Kako se vozi u Srbiji?

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12317
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od shandu90 » 15 Sep 2022, 00:18

speedy stikis je napisao:
pedja je napisao:
14 Sep 2022, 19:30

Nasuprot ovome, pre neki dan sam vozio za Audijem, nizbrdo, sa Zlatibora. Čovek je 3/4 puta držao kočnicu.

TapaT

Aaaaa :ccc: znaci najgore kada se uhvatis tako nekoga, a ono puna ne mozes da ga obidjes.
Meni je grdje kad zavrsim iza kamiona. Voze mnogi bolje i tecnije od vecine auta ali ja sto nemam snage da ga obidjem, to je problem :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od BigMazzy » 15 Sep 2022, 05:23

180+ na magistrali je za zatvor istog momenta. Ništa manje ne ugrožava ljude u saobraćaju od mortus pijanog vozača.
Mrča poštuje samo jedno pravilo, ne oduzimaju mi prednost, ostalo je ne bitno :)

Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1961
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od 123456 » 15 Sep 2022, 11:12

+1

markoue
Postovi: 907
Pridružio se: 21 Nov 2016, 15:56
Garaža: Passat B7 2.0 TDI, PUG 307 1.6 16V

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od markoue » 15 Sep 2022, 12:02

Pisao sam ovo vec mozda, ali moram opet.

Na celoj deonici izmedju Uzica i Susice (mesto gde pocinje uspon ka Zlatiboru) je puna linija.
Bukvalno na celoj. To je nekih 15-ak km. Ljudi se unervoze, pogotovo ako idu ka Uzicu. Kamenolom je najveci problem (mesto gde su momci poginuli) ako se uvali kamion.
Onda pocinju da se desavaju sranja, krece preticanje kolone itd.
Presvukli su asfalt, pa stavili duplu punu niz ceo kamenolom. Idiotizam totalni.
Сад му није ништа...

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23808
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od dragvorl » 15 Sep 2022, 12:33

Kornjaca Rade je napisao:
14 Sep 2022, 22:41
Skipper je napisao:
Kornjaca Rade je napisao:I sta kaze, jel odma sredio da ne bude nista od toga.
Nije mogao da sredi, bila i unutrašnja kontrola. Kaže da ima i cg dozvolu pa ga neće ovo pogoditi puno.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Pa jel mu auto na CG table, kako onda sme da ga vozi sa nasom dozvolom, zar to nije carinski prekrsaj. Mislim jasno mi je da za takve ljude moze sve, nego eto cisto po zakonu.
Bitno je prebivaliste, ako ti je nase prebivaliste a vozis strane table onda si u carinskom prekrsaju. Kod dozvole je bitno da ne smes da imas dve.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2116
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Gazu » 15 Sep 2022, 12:38

Što znači, ako ga zaustrave bilo kojim povodom, mogao bi da opet da nariba ako skontaju da mu je to druga vozačka dozvola... Barem bi trebalo.😁

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12317
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od shandu90 » 15 Sep 2022, 12:41

Ali je zato uzeo klasu motora koja jedva 120 navuce.


Sent from my iPhone using Tapatalk

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od BigMazzy » 15 Sep 2022, 13:25

markoue je napisao:Pisao sam ovo vec mozda, ali moram opet.

Na celoj deonici izmedju Uzica i Susice (mesto gde pocinje uspon ka Zlatiboru) je puna linija.
Bukvalno na celoj. To je nekih 15-ak km. Ljudi se unervoze, pogotovo ako idu ka Uzicu. Kamenolom je najveci problem (mesto gde su momci poginuli) ako se uvali kamion.
Onda pocinju da se desavaju sranja, krece preticanje kolone itd.
Presvukli su asfalt, pa stavili duplu punu niz ceo kamenolom. Idiotizam totalni.
Pa zar je toliko teško ispoštovati punu liniju. Jeste idotizam kako je sve to obeleženo, ali šta reći za poginule momke i masu ljudi koja se tu igra sa svojim i tuđim životima.

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3812
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Kornjaca Rade » 15 Sep 2022, 13:50

dragvorl je napisao:
Kornjaca Rade je napisao:
14 Sep 2022, 22:41
Skipper je napisao:
Kornjaca Rade je napisao:I sta kaze, jel odma sredio da ne bude nista od toga.
Nije mogao da sredi, bila i unutrašnja kontrola. Kaže da ima i cg dozvolu pa ga neće ovo pogoditi puno.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Pa jel mu auto na CG table, kako onda sme da ga vozi sa nasom dozvolom, zar to nije carinski prekrsaj. Mislim jasno mi je da za takve ljude moze sve, nego eto cisto po zakonu.
Bitno je prebivaliste, ako ti je nase prebivaliste a vozis strane table onda si u carinskom prekrsaju. Kod dozvole je bitno da ne smes da imas dve.
Pa nekako sam mislio ako koristi nasu dozvolu da mu je i prebivaliste nase.

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2316
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Skipper » 15 Sep 2022, 14:40

Valjda je oduvek i imao srpske papire i boravak.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1366
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Momčilo » 15 Sep 2022, 16:31

Kada su sredili put izmedju Zaječara i Negotina, ubacili su presretaca na par nedelja jer su brzine bile bas velike.. Put je stvarno dobar, sirok, a nije opterećen pa se realno moze voziti iznad ograničenja.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8761
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od H4wkeye » 15 Sep 2022, 21:10

Grujic je napisao:
14 Sep 2022, 22:24
Ovaj je upao u nasilnicku voznju, tu ide sve, i zatvor i zabrana, i bodovi i novcana.

Goblin je upao tik ispod, za 4 se provukao od najjace kategorije.

Edit: lose sam sabrao, i on je upao u nasilnicku svakako, evo ne znam kako su mu to rekli
Zato sto sud zna nekad da izrekne totalno neadekvatnu kaznu. Nije prvi put, i MUP ulaze zalbe na to redovno. Ovaj je dobio finu kaznu.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd
Birthday

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Grujic » 15 Sep 2022, 21:14

Ja nemam problem sa tim smanjivanjem kazni, zna se kada to moze, ako neko nema otezavajuce okolnosti sto da ne

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3163
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Dare4x4 » 15 Sep 2022, 21:39

Momčilo je napisao:
15 Sep 2022, 16:31
Kada su sredili put izmedju Zaječara i Negotina, ubacili su presretaca na par nedelja jer su brzine bile bas velike.. Put je stvarno dobar, sirok, a nije opterećen pa se realno moze voziti iznad ograničenja.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
Taj put je zaista fantastičan. Svaki uspon ima tri trake, sve široko, nema naselja... Alal vera onom ko je projektovao!
S druge strane, sad prave Knjaževac-Zaječar. E tu je već dosta lošije iako nije još gotovo. Kroz Minićevo su bespotrebno suzili put, negde posle Knjaževca su napravili kružni tok u sred polja, na sred pravca, i stavili neki razvodni orman u centar. Tu će da bude udesa koliko hoćeš jer niko ne očekuje kružni tok u sred ničega i apsolutno je nepotreban, a prečnik mu je jako mali pa će i šleperi imati problem da ga prođu.

Neko reče zar je problem ispoštovati punu liniju. Jeste problem kada je stave na pravcu i gde nema nikakve opasnosti. Čist primer toga je prevoj Gramada između Niša i Svrljiga. Uz celo brdo s obe strane je puna linija. Na nekim mestima je to ok ali sa niške strane je pregledno. I vrlo, vrlo često se pojavi kamion koji vozi drva brzinom pešaka ali bukvalno. Meni se to desilo više puta da stignem takvog. Napravi se kolona, kamion ide tako sporo da ga auto u prvoj jedva prati, dimi... A policija umesto da takvog isključi bar privremeno dok kolona prođe (iako i sam ima zakonski obavezu da se skloni na prvom pogodnom mestu), oni stanu i gledaju ko pretiče preko pune.

Evo primera baš sa tog mesta
https://www.tiktok.com/@safedriver365/v ... 7262859526

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1366
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Momčilo » 15 Sep 2022, 21:43

Prolazio sam često tim putem dok su ga radili, nikada nisam video da kopaju do 3m dubine na nekim mestima da bi uradili nove slojeve i na kraju asfalt. Iskreno, na tom putu postovanje propisa po pitanju brzine prosto nije moguće.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Odgovori