Kako se vozi u Srbiji?

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
maniaxxx
Postovi: 6356
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od maniaxxx » 25 Avg 2019, 20:58

passenger je napisao:
25 Avg 2019, 20:25
Kažem ja, nema veze s parama, mentalitet nam je u kurcu.

Čovek vozi po ograničenju, šta treba, zbog vas par da nabije na 150-160 kmh pa da spusti na 130 kad prestigne sve? Koji ste vi faktor da vam se iko sklanja? :) Za takve koji se nabijaju nervozno u gepek samo puna kočnica, pa udri u gepek. Rizikuj sve nas jer ćeš crkneš što ti se krv uzrujala jer si sa 150 spustio na 130 na par sekundi.

Šta ti je Vlado, otkud upadaš s tim sada? Pa naravno da se lik vratio u desnu traku kad je završio obilaženje, nije vozio do Niša levom trakom pobogu.

Isti kurac se ovde oseća jebena nervoza kao na ulici kad vozim kola. Sjeban smo narod u glavu, u kurcu smo totalno. Da nam svima podeliš po 20 miliona, isti nervozni debili ćemo biti na ulici.
Gresis Hanse, pise lepo da se preticanje obavi sto je brze moguce. Da je neko ispred njega i da mu blica i da spustis gas, a ovako malo ubrzas i ne pravis probleme gde ne treba. Ovu sa kocnicom necu ni da komentarisem ali nemoj onda da.su u Srbiji nervozni kad nisi nista bolji

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3235
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od elMaestro » 25 Avg 2019, 20:59

mitar1982 je napisao:Ne, sklanjaću se svakom bahatom magarcu, koji misli da je baš njegova vožnja od posebnog značaja. Balkan-bonton.
Ne, vozicu iza svakog umisljenog magarca, koji bi da leci komplekse nad ostalim ucesnicima u saobracaju i jedini je u pravu. Balkan-bonton.


Moze se i tako reci?

I magarac je tu samo da se nadovezem na citat, bez uvrede. :)
Имам једно потпитање...

maniaxxx
Postovi: 6356
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od maniaxxx » 25 Avg 2019, 21:01

Markoni je napisao:
25 Avg 2019, 20:47
Nema ovo veze sa nabijanjem i blicanjem.

Dok god je vama u glavi "koji si ti faktor" i "sto bih ja ubrzao 20 kmh" a iza kolona meni je jasno o kakvim se mentalnim sklopovima tu radi. :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
:plusone:

@Vladapetr

:ovacije:

Korisnikov avatar
mitar1982
Postovi: 329
Pridružio se: 11 Maj 2019, 14:45
Garaža: Opel Insignia Sports Tourer SW 2.0 CDTI EDITION 110 hp
Lokacija: NO

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od mitar1982 » 25 Avg 2019, 21:06


elMaestro je napisao:Ne, vozicu iza svakog umisljenog magarca, koji bi da leci komplekse nad ostalim ucesnicima u saobracaju i jedini je u pravu. Balkan-bonton.


Moze se i tako reci?

I magarac je tu samo da se nadovezem na citat, bez uvrede. :)
Opušteno. Ja kad vozim pratim ograničenja, i ne sekiram se puno za one iza. Ti slobodno pretiči kad si u prilici.
“I should be sorry if I only entertained them, I wish to make them better.” – G.F. Handel

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3235
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od elMaestro » 25 Avg 2019, 21:10

Malo je nefer taj nejebavajuci stav prema drugim ucesnicima u saobracaju. Niko nije sam na putu.
Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od nikaragva » 25 Avg 2019, 21:16

Ako već kenjamo o zakonu, onda treba reći i to da ne možeš preticati većom brzinom od one koja je dozvoljena na putu.

Na autoputu nekad bude gužva kamioni se nabiju jedan u drugi, ne možeš da pretekneš samo dva i ubaciš se. Ima sto varijanti koje mogu da se dese i sto situacija i treba biti fleksibilan, bez nervoze. Dok ti na Ap imaš kretanje čitave kolone 130 ja tu ne vidim neki nepremostiv problem. Nije da se kreću 10m pa stanu i tako kilometrima, kao što zna biti nekad.

I taj drugi ne želi da ide iza kamiona 70-80, nego da obiđe i vozi 130. Ali možda nema auto koji je na potapanje gasa već ubrzao na 180. Tako da iskulirajte i poštujte propise.

Prvi ne vozim po ograničenju već nisko letim, ali nikad nisam polivao govnima one koji su kao kornjače oko mene poštovali ograničenja.


Najviše od čitave diskusije me zanima kako je markoni uspeo pri tim sumanutim brzinama da snimi situaciju na zadnjem sedištu senika :D

Kabal
Postovi: 2882
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Kabal » 25 Avg 2019, 21:17

Natego sam se u preticanju do 130 i skontao sam u retrovizoru da se priblizava malo brze auto, logicno je da maaaalkice ubrzas do npr 142 i odes u voznu traku i nastavis svoju voznju, nije to toliko tesko umesto kurcobolje za sve osim sebe...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


ftj
Postovi: 13026
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od ftj » 25 Avg 2019, 21:17

Pa nefer je i da ti, krseci propise prekoracenjem brzine i ne-drzanjem propisanog rastojanja, remetis njegovu voznju po propisima i da ocekujes da je neko obavezan to da ti postuje.

Korisnikov avatar
mitar1982
Postovi: 329
Pridružio se: 11 Maj 2019, 14:45
Garaža: Opel Insignia Sports Tourer SW 2.0 CDTI EDITION 110 hp
Lokacija: NO

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od mitar1982 » 25 Avg 2019, 21:21

elMaestro je napisao:Malo je nefer taj nejebavajuci stav prema drugim ucesnicima u saobracaju. Niko nije sam na putu.
Kad svi prate ograničenja, i drže propisano odstojanje cela kolona ide lepo. Norvežani voze tako, putevi su jako nezgodni za preticanje, ima puno šlepera i sl, a opet je ugodno za vožnju, svako ima svoj prostor i nema stresa maltene uopšte.
Poslednja izmena od mitar1982 u 25 Avg 2019, 21:21, izmenjeno 1 put ukupno.
“I should be sorry if I only entertained them, I wish to make them better.” – G.F. Handel

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3235
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od elMaestro » 25 Avg 2019, 21:21

Sto se tice odstojanja, taj problem nemam, koliko god da se neko vuce, usporim na pristojno odstojanje. Ja sam samo za taj nacin razmisljanja rekao da nije u redu, a ako neko voli da vozi i ispod ogranicenja, nek izvoli, ima mesta za sve.
Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9721
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Markoni » 25 Avg 2019, 21:29


nikaragva je napisao:Najviše od čitave diskusije me zanima kako je markoni uspeo pri tim sumanutim brzinama da snimi situaciju na zadnjem sedištu senika :D
:)

To je bilo na ulazu u Arandjelovac, vozilo se 60-70 kmh.



Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od H4wkeye » 25 Avg 2019, 21:32

ftj je napisao:
25 Avg 2019, 21:17
Pa nefer je i da ti, krseci propise prekoracenjem brzine i ne-drzanjem propisanog rastojanja, remetis njegovu voznju po propisima i da ocekujes da je neko obavezan to da ti postuje.
:plusone:

maniaxxx
Postovi: 6356
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od maniaxxx » 25 Avg 2019, 21:42

Evo vam još jedan odgovor ( pored one teme o gumama ) zašto se toliko gine na putevima. Situacija od Kragujevca nije objasnjena do kraja, ako je on preticao i budala mu doleteo sa leđa i blica odavnod a se mu skloni pod kamion valjda onda ne bi ni ja dao gas, ali bih se sklonio kod prve mogučnosti ( kad je prva mogučnost može opet biti predmet razprave), ako taj sa audijem več preticao ili leteo levom trakom i KG započeo preticanje sa svojih 130kmh onda je greška kod njega. Ne znam kako možete da budete takvi, promet je živa stvar, nije jedna situacija jednaka drugoj, zakon ne mora uvek da se drzi ko pijan plota, jer treba pre svega upotrebiti zdravu pamet, izkljuciti ego i onu Srpsku "ti češ mene da jebeš".

Evo vam primer zakona i zdrave pamet. Moj drugar je kod polaganja za dozvolu čekao da se uključi levo kad je video da se jedna budala zaletela i da neče da zakoči, on je dao po gasu i skočio levo. I pao na vožnji jer je napravio prekršaj, ja bih mu dao odmah dozvolu jer zna da reaguje u izvanrednoj situaciji...

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od H4wkeye » 25 Avg 2019, 21:53

Koliko sam ja razumeo kragujevac je vec bio u preticanju. Da je krenuo da pretice a da je ovaj vecom brzinom naleteo i da ga je isekao to je vec drugo.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od nuk » 25 Avg 2019, 22:04

ftj je napisao:Pa nefer je i da ti, krseci propise prekoracenjem brzine i ne-drzanjem propisanog rastojanja, remetis njegovu voznju po propisima i da ocekujes da je neko obavezan to da ti postuje.
Jeste, sve to stoji.
Ja poptujem tu teoriju, ali ima drugi momenat, ko često vozi AP sigurno je primetio. Gazim, nailazim na vozilo koje je krenulo u preticanje sporijih, drži se ograničenja, obilazi vozilo ili više, ja uredno smanjujem brzinu, ne blicam, on/ ona reši da zajaše levu zraku i narednih 500 ili više metara jer još jedno sporije vozilo na vidiku a ima mesta da se skloni i vrati u preticajnu traku a neće. Ja nekako računam na to i pojedem govno jer nisam vršio pritisak na vreme što uglavnom pali

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk


Odgovori