Kako se vozi u Srbiji?

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Gazu » 28 Jul 2022, 22:55

@avanturista1 Sve je to super, ali ni ta raskrsnica nije uređena kao da je na Zapadu. Na ovoj raskrsnici bi se i najpedantniji Nemac mogao zeznuti. Dakle, balkanski vozači na balkanskoj raskrsnici.😎

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od pedja » 31 Jul 2022, 17:46

https://www.instagram.com/tv/Cgo233dodb ... JmNzVkMjY=

Juče krenuh uzbrdo i vidim radove u daljini. Razmišljam da li se može proći, možda je fejk znak zatvorene ulice... Ipak sam se izgleda na vreme okrenuo, mada još ne oprobah 4x4 u svežem betonu :D


TapaT


Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9721
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Markoni » 02 Avg 2022, 17:03

Jutros niz Dimitrijalu vidim ženu kako pegla malo jačim tempom Superba karavana. Klinac od ~4-5 god. stoji pozadi sa glavom između vozačevog i suvozačevog sedišta. Stajem pored nje na semaforu, pokušavam da se ugrizem za jezik ali ne ide. Kažem joj da je jako opasno to što radi, i da čak pri jačem kočenju može dete da se povredi. Nije se naljutila što joj pridikujem, ali kaže "Ne kočim ja naglo." Ja nastavljam, kažem da to ne zavisi od nje, da može neko da joj izleti. Ona stvarno fina, zahvaljuje se, ali opet kaže "Pratim ja saobraćaj dobro." I ja ono kao ne znam šta bih više rekao. Nerealno je koliko ljudi nemaju svesti o saobraćaju i mogućim situacijama.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk



BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od BigMazzy » 02 Avg 2022, 18:58

Juče sam imao tu čast da me gospođa u Tesli za malo izgura sa puta pri tom u jednoj ruci joj mobilni! E, Tesla sa svim onim kamerama i sistemima protiv sudara i na sve to verujem da ima bluetooth!
Uredno mi se izvinila za glupost koju je napravila i što nije bio veći karanbol.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Ji 4Tze » 02 Avg 2022, 20:15

Markoni je napisao:
02 Avg 2022, 17:03
Jutros niz Dimitrijalu vidim ženu kako pegla malo jačim tempom Superba karavana. Klinac od ~4-5 god. stoji pozadi sa glavom između vozačevog i suvozačevog sedišta. Stajem pored nje na semaforu, pokušavam da se ugrizem za jezik ali ne ide. Kažem joj da je jako opasno to što radi, i da čak pri jačem kočenju može dete da se povredi. Nije se naljutila što joj pridikujem, ali kaže "Ne kočim ja naglo." Ja nastavljam, kažem da to ne zavisi od nje, da može neko da joj izleti. Ona stvarno fina, zahvaljuje se, ali opet kaže "Pratim ja saobraćaj dobro." I ja ono kao ne znam šta bih više rekao. Nerealno je koliko ljudi nemaju svesti o saobraćaju i mogućim situacijama.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk
kakav si šovinista, pa šta ako vozi ko muško i to muški auto??? :mrgreen:
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9721
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Markoni » 02 Avg 2022, 21:51

Ma da je bila sama ja bih joj čestitao. :)

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Gazu » 02 Avg 2022, 22:09

Možda je i skontala šta si joj rekao, ali da nije htela da prizna - možda čak i jer je pred klincem, pa kao zna ona sve. Verovatno joj je zvučalo kao da joj neko drži lekcije, ali se nadam da se primila informacija.🙂

Mada ipak, susret sa ženama u saobraćaju je (po mom iskustvu) posebna priča. Mi muškarci dignemo ton i tako to, i ugl. iz mog iskustva ćao zdravo, možda smo se razumeli, možda i nismo. Al kad nešto kažem ženi, a ona "pa što ste tako neprijatni", a ona je ta koja te pre toga za*ebavala i bude bezobrazna...🤣 Ili kad probaju nešto elegantno da pod*ebu. Specijalitet novosadskih gospođa.😅 I kod tih stvari sam uveren da drskost potiče iz osećaja da je sigurna - niko ne bi udario ženu. Mada, možda da pređem u atlet majicu, takozvanu siledžijku.🤔🤣

U svakom slučaju, to njihovo bi me više naelektrisalo nego da mi lik neki kaže "aj, ne s*ri", kratko i jasno.😆

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od nidza » 03 Avg 2022, 10:36


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Heinz » 18 Avg 2022, 08:41

https://www.rts.rs/page/stories/sr/stor ... zakon.html
...
"Tom prilikom, kod pravnog lica – vlasnika vozila utvrđeni su prekršaji iz Zakona o radnom vremenu posade vozila u drumskom prevozu i tahografima, zbog čega je sačinjeno 99 prekršajnih naloga za koje je predviđena novčana kazna u ukupnom iznosu od 3.510.000 dinara i podnet je jedan zahtev za pokretanje prekršajnog postupka po Zakonu o bezbednosti saobraćaja na putevima", navodi se u saopštenju.

Tokom nadzora korisnika vozila po ugovoru o zakupu, koji inače poseduje važeću licencu za prevoz putnika, utvrđeni su prekršaji iz Zakona o radnom vremenu posade vozila u drumskom prevozu i tahografima.

Po tom osnovu, kako se navodi, sačinjena su četiri prekršajna naloga za koje je predviđena ukupna novčana kazna od 420.000 dinara, a podnet je i jedan zahtev za pokretanje prekršajnog postupka po Zakonu o bezbednosti saobraćaja na putevima.
...

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od sasha015 » 19 Avg 2022, 07:35

Verovatno registrovan kao DOO sa 10.000 dinara osnivackog kapitala.
Mogu da mu pisu 999 naloga na 100.000.000 dinara.
Narod ce da cita,hrani se nesrecom.
Psi laji,karavani prolaze.Neko i najebe.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od pedja » 20 Avg 2022, 10:52

Parking TC u minut do deset (pred otvaranje):
95+% slobodnih parking mesta

4 invalidska pre ulazom, 3 parkirana vozila, 0 nalepnica
--

Ispred moje zgrade, kao i na izlazu iz TCa i dalje SVI (u jednosmernoj), koji skreću levo, staju na sred kolovoza ili čak u desnu stranu, kao šlepere da voze.

Na pijaci, u garaži, lik staje na jedini izlaz koji radi, kako bi platio parking. Jebe mu se da li ima još nekog. Naravno da svuda piše da se parkiranje plaća pre izlaza, a i neki osnovni red to nalaže ili bar da staneš negde sa strane, za čim nema potrbe nikada, posebno ne u garaži malog kapaciteta. Bio je parkiran nekih 15m dalje, pored mene.

Pa namerno blokiranje trake za uslovno skretanje desno, samo da bi sa semafora krenuli prvi, a ne treći ili peti iz druge trake.

Sve ovo za nekih sat vremena vožnje jutros. Bez komentara kako ljudi voze kada padne malo jača kiša, plus što parkiraju gde stignu "jer kiša...", Što pravi dodatni haos kod onih već preplašenih.


Nije ovde najveći problem brzina na autoputu, već loši vozači*, elementarno nepoznavanje pravila, pisanih ili nepisanih, bahatost, nekultura, samoživost...

O vikend vozačima, koji se razmile u doba odmora i praznika, treba posebnu temu otvoriti.



TapaT


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Gazu » 20 Avg 2022, 11:11

Ali šta fali ako je neko vikend vozač... Osim ako voze loše, ali u suprotnom, to su vozači koji ti manje zakrčuju saobraćaj tokom radnih dana.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9721
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Markoni » 20 Avg 2022, 11:12

@pedja Sve je kako kažeš svakodnevno. Bukvalno naša jadna realnost što se učesnika u saobraćaju tiče.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk




Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Heinz » 20 Avg 2022, 11:36

I sve je više tih operisanih od vožnje.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Gazu » 20 Avg 2022, 11:57

Možda je svojstveno vikend vozačima da češće budu operisani od vožnje, ali ja bi tome pripisao pre svega bandoglavost. Vozi kako vozi, pravi pizdarije, i ne prihvata kritiku kad mu neko na to skreće pažnju. Autoškola jednostavno ne može sve te stvari da te nauči. A oni polože, niko dalje ne radi sa njima, niti oni ikoga slušaju, misle da su sjajni vozači, i samim tim ni ne napreduju.

Ima toga: balavci kojima je ćale kupio auto i koji su pred društvom često izuzetno drski, raznorazne tvrdoglave žene, a i raznorazni retardirani mačo tipovi. Tipa, kad vidiš one što se na Instagramu raspravljaju ko ima prednost u kružnom toku, a ni oni nemaju pojma - zamisli takvog u saobraćaju. To takve - samo po novčaniku, i dok se ne opamete!

A voziti jednom nedeljno je po meni dovoljno da neko postepeno postaje sve bolji vozač. I trebalo bi da se možda više potencira u celom društvu da i nakon polaganja treba još učiti uz iskusnijeg vozača. Polaganje za vozačku je samo minimum minimuma.

Inače se sve sa Peđom slažem. Samo mi je poražavajuće da neko i sa jednom nedeljno vožnjom ne nauči, pa sam uveren da su u pitanju njihove neke osobine, a možda u kombinaciji s vožnjom jednom nedeljno.

Odgovori