NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od Kuzmanovic » 29 Jul 2012, 17:45

Evo ja cu da ti pomognem da shvatis. :kezo:
Kada hoces nesto da dohvatis i treba da se uspravis, a vezan si, trebas da se boris sa pojasom da bi to nesto dohvatio. Naravno da nije to neki veliki napor, ali je los osecaj, bar meni. Onda, dok si vezan, stalno ti je pojas oko kljucne kosti i takodje je neugodno. Da ne pricamo ako imas problema sa stomakom pa treba ceo put da te pritiska pojas i da ti pogorsa situaciju, onda ces da prekoracis brzinu da bi sto pre stigao do wc-a. :mrgreen:

Sent from my Galaxy Y using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od Dusan » 29 Jul 2012, 17:54

:ccc:

Po istrazivanju Volvo-a, pojas je do sada sacuvao preko milion zivota, nekoliko stotina hiljada godisnje.
Ne postoji nikakvo opravdanje za nevezivanje pojasa.
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od superboss » 29 Jul 2012, 18:06

nidza je napisao:Na pojas se navikneš kao na pranje zuba ujutru. Ne shvatam sve koji ga ne stavljaju, uopšte... :-)

:plusone:


Narocito ne razumem komentare tipa "steze me-davi me" barem sad kod svih automobila mozes da podesis visinu pojasa.

Hm manje-vise skoro svi ne postujemo pravila. Retki su oni koji voze strikto po pravilima. Sva ova "nepostovanja" su uglavnom vezana za pracenje samog ritma saobracaja oko nas.

Ja sta radim suprotno zakonima:

- pricam na mobilni,
- ponekad jedem u autu dok vozim
- prekoracujem brzinu, obicno 20-30 preko ogranicenja
- sipam loz-ulje u rezervoar :mrgreen:
- desi mi se da zaboravim da upalim svetla
- znam da se okrenem na putu nepropisno, i slicne gluposti ali SAMO ako ne ugrozavam nikog
- znam da preteknem na punoj, ali samo tamo gde apsolutno poznajem put i imam preglednost

Ima sigurno mnogo toga sto radim verovatno i nesvesno.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od perfiko » 29 Jul 2012, 18:07

Kuzmanovic je napisao: Kada hoces nesto da dohvatis i treba da se uspravis, a vezan si, trebas da se boris sa pojasom da bi to nesto dohvatio.
Sent from my Galaxy Y using Tapatalk 2
Na nećeš možda i da prošetaš dok voziš. :kezo:
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od Kuzmanovic » 29 Jul 2012, 21:15

:rofl: :rofl: :rofl:
Vidis, o tome nisam razmisljao. :kezo:


Sent from my Galaxy Y using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od Sloba » 29 Jul 2012, 21:24

Može da se kupi "šnala" za pojas. Nikada nisam probao, ali kapiram na koju foru radi. Eliminiše pristisak pojasa na telo, a u kriznoj situaciji ne smeta da pojas uradi svoje. U poslednje vreme sam primetio da posle duže vožnje podsvesno levom rukom odvajam pojas u predelu vrata, obično dok stojim na semaforu ili u koloni. Moj kum prelazi 50 k km+ i on je uzeo tu šnalu. Nikada ga nisam pitao radi li to posao.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5030
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od cozmo » 29 Jul 2012, 22:39

Meni pojas uopste ne smeta. Ni ne primecujem da sam vezan a vezujem se cim udjem u auto.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
ivancho
Postovi: 3776
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:59
Garaža: Octavia 1,6d
Lokacija: Vracar-Zemun
Kontakt:

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od ivancho » 30 Jul 2012, 11:59

trojanac je napisao:
Gaginh0 je napisao:Inace ima i druga stavka, ukoliko nedaj Boze dodje do saobracajne nesrece nece vam iskociti Airbag, a kombinacija pojasa i Airbag-a je dosta dobra...
Pa to je valjda prva i najbitnija stavka?!?! Pandur ti može 100 puta oprostiti ili 100 puta napisati kaznu, ali je dovoljno jednom da dođeš u situaciju da ti je pojas potreban i ako ga nisi vezao, nastradaćeš.

Vežite se ljudi, uvek. Prvo i osnovno.
Pojas vezujem skoro i kada idem u radnju kolima. jednom mi je spasao zivot i od tada se mnogo volimo. Da se zna, vezivao sam ga i pre toga-stvorio naviku cim su uveli da bude obavezno. Ali tada se pokazalo kao odlicna navika ;)

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od Rakhil » 30 Jul 2012, 13:49

Ja vezujem pojas kad preparkiravam, uslo u naviku pa to ti je

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od stefanan » 30 Jul 2012, 15:14

Kuzmanovic je napisao:Evo ja cu da ti pomognem da shvatis. :kezo:
Kada hoces nesto da dohvatis i treba da se uspravis, a vezan si, trebas da se boris sa pojasom da bi to nesto dohvatio. Naravno da nije to neki veliki napor, ali je los osecaj, bar meni. Onda, dok si vezan, stalno ti je pojas oko kljucne kosti i takodje je neugodno. Da ne pricamo ako imas problema sa stomakom pa treba ceo put da te pritiska pojas i da ti pogorsa situaciju, onda ces da prekoracis brzinu da bi sto pre stigao do wc-a. :mrgreen:

Sent from my Galaxy Y using Tapatalk 2
+ sto te izguzva celog,a ovde na forumu ljudi brinu o modi :mrgreen: Ali ga uvek vezujem,navika a i pisti kad ne vezem. I onda ga cimam sve vreme

Ja odprilike standardno
-u gradu vozim preko ogranicenja (jel 40 ili 50 uopste ?), ne mnogo ali recimo do nekih 60 standardno a nocu kad je otvoreno i do 80-90.
-na zuto prolazim samo kad me uhvati blizu,pa bi morao naglo da kocim
-na pesacki stajem skoro uvek,mada sam primetio da mi se desi da prodjem ako je uslovno a pesak se nesto necka ili je sirok put a on lagano prelazi
-na autoput ne izlazim :mrgreen: samo par puta,idem malo iznad ogranicenja,do 130 najcesce (tad pocne da pisti a mrzi me da iskljucujem) ne preko 160
-na magistrali danju oko 90-100 idem, to je po gpsu 85-95. Nocu do 120
-trudim se da parkiram lepo,ako stajem negde gde ne treba uvek upalim sva 4,ili sam ja u kolima i radim nesto sto ne mogu dok vozim
-pricam telefon,ali pokusam da smanjim jer sam primetio da onda obracam mnogo manje paznju na voznju
-kucam poruke na semaforu

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8809
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od Gaginh0 » 30 Jul 2012, 15:30

Meni je dosta smetao pojas na drugarovom PUG 307 sa troje vrata. Posto je B stub dosta povucen, kad se vezem gornji deo pojasa mi bukvalno ide preko ramena i u nekim situacijama cese o vrat, sto ej jako iritirajuce...
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od NexT » 30 Jul 2012, 15:35

Kuzmanovic je napisao:Evo ja cu da ti pomognem da shvatis. :kezo:
Kada hoces nesto da dohvatis i treba da se uspravis, a vezan si, trebas da se boris sa pojasom da bi to nesto dohvatio. Naravno da nije to neki veliki napor, ali je los osecaj, bar meni. Onda, dok si vezan, stalno ti je pojas oko kljucne kosti i takodje je neugodno. Da ne pricamo ako imas problema sa stomakom pa treba ceo put da te pritiska pojas i da ti pogorsa situaciju, onda ces da prekoracis brzinu da bi sto pre stigao do wc-a. :mrgreen:

Sent from my Galaxy Y using Tapatalk 2
bullshit :)

Pojas vezujem cim sednem u auto, i do perionice kad idem koja je 500 metara od moje kuce... Nekako se osecam cudno kad ne vezem pojas...

Ja mislim da najvise prekrsaja pravim kada je guzva po Beogradu... Tada hvatam zutu traku, menjam trake bez migavca (al se uvek izvinim/zahvalim onom iza), samo gledam sto pre da prodjem... Sinoc bila guzva kod Autokomande, i neki lik sa C klasom i ja se napravimo najpametniji i kroz zaustavnu traku prodjemo do pocetka kolone. Onda su to uradili i svi ostali :D (mada, to po meni i nije bio neki prekrsaj. Saobracajka je bila u desnoj traci, svi se guzili u levu da obidju njih, a mi prosli kroz zaustavnu... )

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od Uroš S. » 31 Jul 2012, 17:29

Pojas vezujem odmah i uvek, ne smeta mi, čak se osećam čudno bez pojasa, nekako nesigurno.
Migavac dajem bez izuzetka.
Držim primereno odstojanje u 99% slučajeva.
Ne vozim u žutoj traci kao neki :mrgreen:
Ne jedem dok vozim.
Mislim da vozim uglađeno i nenasilnički, bez naglih promena traka, pravca, brzine, u suštini - kulturno.
Pazim na pešačke prelaze.


E sad:

Pričam na telefon.
Vozim preko ograničenja i u gradu(samo da uhvatim zeleni talas jer su na par bulevara u NBG podešeni tako :zbunjen: ) i na autoputu(do ~150) i na magistrali(do ~100).
Prolazim na crveno kao pešak kad god nema vozila, prolazim na crveno kao vozač kasno uveče kada prolazim iza GSP garaže na NBG, gde ima više semafora koji nisu baš usklađeni, i na još par sličnih mesta.
Nikad ne puštam pešake van pešačkog, uvek skaču u stranu :mrgreen:
Sviram svakome ko je bahat.
Ne gadi mi se polukružno tamo gde je zabranjeno a izvodljivo i potrebno u tom trenutku.



Ubeđen sam da mi sva 4 migavca daju saobraćajni imunitet. :rofl:

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od Dusan » 31 Jul 2012, 18:12

Off topic
I obavezno menjas na 2000 RPM. :mrgreen:
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od Kuzmanovic » 31 Jul 2012, 18:18

Pa ti si onda super vozac. :kezo:

Sent from my Galaxy Y using Tapatalk 2

Odgovori