Kako se vozi u Srbiji?

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
schonenk
Postovi: 1868
Pridružio se: 17 Jan 2014, 15:56
Garaža: honda civic ep3, honda civic ek3
Lokacija: beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od schonenk » 15 Nov 2022, 07:10

Nisam siguran, ne znam kada je bila prepiska za vikend vozace. Kazem, moze biti da je to neko ko ti donosi vise koristi jer je nekada pravio guzvu svaki dan, a sada te nervira samo vikendom i praznicima.

Drugo, ako ima garazu za oba auta, ne zauzima parking mesta, samo vrsi pritisak na rast cena istih :)

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14190
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od pedja » 15 Nov 2022, 09:39

Vikend vozači, kao oni koji retko voze, ili voze samo kada izmile na velike praznike, ili kada krenu u Grčku. Ne što je gužva na putu, već su rizični, jer nikada ne znaš kako će reagovati, nema rutine, nema "nepisanih" pravila.

-

Nevezano za to. Gledam šta radi autoškola (neka mlada devojka vozila), pre neko jutro. Dobro je da nam i ovako ide u saobraćaju, ako je istruktor tako pušta u gradsku vožnju, pri čemu je ne koriguje.




TapaT


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2114
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Gazu » 15 Nov 2022, 10:42

Da, to je meni više samo tako izraz, pošto bih rekao da je ipak i vožnja jednom nedeljno dovoljna da se stekne i unapređuje rutina. Ali mnogo znači i da li ima s kime da priča o vožnji, da mu neko da povremeno po koji savet i sl. E, al da neko skoro nikad ne vozi, a onda sedne da vozi za Grčku, za to treba imati m*da.😁

Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 717
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od YUgisa » 15 Nov 2022, 11:48

Opasni su oni koji misle da znaju, nema to veze sa rutinom. Znam brdo ljudi koji vozi svaki dan pa misle sve da znaju, a ne kontaju koliko su suplji. Raditi nesto puno puta, a od prvog puta pogresno ga ne cini dobrim. Onaj ko misli da sve zna, ne moze da radi na unapredjivanju sebe.
Being second is to be the first of the ones who loose...

Korisnikov avatar
schonenk
Postovi: 1868
Pridružio se: 17 Jan 2014, 15:56
Garaža: honda civic ep3, honda civic ek3
Lokacija: beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od schonenk » 15 Nov 2022, 11:53

Meni je praznicima najdramaticnije iskustvo bas sa ovima koje opisuje Yugisa. Agresivni su i nestrpljivi, cak i kada postujes sva pravila saobracaja i ne ometas ga.

Autoput je znatno smanjio opasnost, na ibarskoj je to naravno sve mnogo opasnije i teze za posmatrati zbog nadolazeceg saobracaja.

Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 717
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od YUgisa » 15 Nov 2022, 17:19

Ubedljivo najgore vozace koje ja znam licno su ljudi ili sa fazon milion kilometara ili neki pocetnici koji imaju dozvolu zato sto kod nas postoji stigma da ako ti platis polaganje, moras i da imas dozvolu pa voze jer misle da su to zasluzili.
Being second is to be the first of the ones who loose...

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19261
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Heinz » 19 Nov 2022, 09:41


Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Woodoo » 20 Nov 2022, 02:13

YUgisa je napisao:
15 Nov 2022, 11:48
Opasni su oni koji misle da znaju, nema to veze sa rutinom. Znam brdo ljudi koji vozi svaki dan pa misle sve da znaju, a ne kontaju koliko su suplji.
Ovo je živa istina. Imao sam pre par meseci situaciju na kružnom toku kod opštine NBGD. Iz pravca grada vozim prema Fontani, u srednjoj sam traci, levo od mene žena. Ulazimo maltene istovremeno lagano u kružni tok i primetim u jednom trenutku da ona 'ladno kreće u mene, bez migavca, bez ikakvog razloga. Pomeram se u desno u sred kružnog toka da me ne udari, stajem i pitam je u čemu je problem i ona počne samouvereno da viče kako ja iz srednje trake smem da idem samo desno, prema Zemunu i Starom Merkatoru. Zatim je probala da me obiđe sa desne strane kada smo ušli u Pariske komune pa tu naletela na auto koji je stao na stanici. Tada sam video u retrovizoru da je uzela telefon valjda da me slika/snimi, sačekao sam da me stigne na sledećem semaforu, rekao joj šta sam imao i pokazao moju kameru, sačuvao sam snimak, okačiću ako budem imao vremena.

Korisnikov avatar
Martin Mystere
Postovi: 431
Pridružio se: 18 Dec 2020, 21:09
Garaža: Ford Mondeo Mk5 2.0 TDCI Powershift
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Martin Mystere » 20 Nov 2022, 18:41

Pre jedno sat vremena sekund je falio da kolima spucam lika posred auta!

Vozim bulevarom Zorana Đinđića, od Merkatora ka Areni, tako što idem desnom trakom a jedno 20m ispred mene neki lik vozi levom trakom i onda odjednom on bez ikakve signalizacije naglo skreće (par stotina metara pre skretanja u Španskih boraca), ali ne da bi lagano prešao u moju traku i nastavio dalje već da bi se uparkirao jer je izgleda video da ima praznog mesta!
Pritom sam ubeđen da nije video da ja dolazim (nisam siguran ni koliko je pogledao) već je samo smotao desno, pravo preko desne trake i našao se posred moje putanje.

Ja nisam smeo mnogo ni da kočim zbog kiše već samo blago noga po kočnici i motaj volan ulevo da bih ga izbegao i prođem levom trakom iza njegovog zadnjeg kraja - da je bio neko još u levoj traci ili neko iza mene nesreća bi bila neizbežna, ovako puka je sreća što je bilo samo nas dvojica/dvoje.
Žena i dete vriska, meni srce tuče dvesta na sat!

Znači nenormalno je kakvih sve ludaka ima na ovom svetu!

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12315
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od shandu90 » 20 Nov 2022, 22:26

Vracam se kuci i od Petrovca prema Rumenki krenemo svi malo brze. Odjednom lik zabode kocnicu i upali sva 4. Mrtav ladan izadje i pokazuje na gumu. Auto uopste nije bio nagnut u tom cosku niti se culo nesto da je puklo pa da tako stane u sekundi. Realno mogao je upaliti sva 4 pa da pocnemo svi sa usporavanjem, a ne tako sabanski.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19261
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Heinz » 05 Dec 2022, 20:52

Anketa

http://bgsaobracaj.rs/kampanja-manifest ... a-beograda

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Vladapetr » 05 Dec 2022, 21:50

U subotu idem autoputem ka Nišu. 142kmh po tempomatu, realnih 135kmh, u levoj sam traci jer je u desnoj neki lik kojeg treba da obiđem a kreće se recimo 120-125kmh. Od nazad mi se ogromnom brzinom približava BMW Alpina, blica kao sumanut iako je i dalje dobrano udaljen. Stoli me bojko da kočim i pomeram se u desno, toliko sam blizu ovom ispred da ne mogu da se ubacim samo cimanjem volana u desno. Svakako sam ga maltene stigao. Utom kreten u BMW-u skreće u desnu traku i nastavlja da blica, a ovaj ispred se iscima i ladno se ubaci pred mene da bi nas ovaj obišao desnom trakom :loool: Ubacio se tako da sam morao da prikočim, odlepio sam. Svirao sam mu jedno 20 sekundi i dok sam ga obilazio, a on se pravi da se ništa ne dešava - sa obe ruke drži volan i pogled u daljinu.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od BigMazzy » 06 Dec 2022, 08:51

Za takve treba imati ovako nešto

https://vm.tiktok.com/ZMFqPH7qY/

Послато са 2203129G помоћу Тапатока


sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od sasha015 » 06 Dec 2022, 13:44

Vladapetr je napisao:
05 Dec 2022, 21:50
U subotu idem autoputem ka Nišu. 142kmh po tempomatu, realnih 135kmh, u levoj sam traci jer je u desnoj neki lik kojeg treba da obiđem a kreće se recimo 120-125kmh. Od nazad mi se ogromnom brzinom približava BMW Alpina, blica kao sumanut iako je i dalje dobrano udaljen. Stoli me bojko da kočim i pomeram se u desno, toliko sam blizu ovom ispred da ne mogu da se ubacim samo cimanjem volana u desno. Svakako sam ga maltene stigao. Utom kreten u BMW-u skreće u desnu traku i nastavlja da blica, a ovaj ispred se iscima i ladno se ubaci pred mene da bi nas ovaj obišao desnom trakom :loool: Ubacio se tako da sam morao da prikočim, odlepio sam. Svirao sam mu jedno 20 sekundi i dok sam ga obilazio, a on se pravi da se ništa ne dešava - sa obe ruke drži volan i pogled u daljinu.
Ti si kriv.Nije kriv taj desni,uplasio se covek.Instikt.
Hteo si da izigravas" nesto" a nisi dorastao situaciji.

S obzirom,kakva nam je hitna pomoc i da te onaj desni mogao baciti na bankinu,ako verujes u nesto,to nesto te pogledalo taj dan.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Vladapetr » 06 Dec 2022, 14:06

Brate, ne blamiraj se…


Sent from my iPhone using Tapatalk
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Odgovori