Paralelno parkiranje

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
DAF95
Postovi: 10
Pridružio se: 06 Okt 2012, 16:12
Lokacija: Beograd

Paralelno parkiranje

Post od DAF95 » 06 Okt 2012, 16:29

Moj veliki problem je paralelno parkiranje. Probao sam dva nacina, koja sam nasao na internetu, ali ne ide. Odn. Prva dva puta je odlicno, a onda nastaju problemi a to je ili gazim ivicnjak ili stajem suvise daleko od ivicnjaka. Za mene je suvise daleko preko 10 cm. Na temi "Parkiranje" sam procitao da je jedan korisnik veoma opterecen parkiranjem i ja sam. Nije mi jasni gde gresim, jer sva ostala parkiranja radim bez problema.
Ta dva nacina kako (pokusavam) da se parkiram su:
1. Stanem paralelno sa autom. Gledam da nam se zadnji tockovi poklope. Smotam pun krug u levo, kada dodjem otprilike na trecinu auta ispravljami o okrecem u desno do kraja. Prva dva puta sam uspeo savrseno (ispod 10 cm od ivicnjaka). Sada uglavnom kacim ivicnjak.

2. Stanem paralelno sa autom. Zadnji kraj branika je u liniji sa autom, koji je pored mene. Okrenem volan pun krug u levo. Kada mi se pocetak zadnjeg tocka izravna sa stranom paralelnog automobila (istovremeno sam pod uglom od 45 stepeni u odnosu na parkirani auto) ispravljam automobil i ulazim dok mi prednji kraj auta ne prodje zadnji kraj parkiranog automobila. Isto kao i ovo prva dva puta je bilo savrseno, a sada katastrofa. Uglanom gazim ivicnjak ili veoma, veoma daleko od ivicnjaka.

Sta da radim?
IZvinjavam se, ako je bila tema, ali ja sam nasao samo "PArkiranje" temu.

Izvinjavam se, pogresno sam napisao kako skrecem. Dakle, paralelno parkiranje se odnosi sa suvozaceve strane. Situacija bi bila ovako *_* Ja sam donja crta _, a mesto gde hocu da parkiram auto je izmedju dva auta, odn. dve zvezdice.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Paralelno parkranje

Post od NexT » 06 Okt 2012, 16:37

Mislim da ne moze to tako...

Niko se nije naucen rodio, i neces nauciti da parkiras gledajuci klipove sa YT.

Kljuc u ruke, sedaj u auto i vezbaj. 10 puta neces parkirati lepo, jedanaesti put ce uspeti...
Nekim ljudima treba malo vise da steknu osecaj za gabarite auta i prostor.
A, s druge strane, niko ne parkira bas svaki put iz prve.

Pre nego sto sam polozio, najbitnije mi je bilo da umem da parkiram. Proveo sam dva dana vozikajuci se po kraju i jureci sto komplikovanije parking mesto. Naravno i posle toga je bilo potrebno jos mnogo vezbe...
Sada, ako fizicki moze moj auto da stane na neko mesto, parkiracu ga...

DAF95
Postovi: 10
Pridružio se: 06 Okt 2012, 16:12
Lokacija: Beograd

Re: Paralelno parkranje

Post od DAF95 » 06 Okt 2012, 16:48

Upravo sam se vratio iz grada. :(

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8780
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Paralelno parkranje

Post od Gaginh0 » 06 Okt 2012, 17:59

Ja vozim vec 6 godina skoro, od toga bar 50.000km po gradu pa ga ni ja nekad ne "ubodem" kako treba, ne nerviraj se, sve je stvar prakse :)
Ja uvek parkiram na retrovizore, jer me mrzi da se okrecem, a nemam parking senzore niti kamere, jednostavno naucis gde moze da stane tvoj auto i to je to :)
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
djiuliju
Postovi: 1468
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:56
Garaža: Clio II ph2 1.2 16v
Lokacija: Jagodina

Re: Paralelno parkranje

Post od djiuliju » 06 Okt 2012, 19:37

Vozim od 2003. pa mi se i danas desava da ga ne parkiram kako treba, ili da recimo vec na pola parkiranja vidim da nisam na dobrom putu, ili preblizu ili predaleko...vratim se pa uradim ponovo, nikakav problem
I tvrdim da ce mi se to desavati i za 10 godina
Kao sto rekose, niko se naucen nije rodio, pa i kad pogresis, probas ponovo i ispravis, nikakav problem.
Postoje u voznji mnogo opasnije stvari, gde ne postoji drugi put ako se zajebes, zato samo polako, i naucices

Korisnikov avatar
Milos
Postovi: 8563
Pridružio se: 04 Feb 2012, 23:30
Garaža: tedeijevi geteijevi

Re: Paralelno parkranje

Post od Milos » 06 Okt 2012, 19:39

Kao sto su rekle kolege,samo lagano,vezba stvara majstore.
Xepoj87 je napisao:
03 Feb 2023, 11:30
Sve je poslo naopako kada sam prodao prvi Mercedes.

Korisnikov avatar
mr.Big
Postovi: 2355
Pridružio se: 13 Jan 2012, 21:02
Lokacija: Bgd

Re: Paralelno parkranje

Post od mr.Big » 06 Okt 2012, 20:01

Nekad davno sam se izjutra čudio kako sam se predhodno veče tako precizno uparkirao posle nenormalne količine vinjaka ili sl. A sad se mrtav trezan ponekad postidim koliko mi vremena treba da se uguzetam negde i to često bude nakrivo i skroz jadno. 'bemti godine... :-|

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Paralelno parkranje

Post od Grujic » 06 Okt 2012, 20:04

Samo vezba ko sto su rekli.
Al po tvom opisu imam utisak da dodjes preblizu. Ja vise odem napred pa onda po osecaju parkiram. Recimo da zadnji kraj mog auto dodje na pola ovog ispred parking mesta. Tako nekako...

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: Paralelno parkranje

Post od codemaker » 06 Okt 2012, 20:13

Vežba i vežba.
ne brini, ja vozim više decenija i desi mi se da se prekrstim kad parkiram paralelno i vidim gde mi je ivičnjak...

Da je praksa sve, govori mi kako moj sin parkira. Pošto često izlazi u centar BG, parkirati tamo je umetnost i sreća. Izveštio se godinama. Jednog sam jutra video da je parkirao u rupu između dva auta, gde je između prednjeg i zadnjeg bilo po maksimalno 5cm a od ivičnjaka isto 5cm
Pitao sam ga bez da gleda koji je auto bio ispred i iza kad je te noći parkirao (da me ne zeza pa je jedan auto otišao a drugi se uparkirao) i znao je tačno. Kad sam ga pitao kako dođavola je uparkirao a nije razbio ili očešao bar nešto - samo se osmehnuo u stilu "matori, godine te pregazile"

Hoću da kažem, nemoj toliko brinuti, kad god možeš vežbaj.
(Budi uporan, najbolja vežba je da tvoje parkiranje nadgledaju dva talibana uz obećanje da seku j..ja ako ne bude ok - parkiraćeš bato, bez greške iz prve :) )
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Paralelno parkranje

Post od ftj » 06 Okt 2012, 21:02

Ako si žensko džaba i vežba.

DAF95
Postovi: 10
Pridružio se: 06 Okt 2012, 16:12
Lokacija: Beograd

Re: Paralelno parkranje

Post od DAF95 » 06 Okt 2012, 21:04

Gaginh0 je napisao:Ja vozim vec 6 godina skoro, od toga bar 50.000km po gradu pa ga ni ja nekad ne "ubodem" kako treba, ne nerviraj se, sve je stvar prakse :)
Ja uvek parkiram na retrovizore, jer me mrzi da se okrecem, a nemam parking senzore niti kamere, jednostavno naucis gde moze da stane tvoj auto i to je to :)
Od kada sam polozio za kamion, mene uvek mrzi da se okrecem, pa i ja sve radim na retrovizor. Osim paralelnog parkiranja.

Kada sam isao u auto-skolu, ja sam samo jednom paralelno parkirao, a instruktor me je samo smarao: "E, vidi ovu", "Vidi onu!" A ja sam cekao 18 godina da bih polagao vozacki. :-|

Hvala vam na podrsci i recima utehe. Ima li neko neki metod?

DAF95
Postovi: 10
Pridružio se: 06 Okt 2012, 16:12
Lokacija: Beograd

Re: Paralelno parkranje

Post od DAF95 » 06 Okt 2012, 21:06

ftj je napisao:Ako si žensko džaba i vežba.
Nisam, ali mislim da je u pitanju tehnika, a ne polna ogranicenja.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Paralelno parkranje

Post od NexT » 06 Okt 2012, 21:12

ftj je napisao:Ako si žensko džaba i vežba.
nema veze s mozgom... Imam dve ortakinje kojima bih sad odmah dao da parkiraju moj auto, gde god treba.

DAF95
Postovi: 10
Pridružio se: 06 Okt 2012, 16:12
Lokacija: Beograd

Re: Paralelno parkranje

Post od DAF95 » 06 Okt 2012, 21:20

To je neko jednom lupio, pa se sada samo ponavlja.

Ja ima drugaricu, koja vozi kao Fangio, a ne znam ni kako smota to paralelno parkiranje, ali ga zabode savrseno. (To je za mene oko 5 cm od ivicnjaka.)

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Paralelno parkranje

Post od Floyd » 06 Okt 2012, 21:44

Ftj se salio mada u svakoj sali ima i malo istine.
Naravno ima zenskih koje lepo voze i parkiraju ali su vise izuzetak nego pravilo ;)

Inace, u CH nema sile da dobijes dozvolu ako ne znas paralelno parkiranje i jos nisam video da neko ne zna...istina ne zna svako iz prve i bez cesanja gume o ivicnjak.

Odgovori