Kako se vozi u Srbiji?

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45825
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Skoda Superb 1.4 TSI

Post od Geza » 07 Jul 2016, 14:22

Na dugim putovanjima su ti veći problem premorenost i nedostatak pažnje, te se sudari češće dešavaju kada se vozila kreću jedno prema drugom.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1961
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Skoda Superb 1.4 TSI

Post od 123456 » 07 Jul 2016, 14:26

Geza je napisao:Na dugim putovanjima su ti veći problem premorenost i nedostatak pažnje, te se sudari češće dešavaju kada se vozila kreću jedno prema drugom.
Ovaj forum je vrh, kad cak i administratori idu u off :D :D

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21094
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Skoda Superb 1.4 TSI

Post od nidza » 07 Jul 2016, 14:27

Monotona i spora vožnja dokazano negativno utiču na pažnju, koja je, podvlačim, ubedljivo na prvom mestu svih faktora saobraćajnih nesreća, a naročito onih sa ozbiljnim posledicama.

Tapatalk

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9069
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Skoda Superb 1.4 TSI

Post od Darko » 07 Jul 2016, 14:52

ftj je napisao:Cisto da se zna, 110 na autoputu ti je statisticki znatno opasnija voznja nego 130. Naravno pod uslovom da nije jugo koji ce da se raspadne na 130.

Ja sam napisao da sam vozio 110-120kmh, vecinu deonice sa 120kmh. Koliko znam kod nas je maksimalna brzina na autoputevima 120, tako da ne vidim tu cifru kao neku presporu koja ugrozava bezbednost. Neko je propisao 120 max, ako sam dobro skapirao po vama treba voziti 150 da ne bi sebe i druge ugrozavao.

Drugo, bitnije mi je bilo kako se oseca sestra iza u autu za volanom nego to da li idemo 10 na sat manje ili vise.. Zapravo ona je vozila daciu sa 5-to brzinskim menjacem, i tom auto najvise prija do 120, zbog buke, potrosnje, i ostalog.

Trece, auto put je tog dana bio prilicno prazan, skoro da niko nije nas zaobilazio a ni mi nikog. Ne pamtim da sam nekad vozio praznijim AP. Na granici sam bio prvi auto na redu, nije bilo zive duse.

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Skoda Superb 1.4 TSI

Post od passenger » 07 Jul 2016, 15:19

A i ti pišeš na autoforumu da si vozio sporije od ograničenja. Normalno da će te napasti :kezo:
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Skoda Superb 1.4 TSI

Post od dragan » 07 Jul 2016, 16:12

A da se darko ipak banuje na par dana, za svaki slučaj, da nešto tako više ne padne na pamet nikom? :)

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Skoda Superb 1.4 TSI

Post od Delija » 07 Jul 2016, 16:32

Razocarao nas je i kao covek i kao komunista :durise:
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Skoda Superb 1.4 TSI

Post od methane.master » 07 Jul 2016, 16:44

Sramota. :kuku:

Sent from mTalk
Širim haos!

Korisnikov avatar
16_Valve_
Postovi: 918
Pridružio se: 17 Jan 2012, 12:32
Garaža: Golf 3 GTI 16V
Lokacija: Zrenjanin

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od 16_Valve_ » 19 Jul 2016, 02:35

U poslednje vreme sve vise vidjam situacije u kojima ljudi ne jurcaju, voze cak po gradu i ispod 50, ali ne staju na crveno, ne postuju pravo prvenstva prolaza, ne daju zmigavce, verovatno je to izaslo iz mode.... Juce prilazim semaforu, pali se zuto pa crveno, stajem, iza mene ide auto, i lik prelazi u traku pored koja takodje ide pravo, kontam, hoce da stane pored, kad ono medjutim :D Lik sa jedno 40 na sat, bez kocenja prolazi na crveno. Vozim 80 pre neki dan na otvorenom, obilazi me covek koji je isao 85, maksimum 90, u susret dolazi sleper, on niti koci, pa da se vrati iza, niti dodaje gas da me sto pre obidje, vozi svoju voznju. Srecom pa sam ukocio posto sam pretpostavio da ce ludak nakon sto shvati da ide na sleper, samo namotati na mene, i tako je i bilo, samo sto sam ja ostao nazad.

Kruzni tokovi su tek posebna prica. Kod nas u Zrenjaninu je skoro bio udes u kome je jedan stariji covek videvsi kruzni tok, usao skroz u kontra smer i sudario se direktno sa vozilom koje je nailazilo. Sreca nije bila neka brzina pa je steta samo materijalne prirode, ali ne daj boze da je umesto auta na koji je naleteo bio motor, ne bi se lepo zavrsilo... Bolesni smo kao nacija sto se tice voznje, ljudi voze ali uopste nisu psihicki za volanom, ko zna sta im je u glavi. A i nisu svi za volan, da se ne lazemo. Prelazim oko 40 hiljada godisnje i skoro svaki dan moram da izbegnem bar jednu situaciju u kojoj bi mi najmanje stradao auto, a dosta cesto i ja sam. A i nista me ne cudi posto imam par koleginica koje imaju teoriju da se auto na 100 na sat ubacuje u 5. brzinu da bi isao brze nego u 4. Obrtomer je nesto sto lici na sat, ali ima drugacije brojeve i ponasa se kao kazaljka sata sa istrosenom baterijom, cim se pusti gas ili prebaci brzina, njemu kazaljka padne. Vise puta sam nekima pokusavao da objasnim vezu broja obrtaja, stepena prenosa i brzine kretanja, ali uzalud. Zavrse ljudi fakultete, razviju sopstvene privatne biznise, obogate se, ali i dalje ne mogu da skontaju neke stvari. Ili ih uopste ne
zanima, pa na jedno uho udje a na drugo izadje. U auto skolama sam cuo da uce kandidate napamet na koliko km/h se prebacuje u koji stepen prenosa, bez da iko pokusa novopecenim vozacima da objasni sta su ustvari obrtaji, opseg optimalnog rada, obrtnog momenta. Ako u auto skoli vozi golfa tdi i nauci ga instruktor da na 35 ubacuje u 3, on ce sutra i benzinca od 1000 kubika na 35 ubacivati u trecu i verovatno poginuti pri prvom pokusaju obilaska slepera....

Majka mi ima 50 godina, vozi 30 godina vec a i dalje u svakoj krivini stiska kvacilo i pusta ga tek kada je prodje. Govorio, pisao, crtao, drao se, bio umiljat, ona i dalje tera po svome. Cekam jedan dan poziv, pogotovo zimi, slupala sam se, i nadam se da njoj nece biti nista. Tesko je, zaista je tesko upravljati automobilom kako treba....
Demokratija je izmisljena da bi se pametni sputali, prostaci podrzali, bogati obogatili a siromasni osiromasili...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30015
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od trojanac » 19 Jul 2016, 06:33

Evo i ja se priključio vozačima BMW-a i Audija u čijim automobila nema ugrađen migavac. :kezo:
Šalu na stranu nešto me zeza automat za migavac, čas radi čas ne. Neki je kontakt očigledno. I to me toliko nervira jer sam navikao da uključim migavac za bilo kakav manevar. I onda pomislim šta li misli ovaj iza mene kad vidi da skrećem bez migavca.

Tapatalk @ Desire 626
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Kuzmanovic » 19 Jul 2016, 10:11

I meni zna da trokira rucica na onim vrucinama, kad je malo hladnije radi sve ok. :D

Korisnikov avatar
djole155
Postovi: 263
Pridružio se: 19 Avg 2012, 10:54
Garaža: Alfa Romeo 167
Lokacija: Vrcin

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od djole155 » 19 Jul 2016, 11:27

Kod nas je saobracajna kultura na jako niskom nivou,slaba tolerancija na sitne greske u saobracaju.Nekih godinu dana sam i profesionalni vozac i sada sam iz licnog iskustva video koliko problema imaju vozaci teretnih vozila u saobracaju.Imao sam nekoliko situacija da su uletali tik ispred kamiona(18t tezina) gde sam morao da zabadam kocnicu sa nekih 60-70 na sat.Sreca u nesreci da je kocioni sistem 100% ispravan i veoma snazan(kocnice sa actrosa+vazdusne) pa je proslo bez posledica,i da robu pakujem tako da nema mrdanja.Ne shvataju da je kamionu od 18t u najmanju ruku opasan bilo kakav nagli manevar izbegavanja :besan: A o opustenom prolasku kroz crveno,to je kao dobar dan,isto kao i nastavak pravo iz trake za obavezno levo/desno.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14193
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od pedja » 19 Jul 2016, 12:14

Ovo za kamione sam uvek govorio - strasno je kako ljudi ulecu ispred kamiona, misleci da ovaj moze da koci kao putnicki automobil. Pre neki dan, na Ibarskoj, lik se ubio da pretekne men, pa sleper ispred, a onda legao na kocnicu, da bi se iskljucio desno.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14193
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od pedja » 15 Jan 2017, 21:51

Pre neki dan, jedan od onih snežnih, izveo sam demonstraciju jedne od navika našeg prosečnog vozača.

Naime, vozio sam u srednjoj traci, preko Gazele, a onda predočio kolegama šta će se desiti. Tačnije, najavio sam šta ću izazvati i kako, jer naši vozači jednostavno tako reaguju, jače je od njih :mrgreen: Unapred sam najavio da ću napraviti odstojanje do automobila ispred, čim moja traka bude najsporija na mostu, a da će se zatim u taj prostor ubaciti prvo vozilo iz susedne trake (leva ili desna), u zavisnosti od toga koja prva uspori u odnosu na našu.

Zatim sam napravio dovoljan prostor do vozila ispred i ostalo je da čekamo. Kratko smo se vozili realtivno sporo, ali čim krenusmo brže od desne trake - HOP! Iz desne trake se uključio Punto. Ispred njega je bila Multipla, što je bitno zato što se pred kraj mosta vratio u desnu traku, dva automobila iza te Multiple. To znači da bi bio brži da je ostao u svojoj traci, iz koje je svakako morao da se isključi kod SCa. Nije dobio ništa, ali razumem čoveka - jednostavno je jače od njega - podsvest :kezo:

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Vladapetr » 15 Jan 2017, 22:01

To i mene izludjuje, kad god je gužva u saobraćaju moraš da se nabiješ u dupe ovom ispred inače će ti se svako malo neko ubacivati. A gotovo po pravilu se stiže isto kao da si sve vreme bio u istoj traci.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Odgovori