Kako se vozi u Srbiji?

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od pedja » 12 Nov 2018, 14:53

Da je normalna država, redom bi robijali. No, ništa od toga.

TapaT


Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od blaugrana » 12 Nov 2018, 14:59

Tuga jedna sta se radi. Obicna raja uvek nahebe

Sent from my SM-J500FN


N_L
Postovi: 479
Pridružio se: 16 Mar 2016, 06:59

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od N_L » 12 Nov 2018, 15:58

Mislim da su danas pokusali da me prevare a evo kako i zasto pa mi napisite sta mislite.

Isao sam takovskom izmedju poste i skupstine ka dolje i na autobusko stajaliste vidim skrenula neka skoda i stoji, ja prolazim pored, drzeci se linije lijevo i puf, cujem nesto udari, gledam retrovizor ok, reko mozda je nesto nalecelo pa me udarilo ne znam. Vozim dalje kad dolazi lik pored mene na skretanje kao pobjegoh veli, sta kako aj da stanemo.
Skoda, BiH tablice i fali joj retrovizor, tj plastika sva i staklo, gledam meni staklo od retrovizora se pomjerilo malo, cini mi se sad nijesam ni 100% siguran ali na ZADNJA vrata moja desna linija (nadam se da se to moze ispolirati).
I sad tu prica tralala, vidim oni neke petljavine, kazem nema problema ako sam ja kriv ajde evropski da napravimo a on meni kaze da to nema u bosnu, ne vazi blabla. Rekoh ok, zovi policiju pa neka pisu zapisnik, nema frke, a on a ko ce sad cekat, placa se ajde da podijelimo stetu po 100e lol. Ja mu govorim da nemam euro, otvaram novcanik koji je gotovo prazan i tu se one dvoume i kao ajde nemamo sto.
Cijelo ovo ponasanje je bilo sumnjivo mi i prica, mislio sam da su vec imali slomljen taj retrovizor al opet cuo sam udarac i izgrebana mi vrata, nijesu imali kad mi to izgrebat kad sam stao ako je nakndano. Jedino ako su namjerno skrenuli u mene da ih zakacim jer sam bas bio dosta lijevo u traci jer sam vidio dje stoje, autobus bih zaobisao komotno a i onda mi ugao grebanja cudan, na retrovizoru nemam ogrebotinu, samo na zadnja vrata desna gore hmm.

I nista odose oni ostadoh ja gledam ogrebotinu, mozda se moze ispolirati ali ne znam, sta mislite da je odje bilo?

Slika
Ja sam vozio trakom dje je ovaj auto, i bio sam jos lijevo pri liniji jer sam vidio da on staje tu jos od semafora, a on je stojao kod kontejnera ili cak malo prije njih.

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3258
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od srdjanyo » 12 Nov 2018, 17:13

16:25, skoro mrak, krivina posle kaćke petlje. Stoje dva policijska vozila, a u susret im ide Punto mk1 sa uključenim pozicionim svetlima. Pogađajte da li su ga zaustavili?

Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od member » 12 Nov 2018, 17:17

Pa ništa, popravi to što imaš i vozi dalje.
Ne vrijedi sad mozgalica jel jesi ili nisi ih zakačio. Moje mišljenje da vjerovatno jesi zakačio nehotice. Nisu valjda toliko blesavi da se jure po Takovskoj tek onako.

N_L
Postovi: 479
Pridružio se: 16 Mar 2016, 06:59

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od N_L » 12 Nov 2018, 18:00

Ma da, jesam ja zakacio to je sigurno jer se culo ono plastika kad se sudari ali 100000000000000000000000% sam bio dovoljno daleko, od njih dje su nedozvoljeno stali, razmisljam kako su se pomjerili da bi ih mogao zakacit i ogulit me po zadnjim vratima. A i ovo poslije sto je bilo mi je sumnjivo, no aj.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12306
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od shandu90 » 12 Nov 2018, 18:36

Ma daj, majke ti. Da ih je stvarno zakacio culo bi se a i osetilo. Zato je kamera dobra, javis policiji, te i te tablice tralala pa nek se ganjaju s njima. nas kako ljudi okrenu plocu kad se spomene policija, a situacija od starta sumnjiva. Veruj mi, doziveo sam.

Sent from my P10 Lite using Tapatalk


N_L
Postovi: 479
Pridružio se: 16 Mar 2016, 06:59

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od N_L » 12 Nov 2018, 19:33

I razmisljao sam kameru da stavim, na motor definitivno, vidjecu no bas nisam imao nekih problema do sad slicnih. Culo se ono kao retrovizor kad se udare to jes al nijesam cuo kako mi po autu ide il nesto, bas cu vidjet sjutra stetu jer meni izgleda ko da nije duboko nego samo povrsno pa cu probat sa vodom i krpom da vidim kako izgleda, mislim u najgorem slucaju poliranje bi rijesilo, da je bilo nesto gore ja bih zbog sebe zvao svakako, ovako mi nije strasno pa da cekam policiju, placam zapisnike, cekam osiguranje, ucesce eventualno od kaska itd itd ali ko sto mi rekose na drugom forumu sve i da sam ja zakacio oni su se vjerovatno ukljucivali ili nesto radili na tom stajalistu dje i nije dozvoljeno zaustavljanje al aj, krecem od sebe i ja sam stao tako nekad na sekund al ovo mi je mutno bilo svo vrijeme pogotovo sa evropskim i policijom.

botr
Postovi: 451
Pridružio se: 27 Maj 2013, 19:10
Lokacija: Istok Srbije

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od botr » 12 Nov 2018, 21:43

member je napisao:
12 Nov 2018, 14:21
Nedavno je poznanik udario babu pešaka na pešačkom. I zvao on svog poznanika koji je šef nečega u policiji u NS, organizovali su saobraćajnu patrolu koja je sve naštimala za zapisnik. Svedoci koji su rekli da je baba pretrčavala put izvan pešačkog... itd. On kaobajagi nije ni vozio nego njegov rodjak.
Sve je bilo naštimano tip top.

I sad se odjednom pojavio snimak nadzorne kamere sa jednog lokala prekoputa, na snimku se sve lepo vidi u detalje.

Šta će biti dalje, nemam pojma.
Ako je normalna drzava, trebali bi svi da zaglave u zatvoru, manipulisanje dokazima, lazno svedocenje, itd. al nista od toga.

Moguce i da je prevara, retrovizor na nekoj motki ili nesto slicno i izbece ga kroz prozor. BiH tablice, fol nemaju vremena da se jure sa osiguranjem, itd. povoljnije po tebe da se dogovorimo, pa koga nahvataju.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od member » 13 Nov 2018, 08:56

Naravno da ništa od navedenog se neće dogoditi.

Da se podsetimo da živimo u državi u kojoj je (a u vremenu dok je još i ličila na državu) je u porodilištima UKRADENO na stotine novorodjenih beba, i nikome ništa.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12306
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od shandu90 » 13 Nov 2018, 09:12

Dobro sad, to sa bebama imas u vecini siromasnih zemalja. Mog brata su pokusali '98 da zamene, pa je reagovano na vreme.

Sent from my P10 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od pedja » 14 Nov 2018, 17:44

Danas, u Makenzijevoj, stajem na semafor - zaustavljam se skroz, prvi pred istim, čisto crveno. Pored mene lik sa Oktavijom, sa leve strane, suprotan smer, gas i ode...

Žurilo mu se, očigledno.

TapaT


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od pedja » 14 Nov 2018, 19:57

Da dodam.
Malopre, u Bulevaru, uključujem se, pre čega propuštam dva automobila, Audi i Opel za njim. Realno je bilo mesta i da uletim među njih, ali nisam. To pričam zbog rastojanja. Kada je Audi bio kod Malog Korzoa, na semaforu je bilo žuto, dakle par desetina metara. Zasvetlele su štopaljke, ali nije stao, lagano je prošao kroz crveno, a onda i ovaj Opel za njim, koji je mogao da stane x3. Kao da nema semafora. Ranije bi bilo neverovatno, danas kao dobar dan.

Ja prođoh kroz crveno jednom, slučajno, ne znam šta mi bi. Nisam registrovao, ali nije bilo ukrštanja (ostrvo između traka) tako da nije bilo ni opasnosti. Nije opravdanje, ali sam bio sam u krugu od 100m, mislim.

TapaT


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Heinz » 14 Nov 2018, 20:53

Staje se samo gde su kamere.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Ogi » 14 Nov 2018, 22:16

Evo ovako se vozi u Srbiji:


Odgovori