Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
mr.Big
Postovi: 2355
Pridružio se: 13 Jan 2012, 21:02
Lokacija: Bgd

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od mr.Big » 30 Avg 2012, 13:12

McGruja je napisao:Ja samo znam da je 1998. godine autoškola koju sam ja upisao (ne sećam se kako se zvala, bila je u Ruzveltovoj, blizu 27. marta, preko puta Akademca) imala instruktora koji je čas počinjao sa "gde bi da voziš", da bi uvek otišli do kafane, gde je on cepao žestinu, a ja sokiće (kao, fin sam)
Nadam se da više nema instruktora kao što je bio ovaj "moj"
:kezo:
Isti takav je bio i moj u tadašnjem ,,Crvenom signalu'' -samo 20g ranije. Doduše ovaj je insistirao da se i ja opustim pred vožnju ,pa smo se tako rumeni i veseli vozikali po gradu... :ccc:

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od Kuzmanovic » 30 Avg 2012, 13:18

Grujic je napisao:I to za kola se isto bezveze potencira... Vidim neki imaju Seat leon, Golf, 308 i slicno.. Nema potrebe uzimati skupa kola, bitno je da su ispravna koliko toliko nova
To nije nista. Auto skola "Pravo" ima Nissan Juke, Audi A3, Honda Civic. :uf:

Slika

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od Grujic » 30 Avg 2012, 13:19

Ma da, samo sto nisam znao bas tacno koji sta imaju al su generalno dobra kola :)

Korisnikov avatar
Modesty
Postovi: 568
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:28
Garaža: 207 1.4 HDI
Lokacija: Bgd

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od Modesty » 30 Avg 2012, 13:25

Moj instruktor je npr uvek govorio idi desno ili levo ili pravo - u jednosmernu, i kad krenem viče "GDE ĆEŠ?!?".
Vidim da par "friških" vozača iz okruženja uopšte ne gleda znakove, niti zna šta koji znači, jer im kažu: ovde je jednosmerna, ovde ti imaš prednost, ovde nemaš prednost, pa posle kad sednu sami - pojma nemaju!
Da na znaku stop ne piše STOP ni to ne bi znali... :ccc:
Pre neki dan žena ispred mene (vozi sasvim normalno pre toga, ne deluje kao početnik) ulazi u raskrsnicu, semafor umro, mi imamo prednost, a ona zalepi kočnicu... Ajde pusti jednog, kreće i nailazi drugi iz sporedne, ona opet na kočnicu, čovek je pušta, ona se pa zahvaljuje pola sata, pa tek onda kreće... :ccc:
Sirena i psovke, ne znam kako bih živela bez toga...

BTW svi kad su početnici voze kao početnici, ne mogu da voze kao "mi", ali ne znam koliko procenata stvarno ne zna tj nisu ih naučili, a koliko njih je samo početnik, dakle naučen je pravilima, ali je bez iskustva...
Kada je neko glup, ne možete mu to ni dokazati... D. Radović

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od snork » 30 Avg 2012, 13:53

U nekim zemljama policajci na polaganju namerno kandidatu daju takve instrukcije - da skrene u jednosmernu ulicu i ili tamo gde je zabranjeno, kako bi videli da li ovaj poseduje osnovno poznavanje saobraćajnih znakova. :)
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od nikaragva » 30 Avg 2012, 13:55

Nisam polagao u drugim zemljama :), ali znam kod nas da kandidat sa instruktorom izvezba jednu rutu, koju kasnije vozi na polaganju :)

Na kraju ce opet biti, kao sto je i bilo, sedi i vozi, sto vise odvozas bolje ces voziti. Najopasniji su vozaci koji odvozaju prvih 15-20,000 ili koliko vec i onda misle da znaju da voze i da su sve videli. Kada taj period prodje i kada stvarno sve vide, onda se moze reci da su postali vozaci :)

Korisnikov avatar
mr.Big
Postovi: 2355
Pridružio se: 13 Jan 2012, 21:02
Lokacija: Bgd

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od mr.Big » 30 Avg 2012, 14:12

Modesty je napisao: Sirena i psovke, ne znam kako bih živela bez toga...
:kezo:

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od methane.master » 30 Avg 2012, 14:16

Kuzmanovic je napisao: Slika
Ako se ne varam, ovaj Šljivik često viđam u blizini, i ima TypeS nalepnicu. :mrgreen:
Širim haos!

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od Kuzmanovic » 30 Avg 2012, 14:27

Ne znam za nalepnicu, ali znam da ima xenon. :kezo:

Vidjao sam po gradu, pre nekih dve godine, sivi grande punto sa xenonima i zatamnjenim staklima i to bas muski zatamnjen. Mislim da je u pitanju auto skola "Zeleno svetlo". :uf:

Sent from my Galaxy Y using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23808
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od dragvorl » 30 Avg 2012, 15:27

superboss je napisao:Da rezimiramo: da zivimo u normalnoj drzavi i da nismo ovakvi kakvi smo, ovo bi(verovatno bilo opravdano).
:doubleup:
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
aleksa
Postovi: 3484
Pridružio se: 23 Apr 2012, 13:33

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od aleksa » 30 Avg 2012, 15:42

dragvorl je napisao:
superboss je napisao:Da rezimiramo: da zivimo u normalnoj drzavi i da nismo ovakvi kakvi smo, ovo bi(verovatno bilo opravdano).
:doubleup:
Pa da,ALI mi ne zivimo ni u blizu normalnoj drzavi pa mi je cudno da ima ljudi koji podrzavaju dizanje cena i zaludjuju se glupostima o bezbednosti! :)

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od nikaragva » 30 Avg 2012, 15:42

:doubleup:
:kezo:

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23808
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od dragvorl » 30 Avg 2012, 15:47

Pa nista, onda najbolje sve da ostane ovako. Bice bolje nasim cukununucima. :rofl: Ja sam ubedjen.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od nikaragva » 30 Avg 2012, 15:50

Imam neko glupo pravilo, ako ne mogu da uradim nesto kako valja, onda ni ne pocinjem, jer ne bi mogao da istrpim to sto nisam uradio onako kako sam zamislio.
Mozda zato imam takve stavove. Ali eto, jednostavno smo u nasoj zemlji prepusteni vise sami sebi, nego u nekoj drugoj koja je bolje organizovana. Mozda to i nije tako lose.
A makar da nije i skupo i lose i nebezbedno :D

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od NexT » 30 Avg 2012, 15:53

U Becu auto skola ima sve i svasta, od Skode one male nove do audija A5, Mercedesa C klase itd... To ne vidim kao losu stvar...
One price "nauci na Yugu da vozis pa ces znati sve" je smesno.

Treba da se ulaze i u vozni park, i da ta kola budu propisno odrzavana, ali je najbitnije kako ce se ponasati instruktor...

Covek koji je meni drzao casove (pug 206 1.1) je bio apsolutni genije. Obisao sam ceo grad, vozio u svim mogucim uslovima, pa cak (takvo vreme bilo kad sam bio na casovima) po potpuno zaledjenom poligonu, po vejavici itd... Ne znam kako ostali drze casove, ali za ovo bih rekao da je potpuno odgovaralo onome sto sam ocekivao. Jedino sto mi je samo polaganje bilo smesno, jedan semafor, polukruzno na sledecm i nazad na parking...

Doduse, ja sam i pored polozenog PSP-a i par godina voznje odvozao svih 40 casova...

Testove svi uce napamet, ja se jos ne secam neke drugarice koja je polagala voznju da je ucila zato sto ce joj to trebati.. Ona pogleda pitanje ili sliku i zna resenje, ne mora ni da cita do kraja :uf: Zato se ja ni danas ne vozim sa njima... Tj moze njihov auto, al ja vozim...

Civic iz prava mi sad prosao ispred zgrade :kezo:

Odgovori