Blicanje?

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Blicanje?

Post od Texonja » 23 Jul 2012, 09:49

dragan je napisao:mene iskreno jako nervira kad neko hoce da me pretekne pa mi jos blicne...i cini mi se da je to vise izrazeno danju nego nocu
O ovome sam ja govorio. Ponizavajuce je i nervira.
Ja to uradim, ali kada je neko bas drkadzija na putu, pa recimo vozi 65-70km/h magistralnim putem, a ja ne mogu da ga preteknem kilometar-dva jer stalno dolaze vozila u susret. Ili kada neko na bilo koji nacin nije korektan. U mom slucaju to blicanje je umesto mitraljeza i vrlo je pogrdno. Ako ga iznervira makar malo, cilj je postignut. Iz istog razloga volim da sviram kao retardiran kada neko radi nesto smaracki ili idiotski, bilo koja krajnjost... Da malo i ja njega nerviram.

Omiljena situacija je kada vidim da je neko svesno mamlaz (parkira sa sva 4 zmigavca na sred puta, a na par metara ima gomilu slobodnih mesta za parking, vozi 20km/h i telefonira, pesak pretrcava put preko duple pune, biciklista vozi sredinom trake ili DVOJICA voze jedan pored drugog itd) da mu sviram kao kreten. Onda kada vidim da se i on iznervirao do daske i da hoce da se svadja, pocinjem da se smejem. Mission complete.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Blicanje?

Post od pedja » 31 Jul 2012, 19:47

Ali sto su Vojvodjani nekolegijalni :o

Na putu od NS ka ZR, stoji baja sa radarom i slika li slika. Niko, ali niko nije nasao za shodno da blicne, a bilo je automobila u suprotnom pravcu.
Naseo sam mu kako 'oces. Srecom, niti sam preterao sa brzinom, niti me je usnimio, jer je stajao pored radara i pricao telefonom. Osim mozda ako radar ne snima sve i salje podatke u neku centralu :mrgreen:

Juzno od Beograda mi se skoro nikada nije desilo da naletim na patrolu, a da bas niko ne blicne, ukoliko ima automobila iz suprotnog pravca.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Blicanje?

Post od blaugrana » 31 Jul 2012, 22:56

Ista situacija jutros.

Vec mesec dana bar 2-3x nedeljno stoji radar kod Matijevica u pravcu Rumenke.
Prosle nedelje su i mene navatali :besan:

Posto sam dobio po dzepu, sad usporim i jurim 50km/h :kuku:
Jutros opet 50, ali meni u susret min. 20 automobila i gledam...gledam...niko bre da blicne :twisted:

Kuda ide ovaj svet :glavomuzid:

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10464
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Blicanje?

Post od TheWickerMan » 31 Jul 2012, 23:05

ja too pisah skoro,niko ne blica,naleteh i ja..,

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Blicanje?

Post od samo polako » 01 Avg 2012, 15:10

Pa pisao sam vam o tome da ima ljudi koji smatraju da ne treba blicati i upozoravati već ako neko juri da treba da plati kaznu.

Neka logika je da većina koja plati kaznu zbog prekoračenja će bar za kratko smanjiti brzinu i time doprineti opštoj bezbednosti.

Kao da polako prestaje ta vrsta solidarnosti ili je to možda ispravno razmišljanje. :zbunjen:
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10464
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Blicanje?

Post od TheWickerMan » 01 Avg 2012, 15:18

samo polako je napisao:Pa pisao sam vam o tome da ima ljudi koji smatraju da ne treba blicati i upozoravati već ako neko juri da treba da plati kaznu.
Naravo da ih ima,nek komšiji crkne krava... Ima ih ovde na forumu ;)

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Blicanje?

Post od Dusan » 01 Avg 2012, 16:30

:plusone:
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Blicanje?

Post od Texonja » 01 Avg 2012, 18:00

Sad me nije mrzelo da procitam celu temu i ne nadjoh nikog ko je rekao da ne blica namerno kad vidi muriju. Moze na pm o cemu i kome se radi ako sam propustio nesto iz neke druge price?

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Blicanje?

Post od nuk » 01 Avg 2012, 21:56

Dragan je napisao nesto slicno sa cima se u principu i ja slazem, ne blicam kad vidim vozilo koje podebelo prekoracuje brzinu ili vozi bahato u bilo kom drugom smislu inace, uvek blicam da upozorim vozace iz suprotnog smera


TT post

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Blicanje?

Post od ftj » 01 Avg 2012, 22:03

Pa zar nije poenta da blicas nekome zato sto je prekoracio brzinu? :)

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10464
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Blicanje?

Post od TheWickerMan » 01 Avg 2012, 22:21

Bahato ponasanje i ne treba da se tolerise... Ja blicam i onima koji voze po propisima,da ih upozorim,jer za par km/h ode pun rezervoar benzina... Sto da daju pandurima ... A ja nisam mislio na Dragana vec uopsteno ;)

sent from Kenda digitron using Tapatalk

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Blicanje?

Post od NexT » 01 Avg 2012, 23:10

Meni blicali prosli vikend. Znao sam gde je patrola, al hvala u svakom slucaju...

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Blicanje?

Post od Floyd » 01 Avg 2012, 23:16

Koliko sam ja primetio u Srbiji ipak blicaju.
U CH nema sanse da vidis tako nesto :)

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9215
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Blicanje?

Post od dragan » 01 Avg 2012, 23:24

ftj je napisao:Pa zar nije poenta da blicas nekome zato sto je prekoracio brzinu? :)
iskreno, tesko je proceniti da li je neko prekoracio brzinu osim ako to nije ekstremno, i upozoravam redom ne razmisljajuci o necijoj brzini, a i dalje stojim iza toga da kad vidim nekog da se debilise ( tipa ulece u makaze, sto se najcesce desava ) u saobracaju ne blicam niti cu... danas cu ja takog nekog izbeci, ali sutra moja ili necija zena sa decom nece...

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10885
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Blicanje?

Post od Uroš S. » 01 Avg 2012, 23:34

Retko idem magistralama ali poslednji put kada sam išao na Zlatibor, u decembru prošle godine, blicali su mi revnosno, na Smederevcu kad idem u Grocku isto blicaju mada ih tu retko ima i znam gde su pa tu svakako usporim, i prošle nedelje kada sam išao u Obrenovac blicali su mi zbog patrole. :zbunjen:

Odgovori