Blicanje?

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Blicanje?

Post od Laki021 » 10 Jul 2012, 15:32

Ja uvek blicam naravno.

Citao sam skoro neki clanak kako je u nekoj zemlji (ne mogu da se setim kojoj) lik dobio kaznu za blicanje i on je odlucio da se tuzi. Kazna nije prosle jer blicanje spada u slobodu izrazavanja, kad tako pogledate zaista ne postoji nikakav smisao da ga zabrane.

Takodje, u italiji je policija obavezna da svako jutro objavi lokacije svih fiksnih i mobilnih radara koji ce se koristiti tog dana. Zato italijani svi voze ko nenormalni, jer imaju uredjaje (Tom Tom recimo) koji svakodnevno skidaju sa neta lokacije i obavestavaju vozaca kada se priblizava radarima.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Blicanje?

Post od Markoni » 10 Jul 2012, 15:32

@djijuliju Nisam mislio bukvalno na bull-bar, vise sam karikirao kako bih opisao koliko me ta pojava nervira... ;) A za to nesklanjanje kada pogledas jesi u pravu ;), ali mislim da su svi shvatili na sta sam mislio i nasli se vec u takvoj situaciji...

Tapatalk Post

ftj
Postovi: 13039
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Blicanje?

Post od ftj » 10 Jul 2012, 15:34

Nije problem kad se blica nekom ko je u levoj traci a ispred njega i desna su slobodne. Problem koji se meni često dešava je da mi neko blica a ispred mene u levoj traci ima vozila(desna je pritom prazna) i ja sad tom oslobodiocu treba da se sklanjam(što naravno ne uradim).

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Blicanje?

Post od Dusan » 10 Jul 2012, 15:35

djiuliju je napisao:Pa sad...ako cemo vec tako...ako ja vozim brzom trakom, a srednja je slobodna, nije tvoje da me ogranicavas da to radim ili da me guras bull barom. Postoje oni kojima je to posao :kezo:
On te ne ogranicava nego hoce da te pretekne, a preticanje sa desne strane je zabranjeno, tako da ti njega ogranicavas.
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Blicanje?

Post od Laki021 » 10 Jul 2012, 15:35

@ftj

E to jeste ultra iritantno, i onda jos pocne redovno da ti se nabija. Ja u tom slucaju redovno samo dotaknem kocnicu, onako samo da se upale stop svetla a ne da zaista pocnem da kocim, cisto da se isprepada :)

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Blicanje?

Post od Floyd » 10 Jul 2012, 15:38

Laki021 je napisao:Citao sam skoro neki clanak kako je u nekoj zemlji (ne mogu da se setim kojoj) lik dobio kaznu za blicanje i on je odlucio da se tuzi. Kazna nije prosle jer blicanje spada u slobodu izrazavanja, kad tako pogledate zaista ne postoji nikakav smisao da ga zabrane.
USA bato :)
Mislim da u Evropi nemas velike sanse protiv drzave na sudu.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Blicanje?

Post od Markoni » 10 Jul 2012, 15:38

Nikada ne blicam ako vidim da ima vozila ispred... Pricam samo u slucajevima kada ljudi na polu-praznom autoputu voze levom trakom 120, ako su u preticanju ne blicam, i cekam da se vrate... Problem nastaje kada ja pocnem sa ubrzavanjam, a pametnjakovic je uocio kamion u srednjoj traci 500m ispred i zadrzava levu traku, naravno ne dodajuci gas...

Tapatalk Post

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Blicanje?

Post od nikaragva » 10 Jul 2012, 15:39

Scuderia je napisao:Kakav autoput? :mrgreen: U gradu :) Pa veci je problem to u gradu jer se vrlo cesto potrefe 2 pametnjakovica kako paralelno jedan do drugog krstare 50kmh pa moras da ih obilazis krajnjom desnom, zutom trakom, dok na auto putu se redje desi da neko vozi bas uporedo.
Pa cesto se poklopi da ispred sebe, ako si u levoj traci imas 10 auta, a onaj pored sto takodje vozi 50, isto ispred ima 10 auta.
Ljudi se rasporedili, pravo-levo, pravo-desno.
Ne ocekujes valjda da se 10 auta pomeri u desno, da bi ti mogao da krsis ogranicenje :)
Ili da se taj jedan, ako je jedan, pomera udesno, da bi se zatim odmah vracao, jer na sledecoj raskrsnici mora da skrene levo?
Ukoliko svi voze 50km/h i koriste migavce pri menjanju traka, nema potrebe da se nerviras. U gradu si.
Ako vozis zenu u porodiliste i pukao joj je vodenjak, uvek mozes da probas da blicas, i racunas da ce se (ako je jedan) ipak pomeriti, ako vidi da ti je gusto.

Mnogo su veci pametnjakovici, a i veca je kazna, za obilazenje zutom trakom, nego voznja 50km/h bulevarom :)

Na autoputu se to retko desava, zato je to autoput, sem kada je neka guzva, turci nagrnu :)
Ali se desava ono zbog cega je pokrenuta ova prica, a to je da ti krenes da obidjes 2 kamiona u koloni, a onda odjednom taj iza krene isto da obilazi prvog pa ti se ubaci i ti moras da osobalis kocnicu.

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Blicanje?

Post od nixa » 10 Jul 2012, 15:47

@Markoni

Slažem se da se treba skloniti ako je desna slobodna nisam te razumeo...
Ja iz dna duše mrzim likove koji mi blicaju dok obilazim 5 kamiona koji idu 90 sa 130 jer me je neko sa 160+ stigao... Brate mili ako te ne isečem, pusti me da završim obilaženje.
To samo balkanci rade, nikad mi se nije desilo da mi Austrijanac, Nemac i sl blicaju...
Laki021 je napisao: Citao sam skoro neki clanak kako je u nekoj zemlji (ne mogu da se setim kojoj) lik dobio kaznu za blicanje i on je odlucio da se tuzi. Kazna nije prosle jer blicanje spada u slobodu izrazavanja, kad tako pogledate zaista ne postoji nikakav smisao da ga zabrane.
Prati temu :isplazijezik:
Poslednja izmena od nixa u 10 Jul 2012, 15:50, izmenjeno 1 put ukupno.

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Blicanje?

Post od Scuderia » 10 Jul 2012, 15:50

Ne govorim o toliko auta nego o jednom ispred kog nema nista. Svaki dan se nadjem u takvoj situaciji. Ako ispred njega ima neko ne znaci mi nista sto ce mi se jedan skloniti.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Blicanje?

Post od Markoni » 10 Jul 2012, 15:59

@nixa Pogresno smo se razumeli, tj. ja nisam bio najdetaljniji u prvom postu... :pivo:

Koliko kod da zurim, ili brze vozim u tom slucaju ne blicam... Imam i ja dusu ;)

Tapatalk Post

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Blicanje?

Post od nikaragva » 10 Jul 2012, 16:02

Scuderia je napisao:Ne govorim o toliko auta nego o jednom ispred kog nema nista. Svaki dan se nadjem u takvoj situaciji. Ako ispred njega ima neko ne znaci mi nista sto ce mi se jedan skloniti.
Sta ja znam, bez nekog pravog razloga, a valjda ga nemas svaki dan :), mi je besmisleno jurcati, jer cemo svi zajedno stati na sledecem semaforu.


Jel ti stanujes u palanci ili ns (video sam neke slike palanke sto si ostavljao)?

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Blicanje?

Post od Scuderia » 10 Jul 2012, 16:06

Palanka, ali studiram u NS pa sam cesto tamo. Ja tek sad videh tvoju lokaciju :D :pivo:

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Blicanje?

Post od nikaragva » 10 Jul 2012, 16:09

Pda, mozda te nekad zacepim u levoj traci :kezo:

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Blicanje?

Post od Scuderia » 10 Jul 2012, 16:16

:kezo: :kezo:

Odgovori