Kako se vozi u Srbiji?

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
ljubitelj
Postovi: 10551
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od ljubitelj » 19 Okt 2022, 07:34

Bajkeri kao da imaju neke čudne programe u glavi, normalne kada stoje na nogama i neki ludi program kada sednu na motor. Ne svi ali imam konkretan primer iz okruženja.

Sa komšijom pričao nešto, on i devojka su bajkeri i pohvalio im motor i kako koriste zaštitnu opremu, i pitam jel vruće u tome i tako to....letos.
Kažu tako treba, po propisu je a oni baš poštuju sve propise i voze po propisima.

I tako, koji dan posle ja krenuo do grada kada vidim u retrovizoru 2 motora, pridjoše brzo i onda preko pune linije, kroz T raskrsnicu (koja je i crna tačka bila do skoro pa uveli noćno svetlo i nove oznake i smanjili brzinu na 60 u zoni raskrsnice) preticanje kolone vozila i skoro pa uletanje u makazice.
Ograničenje je 60, cenim da su oko 90 išli.

Prepoznam i to su baš komšije koji kađu da poštuju propise.

Ne znam šta da mislim, da li su bahati, ludi, da li nešto kvrcne u mozgu ali inače koliko znam normalni ljudi, ono ne bih rekao da su skloni da urade tako nešto.

I što je najgore oni ne uvidjaju očigledno problem da to nije vožnja poštovanjem propisa.

Inače, tu ima dosta kamiona, prometno je, skretanje sa Ibarske za Sremčicu i odmah posle za Ripanj i samo je pitanje vremena kada će nastradati oni ili neko zbog njih.

Mladji su relativno ali nisu klinci i imaju bar 10tak godina bajkerskog staža, novi motori..

Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 706
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od YUgisa » 19 Okt 2022, 08:32

Ja sam imao scenu pre jedno 10 godina, provlace se dvojica kroz kolonu izmedju vozila i staju ispred mene na semaforu, posto mene to nervira jako jer brdo puta desava da krecu sporije nego sto bih ja i posto se desio jednom da mi zakace retrovizor, uzmem idem za njima i na sledecem semaforu se provucem i stanjem izmedju njih i samo vidis pokazuju jedan drugom kako nisam normalan :kezo:

Kao neko ko je prilicno ravnopravno pesak/biciklista/vozac (B, C i E kategorije), uvek mi bilo interesantno koliko su ljudi koji su samo jedno od toga u nemogucnosti da se postave u polozaj onih drugih... Pesacima ne mogu da objasnim da cinjenica da si ti sad doleteo do pesackog da ocekujes po automatizmu da ce svako uspeti da reaguje i stane i da cinjenica da ti je stao nije razlog da ides najsporijim mogucim hodom samo zato sto imas pravo, vozacima ne mogu da objasnim da parkiranje bilo kuda samo zato sto je tesko prosetati 100m od parkinga ili parkiranje dijagonalno umesto paralelno kako bi pesacima ostalo vise mesta za prolazak ne moze da se opravda cinjenicom da duze traje ili sto ces ti brzo zavrsiti svoje obaveze, biciklistima ne mogu da objasnim da ako ide autobus/kamion iza tebe, brate uspori u rasrksnici ili na neciji prilaz, sidji sa kolovoza i daj mu znak da te pretekne, bice lakse i tebi umesto da razmisljas hoce li te iseci jer ne moze da stigne da te prestigne pre nego sto mu naidje neko iz suprotne trake, a i on ce stici lakse tamo gde je krenuo, vozacima motora ne mozes objasniti da cinjenica da je motor manji od auta ne znaci da trebas da ga guras tamo gde auto ne moze da prodje. Tj obicno je prica da cu ja kao ljubitelj slaloma progurati auto tamo gde i oni motor i onda krece prica kako ja nisam normalan, pa reko zasto je normalno ti da guras motor tuda i opravdanje je pa uzeo sam da bi se provukao...

Tako da ukratko samozivost. Ljudi misle ako imaju mogucnost cak i kada nemaju pravo, ali cak i kad imaju pravo da onda bas pod obavezno moraju da ga koriste po svaku cenu. Jer drugima sigurno ne smetaju bas oni.
Being second is to be the first of the ones who loose...

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od ftj » 19 Okt 2022, 08:38

Ne brate nego ta tvoja reakcija nije bas najnormalnija. Kako je tebe motor ugrozio sto se provukao a ti stojis na semaforu? Da bi ti njemu uzvratio tako sto ces se kolima ubaciti izmedju njih. Naravno da je najnormalnija stvar da se motor provlaci izmedju automobila koji stoje na semaforu, to je i poenta takvog prevoznog sredstva.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Grujic » 19 Okt 2022, 09:03

Upravo, to je ok sve dok to ne rade bas na silu, ili u pokretu, tad je malo cupavo nekad

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od shandu90 » 19 Okt 2022, 09:05

Napisao covek da mu je zakacio retrovizor. Ja sam nesto slicno pisao za bicikliste, koji ocekuju da im svi ljube dupe (sad i ja idem bajsom jer su razvalili centar i okolinu) kad su na bajsu…
No, motoristi lako ginu, jbg lagani su i prebrzi. Imam rodjaku koja je bajkerka, pa se skucala u kamion, pa da vidis posle kako se popusti gas kad si godinu dana u onim zicama dok ne sraste sve.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Bogdan » 19 Okt 2022, 09:08

ftj je napisao:Ne brate nego ta tvoja reakcija nije bas najnormalnija. Kako je tebe motor ugrozio sto se provukao a ti stojis na semaforu? Da bi ti njemu uzvratio tako sto ces se kolima ubaciti izmedju njih. Naravno da je najnormalnija stvar da se motor provlaci izmedju automobila koji stoje na semaforu, to je i poenta takvog prevoznog sredstva.
Za takve stvari motorasi dobijaju ovde u de kazne, strogo zabranjeno da se provlace, mada pojedini to rade..
Meni to licno ne smeta, cak ako vidim da se neki motor provlaci, ako u tom momentu mogu, napravim mu mesta jos vise nego sto mu treba...
Recimo, gori su mi vozaci Automobila koji ne naprave prostora za recimo Hitnu pomoc, policiju itd.. Vec zajasu skoro srednju isprekidanu liniju i bleje, a ispred i iza svi napravili prostora kako se ovde kaze Rettungsgasse.

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 706
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od YUgisa » 19 Okt 2022, 09:09

ftj je napisao:
19 Okt 2022, 08:38
Ne brate nego ta tvoja reakcija nije bas najnormalnija. Kako je tebe motor ugrozio sto se provukao a ti stojis na semaforu? Da bi ti njemu uzvratio tako sto ces se kolima ubaciti izmedju njih. Naravno da je najnormalnija stvar da se motor provlaci izmedju automobila koji stoje na semaforu, to je i poenta takvog prevoznog sredstva.
Mora da vozis motor :D Kako sam ja njih ugrozio dok oni stoje na semaforu? :D Stoji svako u svojoj traci i ja izmedju njih i ja sam se provukao na puno vecem razmaku nego oni od mene. Moje ugrozavanje njih je na istom nivou kao i njihovo mene, iskljucivo na materijalnoj osnovi pri brzini kojoj se to desavalo. Motor nije nista nego rekreaciono vozilo. Gde pise da je napravljeno za provlacenje? Onda mozemo reci da svaki manji auto je napravljen za provlacenje jer je mali... Da stojimo u kilometaskoj koloni pa i da shvatim da koristi mogucnost provlacenja, ali sta ima neko da se provlaci u koloni od 3-4 auta... Da bi posle ponovo stao na semafor... Najcesce nije ni slucaj da zure jer kao sto kazem, gotovo uvek moram da krenem sporije nego sto bih hteo jer su u takvoj poziciji da ne vide semafor...

Ja vozim bajs pa ako ima par vozila koje stoje ne probijam se na silu sa desne strane da bih stao ispred svih iako mogu... Ako je kolona ogromna, onda se provucem ako ima dovoljno prostora iskljucivo vozilo po vozilo dok pratim situaciju da li ce kolona da se pomeri kako bih se zaustavio ispred vozila koje sam pretekao, a iza vozila koje je ispred njega da bih izbegao da ostanem u mrtvom uglu u trenutku kad se pomera kolona. I zamisli mogu i da vozim 50km/h bajsom kroz pesacku zonu u centru jer fizicki mogu, pa ipak pesacim sa biciklom uz mene...
Being second is to be the first of the ones who loose...

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od ftj » 19 Okt 2022, 09:17

Nazalost trenutno ne vozim, al jednog dana...

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od BigMazzy » 19 Okt 2022, 09:43

Ma nek se provlače kad su kolone i kad se mili, kad se stoji, njihova stvar, realno uvek ostavim mesta da mogu da prođu, ili kad vidim u retrovizoru da od mene ne mogu dalje, mrdnem se malo u stranu, zašto da ih sprečavam kad ja već ne mogu nikud, ko me hebe što nemam motor.
Al ako me zakači u privlačenju i napravi se lud, onda ću ga zgaziti, nebitno dal je motor, bicikla, auto..
Jednom prilikom se, kad sam stao na pešački, biciklista zakucao u mene, razbio se čovek. Ja nisam imao štetu.
Druga situacija je bila da je motorista stao, sklopio mi retrovizor, prošao, vratio retrovizor, otpozdravio me i otišao :))))

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka


Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21045
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od nidza » 19 Okt 2022, 09:53

Najbolje da treba zgaziti nekog namerno ako ti napravi materijalnu štetu. :kuku:

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od BigMazzy » 19 Okt 2022, 10:42

Ne bukvališi

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka


Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od ljuba » 19 Okt 2022, 10:43

A tek da vidite sta rade biciklisti u Amsterdamu. Ako i malo pokazes kao vozac da ih se plasis nastadao si. Ladno se bacaju isped tebe i ocekuju da ti nagazis na kocnicu. Ili da se zakucas u drugi auto. Ako se i malo pobunis odmah si asocijalan :) Pa ko se vise plasi, on da izgubi zivot ili da bude invalid ili ti da ides u zatvor… Ja sam mozda nasao neku zlatnu sredinu … A tek ovi elektricni turbo “biciklisti” sta rade. Ako jednog od njih ne pokupim skoro nista nisam uradio… Voze po nepreglednoj biciklistickoj stazi i izlecu sa 50km/h pod automobile…

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od BigMazzy » 19 Okt 2022, 10:48

U većini slučajeva, da ne kažem skoro pa uvek, kad ti motociklista ogrebe auto u povlačenju itd, uglavnom zbriše, pa se ti (moralisti) češi posle kad ti neki od njih nanese materijalu štetu.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka


Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Kako se vozi u Srbiji?

Post od Xepoj87 » 19 Okt 2022, 10:54

Ovde u BG voze po ulici te el. bicikle, prolaze na crveno i obilaze preko pune pri tih 50 km/h, a osvetljenje 90% njih nema, sve klincadija neka polu retardirana. Veze sa mozgom nemaju, 2-3 puta su me obilazili preko pune sa leve strane dok sam skretao levo...to ih sam Bog pogleda da ne izginu.
Mislio sam da ce ovi trotineti biti problem, ali skoro svi sa trotinetom paze i voze normalno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od shandu90 » 19 Okt 2022, 11:15

Kum se zakucao u tamic trotinetom :kezo: Kad nije hteo da malo popusti gas da ovaj odnese tovar gde treba, onda se sljustio fino. Posle je iskulirao s gasiranjem.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori