Kako se vozi u Srbiji?

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3398
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od kragujevac » 25 Avg 2019, 22:07

H4wkeye je napisao:
25 Avg 2019, 19:49
Sa 125 - 130 je vozio po ogranicenju tako da moze da pretice tim tempom slobodno i ima svako pravo na to. Ako je neko iza nestrpljiv neka ceka.

To je to
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od nikaragva » 25 Avg 2019, 22:14

nuk je napisao:
25 Avg 2019, 22:04
ftj je napisao:Pa nefer je i da ti, krseci propise prekoracenjem brzine i ne-drzanjem propisanog rastojanja, remetis njegovu voznju po propisima i da ocekujes da je neko obavezan to da ti postuje.
Jeste, sve to stoji.
Ja poptujem tu teoriju, ali ima drugi momenat, ko često vozi AP sigurno je primetio. Gazim, nailazim na vozilo koje je krenulo u preticanje sporijih, drži se ograničenja, obilazi vozilo ili više, ja uredno smanjujem brzinu, ne blicam, on/ ona reši da zajaše levu zraku i narednih 500 ili više metara jer još jedno sporije vozilo na vidiku a ima mesta da se skloni i vrati u preticajnu traku a neće. Ja nekako računam na to i pojedem govno jer nisam vršio pritisak na vreme što uglavnom pali

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

To je nešto drugo, to je prekršaj.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14192
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od pedja » 25 Avg 2019, 22:15


nuk je napisao: Ja nekako računam na to i pojedem govno jer nisam vršio pritisak na vreme što uglavnom pali
Istina.

Imam ja primer i u gradu, jutros.

U desnoj traci autobusi, imaju i stanicu.. U levoj Scenic. Lik vozi 40. Ja fin, neću da ga stresiram, sve računam da će ubrzati.

Ispred njega je drugi već odmakao. Približavamo se semaforu, ubrzava (i to kilavo) i prolazi. Ja ostajem. Da je vozio malo brže (u okviru ograničenja), prošao bih i ja i onaj iza mene, na čisto zeleno.

Da sam ranije presirao, više nas bi se usrećilo. No, nisam ispao siledžija, već prototip smirenog vozača :D

Stigao sam ga ubrzo. Stavio slušalice i ćaska...


I da dodam: Većina današnjih prolazaka kroz crveno (osim busa), produžetka pravo iz trake za skretanje, bile su AT ili DE table. Ako se u obzir uzme da ih ima dosta manje nego SRB, procenat kršenja propisa sa stranim tablama je katastrofalno velik.

Takođe, pre neki dan, na AP oko Takova, iza mene je doleteo GolfIV, ali baš doleteo. Nije davao nikakav znak da mu se sklonim, ali je morao dobrano da koči. Kada sam se vratio u desnu traku, nastavio je dalje, nakon čega ga je preleteo Benz. Pogađate, strane table.

To je mesto gde je ograničenje 80, pred tunel, ja pretičem kamion sa ~100, a iz krivine ovi doleću sa ko zna kojom brzinom. Naravno da sam se potrudio da što pre uteknem, čim sam prvog primetio, ali ne mogu nestati sa kilavim Touranom.

T-T


Poslednja izmena od pedja u 25 Avg 2019, 22:15, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Romanticni_Piroman
Postovi: 160
Pridružio se: 09 Maj 2019, 22:49
Garaža: Honda Civic 2008 1.8 VTEC

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Romanticni_Piroman » 25 Avg 2019, 22:16

mitar1982 je napisao:
25 Avg 2019, 21:21
elMaestro je napisao:Malo je nefer taj nejebavajuci stav prema drugim ucesnicima u saobracaju. Niko nije sam na putu.
Kad svi prate ograničenja, i drže propisano odstojanje cela kolona ide lepo. Norvežani voze tako, putevi su jako nezgodni za preticanje, ima puno šlepera i sl, a opet je ugodno za vožnju, svako ima svoj prostor i nema stresa maltene uopšte.
Sta ide lepo? Treba mi 8 sati da dodjem od Osla do Bergena kada svi tako "prate ogranicenja" i drze odstojanje. To se obicno zavrsi tako sto niko nece da predje jednog slepera koji ide 60 u zoni 80 a je ne smem njih da predjem jer je kolona, a nema ni smisla, nigde necu stici. Sta je ovde lepo? Po google-u ima 6 i po sati, a to podrazumeva da pratis ogranicenja. Ja kada putujem nocu i kad nema automobila, vrlo blago iznad ogranicenja i stignem za 6 i 15 minuta. Ja ne mogu nikoga da krivim za ovo, sve je po propisu, ali ovo ugodno za voznju, lepo, nikako mi nije jasno... Mozda je kod tebe tako jer si tamo gde je mala gustina saobracaja, ovde je katastrofa i poslednjih par puta izbegavam da putujem danju i tako ustedim sebi sat i po, u jednom pravcu. Norvezani mozda nemaju mnogo nesreca i smrti na putu, ali daleko od toga da je voznja ugodna. Meni se toliko smucilo da prodajem auto za koji dan. Dosta mi je vise i putarina i losih puteva i 60km/h na pisti gde avion moze da sleti. Jos jednom, mozda je kod tebe u selu drugacije, ali Oslo-Bergen i slicne rute su katastrofa.

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3398
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od kragujevac » 25 Avg 2019, 22:26

Al `sam pokrenuo raspravu...... Da ne bude zabune, ja sam već naveliko bio u levoj traci, u desnoj je bilo baš dosta kamiona i buseva. Nisam brojao, ali desetak ih je bilo, a razmak izmedju je bio taman toliki da bi za svako sklanjanje u desno morao ozbiljno da nabadam u kočnicu i iscimam svoje sapunice. Tip je dolepršao i nagurao mi se u gepek misleći valjda da ja odatle mogu da se teleportujem u KG da bi on nastavio svoj niski prelet. Nije ablendovao, mada mu sa te razdaljine to ništa ne bi značilo (a imam i automatsko zamračivanje ogledala pa me ablendovanje i ne fascinira baš previše).
Ne vidim razlog da ubrzavam do brzine kojom činim prekršaj da bi neki pacijent stigao 30 sekundi ranije tamo gde je zamislio.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
mitar1982
Postovi: 329
Pridružio se: 11 Maj 2019, 14:45
Garaža: Opel Insignia Sports Tourer SW 2.0 CDTI EDITION 110 hp
Lokacija: NO

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od mitar1982 » 25 Avg 2019, 22:30

Do Bergena oko 4 sata leti, 5 sati zimi oko brda. 6 sati do Osla. Znam koliko treba vremena, lagana vožnja i to je to. Meni odgovara, isplaniram put, isplaniram vreme i nema žurbe. Ne jurcam nigde, bitno mi je da stignem gde sam krenuo. Zemlja je surova, česti su odroni, mećave i drugi zastoji. Da li si mlad i nestrpljiv, ili nisi dovoljno dugo ovde, navići ćeš se na kraju, hteo ili ne.
“I should be sorry if I only entertained them, I wish to make them better.” – G.F. Handel

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od H4wkeye » 25 Avg 2019, 22:32

kragujevac je napisao:
25 Avg 2019, 22:26
Al `sam pokrenuo raspravu...... Da ne bude zabune, ja sam već naveliko bio u levoj traci, u desnoj je bilo baš dosta kamiona i buseva. Nisam brojao, ali desetak ih je bilo, a razmak izmedju je bio taman toliki da bi za svako sklanjanje u desno morao ozbiljno da nabadam u kočnicu i iscimam svoje sapunice. Tip je dolepršao i nagurao mi se u gepek misleći valjda da ja odatle mogu da se teleportujem u KG da bi on nastavio svoj niski prelet. Nije ablendovao, mada mu sa te razdaljine to ništa ne bi značilo (a imam i automatsko zamračivanje ogledala pa me ablendovanje i ne fascinira baš previše).
Ne vidim razlog da ubrzavam do brzine kojom činim prekršaj da bi neki pacijent stigao 30 sekundi ranije tamo gde je zamislio.
Po meni, sasvim normalno i logicno postupanje.

lami
Postovi: 3272
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od lami » 25 Avg 2019, 22:35


kragujevac je napisao:Al `sam pokrenuo raspravu......
.



Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Slika

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3673
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od member » 26 Avg 2019, 07:24

Romanticni_Piroman je napisao:
mitar1982 je napisao:
25 Avg 2019, 21:21
elMaestro je napisao:Malo je nefer taj nejebavajuci stav prema drugim ucesnicima u saobracaju. Niko nije sam na putu.
Kad svi prate ograničenja, i drže propisano odstojanje cela kolona ide lepo. Norvežani voze tako, putevi su jako nezgodni za preticanje, ima puno šlepera i sl, a opet je ugodno za vožnju, svako ima svoj prostor i nema stresa maltene uopšte.
Sta ide lepo? Treba mi 8 sati da dodjem od Osla do Bergena kada svi tako "prate ogranicenja" i drze odstojanje. To se obicno zavrsi tako sto niko nece da predje jednog slepera koji ide 60 u zoni 80 a je ne smem njih da predjem jer je kolona, a nema ni smisla, nigde necu stici. Sta je ovde lepo? Po google-u ima 6 i po sati, a to podrazumeva da pratis ogranicenja. Ja kada putujem nocu i kad nema automobila, vrlo blago iznad ogranicenja i stignem za 6 i 15 minuta. Ja ne mogu nikoga da krivim za ovo, sve je po propisu, ali ovo ugodno za voznju, lepo, nikako mi nije jasno... Mozda je kod tebe tako jer si tamo gde je mala gustina saobracaja, ovde je katastrofa i poslednjih par puta izbegavam da putujem danju i tako ustedim sebi sat i po, u jednom pravcu. Norvezani mozda nemaju mnogo nesreca i smrti na putu, ali daleko od toga da je voznja ugodna. Meni se toliko smucilo da prodajem auto za koji dan. Dosta mi je vise i putarina i losih puteva i 60km/h na pisti gde avion moze da sleti. Jos jednom, mozda je kod tebe u selu drugacije, ali Oslo-Bergen i slicne rute su katastrofa.
Druže, ti si promašio državu.
Sa takvim stavom u vezi saobraćaja, približniji si arapskim zemljama.

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4176
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od carov2 » 26 Avg 2019, 07:50

Od mene podrška za Markonija i ekipu.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Ogi » 26 Avg 2019, 08:37

U Srbiji vozim levom trakom. Tacka. Ne pada mi na pamet prvo da rizikujem svoj i tudje zivote izbegavajuci kratere u desnoj (a ima ih i u levoj!) pri velikim brzinama a drugo, ne zelim da rasturam svoj auto. Znaci vozim desnom samo kada je normalnog stanja. I meni je mnogo lakse da vozim desnom, mnogo se opustenije i sigurnije osecam ali jednostavno u Srbiji to nije moguce. Neka me kazne, nije problem.

Zato mi je bilo uzivanje voziti kroz A, DE pa cak
i GR.

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Stjepa » 26 Avg 2019, 09:03

Markoni je napisao:
25 Avg 2019, 20:47

Dok god je vama u glavi "koji si ti faktor" i "sto bih ja ubrzao 20 kmh" a iza kolona meni je jasno o kakvim se mentalnim sklopovima tu radi. :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
:plusone:

Stav "neš' ti niđe" :kuku:

Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1036
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od ChobbyNS » 26 Avg 2019, 09:07

I to je ok dok god ne smetaš nikome.
Ja sam pre par dana išao za Jagodinu i nazad, veći deo puta sam proveo u levoj traci baš iz razloga lošeg stanja desne trake ali sam konstantno gledao u retrovizor i sklanjao se svakom ko ide brže od mene.
Mada ih je slabo bilo koji su jurcali, ja sam držao 130 i uglavnom sam bio sam u levoj traci, svi su nešto prepadnuti pa voze 110-120.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12316
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od shandu90 » 26 Avg 2019, 10:01

Koridor 10 je u solidnom stanju. Ne razumem sto ljudi ocekuju da je ravan kao pista, toga nema ni u ozbiljnijim zemljama da su im svi putevi u svakom trenutku utegnuti kao pracke. To mi je u rangu onog da zena mora da bude 24/7 izdepilirana, nakvarcana, u stiklama i nasmejana...

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od nikaragva » 26 Avg 2019, 10:12

Stikle i kvarc su nepotrebni, ali depilacija 24/7 je obavezna.
Ako nece tako, neka ide u sumu pa neka zivi s medjedima.

Odgovori