Kako se vozi u Srbiji?

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30009
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od trojanac » 10 Dec 2022, 09:05

Hvala @grujicd na smislenom komentaru.

Na ovo prethodno reći ću samo da ste prešli granicu normalnog ponašanja i to više puta. Ako sa nekim ne možete da komunicirate pristojno i sa bar mrvicu poštovanja onda ga zaobiđite na forumu, makar javno. Imate privatne poruke, razmenite telefone, vaša stvar šta radite između vaša četiri zida.

A pozivam obojicu na rođendansku proslavu Garaže, sredinom januara pa lepo uz razgovor da popijete nešto i pojedete tortu. Siguran sam da će vam onda sve izgledati drugačije. Kako to i uvek biva.
Posetite www.garaza.rs !

maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od maniaxxx » 10 Dec 2022, 10:01

grujicd je napisao:
10 Dec 2022, 08:45
Mi smo ovde mahom starija ekipa pa računam da je većina oženjena. Pa brate imaš ženu da se svađaš ni oko čega, da se prolazi reč po reč šta si rekao juče a šta si u stvari mislio, i tako u krug.
Bude ovde s vremena na vreme i nešto korisno da se pročita. Ali nemamo mi svaki dan problem sa kolima. Ovaj forum služi i da se malo zabaviš i popričaš sa generalno veoma ok ljudima. Poželjno je da kad zatvoriš tab ili tapatalk budeš malčice bolje raspoložen a ne gore... Slika

Amin na ovo :pivo:

maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od maniaxxx » 10 Dec 2022, 10:02

trojanac je napisao:
10 Dec 2022, 09:05
Hvala @grujicd na smislenom komentaru.

Na ovo prethodno reći ću samo da ste prešli granicu normalnog ponašanja i to više puta. Ako sa nekim ne možete da komunicirate pristojno i sa bar mrvicu poštovanja onda ga zaobiđite na forumu, makar javno. Imate privatne poruke, razmenite telefone, vaša stvar šta radite između vaša četiri zida.

A pozivam obojicu na rođendansku proslavu Garaže, sredinom januara pa lepo uz razgovor da popijete nešto i pojedete tortu. Siguran sam da će vam onda sve izgledati drugačije. Kako to i uvek biva.
Dvoje su se tako smuvali :mrgreen:

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Vladapetr » 10 Dec 2022, 10:29

trojanac je napisao:Hvala [mention]grujicd[/mention] na smislenom komentaru.

Na ovo prethodno reći ću samo da ste prešli granicu normalnog ponašanja i to više puta. Ako sa nekim ne možete da komunicirate pristojno i sa bar mrvicu poštovanja onda ga zaobiđite na forumu, makar javno. Imate privatne poruke, razmenite telefone, vaša stvar šta radite između vaša četiri zida.

A pozivam obojicu na rođendansku proslavu Garaže, sredinom januara pa lepo uz razgovor da popijete nešto i pojedete tortu. Siguran sam da će vam onda sve izgledati drugačije. Kako to i uvek biva.
Sve je to super ovako u teoriji, u praksi baš i ne funkcioniše kako ste zamislili Slika

Ili napravite jasna pravila pa ih primenjujte, ili ostavite kao i do sad da ih svako tumači kako smatra da treba ali onda nema mesta sablažnjavanju i čuđenju.

Osnovno je da neke granice niste jasno postavili i ostalo je da ih svako postavlja i prelazi po svom nahođenju. I onda kad ode mast u propast samo se čuju moralisti sa “jao, šta ste sebi dozvolili” komentarima, a dok se zakuvava i kad se počinje sa pisanjem neprikladnih stvari - nigde ni glasa.

Konkretno u ovoj situaciji nisam ja bio taj koji je nekoga sa foruma pozvao na fizički obračun, ali na provokaciju koja mi je upućena nisam video da je iko reagovao.
Na podjebavanja kvazi stručnjaka i postove kojima je svrha samo da pljucnu ili ismeju, takođe ne videh reakcije.

Pošto uvek stojim iza onoga što pričam, odreagovao sam na konkretnu provokaciju upućenu meni i rekao šta imam, pa prebacio priču na pp jer joj na javnom forumu nije mesto. 5 poruka laprdanja i prozivki nakon toga, na koje nisam odgovorio, i dalje stoje u temama. Tako treba da funkcioniše?
Dok jedan kenja a drugi ćuti sve je ok, tek ako usledi reakcija onda su obojica divljaci Slika

Suma sumarum, napravite jasna pravila i primenjujte ih. Sve ostalo je lepa priča bez upotrebne vrednosti


Sent from my iPhone using Tapatalk
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od McGruja » 10 Dec 2022, 10:31

Ili da one koji smetaju po našim nepisanim pravili sklonimo
A svako ovde zna ta pravila

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Vladapetr » 10 Dec 2022, 10:35

Postoji pravilo da te neko poziva na fizički obračun i dužan si da to prećutiš?


Sent from my iPhone using Tapatalk
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od McGruja » 10 Dec 2022, 10:43

Ne, postoji pravilo moralno etičko vaspitanjem dato, da ne budeš iritantan drugim ljudima, iznova i iznova

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Grujic » 10 Dec 2022, 10:46

Plus konkretno zanimljiv momenat je da niko nije ništa prijavio, a mi nismo uvek prisutni, pogotovo u pojedinim terminima.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Vladapetr » 10 Dec 2022, 10:57


Ti ćeš da ocenjuješ da li sam i kome iritantan? Na osnovu čega, ličnog osećaja ili ima neka mera za to?
Konkretno u ovoj temi, 3 puta više ljudi koje je razumelo moju situaciju i moj postupak ali su to napisali samo jednom, se računa manje nego ova 2-3 koji su ponovili svoje po 15 puta?

No svakako, da ne gubim dalje vreme. Ako me nešto nervira više od gluposti, to su noblesi sa izrazom gađenja na licu dok komentarišu nešto što im nije na nivou, a guzicu nisu ni mm pomerili da nešto urade ili izmene.

Nastavite dalje “na nivou”, ja se odjavljujem. Kome zatrebam zna kako da me nađe, uključujući i ovog gastarbajter tarzana.
Sportski pozdrav


Sent from my iPhone using Tapatalk
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Grujic » 10 Dec 2022, 11:02

Nastavljanje dalje je zaista već previše.

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od BigMazzy » 10 Dec 2022, 15:31

Da se vratimo na temu, dakle naletite na ovo vozilo a punaaa linija, i to baš duugoooo. Jel pretičete ili gegate 20 na sat sledeća dva kilometra?

Inače nedugo zatim je jedan domaćin pustio stado ovaca na livadu preko puta na ispašu. To nisam stigao da slikam jer sam bio zatečen. Ipak je magistrala u pitanju.Slika

Послато са 2203129G помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Bogdan » 10 Dec 2022, 15:40

Normalno bi trebala policija da se obavesti i da ide sad ispred ili iza... Eto nisam siguran.

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1363
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Momčilo » 10 Dec 2022, 15:48

Ja obilazim ukoliko je bezbedno.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1961
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od 123456 » 10 Dec 2022, 15:56

Zar nije po novom dozvoljeno preticanje preko pune u slučaju radnih mašina, traktora...? Ovo bo trebalo da spada u to.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Xepoj87 » 10 Dec 2022, 16:06

grujicd je napisao:Mi smo ovde mahom starija ekipa pa računam da je većina oženjena. Pa brate imaš ženu da se svađaš ni oko čega, da se prolazi reč po reč šta si rekao juče a šta si u stvari mislio, i tako u krug.
Zasto ti prozivas nas neozenjene?!?
Kod sata na trgu sutra u 12, da ti izlecim komplekse zenidbe !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Odgovori