Kako se vozi u Srbiji?

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Kako se vozi u Srbiji?

Post od Ogi » 17 Jun 2012, 21:56

Prema mom misljenju - katastrofalno !!

Navescu samo dve stvari koje me u poslednje vreme UZASNO iritiraju:

1. Nenormalno, mlitavo, sporo, nesposobno kretanje na semaforu. Ako recimo moze da prodje 10 automobila, kod nas se desi da prodje jedva 6 jer onaj prvi ili neki posle njega ne ume da krene.

2. Potpuno sumanuto ponasanje na auto putu kroz grad. Posto se svaki dan vozim istim, mogu da konstatujem da je apsolutno nevidjeno da:

- leva traka je najsporija
- u jednom momentu vozis recimo 90 a vec sledece sekunde SVI KOCE i stanes na sred auto puta, ej stajanje na auto putu!! Cesto pomislim sigurno je bio neki sudar ili nesto ali shvatim da nikakvog sudara niti problema na putu nema, jednostavno su vozaci sumanuti.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Kako Srbi voze?

Post od Grujic » 17 Jun 2012, 22:03

Poenta teme je?

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Kako Srbi voze?

Post od nikaragva » 17 Jun 2012, 22:07

Pa poenta je kako srbi voze :kezo:
Mada ti sto sporo krecu mozda nisu srbi. Mozda su austrijanci :-|

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Kako Srbi voze?

Post od Ogi » 17 Jun 2012, 22:10

Ja sam neiskusan da kazem kako drugi ali cale mi kaze kada je bio u Italiji da tamo svi krecu u isto vreme. Ne bukvalno verovatno ali maltene.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kako Srbi voze?

Post od Sloba » 17 Jun 2012, 22:26

Ubi vrućina.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Kako Srbi voze?

Post od dragvorl » 17 Jun 2012, 22:29

Mislim da bi tema trebalo da se zove kako se vozi u Srbiji, ili kako voze ljudi iz Srbije. Inace se ponasanje generalno odnosi i na voznju, dakle, impulsivno, ishitreno, potpuno nestalozeno i nedisciplinovano, netolerantno u odnosu na ostale ucesnike u saobracaju, narocito na pesake i bicikliste (ova zadnja dva znam vrlo dobro iz licnog iskustva po NS). Inace ni ti biciklisti i pesaci nisu nista bolji, narocito biciklisti koji u 80% slucajeva u NS nemaju svetla :glavomuzid: :kuku: . Ja znajuci sa kim imam posla kada vozim biciklo obavezno prednja i zadnja svetla i reflektujuci prsluk ;) . To uopste ne treba da cudi sa obzirom na komplet kulturu i obrazovanje sto se saobracaja tice. Izuzeci postoje, ali prilicno retki.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Kako Srbi voze?

Post od nuk » 17 Jun 2012, 22:44

Pa kazi ko covek,
Voze kao goveda!!! :)

TT post

Korisnikov avatar
fq400
Postovi: 1458
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:59
Garaža: Lancer

Re: Kako Srbi voze?

Post od fq400 » 18 Jun 2012, 00:00

dragvorl je napisao:Mislim da bi tema trebalo da se zove kako se vozi u Srbiji
Ovo sam i ja hteo odmah da napišem. Generalno, loše se vozi u odnosu na neke sredine kojima težimo, a opet, bolje nego u nekim sredinama iz kojih kao da potičemo.

Treba uzeti u obzir da kod nas tradicija saobraćaja i vožnje nije duga i razvijena kao u drugim sredinama, pa pretpostavljam da je to glavni uzrok. Naravno, i način života i opšte stanje imaju veze sa tim, pa kad sve ostalo bude bilo bolje ili makar drugačije, takav će biti i saobraćaj.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kako Srbi voze?

Post od pedja » 18 Jun 2012, 00:03

Ja bih se slozio sa "semafor" situacijom.

Naime, kada bi svi kretali kada se upali zeleno, mnogo bi to brze islo...
Ovako dok sacekas da ovaj ispred tebe krene, nema 'leba...

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od dragvorl » 18 Jun 2012, 00:08

Bez licnih prepirki i podbadanja. Ovde smo zbog konstruktivne i smislene diskusije, nastavimo u tom smeru. :doubleup:
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od superboss » 18 Jun 2012, 00:38

Sa svime sto je rekao Ogi mogu da se slozim, ali daleko od toga da mislim da je to toliko "katastrofalno".

Mislim da je selektivno primenjivanje zakona daleko veci problem.

A verujte mi, ako niste bili licno van SRB, tesko da mozete da shvatite da moze da bude mnoooooogo gore. Nikada nisam u fazonu da nas stitim generalno kao naciju, ali zaista-ima i gorih.

BG ima puno infrastrukturnih problema, i kao vecina gradova nije u mogucnosti da prihvati toliku kolicinu saobracaja. Na nasu veliku zalost drugih opcija nema: metro je u pokusaju, nedostaje mostova itd itd....

P.S: ogi voleo bih da te vidim da se oprobas u nekoj od drugih svetskih "metropola", koji su nam slicni geneticki, a i po naravi...npr Moskva ili Istanbul.... :D.....sa 12 tj 20 mil stanovnika
Veruj mi nase vozace bi sanjao, jer ono tek nije normalno....a BG guzva je u stvari guzvica

Sto posto bi nuklearku potrajno trazio :loool:

pedja je napisao:Ja bih se slozio sa "semafor" situacijom.

Naime, kada bi svi kretali kada se upali zeleno, mnogo bi to brze islo...
Ovako dok sacekas da ovaj ispred tebe krene, nema 'leba...
Ovo je naravno nemoguce, niti svi imamo isto vreme reakcije, niti na svakog vozaca deluju isti uslovi...ne zelim da ispadnem kao da pametujem i izmisljam toplu vodu...
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Laki021 » 18 Jun 2012, 00:57

Ogi je napisao:Prema mom misljenju - katastrofalno !!

Navescu samo dve stvari koje me u poslednje vreme UZASNO iritiraju:

1. Nenormalno, mlitavo, sporo, nesposobno kretanje na semaforu. Ako recimo moze da prodje 10 automobila, kod nas se desi da prodje jedva 6 jer onaj prvi ili neki posle njega ne ume da krene.

2. Potpuno sumanuto ponasanje na auto putu kroz grad. Posto se svaki dan vozim istim, mogu da konstatujem da je apsolutno nevidjeno da:

- leva traka je najsporija
- u jednom momentu vozis recimo 90 a vec sledece sekunde SVI KOCE i stanes na sred auto puta, ej stajanje na auto putu!! Cesto pomislim sigurno je bio neki sudar ili nesto ali shvatim da nikakvog sudara niti problema na putu nema, jednostavno su vozaci sumanuti.


Uf, treba da vidis kako se vozi u CH, sve ovo sto si rekao samo 3x izrazenije. Ako negde zuris, bolje odma da se ubijes nego da te seprtlje u saobracaju lagano ubijaju na svakom koraku :-)

Italija i Nemacka su skroz druga prica.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od superboss » 18 Jun 2012, 01:01

Nemoj nam Svicu dirati....ZEMO, pa tamo je nemoguce da nesto ne valja! Oni i papir jedu! :mrgreen:
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Floyd » 18 Jun 2012, 01:05

Laki021 je napisao:Uf, treba da vidis kako se vozi u CH, sve ovo sto si rekao samo 3x izrazenije. Ako negde zuris, bolje odma da se ubijes nego da te seprtlje u saobracaju lagano ubijaju na svakom koraku :-)

Italija i Nemacka su skroz druga prica.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
:plusone: za CH

Italijani su previse bahati i nervozni u saobracaju...smaraju sa konstantnim lepljenjem u branik.
Jbm im mamu, ko da svi trebaju da poznaju njihove gradove, spisak kamera i sl. cim udju kolima u njih.
Nemacka i Francuska su :doubleup:

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od NexT » 18 Jun 2012, 01:16

Sad se setih ove teme, vracam se preko Gazele na Nbg, ima saobracaja al nista strasno. U koloni 10ak auta, i priblizavamo se ELPu i iskljucenju za Arenu. Ja naravno u levoj traci, vozimo svi oko 100, odjednom svi koce, ja zabo kocnicu i pobegao desno, a lik koji je bio drugi u koloni je STAO u LEVOJ traci auto puta, dao desni migavac i cekao da se ocisti desna traka da bi mogao da se iskljuci kod Arene.

Da je bilo srece, pa da pandur bude tu negde, trebao je da mu oduzme vozacku dozivotno i zabrani mu ulazak i u GSP.

Inace super vozimo... Ako treba da skrenem negde levo, ranije napravim ceo krug na desno nego da cekam 5 otvaranja tog semafora jer idioti spavaju.

Leva traka auto-puta u Srbiji sluzi da se voze kamioni i autobusi, a ako zaluta neki putnicki auto - ne sme da predje 90.

Migavac. Nema sta da pisem o njemu, niko ga ne koristi.

Odgovori