Kako se vozi u Srbiji?

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od H4wkeye » 21 Jun 2019, 17:12

Bolesnik. Naci ga preko tablica i odrati od kazni. Posle se ljudi cude kad neki auto udari voz i napadaju zeleznice, a vozaci su krivi za sve te nezgode zbog ovakvog ponasanja bas.

Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2861
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Martin » 21 Jun 2019, 17:26

@ H4wkeye

Da li kod nas funkcioniše prijavljivanje vozača koji ugrožavaju druge učesnike u saobraćaju (neko me isekao, presekao, udario i sl., ja ga snimio ili uslikao)?

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od H4wkeye » 21 Jun 2019, 18:04

Kod nas zakonski snimci nacinjeni licnim kamerama ili kamerama u autu ne vaze kao dokaz na sudu, medjutim, ako te neko udari i pobegne a ti imas snimak i odes prijavis u policiji duzni su da postupe po tome. Ta oblast je generalno neuredjena, treba je promeniti i jasno naznaciti sta i kako. Sada trenutno zavisi od policijske uprave do policijske uprave.

Koliko ja znam PU Beograd je najrevnosniji sto se tice delovanja na osnovu snimaka nacinjenih od strane gradjana.

Ukoliko te neko isece, ugrozi, vozi cudno, zakaci i pobegne itd mozes da pozoves 192, das opis i tablice ako si video, lokaciju, i u tom slucaju su duzni da to zavedu i posalju patrolu. Isto vazi i ako vidis neko divljanje tipa ulicne trke, driftovanje i to.

Svakako treba izmeniti taj deo zakona i uvesti da snimci sa licnih kamera mogu da se koriste u nekim slucajevima.

P.S. U snimku sa prethodne strane mogu da postupe, ovo su nadzorne kamere zeleznice koliko znam i oni redovno salju MUPu snimke gde se vide prelsaci, lomljenje rampa itd i po tome se postupa.

Korisnikov avatar
Romanticni_Piroman
Postovi: 160
Pridružio se: 09 Maj 2019, 22:49
Garaža: Honda Civic 2008 1.8 VTEC

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Romanticni_Piroman » 21 Jun 2019, 18:08

H4wkeye je napisao:
21 Jun 2019, 17:12
Bolesnik. Naci ga preko tablica i odrati od kazni. Posle se ljudi cude kad neki auto udari voz i napadaju zeleznice, a vozaci su krivi za sve te nezgode zbog ovakvog ponasanja bas.
Bas su vozaci krivi za sve te nezgode? Ovaj vozac je srusio ovo u znak protesta, jer 90% ovih kruznih prelaza ne radi kako treba, i ceka se po pola sata za voz, kao sto sam i sam iskusio nekoliko puta. Coveku je preko glave tih gluposti i odlucio je da rusi. S'obzirom na to za koga radis, i sta radis, nisam ocekivao da ces drugacije da reagujes... Idi pisi kazne, to ti ide od ruke. Vidim da si se sjedinio sa preCednikom, za sve ti je narod kriv.

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3397
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od kragujevac » 21 Jun 2019, 19:05

Ovaj vozač je najverovatnije teški psihopata i očigledno i kao vozač i kao pešak veoma opasan za svoju okolinu. Treba ga pod hitno naći i pod pratnjom odvesti u najbližu ludaru. Idiot bolesni i iskompleksirani..........Ako prelaz ne radi kako treba, hajde da ga srušimo. Time je baš efikasno rešio problem. A šta je sledeće, ako mu se pokvari lift u zgradi on će da je digne u vazduh, ako zabaguje sistem na šalteru u banci on će da ubije tamošnju radnicu na šalteru. Ako mu dete dobije keca u školi zadaviće učitelja. Kakav je ovo divlji istok, Bože me sačuvaj.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od H4wkeye » 21 Jun 2019, 19:37

Romanticni_Piroman je napisao:
21 Jun 2019, 18:08
H4wkeye je napisao:
21 Jun 2019, 17:12
Bolesnik. Naci ga preko tablica i odrati od kazni. Posle se ljudi cude kad neki auto udari voz i napadaju zeleznice, a vozaci su krivi za sve te nezgode zbog ovakvog ponasanja bas.
Bas su vozaci krivi za sve te nezgode? Ovaj vozac je srusio ovo u znak protesta, jer 90% ovih kruznih prelaza ne radi kako treba, i ceka se po pola sata za voz, kao sto sam i sam iskusio nekoliko puta. Coveku je preko glave tih gluposti i odlucio je da rusi. S'obzirom na to za koga radis, i sta radis, nisam ocekivao da ces drugacije da reagujes... Idi pisi kazne, to ti ide od ruke. Vidim da si se sjedinio sa preCednikom, za sve ti je narod kriv.
Za VECINU nezgoda su krivi vozaci automobila. Da, rampa nekad zna da zakaze nista nije savrseno, ali da li to stvarno daje za pravo ovom na snimku da izadje i polomi rampu? Onda ispadne da sve sto nam se ne dopada ili ne funkcionise treba polomiti ili porusiti. Ukoliko se to desi, i rampa se ne dize onda okrenes 192 i prijavis, ili se okrenes i odes alternativnim putem, to bih ja uradio. Ili potrazis broj zeleznica i prijavis njima. Ne da lomis rampu.

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Pulp Fiction » 21 Jun 2019, 20:13

kragujevac je napisao:
21 Jun 2019, 19:05
Ovaj vozač je najverovatnije teški psihopata i očigledno i kao vozač i kao pešak veoma opasan za svoju okolinu. Treba ga pod hitno naći i pod pratnjom odvesti u najbližu ludaru. Idiot bolesni i iskompleksirani..........Ako prelaz ne radi kako treba, hajde da ga srušimo. Time je baš efikasno rešio problem. A šta je sledeće, ako mu se pokvari lift u zgradi on će da je digne u vazduh, ako zabaguje sistem na šalteru u banci on će da ubije tamošnju radnicu na šalteru. Ako mu dete dobije keca u školi zadaviće učitelja. Kakav je ovo divlji istok, Bože me sačuvaj.
Ma samo avridžara.. Nije psiho. Tipičan lik ono, sutra će se bije zarad neke gluposti u saobraćaju itd..

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od passenger » 21 Jun 2019, 21:55

tipičan vozač pasata jebo ga pas :nemampojma:
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3397
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od kragujevac » 21 Jun 2019, 22:53

Pulp Fiction je napisao:
21 Jun 2019, 20:13
Ma samo avridžara.. Nije psiho. Tipičan lik ono, sutra će se bije zarad neke gluposti u saobraćaju itd..
Dok ne uleti u frku i naidje na nekoga ko će da ga izuje od batina kad bude pokušavao da se kurči. Onda će mu biti kriv djavo. 🙄
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12302
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od shandu90 » 22 Jun 2019, 11:40


passenger je napisao:tipičan vozač pasata jebo ga pass :nemampojma:
Slika

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od igor_harris » 22 Jun 2019, 14:45

Koliko vas sa foruma vikendom vozi drugacije nego ostalim danima i sta je razlog za to?

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od passenger » 22 Jun 2019, 15:11

Ovde nedeljom svi voze sporo, chilly fazon, digne mi se pritisak od njih. Poznata stvar ovde po ovihm selima u AT.

Ja vozim uvek isto. Ovih par dana vozim normalno, a potrošnja ode litar i po na dole :)
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12302
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od shandu90 » 22 Jun 2019, 15:32

Vikendom vozim sporije posto idem bajsom.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od igor_harris » 22 Jun 2019, 17:53

Nije to chill, to je voznja s cetvrtinom mozga. Niko ne koristi migavac, iz cista mira nabodu kocnicu i skrenu, izlecu iz sporednih ulica kao kamikaze a onda se vuku kao prebijeni.
Stvarno to ne mogu da razumem... Voleo bih da se neko javi da obrazlozi.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Pulp Fiction » 22 Jun 2019, 21:00

Najlepše je kad te tako gleda iz sporedne i razmislja i onda ti prilaziš i on se seti da uleti u zadnji čas, posle 50m skrene negde u prodavnicu, kafanu, drugu ulicu šta god :)

Odgovori