Kako se vozi u Srbiji?

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od dragvorl » 18 Jun 2012, 12:02

Primetio sam da je cesto izgovor kako nismo najgori i da ima losijih, ne mislim samo konkretno o ovoj diskusiji, nego generalno, ne mislim da je to neki izgovor za ponos, sto smo eto bolji od losih. Ja govorim iz licnog iskustva, doduse mahom iz Amerike, a kako je Amerika ipak veliko prostranstvo tesko je govoriti sveobuhvatno o vozackoj kulturi na nivou cele zemlje. Ali ono sto sam video je nebo i zemlja u odnosu na nas, na primer sto se tice ponasanja prema pesacima, postovanju ogranicenja, pogotovo u gradu, zoni skola i slicno. I da, tamo sam proveo ukupno oko 8 meseci, dakle ne turisticki u nekom odvojenom odmaralistu i slicno. Naravno neko to moze da nazove pljuvanjem po sopstvenom narodu, neko moze da nazove skupom cinjenica, to su razlicita misljenja, ali bitno je da su iskustva licna, a ne fiktivna. Ali one fore da neko izleti iz kola da bije drugog zbog xy neslaganja povodom saobracajne situacije je primer primitivizma kojem sam licno prisustvovao :nonono: :ccc: :naughty: .
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Grujic » 18 Jun 2012, 12:39

To da nismo najgori je cist odgovor na opasku da smo najgori.
U necemu sigurno jesmo, negde se gusimo u proseku, a vala ima i po kojima smo u samom vrhu.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Floyd » 18 Jun 2012, 13:16

nikaragva je napisao:Vise me nerviraju oni sto se ispred semafora guraju da se prestroje jer su "cepali" levo stotku, a na semaforu treba da skrenu desno, pa su ona posle super demonstracije ubrzavanja saobracaja ispred semafora napravili mini kolaps :)
E, ovo je recimo situacija koja mene u principu najvise nervira u saobracaju.
Ovde kod mene ima jedno iskljucenje sa autoputa koje se grana u dve trake. Jedna vozi pravo direkt u grad (tu zeleno dugo traje, sto je i logicno zbog frekvencije) a druga se odvaja levo i ide prema nekom selu. Posto je u levoj semafor koji traje duze pa se napravi mala kolona, cesto se nadje "genijalac" koji zaustavi nas koji idemo u grad, da levi zmigavac i ceka da se upali zeleno u levoj traci da bi se ubacio. Zanimljivo je u toj situaciji da se ovi u koloni koja je zaustavljena i ne nerviraju toliko...u BG bi neko izasao da ga nalupa :kezo:
Druga situacija namernog stvaranja kolapsa je kad je iz nekog razloga zatvorena jedna traka na autoputu, pa se onda gomila idiota nabije skroz napred i onda cela kolona stoji da bi se oni uguralli.
Umesto da se pojedinacno svako ubacuje gde ima mesta (ne krecu se svi istom brzinom), treba stotine vozila da stoje u mestu da bi se 20ak "genijalaca" ugurala ispred.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Laki021 » 18 Jun 2012, 13:27

Ma u CH se i tekako isplati biti genijalac, uvek se nadje neko dobar i naivan da te pusti :) Jos je smesno kad neces da ih pustis onda te gledaju ko nenormalnog :)

Ali i oni su smesni stvarno, oni recimo ako hoce negde da idu desno oni se svi nabiju u desnu traku i ko ovce tako stoje i jedva se micu a zapravo smeju (bez krsenja zakona) da to urade i iz leve trake. Kad idem sa posla, redovno se na jednom iskljucenju stvara velika guzva, nekad i po par km, jer svi koji bi da se iskljuce odmah stanu u desnu, a na karju se od te trake odjednom stvore dve trake, tako da ih ja redovno obilazim sve par kilometara i na kraju ulazim u tu novu traku (dakle bez krsenja propisa).
Ili recimo, ako kruzni tok ima dve trake, desi se da je za desno kolona ogromna a za pravo nema nikog, onda ih opet sve lepo obidjes i udjes u kruzni tok pa recimo da bi bi ipak bio kulturan okrenes ceo krug pa odes desno (mada ne bi krsio zakon ni da odmah odes desno).

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Floyd » 18 Jun 2012, 13:29

To radim i ja :djavo: ali se trudim maksimalno da kad se ubacim to ne oseti kolona iza.
Pod genijalcima smatram one koji se zabodu u mestu, lupe zmigavac i cekaju da ih neko pusti :kezo:

ftj
Postovi: 13028
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od ftj » 18 Jun 2012, 13:30

Fin neki svet :mrgreen:

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od dragvorl » 18 Jun 2012, 13:38

Grujic je napisao:cist odgovor na opasku da smo najgori.
A ko je to ovde rekao? :think:
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Laki021 » 18 Jun 2012, 13:42

Jel video neko kako se vozi u Briselu, tamo su potpuno nenormalni, teraju jedni na druge, svaki cas neko nekog izgurava iz trake...

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Texonja » 18 Jun 2012, 13:50

Ove godine sam prvi put bio u Becu i prvi put vozio kroz Bec. Tamo nema guzvi u saobracaju, nema nervoze (mada sam se ja nervirao), nema zagusenja. Zasto? Zato sto je saobracaj toliko usporen semaforima da ti je efekat isti kao da je guzva. Semafor pusti 30 sekundi zeleno i onda drzi crveno 2 min... pa sledeci na 200-300m opet tako... pa sledeci, pa sledeci... Kao da hoce da te nateraju da ides peske ili biciklom ili metroom, kakogod, samo da ne vozis auto.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

ftj
Postovi: 13028
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od ftj » 18 Jun 2012, 13:59

To upravo i jeste cilj. Ko hoće da se voza nek ide van grada.

Korisnikov avatar
fq400
Postovi: 1458
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:59
Garaža: Lancer

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od fq400 » 18 Jun 2012, 14:38

Od većih gradova vozio sam u Beču, Milanu, Parizu i Minhenu. Milano je realno najbolji za vožnju, pa Pariz. U Beču i Minhenu sam popio gužvu, mada opet bez neke nervoze, jer se svi zaista maksimalno trude da ubrzaju saobraćaj - nema pravljenja rupa, spavanja, ubacivanja na kvarno, i što je najbitnije, nema nikoga da stoji na kolovozu sa upaljena 4 migavca, nema isporuka, utovara, istovara i slično. U odnosu na njih jesmo gori. U odnosu na neke druge nismo, tako da nismo najgori.

U jedno sam ipak siguran - kad bismo u Bg-u imali obim saobraćaja kakav ima Beč ili Milano, lepo bismo svi seli na bicikle jer teško da bi se iko kretao kolima...

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od nikaragva » 18 Jun 2012, 14:41

Za te utovare istovare su ponajmanje krivi shoferi :)
Krivi su priglupi politicari koji su za malo shushke dozvolili da se gradi tako kako se gradi.
Evo gledam ovde u NS Vojvode Shupljikca, renoviraju ulicu, i u ovom jednom delu koliko vidim stavili 3 parking mesta od coska do coska, a cela jedna strana ulice su zgrade sa bar 10-15 stanova :-|

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29982
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od trojanac » 18 Jun 2012, 15:14

Mene redovno nerviraju lokalci po malim mestima, kao kod mene u naselju, kad stanu na raskrsnicu u centru onako ukoso, na ćošak raskrsnice, ali se odmaknu bar 1-2m od ivičnjaka, tako da motam Civic ko da vozim zglobni autobus da bi ga obišao i skrenuo levo. Tu je i pešački, centar naselja, stalno deca pretrčavaju, ja ne vidim ništa od njega nego milim i zveram na sve strane da ne pokupim nekog. I autobusi tuda skreću, ali niko ne obraća pažnju ni malo, jebe im se da se pomere. Neka stane na sred puta, 5 m pre toga, pa mi je lakše, obiđem ga i uđem lepo u raskrsnicu. Ali ne, mora na sred da se stane. :besan:
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od NexT » 18 Jun 2012, 15:38

Tex, setih te se malopre :D

Na Rakhilovoj omiljenoj raskrsnici (Celebonovica X Norveska) stoji Zafira ispred mene, ZR table, pali se zeleno i nista... Ja sviram i nista.. Onda napokon osine po gasu i u sred raskrsnice zakuca auto u mestu jer je mislio da je zeleno i ovima sto idu pravo. Kad je nas 5 leglo na sirenu opet je osinuo po gasu. A, pandur kadar nevera, al naravno nije ga zaustavio i napisao uput za psihijatriju...

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od methane.master » 18 Jun 2012, 17:04

NexT je napisao:Tex, setih te se malopre :D
NexTe, Tex vozi BMNj. On ne bi ni stao na semafor. :kezo:

Sent using Tapatalk
Širim haos!

Odgovori