Kako se vozi u Srbiji?

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od H4wkeye » 20 Jan 2021, 01:13

dragvorl je napisao:
19 Jan 2021, 22:56
H4wkeye je napisao:
19 Jan 2021, 19:09
lami je napisao:
19 Jan 2021, 14:48
U komentarima se vidi link i do njegove instagram stranice. Vidi se kakva je njuska u pitanju i kakvo mu je okruzenje.
Ima tu i neki drugi lik iz Pazara koji ukljucuje telefon, odvrnuo Zenu od sultana i onda krece obilazak kolone, ali bas kolone, na punoj liniji i sve to da bi okacio na svojoj tik-tok stranici, da vide baju.
@H4wkeye na ovakve stvari mislim da treba da se obrati paznja i da ima neko ko hapsi ovakve neizivljene. Na snimku gde voze u rikverc i to tako sto gledaju kamerom za parkiranje, kazu da je tu postavljena kamera na semafor, ali ocigledno nista. Znam da na osnovu snimka sa tt ne mogu zakonski nista, ali ga pozovu na razgovor, malo ga pritegnu. Na jednom snimku ga je zaustavio civilni dzip sa rotacijama i nista.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Nazalost ovakvih budala je uvek bilo. Tesko ih je iskoreniti. Policija prati ovakve stranice i snimke i reaguje gde moze. Ali jednostavno postoje ljudi koji apsolutno ne haju, niti ih je briga. Svi oni imaju visestruke kazne siguran sam, ili bar vecina. E sad da li moze jos nesto vise da se uradi po tom pitanju? Definitivno. Medjutim kada strpas njega u zatvor i jos nekoliko njih, vrlo brzo nikne nov. I tako u krug.
Za pocetak bi mogla policija da se pojavi na ulicama. Bude koji mesec izadju kad baja kaze i to je to. Ne petak subota uvece levak, nego stalno, ali od toga nema nista.
Ne znam kako je u NS, ove su aktivnosti cele nedelje. Mada, bas me zanima kako je po ostalim gradovima. Ajd da uradimo mini anketu, za sve koji prate ovu temu. Kojim danima (cele nedelje, vikendom vise itd) i koliko cesto vidjate patrole, koliko cesto se krecete i koje mesto je u pitanju? Verujem da negde ima vise negde manje. :think:

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od dragvorl » 20 Jan 2021, 02:04

Sad nisam bio dosta vremena ali se svodilo u zadnjih 2 3 godine: levci od 21 recimo na par prometnijih mesta u gradu, radari na uvek istim mestima bulevarima gde je ocigledno zasto su tu, i to ne uvek, pre podne ih nikad nisam vidjao, ali eto neka me neko ispravi mozda se nesto promenilo.
Jako slabo sam ih vidjao da kontrolisu ili bar da su u blizini pesackih prelaza, bicikliste (u NS je to jako popularno prevozno sredstvo), kod skola, itd...nije to neka top nauka, na crveno se samo toliko prolazi da ceo dan posla ima. Parkiranje, zaustavljanje skoro nikad ih nisam video da kontrolisu, a kao dobar dan je stati na bulevaru sa sva 4. Takodje jako slabo kontrola na lokalnim putevima, a obilazenja na punoj, divljanja, pa i alkohola koliko neces.
Uglavnom nema tu ni konzistencije, ni volje da se unapredi bilo sta. Edukacije nema, a onda to pompenzno resavaju par puta godisnje represijom i najavama na D2. Ne radi se to tako, ali nema ni veze.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Kabal
Postovi: 2885
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Kabal » 20 Jan 2021, 08:18

Zaustavljanje na Bulevaru sa sva 4 se intezivno kontroliše od strane policije zadnjih meseci

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12306
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Kako se vozi u Srbiji?

Post od shandu90 » 20 Jan 2021, 09:35

Inace stoji zabrana zaustavljanja, jos od mosta slobode. Nasi vozaci imaju problema zbog toga, ne mogu pazar u banku da odnesu. Pljuste kazne, kerovi ne j..u zivu silu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od dragvorl » 20 Jan 2021, 09:49

Trajace par meseci i idemo...
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3258
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od srdjanyo » 20 Jan 2021, 10:22

Kabal je napisao:Zaustavljanje na Bulevaru sa sva 4 se intezivno kontroliše od strane policije zadnjih meseci

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
Pozdravljam akciju koja se odvija po celom širem centru grada.
Evo, malopre , krivina kod Master centra na Sajmu i tu redovno stoji bar jedno vozilo ili zbog pošte ili bankomata.I vidim stade patrola saobraćajne policije sa rotacijama. Čekaju ga da se vrati.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Puzo81 » 20 Jan 2021, 10:26

Bulevar Oslobođenja, Patrijarha Pavla, Hajduk Veljkova... aj majčin sine zaustavi se na 5min i sva 4 kao što kažete, odmah se stvori rapid sa rotacijom.

Partijarha Pavla kod Roseta i Picantea, pre sam ispred sva 4 na minut da uzmem klopu i izađem. Sada parkiram ako treba i 100m dalje.

Ne znam kolika je kazna u tom slučaju kada te zateknu?

p.s.

Juče ujutru su oplevili paukom sve koji se parkiraju bočno u Veselina Masleše, od Korpe do Julieta i dalje do Sinergy jym-a, ceeeelom dužinom. Čudno mi čista ulica :think:

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Ivan » 20 Jan 2021, 10:39

Bogami parkiraju se sa sva 4 i dalje kao ludi ma bul. oslobodjenja i patrijarha pavla, uopste nije retkost videti automobile parkirane tako.

Jedino sto relativno cesto vidim na bulevaru oslobodjenja da kontrolisu/teraju/kaznjavaju, dok u patrijarha pavla bas retko, pogotovo ispred rosseta.

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Puzo81 » 20 Jan 2021, 10:42

Možda su pajkani otišli po krofne :kezo:

Pre par dana do Rosetta i Kristine i samo produžio naći parking. Rapid sa rotacijom čeka 2 auta ispred pomenutih.

kami
Postovi: 932
Pridružio se: 28 Avg 2012, 16:25
Lokacija: bg

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od kami » 20 Jan 2021, 10:44

lami je napisao:U komentarima se vidi link i do njegove instagram stranice. Vidi se kakva je njuska u pitanju i kakvo mu je okruzenje.
Ima tu i neki drugi lik iz Pazara koji ukljucuje telefon, odvrnuo Zenu od sultana i onda krece obilazak kolone, ali bas kolone, na punoj liniji i sve to da bi okacio na svojoj tik-tok stranici, da vide baju.
@H4wkeye na ovakve stvari mislim da treba da se obrati paznja i da ima neko ko hapsi ovakve neizivljene. Na snimku gde voze u rikverc i to tako sto gledaju kamerom za parkiranje, kazu da je tu postavljena kamera na semafor, ali ocigledno nista. Znam da na osnovu snimka sa tt ne mogu zakonski nista, ali ga pozovu na razgovor, malo ga pritegnu. Na jednom snimku ga je zaustavio civilni dzip sa rotacijama i nista.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Nije taj lik uopste iz NP, vec vozi Porsche sa NP table, kupljen dole ili lazne. On i ovaj sa c class amg su kumovi, a amg mnogo blizak sa AV. Na instagramu svakodnevno izbacuju snimke kako ih policija juri. Otkljucani profili. Tog sa NP table su prozivali za vreme policijskog casa kako se vozi po gradu i policija ga zaustavlja. Pazarac ne postuje PČ, a on nema veze za Pazarom.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Poslednja izmena od kami u 20 Jan 2021, 10:44, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12306
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od shandu90 » 20 Jan 2021, 10:46

Kod rosseta krkljanac preko dana. Tu idem kuci, strasno je :D Bice to nova crna tacka ako se ne rascisti guzva.


Sent from my iPhone using Tapatalk

lami
Postovi: 3267
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od lami » 20 Jan 2021, 10:58

Kami, mislio sam zapravo na ovoga, pogledao opet u komentarima, zapravo Tutinac, ali valjda kacio u nekoj NP grupi pa pobrkao.



Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


kami
Postovi: 932
Pridružio se: 28 Avg 2012, 16:25
Lokacija: bg

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od kami » 20 Jan 2021, 11:02

Tutinac, oni su kamikaze na putu. Za njih ne postoji ni puna ni krivina.
Evo pogledaj ovaj video. Put Np Ribarice, put ka Crnoj Gori. 24km, google kaze 27minuta



Sent from my SM-G975F using Tapatalk



Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3258
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od srdjanyo » 20 Jan 2021, 12:30

Puzo81 je napisao:Bulevar Oslobođenja, Patrijarha Pavla, Hajduk Veljkova... aj majčin sine zaustavi se na 5min i sva 4 kao što kažete, odmah se stvori rapid sa rotacijom.

Partijarha Pavla kod Roseta i Picantea, pre sam ispred sva 4 na minut da uzmem klopu i izađem. Sada parkiram ako treba i 100m dalje.

Ne znam kolika je kazna u tom slučaju kada te zateknu?

p.s.

Juče ujutru su oplevili paukom sve koji se parkiraju bočno u Veselina Masleše, od Korpe do Julieta i dalje do Sinergy jym-a, ceeeelom dužinom. Čudno mi čista ulica :think:
Veselina Masleše, legitimno je i treba da kažnjavaju i tu i svuda gde se nepropisno parkiraju. Ima dovoljno parking mesta na Bulevaru Evrope. Doduše više slobodnih mesta ima od Futoške do Branka Bajića,ali i to je parking. Ali, neće gospoda da prošetaju stotinak metara do zgrade. I ne znam kako ih još nisu najurili sa one ledine u Branka Bajića pre Bulevara Evrope , a naspram Korpe. Dosta je tu parkirano skupih kola , verovatno gosti pomenutog lokala.
U Braće Popovića, alijas Dolina gladi sve je češće slobodna za saobraćaj i desna traka. I to neobično nude. Ista je stvar i sa Bulevarom Oslobođenja, celom dužinom. Neobično je i lep je osećaj voziti sporije u desnoj traci jer više nema parkiranih vozila.
Red u Srbiji nam je neobičan, čak i prema redu Imamo nešto protiv.
Ne znam, to nam je ostalo od turskih vremena, kada su se naši preci uvek borili protiv sistema tuđeg i tuđe države. Naprosto je tako. Volimo protiv sistema, protiv zakona i reda i u sopstvenoj državi.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Puzo81 » 20 Jan 2021, 13:09

Na N. Detelinari tako 24/7 duž parkiraju Masleše celom dužinom i Cankarevoj. U ostalim nisam video. Tada je problematično parkirati se na regularna mesta. Sa corsom sam i nekako napred nazad napred nazad ali sa 159 i ne pokušavam.

Ako su na ledini prvenstveno gosti Korpe logično je što ih ne dira pauk ni murija. Lagano mogu da se parkiraju do Higijenskog na novim koja su prazna.

Odgovori