NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od Uroš S. » 31 Jul 2012, 18:38

Obavezno na 2000, mada u poslednje vreme hvatam sebe kako ga "razvučem" i do 2500 :loool:

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od Floyd » 01 Avg 2012, 00:52

Ne znam da li se ovo racuna na gresku u saobracaju ali da napisem...
Pri dolasku na HR granicu pogresim i udjem u traku koja je zatvorena. Brzo skontam da sam se zahebao (mozda sam 5 auta obisao...ne vise) i da se nebi vracao u rikverc zamolim lika pored (neka debela svinja u e klasi IT tablica) da me pusti...on me iskulira, probam ja sledeceg (neki ptarshi) a on isto, ispred Oktavija BG tabli i kazem sebi ma ovaj ce da me pusti. Pridjem ja on mi kaze da spustim prozor i ja spustim kad on meni "sta se ti pravis pametan, svi cekamo ti se guras" reko polako druze pogresio sam jer sam krenuo za nekim likom koji se stvarno ugurao ispred cele kolone. Prekida on mene i onako drsko "ma sta me briga vracaj se nazad". E tu meni prosisti ventil pa mu se nahebem keve kevine...lik odma zatvara prozor a ja onako besan dam gas i odem ispred cele kolone i ubacim se nekom slovencu.

Neznam zasto su balkanski vozaci tolika stoka...ja uvek pustim nekog kad vidim da se zeznuo.
Da sam hteo da budem kreten onda bih odmah uradio ovo sto sam posle.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od Texonja » 01 Avg 2012, 01:46

Floyd je napisao:ja onako besan dam gas i odem ispred cele kolone i ubacim se nekom slovencu.
"Bembara kotrlja, ledja cuva mi rulja" :rofl:
... i zasto uopste pises u ovoj temi. Vidis da pre tebe niko sa BMW-om nije nista napisao ovde, jer se sve zna. :kezo:
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od NexT » 01 Avg 2012, 02:23

Floyd, zatamni stakla, znas kako ce da pocnu da te pustaju :kezo:

Meni se isto desilo na naplatnoj rampi kod RUme. 2 trake otvorene, a na desnoj se smenjuju cikica i ENP. Ja odma zbrisem desno, kad ja tamo, a ono medjutim... Na prozoru kucice pise "samo za elektronsku naplatu, ne stiskaj dugme" :trljamoci: Hteo sam nekome nanu naninu, al nisam imao kome. Odma sva 4 i u rikverc (bila kolona 20ak auta), pridjem jednom, on odmahne rukom, pridjem drugom, on isto tako, i onda popizdim i uletim kao drugi u kolonu... Stoka.
Uroš S. je napisao: Ne vozim u žutoj traci kao neki :mrgreen:

Ubeđen sam da mi sva 4 migavca daju saobraćajni imunitet. :rofl:
Za ovo prvo :palica:

Za drugo, u kom smislu? xD

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od perfiko » 01 Avg 2012, 08:21

@Floyd i Next
A jel' se vama na čini čudnim da u jednoj koloni stoji 10 automobila, a u drugoj nema nikoga? Ne pomislite da za to ima razlog? :P
Zato ja na naplatnoj rampi uvek stanem u najdužu kolonu. Većina uvek zna najbolje. :D
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od Floyd » 01 Avg 2012, 08:53

Texonja je napisao:Vidis da pre tebe niko sa BMW-om nije nista napisao ovde, jer se sve zna. :kezo:
Bahati po default-u :kezo:
Ebiga, ja reko da napisem :)
NexT je napisao:Floyd, zatamni stakla, znas kako ce da pocnu da te pustaju :kezo:
:D

@perfiko

Bile su dve kolone sa po 50ak auta. Jbg, ja se zamislio i krenuo za jednim likom koji se stvarno ubacio ispred cele kolone (kao i ja posle) ali sam brzo skontao i nisam hteo to da radim. Medjutim kad je ona budala sa Oktavijom poceo da mi drzi predavanja i da drvi patku na mene onda sam popizdeo. Video majmun da sam fin jer lepo pitam...treba biti stoka i onda te svi pustaju i sklanjaju pogled.

Ja pustim svakog ko me lepo zamoli, osim ako vidim da nije bezobrazan pa se gura ispred svih.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5030
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od cozmo » 01 Avg 2012, 09:41

Posto su na Brankovom mostu radovi neki sitni u toku, lik sa Astrom G se iznervirao sto svi idu 60 (mozes misliti a ogranicenje je 50), pa je u makazice uleteo iz skroz leve u zutu traku (dakle popice kaznu), zatim iz zute u skroz levu isekao neku Vektru, pri tom izbegao je da udari u beton koji razdvaja strane mosta za 1 do 2cm i na kraju je lik sa BMW-om nekim ukocio da ga pusti u desnu traku da bi ovaj izbegao sigurno lupanje i prevrtanje. Jedva je ukocio. I to samo da obidje 2 ili 3 vozila. Da ovaj iz BMW-a (strane tablice) nije odreagovao ovaj bi napravio karambol ko na onim ruskim snimcima. Mislim da su svi ono kocili i cekali da zvizne u betonsku bankinu i isprevrce se, ipak je isao preko 80 sigurno. Posle sam ga pratio izvesno vreme lik je imao facu kao govno da je pojeo i vozio je kao bubica.

Ima li mozga kod vozaca pitam se nekad...
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
fq400
Postovi: 1458
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:59
Garaža: Lancer

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od fq400 » 01 Avg 2012, 10:02

U vezi sa čekanjem na granici - da li je iko prisustvovao sceni kada se čeka na granici u dužem redu, i onda se odjednom otvori još jedna pandurska kabina...? Ja sam to doživeo jednom na HR/SRB granici, i jednom na SRB/MK. Ljudi samo što se nisu poubijali da se nabiju da budu među prvima. Otprilike kao kad u 'Rodi' otvore još jednu kasu u subotu pre podne :D

Ipak, najjači su mi likovi koji cepaju auto na ničijoj zemlji ne bi li pretekli jedan ili dva automobila pre sledeće granice... :kuku:

Korisnikov avatar
ivancho
Postovi: 3776
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:59
Garaža: Octavia 1,6d
Lokacija: Vracar-Zemun
Kontakt:

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od ivancho » 01 Avg 2012, 10:56

cozmo je napisao:Posto su na Brankovom mostu radovi neki sitni u toku, lik sa Astrom G se iznervirao sto svi idu 60 (mozes misliti a ogranicenje je 50), pa je u makazice uleteo iz skroz leve u zutu traku (dakle popice kaznu), zatim iz zute u skroz levu isekao neku Vektru, pri tom izbegao je da udari u beton koji razdvaja strane mosta za 1 do 2cm i na kraju je lik sa BMW-om nekim ukocio da ga pusti u desnu traku da bi ovaj izbegao sigurno lupanje i prevrtanje. Jedva je ukocio. I to samo da obidje 2 ili 3 vozila. Da ovaj iz BMW-a (strane tablice) nije odreagovao ovaj bi napravio karambol ko na onim ruskim snimcima. Mislim da su svi ono kocili i cekali da zvizne u betonsku bankinu i isprevrce se, ipak je isao preko 80 sigurno. Posle sam ga pratio izvesno vreme lik je imao facu kao govno da je pojeo i vozio je kao bubica.

Ima li mozga kod vozaca pitam se nekad...
Neko nije bio te srece, sinoc na Brankovom, sudar u toj levoj traci koju rade, koliko sam uspeo da vidim 4 auta.

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od dragan » 01 Avg 2012, 11:14

sta znam, spisak mojih grehova bi bio ovakav -
Uroš S. je napisao: Ne gadi mi se polukružno tamo gde je zabranjeno a izvodljivo i potrebno u tom trenutku.
ne toliko cesto, ali sam par puta to uradio na nekim mestima...
pojas ne vezujem uvek...
ne jedem, ne pijem ( to posebno, mislim i pre voznje na alkohol, nikad nisam pijan seo za volan )...
nikad ne prolazim na crveno, u podne ili ponoc, svejedno, i jako me iritira kad vidim da neko to radi...
ne dajem migavac kad nema nikog ko bi ga video pa bi mu nesto znacio.
pesake u principu pustam, osim kad hoce kake-nece kake...
i, jbg, prekoracim ponekad brzinu. trudim se sto manje ali ponegde je jednostavno nemoguce ispostovati zamisao strucnjaka...

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od Uroš S. » 01 Avg 2012, 11:31

E da zaboravio sam da pomenem najbitnije, za 4 godine koliko vozim, možda dva-tri puta sam seo za volan posle jednog piva, nikad više od toga.

@dragan, ja kad prođem kroz crveno iza Belvila(samo tu to radim), tada zaista nema nikog kome bi značilo što sam ja stao :mrgreen: :D

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29979
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od trojanac » 01 Avg 2012, 11:42

Značiće panduru da ispuni kvotu za taj dan, jednom kad te uhvate.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od NexT » 01 Avg 2012, 11:43

Onaj sudar na brankovom sinoc nije bio naivan...

@perfiko, pa ja obicno idem na to da su nasi ljudi glupi :D Npr bul Despota Stefana, koji ima vremensku zutu traku - ona je uvek prazna, i kad treba i kad ne treba jer ljudi ne citaju.

Isto tako, ako mi se smenjuju cikica i ENP nije moja greska nego ovih iz naplate :D Drugi put sam opet rizikovao i prosao na tu rampu i ispao pametniji od ostalih 20 jer je zapravo radilo sve kao sto pise :D

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od perfiko » 01 Avg 2012, 11:50

I onda se čudiš kad te oteraju... sve uz : ti mislis da smo mi glupi?
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: NEpostovanje propisa i greske koje pravimo u saobracaju

Post od dragan » 01 Avg 2012, 11:57

Uroš S. je napisao: @dragan, ja kad prođem kroz crveno iza Belvila(samo tu to radim), tada zaista nema nikog kome bi značilo što sam ja stao :mrgreen: :D
urose da budem iskren nisam mislio na tebe u mom postu ( to mesto o kom ti pricas je po meni bezveze uradjeno, trebalo bi tu da se stavi onaj semafor na dugme, pa kad nema pesaka neka bude zeleno i tri sata, ima takvih semafora na zehtevnim mestima, eno onaj kod parka u zemunu ili ne putu ka aerodromu ), vec na neke koji to rade ne mnogo nebezbednijim mestima i na bezobrazniji nacin, i samo sa srecom prodju zivi...

Odgovori