Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Одг: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od Ivan » 15 Mar 2013, 18:41

Au kakav je to bedak.

Послато са GT-I8190 користећи Тапаток 2
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

ADrei
Postovi: 2699
Pridružio se: 21 Sep 2012, 18:34

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od ADrei » 15 Mar 2013, 18:57

@Floyd... nisam siguran koje je marke bio taj kamion ali mislim da je FAP

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od Delija » 15 Mar 2013, 19:01

Grujic je napisao:
Delija je napisao:
Grujic je napisao:Ako si polagao po starom ZOBSu tad to nije bio prekršaj :)
Nije poenta u punoj liniji, vec u mostu :)
Na mostu je uvek puna linija :)
Pa za punu liniju i kažem. Ranije to nije bio prekršaj ako se vozilo kreće sporije od xx km/h, bilo je inicijativa da se ta dopuna ubaci i u ovaj zakon, al za sada ništa od toga.
Ja pricam o mostu - na mostu je UVEK zabranjeno preticanje.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od Floyd » 16 Mar 2013, 17:56

ADrei je napisao:@Floyd... nisam siguran koje je marke bio taj kamion ali mislim da je FAP

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2
Ne znam za Fap-a ali ovaj Tam je uzas...

Slika

Nema servo (u mestu volan ne mozes da mrdnes), sedista kao klupa u parku samo tapacirana (ipak udobna kad si nocu u sred zime pozarni u autoparku :kezo: ), brzine se menjaju tehnikom duplog kvacila i medjugasa itd.

Posle njega je sve kao avion :kezo:

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od superboss » 16 Mar 2013, 18:27

Sad ne znam koja je tacno generacija(u smislu 4500-5500), ali negde od '84 TAM-ovi su imali servo, SINHRONIZOVAN menjac :mrgreen: itd.

Mada, nije ih bilo mnogo u vojsci.

Elem, i pored toga sto je za voznju nezogodan(dok se ne priviknes), za vojsku veoma dobro osmisljena masina...stvarno su se retko kvarili(i nema sta da se pokvari).

Vecina ih je rashodovana sa 5-6000 na satu...
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od bane valjevo » 16 Mar 2013, 18:46

Moj instruktor je bio car. I dan danas ga preporučujem svima koji polažu za B kategoriju u Valjevu. Instruktor Aca koji je 2008 godine imao 30ak godina, nije jurio ženske već se koncentrisao da mi što više pokaže, i da što više naučim, uz redovno ispiranje njegovog jadnog mozga uz Gipsy Kings-e i Bamboleo.

Jedino mu zameram što me nije naučio kako da se paralelno parkiram kako dolikuje. Mada realno gledano nije imao ni vremena da mi to valjano pokaže jer sam tada prvi put i seo za volan pa smo išli od osnova.

Inače polagao sam na Clio mk2 1.2. Položio sam iz prvog puta, a opet razlog za to je što sam tada još uvek bio štreber, i sve radio po knjizi.

Samo za Acu...

http://www.youtube.com/watch?v=mifnMC_Kn1Q
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od Scuderia » 16 Mar 2013, 18:58

ADrei je napisao:mislim da mora vise od 3god da prodje?
ja sam za C i E polagao sa 18, tj. mesec-dva posle posto sam prvo polagao za B :smile:

za C sam polagao na ategu a za E sam polagao na nekom kamionu koji se saltovao sa medjugasom,nije imao servo,a da imao je i onu njusku napred...katastrofa :kezo:
kad sam posle seo u aktros osecao sam se kao da vozim avion...

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2
Vazilo je 3 godine + potvrda da si negde vozio. Mislim da se nije promenio taj uslov, ali ne znam kakvo je i koliko kosta polaganje za D po novom. Ja sam polagao na nekoj staroj zastavici, svaki put zavrsavao sa upalom misica :kuku:

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od Floyd » 16 Mar 2013, 19:32

@superboss

Nisam siguran koju tacnu oznaku je nosio ovaj na obuci, mislim da je 4500 ali nisam siguran. Siguran sam medjutim da servo i sinhronizovani menjac nije imao...koliko puta mi je zaigrala ona poluga u ruci kad zaboravim na "duplo kvacilo" :)

Inace ne sumnjam ja da je on dobar ali je za voznju katastrofa...istina posle obuke ga nisam vise vozio...mozda sam ga samo par puta preparkirao u auto parku.

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od superboss » 16 Mar 2013, 22:33

Uf imao sam ja turu ili dve od 700km....posle sam Swarciju mogao da lupam cvrge lagano :mrgreen:

T7 a posebno T11 su vec druga prica....ko nije na njima obrnuo skalu brzine nije bio vojni vozac :mrgreen:
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od Floyd » 16 Mar 2013, 23:48

Vozilo se i to i Pinc i Tamic za hranu ali sam nekih dva mesca pred skidanje duzio i vozio Passata B3 g60 :D

Cherokee
Postovi: 1536
Pridružio se: 17 Jan 2012, 21:35
Garaža: Audi A4 B9 Avant 2.0TDI
Lokacija: München

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od Cherokee » 17 Mar 2013, 01:19

Delija je napisao:Da ne bude da samo pametujem oko ovoga - mene su instruktor i komisija bukvalno naterali da preteknem traktor koji je isao brzinom ranjenog puza na mostu (preko pune, naravno - ko zivi u NSu zna na kom mostu). 2 puta sam pitao da li me zezaju i posle toga pretekao i to je to.
Izgleda da ima nesto u tim mostovima :mrgreen:
Drugar pre par godina polagao voznju, i tokom prelaska nekog od mostova policajac izbaci svoju kapu kroz prozor. Rece ovome da se zaustavi, upali sva 4 zmigavca i da saceka dok nadje kapu. Nastavise kasnije polaganje, i na kraju ga je policajac oborio, s izgovorom da na mostu nema zaustavljanja.

Btw kolega iz firme polaze po novom pravilniku, i vidim kod njega pre neki dan da za pripremu testova ima skoro 2500 pitanja? :o :trljamoci:
Takodje je bio skoro na polaganju prve pomoci, gde je morao da odgovara na pitanja i ujedno demonstrira pruzanje prve pomoci.
Kad vidim kako se pre polagalo, a kako sada...

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od Floyd » 17 Mar 2013, 01:26

Pazi, to sto je pandur uradio je u principu zabranjeno...tako mi je bar pricao lik (nas covek) koji ovde radi u auto skoli.
On nema prava da te natera da pravis prekrsaj.

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od H4wkeye » 17 Mar 2013, 01:53

Cherokee je napisao:
Delija je napisao:Da ne bude da samo pametujem oko ovoga - mene su instruktor i komisija bukvalno naterali da preteknem traktor koji je isao brzinom ranjenog puza na mostu (preko pune, naravno - ko zivi u NSu zna na kom mostu). 2 puta sam pitao da li me zezaju i posle toga pretekao i to je to.
Izgleda da ima nesto u tim mostovima :mrgreen:
Drugar pre par godina polagao voznju, i tokom prelaska nekog od mostova policajac izbaci svoju kapu kroz prozor. Rece ovome da se zaustavi, upali sva 4 zmigavca i da saceka dok nadje kapu. Nastavise kasnije polaganje, i na kraju ga je policajac oborio, s izgovorom da na mostu nema zaustavljanja.

Btw kolega iz firme polaze po novom pravilniku, i vidim kod njega pre neki dan da za pripremu testova ima skoro 2500 pitanja? :o :trljamoci:
Takodje je bio skoro na polaganju prve pomoci, gde je morao da odgovara na pitanja i ujedno demonstrira pruzanje prve pomoci.
Kad vidim kako se pre polagalo, a kako sada...
2500 ukupno. Za B kategoriju je oko 1900 pitanja. :) Nego, jel video negde neko ovaj znak? To je nov znak, skoro ubacen.

Slika

Korisnikov avatar
mr.Big
Postovi: 2355
Pridružio se: 13 Jan 2012, 21:02
Lokacija: Bgd

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od mr.Big » 17 Mar 2013, 06:17

Svadba ?

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Obuka vozača - cena i(li) kvalitet

Post od nuk » 17 Mar 2013, 09:27

Kolona zaustavljenih vozila, cesto se postavlja na suzenjima na putu dok traju neki radovi


http://ltablice.com/novosti-za-vozace/5 ... ni-znakovi

Sent from my BlackBerry using Tapatalk

Odgovori