Kako se vozi u Srbiji?

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Gazu » 22 Apr 2022, 19:03

pedja je napisao:
22 Apr 2022, 18:28
Realno, trnutno mi najviše smeta izostanak migavaca i kretanje sa semafora tako što se kreće kada onaj ispred odmakne bar tri metra.

Zanimljivo bi bilo napraviti test, koliko automobila može da krene sa semafora kada kreću jedan za drugim, a koliko kada većina krene istovremeno.
Mada, sa druge strane, svako sam za sebe mora i da drži odstojanje od onog ispred sebe. Što se meni dogodilo: raskrsnica u obliku T, skrećemo svi levo, pravo ni ne postoji. I devojka ili žena ispred mene je prilikom tog svog skretanja TRI PUTA naglo zakočila. Izludeo sam, al srećom je nisam udario. Nije imala nikakav razlog da zastane.

To istovremeno kretanje bi bilo izvodljivo kad bi svi na raskrsnici razmišljali i funkcionisali kao jedan, ali smo ljudi pa funkcionišemo svako za sebe. Što nije nužno sebična stvar - držeći rastojanje svako čuva samog sebe jer ne zna da li će taj ispred naglo zakočiti jer je odlučan ili nešto drugo.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od pedja » 22 Apr 2022, 19:14

Dobro, nisam mislio na sinhroni gas do poda, samo da ne čekaju baš da onaj ispred odmakne, dok ubace u prvu. Majku mu, dešava se da ne krenem, a da se semafor zatvorio.


TapaT


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Gazu » 22 Apr 2022, 19:44

To stoji, i često jer se ljudi zabulje u telefone.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od noodles » 22 Apr 2022, 19:56

Zato italijani kreću kao vagoni ;)
Mene to ležerno kretanje sa semafora ubija samo u jutarnjem/popodnevnom špicu. Verujem da većina kola u špicu određenim rutama ide svakodnevno, i gledam sebe, znam svaki semafor koliko drži. I kad ovom ispred treba da kucnem na prozor da krene, joooj :)

Gazu je napisao:
22 Apr 2022, 18:22
Nezgodno je ipak što takvih priliva dve trake u jednu u ostalim gradovima nema. A kad sam učio propise, znam da takvu situaciju nigde baš nisam video u tim testovima, svesčicama, i sl.

Još, u raskrsnici je zabranjeno prestrojavanje, pa ko je onda smislio da je spajanje traka unutar raskrsnice OK... Meni to liči kao da se u Beogradu pojavilo sad mnogo više automobila u odnosu na to za koliko je grad projektovan, pa je neko gledao kako da improvizuje ne bi li ikako ublažio već katastrofalnu situaciju.
Nije to improvizacija, niti je "priliv dve trake u jednu" tek tako. Ovde se radi da iz krajnje desne mogu pravo samo bus/taxi vozila. Pa ne idu oni na 2sec da bi se stvarao haos na toj raskrsnici. 99% kola u toj desnoj traci skreće desno. Ne mogu da se setim, ranije dok nisu sredili M. Gorkog, uzbrdo prema Kaleniću, decenijama, bile se samo dve trake. Stvarale su se gužve na ovom semaforu, pa su ljudi koji su hteli desno, malo na kvarno koristili "prečicu" čini mi se kroz taksi stanicu (skrenu desno kod znaka sa slike sa google mapa), i preko kaldrme uđu u J. bulevar :)
Mislim da su ove odvojene trake novijeg datuma.
Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

Korisnikov avatar
Martin Mystere
Postovi: 431
Pridružio se: 18 Dec 2020, 21:09
Garaža: Ford Mondeo Mk5 2.0 TDCI Powershift
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Martin Mystere » 23 Apr 2022, 00:03

Lika 18.04. u popodnevnim satima zaustavi policija u Raškoj, izmeri mu 2,72 promila alkohola i privede ga na 12h radi trežnjenja.

Sutradan ujutru ga puste kući da bi ga istog dana (19.04) u popodnevnim časovima ponovo zaustavili i ovaj put je nadrukao 3,35 promila!

Ponovo ga privedu ali ga ovaj put izvedu pred sudiju koji ga po kratkom postupku osudi na 60 dana zatvora i iste noći ga odvedu u okružni zatvor u Kraljevu na izdržavanje kazne.

Ljudi iz tog okruženja kažu da mu je to daleko od prvog puta da bude tako mortus pijan i da je znao da ide i preko 4 promila ....

Pitanje je kako takvog lika sa očitim problemom zavisnosti i bez trunke mozga s obzirom da ima (da li će i dalje imati) posao i porodicu držati dalje od vozila pre nego što pre ili kasnije nekog ne unesreći!?

A što je najgore takvih sigurno ima još dosta u zemlji ekonomskog tigra...

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12306
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od shandu90 » 23 Apr 2022, 01:32

Nista novo. Ovde takvi sedaju na bajs i idu od sela do sela.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od pedja » 29 Apr 2022, 22:38


pedja je napisao: Posebna tema su ovi što prošišaju kroz "pogrešnu" traku (za skretanje) i nastave pravo, ili kroz suprotan smer prošišaju kolonu i uvaljuju se na semaforu. Toga u kilometar imam na tri mesta i sve je češća pojava.

...

Neki to rade skoro svako jutro, možda i svako, ali se samo ponekad u isto vreme nađemo na istom mestu.

TapaT
Čim je prošao praznik, krenula mala gužvica, eto ih jutros dvojica. Prvo Clio II, koji spada u one redovne, a zatim i Sportage.

Taj sa Cliom nikada, ali nikada, nije sačekao u koloni na semaforu, uvek prođe kroz traku za levo, pa se uvali.

Sličan je i neki sa Octom, Mapei ili sl firma.




TapaT


Drejk
Postovi: 40
Pridružio se: 07 Maj 2021, 00:03
Garaža: Alfa 147 jtdm 16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Drejk » 30 Apr 2022, 17:15

Cekam na semaforu za levo u Partizanskoj, stvorila se guzva jer su opet zatvorili nadvoznjak u Temerinskoj. Odjednom ulece batica sa Skodom Fabijom sa bar 40-50 u suprotan smer. Odakle je dosao, da li je drogiran... :kuku: Sreca pa nije nikog pokupio.
Prikačeni fajlovi
279319275_935221633838559_8051608651957054098_n.jpg

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Gazu » 30 Apr 2022, 22:06

Kolaps kakva gužva u Novom Sadu, juče bili naređani kamioni preko celog Žeželjevog mosta, i milili su prema Temerinskoj. Podnošljivo bilo ići prema Klisi preko Varadinskog mosta, pa pored Danubiusa, ali je i tu od Danibiusa bila gužva, ali daleko podnošljivija.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45782
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Geza » 30 Apr 2022, 22:32



Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Gazu » 09 Maj 2022, 21:57

Jel znate nešto o tome kako radi novosadsko oko sokolovo?

Danas sam se u Marka Miljanova smestio na kratko u mesto za koje nisam odmah znao da je za taksiste, pa sam krenuo da se isparkiravam i premestim prekoputa, i onda je prošla dotična gospoda (dok sam bio za volanom).

E sad, ako snime auto sa vozačem u njemu, da li onda hoće nešto da pošalju?

Ako šalju nešto, kako se vodi zaustavljanje (namerno kažem zaustavljanje na taksi mestu, ne parkiranje) na taksi mestu, i jel bude neka kazna za to delo, ili kakva bi kazna mogla biti? Mislim, jeste meni inicijalno bila namera da se parkiram da bi nešto preuzeo iz neke radnje (iako ne znajući da je to taksi mesto),😁 a mislio sam da se premestim prekoputa pošto sam tamo video da se oslobađa mesto, i pošto mi je jedan taksista (ljubazno) skrenuo pažnju da tu često prolaze. Samo što se sa snimka ne može videti da li sam se to okretao, ili šta već drugo... Eh, kako mi idu ovi izgovori.😅

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12306
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od shandu90 » 09 Maj 2022, 22:22

Ja prvi put cujem za oko sokolovo u ns-u…


Sent from my iPhone using Tapatalk

ftj
Postovi: 13028
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od ftj » 09 Maj 2022, 22:34

Zaigrala mečka i kod vas :D

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Xepoj87 » 09 Maj 2022, 22:37

Nepropisno parkiranje ide samo ako su dva kromunalca unutra, a zona ide automatski. Tako da kada je jedan unutra, samo zonu proverava.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

ftj
Postovi: 13028
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Kako se vozi u Srbiji?

Post od ftj » 09 Maj 2022, 22:47

Znam za slučaj da su ovi iz rendz rovera zaustavili čoveka i pisali mu kaznu za neregistrovan auto. Ili možda samo upozorili, ne sećam se tačno.
Poslednja izmena od ftj u 09 Maj 2022, 22:47, izmenjeno 1 put ukupno.

Odgovori