Kako se vozi u Srbiji?

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Heinz » 24 Avg 2019, 20:04

Briši ono matorac od 45.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od nuk » 24 Avg 2019, 21:10

Opisao te u dve reči :D

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29861
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od trojanac » 25 Avg 2019, 15:43

Ima nas mnogo matoraca ovde.

Sent from my HTC Desire 12 using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od maniaxxx » 25 Avg 2019, 15:46

passenger je napisao:
24 Avg 2019, 19:15
Ne znam bate je l to ima veze sa siromaštvom ili (ne)mozgom ljudi. Mentalitet nam je u kurcu. Siguran sam da ima siromašnih nacija negde koji su normalni u glavu.
:plusone:

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3390
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od kragujevac » 25 Avg 2019, 16:36

Ovih dana sam se x puta vrzmao po gradu kao pešak, XF usidren ispred zgrade i mirna mi glava. Interesantna pojava koje ili nije bilo ili je ja do sad nisam primećivao da na svakom, ali SVAKOM semaforu kad se upali zeleno neko nekom svira. Nonstop se čuju sirene po gradu. Na auto putu sinoć od BG do KG pretičem brzinom od recimo 125-130kmh u levoj traci neku gomilu kamiona, buseva i koječega, nanizalo ih se deset i više, a neki pacijent mi se navrzao na branik u nekom prepotopskom audiju i rado bi da preleti. Nije uspeo, na njegovu žalost.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od lami » 25 Avg 2019, 17:05

Iz ova poslednja dva posta deluje da volis isterujes pravdu, sto po meni samo povecava ovaj haos u kojem smo. Nisam video te dve situacije, ali kad vidim da neko spava na semaforu ili raskrsnici i svirnem keatko da probudim tu osobu, a taj krene jos namerno da koci celu kolonu (desilo se pre koji mesec sestri, strane tablice,.video zensko pa se urci), pa objasnio bih mu par stvari da sam bio tamo. Opet ne znam kakva je situacija bila, ali ako ti zbog jednog debila kaznjavas celu kolonu, nije lepo.
Sto se tice preticanja kolone buseva,.cesto se desava da neko pretice levom 110,.120 i dodje do praznine od 100ak metara, a taj nece da se pomeri za zivu glavu, a realno da se pomeri, ovi iza za sekundu prolaze, a taj neko nista nije izgubio.
Sto se tice price mentaliteta, para... mislim da to ovde nije u pitanju,.nego jednostavno ljudi vidi da nema pravne drzave, ne kaznavaju se ljudi koji se bahate svuda, kola se ostavljaju na sred ulice, ispred semafora i onda se na kraju svi ponasaju kao na divljem zapadu. Pocni da kaznjavas i da prikazujes te ljude bar jednom nedeljno na tvu, videla bi se druga prica.

P.S.
Ovo je bio samo dobronamerni komentar, da se ne shvati pogresno. Pozdrav

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Poslednja izmena od lami u 25 Avg 2019, 17:05, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3390
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od kragujevac » 25 Avg 2019, 17:12

Kažnjavanje, ali 100% neselektivno. Bez obzira da li je kec iz 1981 ili S500L iz 2019. I napraviti tako da se plaćanje maksimalno zakomplikuje, štajaznam, da kaznu kad mu stigne na adresu u Novi BG može da plati samo u Žarkovu, a ako stigne nekome u Žarkovo da mora da je plati u Batajnici i sve tako unakrst. Daš rok od 3 dana za uplatu, posle toga dupla kazna i eto veselja.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
Romanticni_Piroman
Postovi: 160
Pridružio se: 09 Maj 2019, 22:49
Garaža: Honda Civic 2008 1.8 VTEC

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Romanticni_Piroman » 25 Avg 2019, 19:10

lami je napisao:
25 Avg 2019, 17:05
Iz ova poslednja dva posta deluje da volis isterujes pravdu, sto po meni samo povecava ovaj haos u kojem smo. Nisam video te dve situacije, ali kad vidim da neko spava na semaforu ili raskrsnici i svirnem keatko da probudim tu osobu, a taj krene jos namerno da koci celu kolonu (desilo se pre koji mesec sestri, strane tablice,.video zensko pa se urci), pa objasnio bih mu par stvari da sam bio tamo. Opet ne znam kakva je situacija bila, ali ako ti zbog jednog debila kaznjavas celu kolonu, nije lepo.
Sto se tice preticanja kolone buseva,.cesto se desava da neko pretice levom 110,.120 i dodje do praznine od 100ak metara, a taj nece da se pomeri za zivu glavu, a realno da se pomeri, ovi iza za sekundu prolaze, a taj neko nista nije izgubio.
Sto se tice price mentaliteta, para... mislim da to ovde nije u pitanju,.nego jednostavno ljudi vidi da nema pravne drzave, ne kaznavaju se ljudi koji se bahate svuda, kola se ostavljaju na sred ulice, ispred semafora i onda se na kraju svi ponasaju kao na divljem zapadu. Pocni da kaznjavas i da prikazujes te ljude bar jednom nedeljno na tvu, videla bi se druga prica.

P.S.
Ovo je bio samo dobronamerni komentar, da se ne shvati pogresno. Pozdrav

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
+1

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od passenger » 25 Avg 2019, 19:19

Pre neki dan me tata vozi na svadbu kod drugara. Žena ispred Clio, vidi se nalepnica beba u vozilu i vidi se sedište pozadi. Na pola sekunde od upaljenog zelenog tata joj blica. Rekoh polako care, ima dete u kolima, ne nabijaj joj nervozu, a i polako s tim blicanjem :uf:
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od maniaxxx » 25 Avg 2019, 19:32

Hehe taj rad, i moj otac je isti, redko se vozim sa njim ali i tad mi je dosta, katastrofa je i kao suvozač...

A šta se tiče preticanja 125 kmh , zašto? Ne može Jag više? Ubilo bi te da malo ubrzaš? Ili ti je taj več pre blicao pa namerno nisi hteo više? Ne razumem ljude koji namerno ometaju bilo koga, ako hoče nek vozi 300, ko sam ja da mu branim

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od H4wkeye » 25 Avg 2019, 19:49

Sa 125 - 130 je vozio po ogranicenju tako da moze da pretice tim tempom slobodno i ima svako pravo na to. Ako je neko iza nestrpljiv neka ceka.

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od passenger » 25 Avg 2019, 19:52

Janez, Jag je bio u preticanju vozila koji se kreću 25,30 kmh sporije. Solidna razlika, bio je u ograničenju. Sve regularno. Druga je priča što smo mi nestrpljivi skotovi pa blicamo kao da se ispred nas vuče 80kmh.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Markoni » 25 Avg 2019, 19:58

Ali sta je problem ubrzati malo? Tu u glavi nije "necu da prekoracim 130 kmh" nego je u glavi "sto bi ubrzavao/sklanjao se kad je ogranicenje 130 kmh, neka cekaju nervozni bilmezi". Ako nista drugo sebicno je. Narocito kada vidis da si napravio kolonu.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Korisnikov avatar
mitar1982
Postovi: 329
Pridružio se: 11 Maj 2019, 14:45
Garaža: Opel Insignia Sports Tourer SW 2.0 CDTI EDITION 110 hp
Lokacija: NO

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od mitar1982 » 25 Avg 2019, 19:58

Upravo, kome se vozi brže nek' ode na stazu. I moj matori je sličan, sedi kao suvozač i hteo da trubi nekome, samo sam mu sklonio ruku i rekao da mi ne pravi tenzije bez potrebe. Nema šanse da ga pustim da vozi kad sam ja tu.
“I should be sorry if I only entertained them, I wish to make them better.” – G.F. Handel

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od passenger » 25 Avg 2019, 20:06

stavio tempomat na 130kmh i šta ima da se cima zbog ovih pozadi? Posebno za šabane koji se nabijaju u gepek u takvom slučaju.

Da vozi 110kmh, pa bih uleteo sličnom pričom da moze malo da ubrza bar do ograničenja, ali ovako nema smisla.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Odgovori