Kako se vozi u Srbiji?

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14192
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od pedja » 20 Jun 2022, 18:08

Danas e-Smart prođe kroz jednosmernu, u suprotnom smeru, a zatim na semaforu zaobiđe vozilo koje stoji na crvenom i teraj dalje. Opušteno.


TapaT


Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Markoni » 20 Jun 2022, 18:26

Pa električni. :)

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk


Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10394
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od sebekkg » 20 Jun 2022, 19:27

;kezo:
Zeleni.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19263
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Heinz » 20 Jun 2022, 20:19

Danas skuter izađe kontra smerom iz poprečne trotoarom, pređe na pešačkom, nastavi kontra smerom "glavnom" trotoarom, uđe u drugu poprečnu kontra smerom i parkira se na trotoaru. Pizza dostava.

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2116
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Gazu » 20 Jun 2022, 20:27

Mene danas obiđe lik s desne strane vozeći preko iscrtane biciklističke s desne strane puta. Malo posle se uparkirao tačno tu gde svrake kenjaju. Bwahahaha...

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od nuk » 20 Jun 2022, 21:19

nidza je napisao:Baš tako, ništa ne valja na ovom snimku - sem obeležavanja, to je OK, ne odnosi se signalizacija na eventualne uslove u saobraćaju, atmosferske prilike tipa magle i slično. Sama krivina je OK za preticanje, ali preticanje je uvek opcija, nije obaveza.
Tipičan dan na magistrali a bukvalno sve na snimku je pogrešno i onako kako ne treba da bude.
Nestrpljivog pavijana ne treba komentarisati, koliko god je isprekidana linija on od kamiona ništa u suprotnom smeru nije mogao da vidi, linija nebitna, isto bi uradio i na punoj.

Ovo nabijanje je druga priča i to ne iz razloga opšte bezbednosti već zbog činjenice da ta vozila planiraju obilaženje kamiona kada se ukaže i najmanja prilika a ni oni ovako k*rca ne vide u suprotnoj traci.
Takođe česta i opasna pojava na magistrali, likovi koji love preticanje tako što se nabiju uz sporije vozilo i malo malo pa izviruju do pola suprotne trake da izvide situaciju i kad vide čist put, izlete u suprotnu traku pa hvataju zalet lagano jer nisu ostavili prostora da urade to kao pripremu obilaženja u svojoj traci

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10394
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od sebekkg » 20 Jun 2022, 22:01

Na ibarskoj je zaista ludilo voziti kada je gužva. Još uvek kad se nadje kamion pa ga realno nigde ne možeš preteći ako je jos neko izmedju tebe i kamiona. Da ih ne zaustavlja policija kad ih vidi to bi bilo još gore.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14192
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od pedja » 20 Jun 2022, 22:28

Plus na sve to izmile i "vikend vozači", obično po najvećim praznicima...


TapaT


Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21090
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od nidza » 20 Jun 2022, 22:30

Subota ceo dan po Bgd božja kletva ko mora da vozi. Nedelja bolja malo.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Xepoj87 » 21 Jun 2022, 14:23

Ne znam sta vam je tako strasno(ne pricam o Ibarskoj), jesu li svi postali tako svileni da im smeta 50 auta u istoj ulici? Prelazim 100tinak km po gradu dnevno i ne videh te horore subotom...

Nije vise strasno ni radnim danima, spic se ozbiljno proredio od vremena pre korone...ako jednu stvar mogu da priznam ovim sns govnarima, to je da su saobracaj u gradu ozbiljno poboljsali. Dosta sitnih promena koje su gusile i uticale na saobracaj i do 2km dalje su rodile plodo..

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od noodles » 21 Jun 2022, 15:40

Hm, evo ja mogu da pričam o "ruti" kojom ja idem svaki dan, i mogu da kažem da je poslednjih mesec dana još gora, a inače je tragična.
To je jutarnji potez (oko 07h) kod Ade ka gradu, i popodnevni špic ka B. Brdu, od sajma do opet Ade.
Primetio sam da više od mesec dana nema pandura u to vreme, koji barem sprečavaju blokadu raskrsnice, pa je haos kod Beogume.
Semafor kod Ruske (ulice), Sajam ka gradu, drži 45sec crveno. Ako jedan do dva automobila skrene iz Ruske i možda ni jedan pešak pređe ulicu.

Tragični kolapsi se dešavaju ujutru oko 8h i nešto posle u centru, tu u Tiršovoj i Deligradskoj ka KCS, a čemu doprinosi sva "lepota" parking mesta pod pravim uglom. Gde kad naiđete na slobodno mesto, nema šanse da se zabodete iz cuga, već mora manevar, nekad iz više poteza. Umesto da su indijanci napravili mesta "ukoso", bilo bi nebo i zemlja. Ta situacija u Deligradskoj kada se još dodaju kamioni koji špartaju ka gradilištu KCS, je da se rokneš.
Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1643
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od zdushan » 21 Jun 2022, 17:32

Xepoj87 je napisao:Ne znam sta vam je tako strasno(ne pricam o Ibarskoj), jesu li svi postali tako svileni da im smeta 50 auta u istoj ulici? Prelazim 100tinak km po gradu dnevno i ne videh te horore subotom...

Nije vise strasno ni radnim danima, spic se ozbiljno proredio od vremena pre korone...ako jednu stvar mogu da priznam ovim sns govnarima, to je da su saobracaj u gradu ozbiljno poboljsali. Dosta sitnih promena koje su gusile i uticale na saobracaj i do 2km dalje su rodile plodo..

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Mi ko da živimo u paralelnom univerzumu..
Meni guzve nikad gore, kao i upropastavanje signalizacije. Nema trepcuceg žutog, uslovno desno ugaseno bez potrebe, panduri ko po naredbi usporavaju saobraćaj umesto obratno.. rupcage otvorene svuda..

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


lami
Postovi: 3272
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od lami » 21 Jun 2022, 17:36

Meni deluje da u Beogradu vise nema perioda kad nema uopste guzve. Radni dan, 2 popodne, vec se formira kolona na NBG i gazeli, u oba pravcq, a znam da je ranije bilo, ako zbrisem u pola cetiri, nwcu ni osetiti guzvu.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Grujic » 21 Jun 2022, 17:58

I meni isto, sem večeri, prosto uvek gužve....

Korisnikov avatar
schonenk
Postovi: 1868
Pridružio se: 17 Jan 2014, 15:56
Garaža: honda civic ep3, honda civic ek3
Lokacija: beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od schonenk » 21 Jun 2022, 18:02

Meni muka kad god moram da udjem u auto po gradu. Ne znam da li zbog guzvi ili neobjasnjivo nastranog ponasanja svih ucesnika u saobracaju

Odgovori