugi-treci...

Ne volim ni kad meni sviraju (sto se dogodilo mozda 2-3 puta), i jednostavno sam sebi utuvio u glavu: Da moze prosao bi/krenuo bi brze, ako je vec debil pa se glupira, to sto cu mu ja svirnuti ga nece opametiti. :doubleup:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
RINGE
Postovi: 382
Pridružio se: 06 Jun 2012, 08:52
Garaža: Suzuki SX4 GS

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od RINGE » 19 Jul 2012, 11:52

nikaragva je napisao:Bio mi je kum u nemackoj na par dana, kaze da tamo nema zastoja
Infrastruktura + disciplinovani dobri vozaci = nema guzve.
Kod nas nema infrastrukture + bahati vozaci + losi vozaci = katastrofa

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od methane.master » 19 Jul 2012, 11:57

dragan je napisao:al ste svi brzi...
ja vozim 30 po gradu, kruziram lagano :opustanje: i nikom ne sviram niti obilazim, ikada :kezo: :kezo: :kezo:

:cool!:
Video sam taj kuzing. :djavo:
Širim haos!

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Texonja » 19 Jul 2012, 12:05

Gaginh0 je napisao:Da moze prosao bi/krenuo bi brze, ako je vec debil pa se glupira, to sto cu mu ja svirnuti ga nece opametiti. :doubleup:
Ne slazem se za neke situacije. U preko 50% slucajeva kad neko stoji na semaforu umesto da krene, ni ne vidi da se upalilo zeleno. Stoji zagledan ko zna gde ili nesto gleda dole ili prica sa suvozacem ili drnda telefon. Onda ja svirnem i on krene. Neki dignu ruku u znak izvinjenja i njima i ja obavezno isto uradim. Neki jednostavno krenu bez ikakve gestikulacije.
U svakom slucaju, efekta ima u tom trenutku i u takvim situacijama, a slazem se da nece nikog opametiti to sto sviras kada te isece ili kada ti istrci pesak. Mozes samo da izazoves svadju, jer on to sviranje protumaci kao "je&em ti mater", sto sa moje strane i znaci tako i to ne mora da tumaci vec moze i sa usana da cita. :)

EDIT - takodje ne sviram kada vidim da je beba u autu ili da vozi neka spetljana zena koja je onako sva pod tenzijom uneta u volan i verovatno sama svesna da joj bas ne ide to od ruke. Kada vidim da neko sa tablama koje nisu ZR uradi nesto glupo ili se vuce, ni njima ne sviram nikad jer znam kako je kada vozis u drugom gradu koji ne poznajes.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
RINGE
Postovi: 382
Pridružio se: 06 Jun 2012, 08:52
Garaža: Suzuki SX4 GS

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od RINGE » 19 Jul 2012, 12:15

A najvise me nerviraju oni pametni koji zaobilaze kolonu pa se ubacuju naknadno, bilo na putu, ili u gradu.

Sta sam ja budala sto uredno cekam, a on lasica pa ne mora. :besan: Takve nikad ne pustam, ali se uvek nadje neko ko ih pusti ili koga nateraju da ih pusti. :twisted:

Odgovori