Kako se vozi u Srbiji?

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2113
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Gazu » 20 Mar 2022, 00:17

Meni se čini da se ne može ništa. A zanimljivo, kako mi se čini, u komentarima ovo na Fejsu mahom žene pišu kako bi uradile nešto i osuđuju ovog s kamerom što nije nešto učinio, a muškarci konstatuju da nije mogao ništa.

Kapiram da žene misle kako bi nešto tu mogle pijanom liku nešto da objasne, a mi valjda iz iskustva znamo da od toga nema leba. Ovog neko mora da zaustavi, i to mora biti policija.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od H4wkeye » 20 Mar 2022, 01:29

Okrenes 192. To je jedino sto mozes da uradis realno, sve ostalo je rizik, nazalost. Da se nadas da budala nece da napravi nesto u medjuvremenu.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Xepoj87 » 20 Mar 2022, 15:55

Pa zene su zene, uvek najglasnije. Nakon svake tuce i bilo cega, one bi nesto uradile i pomogle, a svi olosi sto nista nisu uradili.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od dragvorl » 20 Mar 2022, 18:27

Dare4x4 je napisao:
19 Mar 2022, 23:15
Šta raditi u ovakvoj situaciji? Dok objasniš policiji, pa dok krenu može da bude kasno.
Imao sam istu ovakuvu situaciju, pisao sam vec na spustu sa Fruske Gore. Isao je kilometrima ispred mene isto ovako. Zvao sam policiju, pa su mi kad sam zvao 192 diktirali broj koju stanicu da zovem. Uglavnom sva sreca u Irigu ga zaustavila patrola, mrtav pijan bio. Sreca nije bilo kolateralne stete.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2113
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Gazu » 20 Mar 2022, 20:45

dragvorl je napisao:
20 Mar 2022, 18:27
Zvao sam policiju, pa su mi kad sam zvao 192 diktirali broj koju stanicu da zovem.
Koja debilana... I onda nazoveš taj drugi broj, pa ti kaže "ako želiš ovo, pritisni 1, ako želiš ono, pritisni 2...".😆

Korisnikov avatar
schonenk
Postovi: 1868
Pridružio se: 17 Jan 2014, 15:56
Garaža: honda civic ep3, honda civic ek3
Lokacija: beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od schonenk » 21 Mar 2022, 12:12

Jedina pomoc je trajno oduzeti vozacku onima koje zateknu u ovako alkoholisanom stanju, bez prava da vise ikada polazu.

Ovo ostalo su samo posledice.

Koliko god bio pogresan cin snimanja, opet je pomogao da mi ostali budemo svesniji opasnosti koje nas cekaju iza krivine.

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2113
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Gazu » 21 Mar 2022, 13:27

Tako je.

Čak je i opomena za ljude da ne gledaju nikako u telefon dok voze. Sve je to super dok se ništa nenadano ne dešava, a onda ipak nekome izleti ovakav idiot.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Geza » 23 Mar 2022, 16:25

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

squidward
Postovi: 6
Pridružio se: 07 Sep 2015, 17:48

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od squidward » 20 Apr 2022, 11:03

Nastavlja se akcija emisije SAT #NikadOvako. Moj video je usao u izbor pod brojem 7, ako vam se svidja glasajte za mene. :thumbup:

https://www.instagram.com/tv/CccPwiTqWOE/

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2113
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Gazu » 20 Apr 2022, 16:09

Ala je taj tvoj specijalac, može pandur, može i on.

A broj 5 je posebno zanimljiv: i taj iz golfa, i ovaj s kamerom nepropisno idu pravo i seku one koji zaista jesu u traci za pravo koliko vidim. (Ako sam to dobro skontao?) I onda taj iz golfa zaustavlja lika u kombiju da se raspravlja. Beogradska džungla, ali i Novi Sad se sve više primiče Beogradu po tom pitanju.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk



Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19260
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Heinz » 20 Apr 2022, 19:40

Taj sa kamerom je možda taxi.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14187
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od pedja » 22 Apr 2022, 09:22

Sve ćešće (jer se češće vozim takvim ulicama) primećujem da skoro niko ne hvata stranu, kada izlazi iz široke jednosmerne ulice. Dakle, ako ideš levo, stani levo... Još bolje, kada stanem levo, on me zaobilazi sa desne strane i hoće levo. OK, svakako ne može da mi se uvali, a neki se trude, ali mislim da ljudi uopšte ne rezonuju saobraćaj oko sebe.

Isto je i za izlazu iz Beo šoping centra. Od dve izlazne rampe, izlaz je dovoljno širok za dva vozila, sve do ulice, gde redovno stanu na sredinu, ili desno, ovi koji idu levo, kao šleper da motaju. U redu, bolja je preglednost, posebno u nekim ulicama, ali opet ...

Da li je samo samoživost, a znamo da slabo ko misli na druge, neukost, manjak mozga?

Druga sorta su oni koji su blizu semafora i znaju da će proći, pa se i ne trude nešto da krenu, iako su do pre dva minuta svirali drugima, jer oni jadni nisu stigli da prođu... Podsorta su oni koji dave ulicom, a onda ubrzaju kada vide trepćuće ili žuto, pa često prođu i kroz crveno. I opet ih posle stigneš, jer voze kao babe, samo ih semafor pomami ponekad.

--

Posebna tema su ovi što prošišaju kroz "pogrešnu" traku (za skretanje) i nastave pravo, ili kroz suprotan smer prošišaju kolonu i uvaljuju se na semaforu. Toga u kilometar imam na tri mesta i sve je češća pojava.

Verovatno i ovde ima* takvih, po nekoj statističkoj logici. Ako vas ima, može jedan odgovor na pitanje: Šta vam je u glavi u tom trenutku?

Zajebali ste šabane koji čekaju?
Ja sam veliki vozač?
Semafor je ionako glupo postavljen?
Samo se meni žuri?

*Nadam se da nema. Možda znate nekog, pa ga priupitajte.

Neki to rade skoro svako jutro, možda i svako, ali se samo ponekad u isto vreme nađemo na istom mestu.

TapaT



Korisnikov avatar
klisko
Postovi: 666
Pridružio se: 01 Okt 2016, 00:09
Garaža: Octavi A7FL 1.6TDI 2019, Octavia A5FL 1.9TDI 2010
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od klisko » 22 Apr 2022, 10:10

Meni se redovno dešava da stanem biciklom u traci za levo, čekam zeleno za levo, a baje iza mene mi trube jer od mene ne mogu da nastave pravo (i budu prvi u koloni koja ide pravo). Onda se guraju i poneki prođu bukvalno na par centimetara od mene.
Kad idem kolima tuda, preticanje cele kolone je redovna pojava. Ranije je policija znala da zauzme poziciju svako jutro i samo ih slaže. Onda se ovi malo primire, policija prestane da dolazi i onda opet po starom. Trebaju kamere na svakih 50 metara i samo cepati sa kaznama. Uključujući zatvor (ne nanogicu) za višestruke ponavljače.

Korisnikov avatar
schonenk
Postovi: 1868
Pridružio se: 17 Jan 2014, 15:56
Garaža: honda civic ep3, honda civic ek3
Lokacija: beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od schonenk » 22 Apr 2022, 10:44

Ljudi se prilagodjavaju pravilima igre. Kada od grada napravis neuredjenu dzunglu javljaju se ti bazicni instinkti prezivljavanja, snalazljivijeg, jaceg, drskijeg.

Cim vi samo na forumu mozete da se zalite znaci da sistem ne funkcionise i kako stvari stoje bice jos gore.

Ja ako idem negde idem bajsom, samo ako moram sedam u auto, a kad sednem znam da u toj koloni od km njih bar 15 obavlja jos 10 taskova pored voznje i ne zelim da budem njihov talac.

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od sasha015 » 22 Apr 2022, 10:48

:dosadno:
Voznja bicikla u gradu ....Kao da si vec na ortopediji,u najboljem slucaju.
Pogresno prilagodjavnje...
A i ometas i usporavas saobracaj.

Odgovori