Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od Sloba » 30 Avg 2012, 15:59

NexT je napisao:U Becu auto skola ima sve i svasta, od Skode one male nove do audija A5, Mercedesa C klase itd...
U Beču sam video aktuelnog crnog Mustanga - auto školu.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od nikaragva » 30 Avg 2012, 16:05

Pa nisam ja rekao da jugici treba da budu raspadakisi. Ko je kriv austrijancima sto nemaju zastavu :D
Kad moze opstina da kupi za vozni park jugice, sto ne bi mogle auto skole? Sta fali jugu?
Treba da nauce da voze automatik, pa kad prvi put sednu u vozilo sa kvacilom, da ne znaju sta da rade :D

I dalje mislim da je mustang u auto skoli reklama, koja privlaci klijente zeljne da voze mustanda, tad i nikad vise, kad vec placaju, a nikako preko potrebno obrazovno sredstvo.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od Xepoj87 » 30 Avg 2012, 20:33

Sve je to lepo,kada oni ne bi naplacivali to kao da vozis Ferrari... Koja je cena vozenja casova na Puntu,a koja na Nissanu Juke i Audiju A3?
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od Floyd » 30 Avg 2012, 21:23

Vidim da se uglavnom zalite na instruktore...
Ja sam imao super instruktora, tada mlad i relativno skoro zavrsio obuku, koji je svoj posao shvatio maksimalno profesionalno.
Obuka je bila na novom Jugicu i sve po PS-u, mada je u istoj skoli radio i jedan koji je smrdeo na bure :)

Inace, koji auto ce skola da koristi za obuku je apsolutno nebitno ali je bitno da auto bude u dobrom stanju i ne preterano star.
snork je napisao:U nekim zemljama policajci na polaganju namerno kandidatu daju takve instrukcije - da skrene u jednosmernu ulicu i ili tamo gde je zabranjeno, kako bi videli da li ovaj poseduje osnovno poznavanje saobraćajnih znakova. :)
U mnogim kulturnim zemljama policija nema nikakve veze sa izdavanjem dozvola.
Prakticni deo ocenjuje ekspert koji je stalno zaposlen u instituciji u okviru ministarstva saobracaja koja izdaje dozvole...u pitanju je civil.
Davanje pogresnih instrukcija nije uobicnajno...bar ne u CH.

ftj
Postovi: 13042
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od ftj » 30 Avg 2012, 21:43

Ima ono da ti kaže skreni prvu levo i normalno je da nećeš skrenuti u jednosmernu a ko proba taj je završio polaganje.

Ja sam imao stvarno odličnog instruktora i učio sam na novom stojadinu. Ne bih se bunio da je bio bolji automobil, ne verujem u onu filozofiju naučiš na fići i znaš sve da voziš, ali ako moram da biram između dobrog instruktora ili dobrog automobila uvek bi pre izabrao instruktora.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od Floyd » 30 Avg 2012, 21:51

ftj je napisao:Ima ono da ti kaže skreni prvu levo i normalno je da nećeš skrenuti u jednosmernu a ko proba taj je završio polaganje.
Pazi, kada sam polagao u CH raspitao sam se za ovo i rekli su mi da to ovde nije praksa :zbunjen:

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od Laki021 » 30 Avg 2012, 22:22

Pa sad, kako se uzme.
Pouzdano, a cak iz licnog iskustva znam, u CH ne sme da ti kaze da skrenes gde ne smes, ali ima trikova na koje uvek pokusavaju da te navedu da to uradis, i meni je na polaganju to uradio (ne zato sto je hteo da me zahebe neg zato sto to uvek rade).

Dakle npr vodi te ulicom za koju zna da ce na kraju biti znak da ne smes dalje prvo tj postaje jednosmerna, u ovom slucaju on ti ne kaze direktno da uteras tamo, ali indirektno posto ti pratis ulicu sve dok ti ne kaze da skrenes to je to.
Ista stvar npr u kruzno toku, ima ovde jedan koji koriste kao trik, isto ne smes da izdjes sa kruznog tamo gde bi logicno isao (pravo) jer je rezervusan samo za stanovnike te ulice...

Mene licno je doveo na T raskrsnicu i cuti ne govori gde da skrenem, ja ga pitam gde da idem a onako kao pa kako mislis... A onds skontam u ulici desno posle 20 metara je zabrana saobracaja... Tako da ne sme direktno da ti naredi da naprvis prekrsaj ali indirektno to redovno rade.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od Floyd » 30 Avg 2012, 22:51

Bravo...to sam zaboravio da napomenem :)
Za jednosmernu i ulicu koja je rezervisana za stovnike su i meni rekli.

Ono sto sam hteo da kazem i tu se slazemo, da nema prava da ti izdaje nepravilne instrukcije sto je i logicno jer te onda stavlja u dilemu da li da iskuliras sluzbeno lice i tako prekrsis zakon ili da ga prekrsis na drugi nacin...

ftj
Postovi: 13042
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od ftj » 30 Avg 2012, 22:55

Kad ti neko kaže skreni u prvu ulicu levo to nije isto kao da ti je rekao skreni ovde. Mislim da ti ni kod nas nikad neće reći direktno da prekršiš zakon već će davati trik zadatke.

Cherokee
Postovi: 1536
Pridružio se: 17 Jan 2012, 21:35
Garaža: Audi A4 B9 Avant 2.0TDI
Lokacija: München

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od Cherokee » 31 Avg 2012, 00:08

trojanac je napisao:I tako, dođem ja na čas, kaže instruktor ajd sad polako do majstora, da nam namesti kočnice. Molim? Da, ne rade kočnice, pa ćemo polako, dizaćemo ručnu ako treba, kaže meni instruktor! Ej, pa da ga sad negde sretnem, svašta bi mu rekao.
Sta ja da kazem za moj slucaj... Tokom obuke, kaze instruktor "e sad cemo da odemo do stovarista gradjevinskog materijala...", a ja :trljamoci:
Ubrzo posle toga sledi tovarenje cementa i kreca u napacenog Golfa (posto se instruktor bavio i molerajom/ziderajom), i nastavlja se cas, a Golf legao do betona. :rofl:
NexT je napisao:One price "nauci na Yugu da vozis pa ces znati sve" je smesno.
Prava verzija price je "vozi Yuga/Stojadina par godina pa ces znati sve". :djavo:

Sto se tice "trikova" prilikom polaganja o kojima Laki i Floyd pricaju, meni se cini to kao dobra ideja, posto valjda na taj nacin teraju buduce ucesnike u saobracaju da malo vise prate situaciju oko njih i znakove... Da ne desi se kao sa ovom plavojkom :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=3QigzPnEz9E

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od Laki021 » 31 Avg 2012, 00:15

Mozda nismo pomenuli glavnu stvar.
Ovde samo voznja (dakle bez poligona) traje 40-60min na polaganju, i ukljucuje, grad, selo, autoput...

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od Floyd » 31 Avg 2012, 01:04

Ja na polaganju nisam imao nikakve "podvale" od strane eksperta. Sve je proteklo u prijatnoj atmosferi uz razgovor o raznim stvarima pa i o mojoj Alfi :)

Nego Laki, pretpostavljam da si polagao na tvom autu...jesi li dobio mozda ogranicenje za automatik?
Znam da za pocetnike koji polazu na automatiku to vazi ali za prevodjenje nisam siguran.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od Laki021 » 31 Avg 2012, 01:07

Ne, to je samo za pocetnike. Kada prevodis dozvolu ako polozis iz prve nema tog ogranicenja (posto je samo prvi pokusaj prevodjenje, ako padnes onda sve iz pocetka, teorina i sk).

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od Floyd » 31 Avg 2012, 01:13

Pretpostavio sam da to pravilo ne vazi za prevodjenje ali onako pitam.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od nikaragva » 31 Avg 2012, 07:48

Jel mozete da iskopate neke statistike o saobracajnim nezgodama u svici. Otpilike, koliko nezgoda, koliko povredjenih, koliko smrtnih sl. i slicno, da uporedimo sa srbijom. Cisto da vidimo, da li i koliko moze da pomogne dobar obrazovni sistem za buduce vozace.
Mada to generalno zavisi i od temperamenta, kulture i uopste mentaliteta naroda, ali opet bi bilo zanimljivo da se vidi.

Odgovori