Paralelno parkiranje

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Milos
Postovi: 8563
Pridružio se: 04 Feb 2012, 23:30
Garaža: tedeijevi geteijevi

Re: Paralelno parkiranje

Post od Milos » 09 Okt 2012, 22:35

Floyd je napisao:Naravno da je moguce samo treba malo vise manevrisnja.
I ako sam to dobro izvezbao, radije izbegevam da tako parkiram moj auto jer nisam siguran da ce onaj ispred ili iza kad bude izlazio da pazi kao ja.
Ovo je meni kljucni razlog zbog kojeg izbegavam paralelno parkiranje kad god mogu.
Xepoj87 je napisao:
03 Feb 2023, 11:30
Sve je poslo naopako kada sam prodao prvi Mercedes.

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Paralelno parkiranje

Post od perfiko » 09 Okt 2012, 22:51

Floyd je napisao:Naravno da je moguce samo treba malo vise manevrisnja.
I ako sam to dobro izvezbao, radije izbegevam da tako parkiram moj auto jer nisam siguran da ce onaj ispred ili iza kad bude izlazio da pazi kao ja.
Jedino ako si uvežbao kao Japanci što ih Next postavi, drugačije teško. Da bi paralelno parkirao auto moraš imati najmanje dužinu dijagonale auta, ili u suprotnom malo više manevrisanja podrazumeva 10 puta napred nazad...pa koga ne mrzi...
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Paralelno parkiranje

Post od Floyd » 09 Okt 2012, 23:04

Kad bi ziveo u gradu gde jedno parking mesto trazis tako sto kruzis sat vremena po bloku, veruj mi da ti nikakav problem ne bi bilo manevrisanje kad ubodes prazno mesto.

Ovo sto rade japanci je vise za cirkus...u realnom zivotu je neupotrebljivo.
Bas bih voleo da ga vidim da Reno Master parkira ovako :mrgreen:

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Paralelno parkiranje

Post od perfiko » 09 Okt 2012, 23:08

Kad bi znao koliko je 10 cm malo veruj mi da bi i tebi bilo problem da manevrišeš. :D
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!


Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Paralelno parkiranje

Post od perfiko » 10 Okt 2012, 07:32

Ne vidim klip trenutno. Verujem da je poučan.
A i mogu da izađem u susret svakome ko smatra da može bez problema da uparkira paralelno u mesto 10 cm duže od vozila, tako što ću ga snimiti dok to radi, i okačiti snimak na forum, uz javno priznanje da sam dunster za parkiranje.
Ponude primam na PP.
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
mr.Big
Postovi: 2355
Pridružio se: 13 Jan 2012, 21:02
Lokacija: Bgd

Re: Paralelno parkiranje

Post od mr.Big » 10 Okt 2012, 09:31

perfiko je napisao:Kad bi znao koliko je 10 cm malo veruj mi da bi i tebi bilo problem da manevrišeš. :D
Za prosečnog čoveka i 2cm mnogo znači :kezo:

ftj
Postovi: 13024
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Paralelno parkiranje

Post od ftj » 10 Okt 2012, 09:36

Normalna pojava u zakrčenim 'automobilskim' gradovima. Obavezno moraš povući ručnu da te ne bi izgurali sa parkinga, inače u Rimu nisam video nijedan auto bez ogrebotine.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Paralelno parkiranje

Post od nikaragva » 10 Okt 2012, 10:52

NexT je napisao:Ne vidim problem...
http://www.youtube.com/watch?v=sSuWXzSZ0dY


:mrgreen:
Kako ga posle istera? Ceka da jedan od te dvojice ode kuci? :D

Korisnikov avatar
djiuliju
Postovi: 1468
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:56
Garaža: Clio II ph2 1.2 16v
Lokacija: Jagodina

Re: Paralelno parkiranje

Post od djiuliju » 10 Okt 2012, 10:56

Jok, saceka ove nase forumase da ga isparkiraju. Ima tu dovoljno mesta :kezo:

ljubitelj
Postovi: 10567
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Paralelno parkiranje

Post od ljubitelj » 11 Okt 2012, 11:36

perfiko je napisao:Da ne preterujete malo sa tih 10 cm? Mislim, ako je auto dugačak 4.5m, a širok 1,7m, dijagonala mu je oko cca 30 cm duža od njegove dužine. A vi ga parkirate u mesto koje je 10 cm duže od njegove dužine (pa još iz prve). Pa nije ovo ribolovački forum.
Ne znam sta znaci iz prve, valjda prvog pokusaja uparkiravanja ?
Ne pamtim kada mi se desilo da krenem u parkiranje i odustanem pa se vratim na pocetak u ponovni pokusaj.
Ako mislis da treba motati volan, da treba naravno vise puta. To moze da bude neugodno ali ako je jedini izbor za parkiranje dileme nema da se mora.

Konkretnije, auto ima 484cm duzine, sirine 177cm, poluprecnik okretanja 495cm pa ako imas volje racunaj.

Veci problem od duzine parking mesta je sirina ulice gde se treba paralelno parkirati, upravo zbog te dijagonale u odnosu na sirinu vozila.

Kada auto ima pozamasan poluprecnik okreta nije mozda dovoljno ni 40tak cm vise prostora da se uglavi. Znam iz iskustva da su neki auti prosto tako napravljeni da ih je tesko uparkiravati bez bas dosta mesta.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29965
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Paralelno parkiranje

Post od trojanac » 11 Okt 2012, 11:42

ljubitelj je napisao: Veci problem od duzine parking mesta je sirina ulice gde se treba paralelno parkirati, upravo zbog te dijagonale u odnosu na sirinu vozila.
:plusone:
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21081
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Paralelno parkiranje

Post od nidza » 11 Okt 2012, 11:51

Novi autići ovako lepo zaobljeni su odlični da se ubaciš u tesno mesto. Nije strašno ni ako se pipne branikom negde - Stilom sam stotinu puta prislonio branik i nema gotovo nikakvih tragova.

Problem su jedino stubići, žardinjere i stare kante od automobila sa gvozdenim branicima. Na to ako se obrati pažnja nema nikakvih problema, dosta je 20cm više prostora na parking mestu od dužine automobila da se uparkira uz malo veštine.

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Paralelno parkiranje

Post od perfiko » 11 Okt 2012, 14:16

perfiko je napisao: Da bi paralelno parkirao auto moraš imati najmanje dužinu dijagonale auta, ili u suprotnom malo više manevrisanja podrazumeva 10 puta napred nazad...pa koga ne mrzi...
Ne rekoh da je nemoguće, već da svakako predstavlja problem. Ne smatram da je normalno parkirati tako što 10 puta kucnem auto ispred i iza sebe. Nisam toliko evropskih shvatanja. A nećete biti ni vi kada se nasadite na kuku automobila ispred.
ljubitelj je napisao: Veci problem od duzine parking mesta je sirina ulice gde se treba paralelno parkirati, upravo zbog te dijagonale u odnosu na sirinu vozila.
Koje je to dijagonala?
Znači ipak nije bez problema, samo sad si za problem "optužio" širinu ulice. Ne shvatam, da imaš pola metra viška umesto 10 cm, onda ti širina ne bi predstavljala problem. S obzirom da je širina ulice stalna, rekao bih da je ipak problem dužina parking mesta.
Uostalom, da ne dužimo, ja sam svestan svojih ograničenih sposobnosti parkiranja, ali to ne menja činjenicu da mi je inbox i dalje prazan. ;)
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

ljubitelj
Postovi: 10567
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Paralelno parkiranje

Post od ljubitelj » 11 Okt 2012, 15:41

Probaj da shvatis kuda ide prednji kraj vozila pri punom motanju volana.
Preko puta mesta gde se parkiras treba da ima dovoljno mesta jer moras dijagonalno da se ubacujes. Uzanost ulice je problem da se uglavis kada ima malo mesta. To je pogotovu problem ispred zgrada gde se u ulici parkiraju vozila po duzini sa svake strane pa izmedju ostane jedva do 2m sirine ulice.

Pola metra viska prostora je luksuz na parking mestima koji se ne srece cesto.
Naravno da je teze parkiranje na manje prostora nego na mestu sa znatnim viskom prostora okolo, ali je moguce kada se mora.

Odgovori