Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od steva_anya » 16 Jun 2012, 17:19

Ko Vas "sece" najcesce u voznji: vozaci GSP-a, vozaci motocikla i motora, taksisti, vozaci "jakih i besnih" automobila, posebna grupa "bahati vozaci BMW-a", zene, mladi vozaci-amateri, "raspali Yugici/Kadeti/Golf dvojke" .... ?

Meni u principu ne smeta "seca" u voznji, koliko kad to urade bez upaljenog migavca.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "sece" u saobracaju i kako reagujete?

Post od NexT » 16 Jun 2012, 17:22

smetaju mi oni koji ne shvataju sta rade, i da su u mojoj traci... Oni koji voze agresivno vecinom znaju sta rade, i od njega mozes da ocekujes da ce da te isece, da uleti, proleti kroz narandzasto... Njih jos i gotivim.

Zapravo, u Beogradu mi najvise na p zivac idu oni koji bulevarima voze 50, koji koce na trepcuce zeleno, koji voze levom trakom auto-puta 70-80 i NECE da se pomere kad im blicas. Jednostavno, u Beogradu da bi grad normalno funkcionisao NE MOZE da se vozi sve po PS-u (ne, ne pozivam na manijacenje) i ne moze da se davi. Nije takav grad. Ko hoce da vozi tako, nek ide u Sabac, nece morati u trecu da prebaci jer niko ne vozi preko 30. Ili nek vozi bicikl, zdravije je...

U zadnje vreme mi se cesto desava da me pustaju ljudi u jacim kolima... Tipa, guzva na Brankovom, pusti me lik sa ML 63 AMG O.o
izlazim sa parkinga, pusti me decko sa novom peticom... :doubleup:

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "sece" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Grujic » 16 Jun 2012, 17:31

Next, pola tvog posta nema veze sa temom :)

Nema pravila, u poslednje vreme me retko isecaju i tad budu razni profili.

Ono sto je cesce, je kada trake skrecu u jednom trenutku, kao recimo u Kneza Milosa ili na zelenjaku, tada neko ume da nastavi da se krece pravolinijski a to znaci da mi udje u traku, tu uglavnom budu vozila sa tablicama koje nisu iz Bg pa ne uzmem za zlo jer cenim da ne znaju...

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "sece" u saobracaju i kako reagujete?

Post od NexT » 16 Jun 2012, 17:44

pa dal me isece ili zabode kocnicu na zeleno, isto mi dodje, oduzeo bih mu vozacku u oba slucaja :mrgreen:

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "sece" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Rakhil » 16 Jun 2012, 18:03

Digresija: mada je opste mesto da su vozaci BMW-a bahati, moram im stati u odbranu: ja bas nesto i ne primecujem bahatost u klasicnom smislu te reci kod njih. Ima primera, nije da nije, batica skrpi par hiljada i kupi raspalu bembaru pa istripuje da je Fandjo, ali to sve redje vidjam.
Nekako mi vozaci BMW-a imaju stav "ja sam brzi", sto mi je sasvim ok. Ako bih nekoga izdvojio po bahatosti (mada je svaka predrasuda i generalizacija pogresna), to bi bili VAG-ovci na celu sa vozacima Audija. Njihov stav obicno nije samo "ja sam brzi" nego "ja sam bitniji", sto se vidi i u voznji i u parkiranju i gde god hoces...

On topic, ne seku me bas mnogo posto ionako stalno vozim preko ogranicenja, pa verovatno vise ja secem ljude. Ima bezobraznog ubacivanja i to su gotovo po pravilu taksisti i dostavna vozila. Zene nikad ne seku, posto nemaju muda ni da se prestroje, a kamoli nesto opasnije. Uopsteno neiskusni vozaci umeju da se prestroje ne gledajuci, ali trubnes i vidis da nemaju pojma da si bio tu, pa im se i da tolerisati pomalo.
Potpisujem Nexta, ljudi u Beogradu voze kao da su pod bensedinom, a sve je vise onih sa skupim kolima koji su kulturiska.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "sece" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Grujic » 16 Jun 2012, 18:06

Pa ne bih se slozio za zene, one umeju da iseku jer ni ne gledaju, daleko do toga da nikad ne seku

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "sece" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Rakhil » 16 Jun 2012, 18:16

Tacno, ali ja pod secenjem podrazumevam nameru, zato sam i dodao recenicu posle.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od pedja » 16 Jun 2012, 18:47

Da, zene najcesce seku, ali ne iz namere, vec iz neznanja. Kao i oni koji ne poznaju ulice (promena trake, traka za skretanje...)
Ovi "brzi i ludi" mi smetaju, kao i taksisti. Olaksavajuca okolnost je sto se od njih ocekuje (kao i od zena), pa znas sta ce uraditi, iako to nikako nije opravdanje. Oni prvi, svi do jednog, imaju pricu kako znaju da voze brzo i ulecu ljudima, ali je to "kontrolisano", jer ipak znaju da voze bla,bla,bla... a kada i udare auto, nikada, ali nikada nisu oni krivi :kezo:
Taksisti su (vecinom) operisani od migavca, valjda zato sto ne moze i ruka kroz prozor i migavac. Iako od njih uvek ocekujem da se prestroje, i to iskljucivo kada si im dovoljno blizu, ne znaci da su cool sto to rade. Isto tako, koriste zutu traku, sto je OK, ali cim neko ispred njih uspori, ili stane na kratko, odmah se uvaljuju u levu traku, bez obzira sto tamo ima mucenika koji se vuku pitaj Boga koliko. Kada prodju "prepreku" eto ih opet u zutoj i udri. OK je to kada neko stane u zutu, pa ne moze da se prodje, ali ako treba sacekati par sekundi, to je kao da si mu samar lupio...

Kada je neko bas bahat, njega ne pustam nikako, pogotovo ako mu je auto skuplji od onog koji ja vozim. Ako svi mi mozemo da stojimo u koloni i cekamo, moze i on.

U prevodu, boli me bre ona stvar ko zna da vozi ili ne zna, ali neka postuje druge u saobracaju.Pusticu svakoga ko to najavi (migavac) , nije mi problem. Ne mogu ni za sebe reci da postujem pravila i ogranicenja, ali se trudim da nikoga ne ugrozavam. To ne znaci da "bezbedno" secem ljude, vec da to ne radim. Mala je razlika izmedju stizanja na odrediste za 5 minuta i steta na autu, ili ne daj boze neceg ozbiljnijeg. Tek kada se desi sranje, ljudi se pitaju "sta mi je to trebalo".

---

U svakom slucaju, i meni se cini da su Audiji, i to crni, najbahatiji. A onda ovi sa "besnim" masinama, odnosno zaljubljenicima u svoj auto od 90 KS, ali sa alu felnama, zajebanim izduvom, muzikom koja dodaje bar 3 KS, i bar jednom Sparco nalepnicom.

---

I jos nesto: Cini mi se da bi uvodjenjem zabrane promene trake, u "kreni-stani" guzvi, saobracaj mogao biti ubrzan za bar trecinu. Cim se jedna traka pokrene, ovi iz druge se prestrojavaju, i obrnuto. Samo prave jos veci zastoj... Uopste ne shvatam ljude... Psiha, sta li je...

Korisnikov avatar
Milos
Postovi: 8563
Pridružio se: 04 Feb 2012, 23:30
Garaža: tedeijevi geteijevi

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Milos » 16 Jun 2012, 19:15

Dostavna vozila i taksisti.Ima i ljudi koji ne pustaju da se prestrojis,a das uredno migavac (idem levom trakom bulevarom ka Skupstini i semafor kod Vuka dalje ta traka postaje iskljucivo za levo u Knjeginje Zorke,tu neko pusti,a neki put moram da patosiram JTDm da cuju motor kad ne vide migavac).Uvek propustim ljude koji se prestrojavaju.
Prvih nedelju dana kad sam poceo da vozim sam mi je bilo strasno zbog raznih belih kombija koji imaju neko svoje vidjenje saobracaja,kao i tumacenje jednosmerna je samo za budale :D
Xepoj87 je napisao:
03 Feb 2023, 11:30
Sve je poslo naopako kada sam prodao prvi Mercedes.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8779
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Ko Vas "sece" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Gaginh0 » 16 Jun 2012, 19:22

NexT je napisao:pa dal me isece ili zabode kocnicu na zeleno, isto mi dodje, oduzeo bih mu vozacku u oba slucaja :mrgreen:

Vidis, mene su panduri zaustavili na onom semaforu kad prolazis pored Rume, tj kad ides od Iriga prema autoputu BG-ZG.
Prosao sam na zuto, to je oke, ali su mi ponovili 10 puta da ja moram da stanem cim zeleno pocne da trepti. Sto se ne podrazumeva ako idem 80km/h, a 3 metra sam od semafora. Doduse ja sam isao mnogo sporije i mogao sam da stanem, ali je iza mene bio auto, pa sam mislio da on nece stati...
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od snork » 16 Jun 2012, 19:52

Ti panduri (kao i obično :D ) ne poznaju zakon.
Ђенерал Јанковић

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od nixa » 16 Jun 2012, 20:09

Po meni od vozaća Golfa, Audija A3 i taksista - nema bezobraznijih vozača, tako da je to moj odgovor na konkretno pitanje :)

Reakcija je najčešće ili ako vidim da hoće da seče i mogu da reagujem bezbedno - ne dozvolim mu - guram se još više ili samo konstatacija vozač golfa - ništa nelogično...

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Одг: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od noob » 16 Jun 2012, 20:14

Taksisti, prazno par mesta pa dostavna vozila i ponovo taksisti.


Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23288
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Day Walker » 16 Jun 2012, 20:21

Najcesce me secu vozila marke Audi (vecim delom debeli i tetovirani celavci), zatim BMW vozila, uglavnom starije generacije, pod obavezno zatamnjena stakla, tek onda po neki golf...

Ne znam da li je uopste potrebno spominjati GSP vozace i taxiste.... :nonono:
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8779
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Gaginh0 » 16 Jun 2012, 20:31

Ja cim vidim ksenone u retrovizoru znam da ce me obici i da ce me seci :)
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Odgovori