Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3235
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od elMaestro » 17 Jun 2012, 01:15

Može, ipak je to VW, njemu je sve oprošteno. :mrgreen:
Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od NexT » 17 Jun 2012, 01:16

nixa je napisao:Off topic
Nznm da li taksisti imaju ikakav estetski pregled i da li može da vozi tehnički ispravan auto, koji je ceo polupan...
imaju estetski, i u principu bi trebao da bude iskljucen iz saobracaja... Ali to u nekoj normalnoj zemlji...

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Texonja » 17 Jun 2012, 01:33

Takav kad dodje trebalo bi musterija da mu ne udje u auto, vec da zove ponovo centralu i napusi ih sto su poslali to djubre. Ali i to u normalnoj zemlji. Kod nas su ljudi navikli na svinjarije, pa nam je kao narodu prag tolerancije izuzetno visok. :nonono:
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Dusan » 17 Jun 2012, 01:49

Po meni svi seku, ne mogu da kazem da vozaci odredjene marke seku vise. Nije mi problem da me neko isece ako da zmigavac pa koliko god to bilo blizu i agresivno nije mi problem jer ocekujem. Jedino sto bi upucao ove koji se prestrojavaju bez zmigavca, bukvalno!!!

Taxisti po obicaju ne j**u, pa voze kako hoce. A ako se ne varam autobuse smo duzni da propustimo jer imaju onu ruznu nalepnicu na kojoj pise stop, negde sam skoro cuo da je do cak i zakonom odredjeno, ali nisam siguran.
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Rakhil » 17 Jun 2012, 02:02

Texonja je napisao:Takav kad dodje trebalo bi musterija da mu ne udje u auto, vec da zove ponovo centralu i napusi ih sto su poslali to djubre. Ali i to u normalnoj zemlji. Kod nas su ljudi navikli na svinjarije, pa nam je kao narodu prag tolerancije izuzetno visok. :nonono:
True... Ja sam im to uradio vise puta, samo pogledam u auto i kazem da necu da se vozim sa njime, vec da pozove drugo vozilo. Uvek izaziva burne i zabavne reakcije :D

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Xepoj87 » 17 Jun 2012, 03:01

Dusane,duzan si autobuse da propustis samo kada se ukljucuju na put sa autobuske stanice...
Kao sto je recimo u Kneza Milosa...
Inace,osim tramvaja i vozila sa upaljenom plavom rotacijom,niko nema prednost u odnosu na tebe...
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Dusan » 17 Jun 2012, 10:45

Na stajaliste i mislim, to je i nacrtano, onako kao prosirenje i znak stop. :)
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od pedja » 17 Jun 2012, 12:44

Off topic
Rakhil je napisao: Off topic
Uvek izaziva burne i zabavne reakcije :D
Off topic

Meni su bile najjace scene dok je vazila akcija do aerodroma za 800/900din - Beogradski taksi.
Taksisti dodju pred hotel, sve srecni sto voze strance na aerodrom.
Onda mu kazes da znaju za akcijsku cenu. Priceless :rofl:


Inace, slazem se da ima bahatih "velikih tockova". Ipak, nije lako ni tim ljudima koji voze te grdosije, pogotovo GSP po gradu. Trudim se da razumem i njih, kao i sve ostale. Vise me iznerviraju oni koji na Ibarskoj, ili na nekom usponu, pa cak i na autoputu, preteknu kamion, a onda zabodu kocnicu ispred njega. Prvo, kao da ne shvataju da kamion ne koci kao auto. Drugo, kada zaustave/uspore kamion na usponu, popizdim za medalju, kako li je tek onome u kamionu...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30025
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od trojanac » 18 Jun 2012, 08:11

Mene iseče jedna budaletina juče na autoputu, bez migavca naravno. On u srednjoj traci, ja u levoj i na 2 metra od njega, on sustigne nekog juga i pravo ispred mene, ali ono kao nije celom širinom ušao u moju traku nego se privukao uz Jugo i čim ga je obišao vratio se u srednju traku. Kao ostavio mi je prostora da prođem, mada nema šanse da bi se i ja ugurao pored njega. Nego je dobro kad si skoncentrisan i imaš dovoljno iskustva da takve predosetiš, pa sam i ja posumnjao da će tako nešto uraditi te se nisam puno iznenadio. Najgore je kad te neko iseče iznenada pa moraš refleksno da reaguješ, a onda napraviš problem i nekom iza zbog neke budale.
Inače, pravila nema u mom slučaju, seku svi redom, gde stignu.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10471
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od TheWickerMan » 18 Jun 2012, 15:34

Ja sam juče isekao lika u BGu :oops: idem srednjom trakom onom ulicom koja ide pored OMV na Adi,valjda se još uvek zove Savska i treba da idem desno preko nadvožnjaka da bi ušao u Požešku ... kasno sam primetio da se isključenje približilo pa sam pogledao u desni retrovizor i dao migavac i video bordo Citroen C3 ali je išao malo brže nego što sam mislio a i on je išao gore... iskoh ga malo i lik zamnom,otvorio sam prozor i mahnuo sam liku u fazonu : izvini! nije mi uzeo za zlo , ja se bar nadam :)

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30025
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od trojanac » 18 Jul 2012, 08:20

Isеče me jedna budaletina juče, tj. izleteo mi kod Arene na petlji, na kružnom toku. Ja bio uveliko u kružnom toku, sa desne u desnoj traci stoje vozila i čekaju da prođem, kad budaletina sa nekim kamiončićem video praznu levu traku (uključenje u kružni tok) i pod punim gasom ulete u kružni tok pravo ispred mene.
Naravno da sam legao na sirenu i blicao mu kad sam se našao iza njega, a on maše kroz prozor, sve sa cigaretom u ruci, u fazonu "ko te jebe". Siguran sam da je svesno uleteo, jer on kao "profesionalac" je procenio da može proći.
Žurio sam u APR pa stvarno nisam imao vremena da ga naučim osnovnim pravilima saobraćaja, ali sam bio baš iznerviran jer sam već bio udaren jednom na tom kružnom toku, doduše tada pod malo drugačijim okolnostima.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od cozmo » 18 Jul 2012, 10:22

trojanac je napisao: sa nekim kamiončićem
Eeee, Trojke cemu ti sluzi taj Hondin motor kad ti ovi ulecu :mrgreen:

Salu na stranu, iz naseg naselja ima neki lik sa onim malim Tamicem razdrndanim koji me je sekao par puta... uvek ga potrefim u isto vreme kad idem na posao :evil:

Bude recimo 2 mesta ispred mene na skretanju i taman kad krenem da ga obidjem u brzu traku on bez zmigavca samo skrene i onda moras da kocis kao sivonja i sviras budali. Vozi neki ciga i pet para ne daje na ostale, sece sve zivo i jos valjda po gasu do kraja sudeci po crnom oblaku dima koji dopire do Batajnice.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od NexT » 18 Jul 2012, 16:36

Prodjem kruzni tok na Nbg, u levoj traci stajem da pustim dve devojke i nekog lika, a pored mene PROLECE Hyundai i30. Sreca, oni su bili tek na sredini mog auta kad je on vec prosao. Isekao sam se, nisam ga video uopste. On prodje na zeleno, mene uhvatilo crveno, nisam mogao da ga jurim... Da se nesto desilo, jos bih se ja osecao krivim :uf:

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Uroš S. » 18 Jul 2012, 17:02

Tako ti je kad propuštaš pešake, vidiš da ne treba :mrgreen:

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Kuzmanovic » 18 Jul 2012, 22:09

Danas sam i ja imao slicnu situaciju.
U Zemunu kod Karadjordjevog trga sam isao bulevarom Nikole Tesle ka Glavnoj, stao sam na pesackom da pustim mamu sa bebom u kolicima i vidim u retrovizoru da se taksista zaleteo ko konj u levoj traci i sva sreca da mi je bio otvoren prozor pa sam mu mahao da ukoci. Da nije stao, mislim da bi beba u kolicima zavrsila negde na Gardosu. Eto koliko ljudi obracaju paznju na te stvari, jos je taksista.

Sent from my Galaxy Y using Tapatalk 2

Odgovori