Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Texonja » 19 Jul 2012, 12:21

RINGE je napisao: Sta sam ja budala sto uredno cekam, a on lasica pa ne mora. :besan:
Isto i ja prokomentarisem ovakve situacije SVAKI put. Ali iz iskustva, oni bolje prodju i uvek nadju neku slabu tacku gde da se uguraju.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
sashicus
Postovi: 872
Pridružio se: 14 Jan 2012, 10:43
Garaža: lancia lybra 1.9 jtd
Lokacija: Nis

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od sashicus » 19 Jul 2012, 17:11

mozda me niste dobro razumeli u mom prethodnom postu, majmun svirka za svaki slucaj, na svakom stajanju, bez obzira da li se neko "uspavao" za volanom. to me izludjuje, a jos kad je lego na sirenu zato sto se tamic sporo ukljucuje... doslo mi da :bokser: podrazumeva se da zatrubis nekom ko je zazuljio negde (izlog, telefon), cak se i meni desilo nekoliko puta da se zamislim nesto pa mi ovaj iza zatrubi da krenem, to je sve normalno, i tolerancija u saobracaju treba da postoji...
o idiotima koji seku ili preticu celu kolonu ne znam da li vredi trositi reci, a oni sto se iskljucuju bez migavca... ili skoro kretencina, pazi sad, 4 trake, ide ispred mene levom trakom, bez migavca se prestrojava do polovine desne trake, zatim naglo pravi polukruzno na levo, podrazumeva se bez migavca, ja tik iza njega, sreca sto sam ga procitao jos ranije da nije savestan, inace bih mogo direktno u leva vrata da mu se nabijem, i ko bi bio kriv? ccc :glavomuzid: :glavomuzid: :glavomuzid:

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Одг: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Saša » 19 Jul 2012, 20:52

nikaragva je napisao:Bio mi je kum u nemackoj na par dana, kaze da tamo nema zastoja, da je saobracaj neverovatno protocan, a niko ne jurca. Mislim na ove manje puteve, ne autoputeve.
Jednostavno svuda su kruzni tokovi, iskljucenja neka, petlje, cak i pred selima sa 5000 stanovnika. Kod nas to ne postoji, sa ovakvima na vlasti nece nikad ni postojati, tako da jbg, vozi se kako ko moze. A lanac je jak koliko i najslabija karika, tako i saobracaj, ides onoliko brzo koliko najsporiji u koloni ... :)
Danas sam se uverio kako se fino i bez nervoze vozi po Nemačkoj: kolegu i mene je naime čekao vozač iz firme sa kojom radimo sa nekim velikim crnim VW bez oznaka na aerodromu u Minhenu, prvo sam mislio da je novi Passat no unutra ukapiram da je nešto mnogo veće i luksuznije, verovatno Phaeton ili tako nešto. Neverovatno kako se strpljivo vozi, recimo 10-15 minuta iza drugog na autoputu u levoj traci, bez blicanja ili sviranja da se dotični pomeri, iako čovek vozi "zverinu" od auta. Identično se ponašaju i drugi učesnici u saobraćaju, nema ubacivanja, isecanja niti bilo čega što viđaš kod nas maltene svaki dan. Zaspao sam na kraju pozadi (65 km do odredišta) koliko je lepo i lagano čovek vozio... :)

Tapatalk

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od NexT » 19 Jul 2012, 20:55

Tako voze svi vozaci privatnih firmi i u Srbiji :) Msm, onih normalnih firmi i ljudi koji se bave tim poslom... Ostatak je prica za sebe :D

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Одг: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Saša » 19 Jul 2012, 21:02

Da, u pravu si, a koliko sam ukapirao ovo je bio takođe neki od "de luxe" taksista koji rade samo sa velikim firmama, nema uopšte oznaku taksija na automobilu. :)

Tapatalk

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od NexT » 19 Jul 2012, 21:25

To je to :)

I u Srbiji kad se vozis takvim autom ne osetis ni rupe u Beogradu, ni promenu brzine. Nikome ne blica, ne svira, ne svadja se, prati ogranicenja, vozi maksimalno mekano (bez gnjavaze). Al zato kad je sam u autu... :driving:

(iz licnog iskustva :mrgreen: )

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Одг: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Saša » 19 Jul 2012, 21:32

:)

Tapatalk

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Dusan » 19 Jul 2012, 23:57

Nema sta, next pravi transporter. :kezo:
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od NexT » 20 Jul 2012, 00:13

Ma kakvi, jos spanaca treba da pojedem i km da provozam :)

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Uroš S. » 20 Jul 2012, 10:59

Od spanaća nećeš nakvasati ko Stejtam :)

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5030
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od cozmo » 21 Jul 2012, 09:11

U Omladinskih brigada seku kao nenormalni, bez zmigavca a brzine su vece od 80kmh. Najvise seku ovi iz Telenora sto voze Oktavije (ubedljivo). Umeju kad skrenu posle Rodica levo u O. brigada da odma sibaju u makazice nevidjenom brzinom. Najvise "sekaca" su vlasnici VW vozila, ubedljivo, zatim slede BMW, Audi i ovi sa Skodama i SUV vozilima (uglavnom su to modeli Q serije, X serije ili ovi iz Telenora sto voze Hiluxa). Ne secam se da me je nekad isekao neko sa drugim tipom vozila a da nije dostavno vozilo (ovo je moje iskustvo). Isto vazi i za Milutina Milankovica, deo autoputa kod Zmaja i ovamo kad se skrene ka lakat krivini. U nemalom broju slucajeva imam opasna kocenja zbog budala koji iz leve idu u skroz desnu traku ili obratno bez zmigavca. Takodje, vozaci dostavnih vozila prednjace takodje u krsenju propisa i uletanju u makazice.

Sinoc me neki majmun sa nekim Audiem dva puta isece pre semafora kod Metroa ovde kod nas. Posle je pop....eo kad sam ga odrao na semaforu nije ocekivao da tako mator auto tako ubrzava i na kraju kad me je sustigao morao je ko manijak da koci jer se upalilo crveno na skretanju u naselje. Bio je vidno iznerviran. Pa mislim...
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od NexT » 05 Nov 2012, 18:41

Post u nastavku napisan uz svo duzno postovanje clanovima foruma koji nisu iz Beograda

IDIOTI. Previse degena je doslo iz pi*ke lepe materine gde imaju 2 ulice i jednu raskrsnicu i ne mogu nikako da se snadju u Beogradu.

Sve se odvija danas oko 14h na Nbg, bulevar Pupina.

1. Luk Oil zgrada, lik sa crnim 407, NP table. "ukljucuje se" na bulevar i to tako sto je umesto zute trake koja je potpuno bila prazna on bez ikakvog kocenja uleteo izmedju mene i kombija koji je bio ispred. Ja sam usporavao, bilo crveno na semaforu, neki normalan razmak izmedju mene i kombija i ne znam odakle mu ideja to da uradi. Ja posle kocenja i bezanja u levu traku otvorim prozor i najkulturnije ga pitam "pa dobro, da li si normalan, imao si celu traku praznu", on meni odgovori "pusi kurac", ode u zutu traku i skrene desno u bul Umetnosti :glavomuzid:

2. Par stotina metara dalje, devojka iz AR sa Cliom ulece u bulevar iz Spanskih boraca, prica telefonom i pravo u mene. Znaci nije pokusala da se udene izmedju mene i nekoga neko celim bokom ide u moj auto. Ja nabodem sirenu i kocnicu, malo se povucem levo, ona malo ispravi auto, i cim je videla da sam usporio udje ispred mene u traku. Apsolutno kao da se nista nije desilo. Verujem da ni sad nema predstavu sta je uradila...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29982
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od trojanac » 05 Nov 2012, 18:58

Nema to veze odakle je ko, tako ti se poklopilo. Mene je riba pre neki dan isekla u naselju, kod pumpe, izletela iz sporedne ulice iako ima znak i svi znaju da je sporedna ulica, ali ona je valjda u svojoj glavi umislila da ima prvenstvo jer joj dolazim sa leve strane. Ili, pre bih rekao, bezobrazno je uletela, procenivši da može da prođe. Pritom je naravno pričala telefonom i nimalo nije konstatovala da sam prikočio i pritisnuo sirenu. Ni pogledala me nije.
Juče sam išao do IMMO centra i za tih par km sam se iznervirao više puta, zbog takvih debila.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od NexT » 05 Nov 2012, 19:02

Ne znam, ja mislim da vrlo ima veze sto se ljudi uplase kad vide zutu traku.
Pa koliko puta na ukljucenju sa Sajmista na Brankov most degeni stoje i prave zastoj umesto da koriste zutu traku par desetina metara dok se ne stvori prostor da se normalno ubace...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29982
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od trojanac » 05 Nov 2012, 19:04

Jeste, pa da ga slika kamera sa druge strane mosta. :kezo:
Posetite www.garaza.rs !

Odgovori