Kako se vozi u Srbiji?

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Vladapetr » 24 Avg 2019, 10:08

kragujevac je napisao:Neretko se desi da onaj koji je prvi iza strpljivo čeka i ne pravi buku, a neki pametnjaković koji je 7 auto svira kao da je sudnji dan. Džabe mu je, jedino što on nije svestan toga.
Da napomenem da ne spavam na raskrsnica a mobilni i tako i tako ne koristim u vožnji. Ovo svircanje se najviše dešava kad se skreće levo u ulici sa 6 traka.
Ne pamtim da su mi ikada svirali na raskrsnici, a svaki dan sam po vrlo prometnim ulicama u BG-u. Tako da bi ipak trebalo da malo više pratiš promene na semaforu.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Apex
Postovi: 291
Pridružio se: 15 Sep 2018, 09:32
Garaža: Smart For Two MK2

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Apex » 24 Avg 2019, 12:11

Ima i onih što sviraju preventivno nevezano od dešavanja u saobraćaju, prvenstveno taksisti.

Korisnikov avatar
schonenk
Postovi: 1868
Pridružio se: 17 Jan 2014, 15:56
Garaža: honda civic ep3, honda civic ek3
Lokacija: beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od schonenk » 24 Avg 2019, 12:24

Tesko je kad dodjes iz uredjene zemlje suociti se sa frustracijom ljudi, koji em nemaju uredjen javni prevoz, em im gradski menadjer prekopa citav grad.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od ikac2000 » 24 Avg 2019, 12:26

Da, frustracija i bahatost je dosta izrazena, i boli me **** stav, jer mi se, eto, moze.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk



Korisnikov avatar
Romanticni_Piroman
Postovi: 160
Pridružio se: 09 Maj 2019, 22:49
Garaža: Honda Civic 2008 1.8 VTEC

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Romanticni_Piroman » 24 Avg 2019, 12:29

Malo da ulepsam ovu temu, ispade da svi voze lose u Srbiji :kezo: Srbiju mogu da pohvalim sto se auto puta tice i sklanjanja u desnu traku. Ako nemaju nikoga ispred sebe, i zavrsili su preticanje, obicno se sklone u desnu traku, ili im malo blicnes da ih probudis pa se onda sklone. Uglavnom to pravilo se u velikoj meri postuje, bar ja to primecujem kad vozim po AP u Srbiji. U Norveskoj je ovde situacija mnogo, mnogo gora, i dosta ljudi uopste ne zna da treba da se sklone. Cesto imam situaciju da neki volvo ispred mene ide 75km/h u levoj traci dok je desna potpuno prazna. Ja dodjem, blicnem par puta, nista se ne desava. Obidjem sa desne strane, stanem ispred nje, ona mi blica, plavusa neka... Ali uopste nije jedina, ovde po slobodnoj proceni 40% vozaca NE ZNA da treba da se skloni u desnu traku, prosto misle da su obe trake iste. Poceo sam da cujem kako na radiju ljudi spomenu to pravilo jer se bas dosta prica o tome, strasno... Uglavnom ja zbog ovoga ispadam agresivni vozac jer blicam svakom trecem i obilazim sa desne strane, ali stvarno nemam zelju da pratim nekog volva u levoj traci sa 75km/h dok je desna prazna... U Srbiji, ljudi bolje voze.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od pedja » 24 Avg 2019, 12:32

Ima i onih koji dođu iz uređene zemlje, pa ovde obilato izbacuju iz sebe sve što tamo ne smeju.
Heinz je napisao:Juče na semaforu koji se dugo čeka i kratko drži, i gde je poprilična kolona, krećem na zeleno i gledam, iza mene tip ostavio jedno 5 dužina vozila između. Uzimao bih vozačke za nesposobne da krenu iz mesta. Tako se stvaraju gužve nepotrebno, prođe 5 vozila umesto 10 npr.
Ovo je posebno izraženo na radovima na magistrali. Ovi što su dočekali svoj red, i znaju da će proći, imaju master nivo qrcobolje za sve ostale.

T-T


Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od H4wkeye » 24 Avg 2019, 12:43

kragujevac je napisao:
H4wkeye je napisao:
23 Avg 2019, 22:55
Ti me jos vise iritiraju. Na srecu u PO ih jako malo ima.
Kad neko stoji iz mene i misli da mora da svira pošto mu je ta sekunda čekanja od životne važnosti tek onda će da čeka. Ostanem još dve sekunde tako, pa pogledam levo/desno, pa krenem polako itditd.
Sa idiotima samo idiotski, nema tu drugog načina.
To sam i ja uradio jednom. A nije mogao da me obidje.

Sto se tice sviranja u PO iskreno jako jako retko cujem sirenu u gradu. Cak i kad je guzva, cekanje itd. Po BGu na raskrsnicama kad sam bio takodje nisam cuo ali zato odem u Usce cekam u garazi kolona da prodjem neki majmuni skroz iza sviraju... Ne razumem sta ocekuju? Da vozila magicno nestanu? Da preskoce sva vozila ispred?

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk


ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od ikac2000 » 24 Avg 2019, 12:46


pedja je napisao:Ima i onih koji dođu iz uređene zemlje, pa ovde obilato izbacuju iz sebe sve što tamo ne smeju.
Na autoputu da, ali nije bas vecina koliko vidim.

Meni je grad i nasi u istom slika i prilika generalnog stanja u drustvu. Naravno ima dosta korektnih, ali ovi drugi dosta upadaju u oci.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk



Korisnikov avatar
member
Postovi: 3660
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od member » 24 Avg 2019, 13:54

Heinz je napisao:Juče na semaforu koji se dugo čeka i kratko drži, i gde je poprilična kolona, krećem na zeleno i gledam, iza mene tip ostavio jedno 5 dužina vozila između. Uzimao bih vozačke za nesposobne da krenu iz mesta. Tako se stvaraju gužve nepotrebno, prođe 5 vozila umesto 10 npr.
Čačka telefon.
To je u BG redovna pojava.
Čak i na Autokomandi ili ostalim sličnim čepovima i zagušenjima, vidiš da ljudi više gledaju u telefon nego ispred auta i tako dodatno usporavaju saobraćaj.

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od passenger » 24 Avg 2019, 18:51

Dva dana u Srbiji, već vožnja iz BG sa aerodroma mi je presela. Najveće razočarenje u oca. Ne mogu da se sastavim da se čovek koji me je učio vožnjom i stotine drugih (drugi posao u Sloveniji mu je bio instruktor vožnje) onako ponaša u vožnji. Presekao mi je noge 23x. Kad matori ljudi tako rade, mogu misliti što klinci tek ginu.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Ogi » 24 Avg 2019, 19:05

Prsli smo svi Baki, sta ti je. Svi do jednog. Otisao si na vreme, cuti.

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od passenger » 24 Avg 2019, 19:15

Ne znam bate je l to ima veze sa siromaštvom ili (ne)mozgom ljudi. Mentalitet nam je u kurcu. Siguran sam da ima siromašnih nacija negde koji su normalni u glavu.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od H4wkeye » 24 Avg 2019, 19:32

Nema veze sa novcem. Mentalitet je takav. I da su plate 2000 evra isto bi bilo.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Vladapetr » 24 Avg 2019, 19:36

passenger je napisao:
24 Avg 2019, 18:51
Dva dana u Srbiji, već vožnja iz BG sa aerodroma mi je presela. Najveće razočarenje u oca. Ne mogu da se sastavim da se čovek koji me je učio vožnjom i stotine drugih (drugi posao u Sloveniji mu je bio instruktor vožnje) onako ponaša u vožnji. Presekao mi je noge 23x. Kad matori ljudi tako rade, mogu misliti što klinci tek ginu.
Godine, krštenica radi svoje :-| Moj je to na vreme shvatio (što danima nisam mogao da poverujem, sve mislim zajebava se) i odlučio da više ne vozi po BG-u ili drugim lokacijama sa gustim saobraćajem.
Sa te strane nam je laknulo, ali sa druge strane - naša kilometraža se zbog toga povećala :mrgreen:
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od ftj » 24 Avg 2019, 19:58

Evo ja bas danas gledam mobilni na semaforu :) i zakasnim da krenem jedno 3 sekunde al za pravo i samo jedan auto iza mene. Lik me nakon toga pretice na punoj i naglo usporava i pokazuje kurac i odlazi. posle mu ja prilazim a ono matorac sa zenom nekih 45-50 godina i nesto dodatno mase rukama spreman da se bije al bio sam sa zenom i detetom pa sam morao da iskuliram izazov :)

Odgovori