Kako se vozi u Srbiji?

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3165
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Dare4x4 » 27 Jun 2021, 00:08

Ivan je napisao:
26 Jun 2021, 21:21
Otkad vozim sam vidjao i dozivljavao takve situacije, samo cesce mi se desavalo u automobilima tipa punto i slicno, a redje u passatu, superbu, bmwu itd.

Verovatno je em veca "sramota" ako ih obidjes u puntu em cene da si laksi zalogaj.

Pritom sam to dozivljavao od raznih vozila, od prosecnih vozila, od dostavnih, od ispod prosecnih, od natprosecnih vozila itd.
Takodje su i uzrasti bili razni pa nije retkost da se dogodi od nekog ko ima 60 godina.


Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока
A kod mene obrnuta situacija. Nije mi jasno zašto ljudi sa starijim i slabijim kolima žele da se trkaju protiv očigledno novijeg i jačeg auta. I još nešto, imam utisak da sam jedini koji kroz naseljeno mesto vozi 50 ili u zoni škole 30. Bukvalno svi me tu pretiču, pa kad ih stignem uz brdo onda pokušavaju ovo što sam opisao.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12323
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od shandu90 » 27 Jun 2021, 02:08

Ja samo popustim gas i krenem da ih njakam kocnicom. Tako je jedan bogalj na AP reagovao kad sam ga bukvalno preleteo. Posle se setio da mu lagunu pogoni 1.9 dizel pa je nesto blicao i lepio se.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ljubitelj
Postovi: 10594
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od ljubitelj » 27 Jun 2021, 08:00

Iskuliram, ili bahat ili neiskusan vozač a u oba slučaja problem u najavi. Jednostavnije je ne obraćati posebnu pažnju i samo se što pre udaljiti na veći razmak.

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4177
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od carov2 » 27 Jun 2021, 08:42


Ivan je napisao:Otkad vozim sam vidjao i dozivljavao takve situacije, samo cesce mi se desavalo u automobilima tipa punto i slicno, a redje u passatu, superbu, bmwu itd.
+1

...takodje, ni sa prethodnim Audijem A4 sa 170 KS mi se nije dešavalo da krenem u preticanje, a da me neko dodavanjem gasa omete da bude rizično.



Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od pedja » 27 Jun 2021, 09:06

Nije isto, ali je zanimljivo ponašanje.

Dešava se da ljudi ne voze konstantnom brzinom, iz više razloga. Ipak, pre neki dan, na Milošu, lik je pobedio (a sigurno ima tempomat, nov auto):

Mislim da smo se naizmenično preticali bar desetak puta, od BG do negde oko Takova. Pritom, meni je tempomat uključen, fiksna brzina 90% vremena. Nismo se jurili, samo ima zanimljiv stil vožnje na AP, sa čestim i velikim promenama brzine. U jednom trenutku je osetno usporio i ostao negde iza.

---
Ima i situacija gde je meni recimo 140 na tempomatu. Drugi vozi malo sporije, verovatno isto na tempomatu. Približavam se lagano, pređem u levu traku i polako prolazim pored, jer iza nema žive duše. Čim ima nekoga i u najavi, dodam gas i vratim se na staro. Elem, približavao sam se lagano par km, konstantno smanjujući razdaljinu i odjednom hop, eto ga, ubrza za malo, koliko da vozi istom brzinom ili za 1kmh brže od mene. Ooo, pa zar te ne mrzi da čačkaš tempomat :D

I ne znam da li sam pogodio baš istu gospođu, kao pred Uskrs, plavuša u belom X1. Od ulaska na AP, dok je bila u vidokrugu, samo leva traka, nema dalje.

I starija gđa u Yarisu, oko 80 u levoj traci, obe ruke na volanu, pogled napred i kruzira...




TapaT


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8375
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od grujicd » 27 Jun 2021, 10:00

Možda si se sa mnom juče preticao :D

Kad naiđu oni tuneli sa ograničenjima 80-100 tu ipak usporim na 100-120 ali vidim da dobar njih nastavi na tempomatu... Posle vratim na 130-140. Pa smo se preticali x puta :)

ftj
Postovi: 13045
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od ftj » 27 Jun 2021, 11:11

To sto auto ima tempomat nema nikakve veze, 100x mi se desilo to naizmenicno preticanje sa ljudima na autoputu jer verovatno ljudi ne veruju u tempomat i oce sami da kontrolisu voznju a nije im cudno sto ih preticem po 10i put.

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od stefanan » 27 Jun 2021, 11:40

grujicd je napisao:Možda si se sa mnom juče preticao :D

Kad naiđu oni tuneli sa ograničenjima 80-100 tu ipak usporim na 100-120 ali vidim da dobar njih nastavi na tempomatu... Posle vratim na 130-140. Pa smo se preticali x puta :)
Ima par onih krivina koje nisu baš za 120+ tako da mi tu ima smisla usporiti

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk


ftj
Postovi: 13045
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od ftj » 27 Jun 2021, 11:51

Dokle god je ogranicenje 130, uvek se moze voziti bar 160 kmh bez da bude iole neprijatno. To sto put skrece moze samo u glavi da te blokira pa da mislis da treba usporiti ali dokle god je to ogranicenje nemas brige.

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od stefanan » 27 Jun 2021, 11:58

Mislim da je tu ograničenja 100 ili 80 kmh, pričam za Miloš Veliki. Jbg neprijatno je ljudima pozadi kad udjes brže, kad je samo vozač onda svejedno

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od pedja » 27 Jun 2021, 15:14


grujicd je napisao:Možda si se sa mnom juče preticao :D
Nije bilo juče, nije bila Honda :D

I ja usporavam kod tunela. Razumem i prelaz iz ravnog u krivudavo. Problematičan je ostatak puta, gde je čovek X puta menjao ritam, bez neke potrebe.




TapaT


Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8761
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od H4wkeye » 27 Jun 2021, 20:43

Od kad su opale Covid brojke i sve so opet otvorilo i kao normalizovalo, primecuje se dosta veci broj pijanih, drogiranih i bahatih za volanom nego inace.

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3259
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od srdjanyo » 27 Jun 2021, 21:03

Redovno, kad me pretiču sklonim nogu sa gasa.
Trudim se da predvidim potencijalno opasnu situaciju i gledam da je izbegnem i upozorim ostale učesnike u saobraćaju . Podjednako gledam napred i na retrovizorima šta se dešava.
Obavezno 50 km /h u naseljenom mestu, a u zoni škole 30. Na nagli zastoj u saobraćaju reagujem blagim usporavanjem I uključivanjem sva 4 pokazivača pravca. Takođe, sa obilaženjem prepreke, zastoja ili saobraćajne nesreće blicanjem upozoravam vozače koji dolaze iz suprotnog smera.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Vlada11070
Postovi: 156
Pridružio se: 29 Jan 2017, 01:33
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Vlada11070 » 28 Jun 2021, 12:15

Pre neki dan, Debelo brdo, stignem beli Audi A4, ispred njega neki auto, posto je krivudav put nema mnogo prilika za preticanje, cekam situaciju, naidje pravac da mogu jedan auto da preteknem, krenem da ga preticem on doda gas i ne da mi prostor da udjem, vratim se, posle par km ponovo krenem da ga preteknem, on opet, lik 50ak godina. E sad moja doza besa i razmišljanja situacije da to radi neko ko je u zrelim godinama da me stavi u situaciju ne daj Bože da mi neko naidje iz suprotnog smera dok se bakćem sa njim. Da ga jurim i stanem ili da pustim, pametnije po mene, a i njega ja sam odustao jer mi je bio put auto pa da traumiram ostale.
Posle kada je verovatno shvatio šta je uradio pretekao ove ispred i otišao bas nekom ludackom vožnjom..
Sad dok pišem ovo nerviram se. Sve više i više imbecila!

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3165
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Dare4x4 » 28 Jun 2021, 15:18

srdjanyo je napisao:
27 Jun 2021, 21:03
Redovno, kad me pretiču sklonim nogu sa gasa.
Trudim se da predvidim potencijalno opasnu situaciju i gledam da je izbegnem i upozorim ostale učesnike u saobraćaju . Podjednako gledam napred i na retrovizorima šta se dešava.
Obavezno 50 km /h u naseljenom mestu, a u zoni škole 30. Na nagli zastoj u saobraćaju reagujem blagim usporavanjem I uključivanjem sva 4 pokazivača pravca. Takođe, sa obilaženjem prepreke, zastoja ili saobraćajne nesreće blicanjem upozoravam vozače koji dolaze iz suprotnog smera.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
Sve isto radim. Plus, bicikliste obilazim prelaskom u drugu traku kao da je auto, traktoristima obavezno svirnem jer hoće s puta direktno u njivu. Kad obilazim parkirana kola, uvek gledam da li neko mrda na levom sedištu i uvek ostavim mesto da može da otvori vrata, jer bezbroj puta sam imao situaciju... Kad se približavam parkiranom kamionu ili kombiju, uvek gledam ispod da vidim noge onog ko se šunja okolo jer i tu hoće neko da istrči...
Ali u poslednje vreme sve više neverovatnih gluposti viđam da ljudi rade i iskreno prestao sam da sakupljam snimke iz kamere. Pokvario bih slot od svakodnevnog vađenja kartice, a nemam ni vremena time da se bavim.

Odgovori