Vožnja pod dejstvom alkohola i narkotika

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Vožnja pod dejstvom alkohola i narkotika

Post od samo polako » 11 Feb 2013, 10:34

Čitam na forumu i u sredstvima informisanja i dolazim do zaključka da treba da se organizujemo i kao grupa građana, savesnih građana, tražimo da se prekršaji pod dejstvom alkohola i narkotika drastičnije kažnjavaju.
Pa da lepo povedemo priču, ima nas na forumu, pa da vidim onda pravnike koji tvrde da pijanstvo i ubistvo u pijanom ili drogiranom stanju može svakome da se desi.

Pozovemo lepo i motoriste i druge forume i forumaše u akciju.

Neće se ovo ništa promeniti dok ne pokrenemo stvari.

Ogorčen sam vestima koje čitam i raznim objašnjenjima i opravdanjima za te vesti i takvo ponašanje.

Oduzeli ljudima dozvole zbog nenormalnog ponašanja i prosto žure da im ih vrate sa obrazloženjem nije nam cilj da ludake udaljimo iz saobraćaja već da ih edukujemo!

Sramota!
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29861
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od trojanac » 11 Feb 2013, 10:38

Ja sam za svaki vid akcije koja će makar jedan život spasiti, a posebno mrzim alkose koji sednu za volan. Ako ima još zainteresovanih da se nešto pokrene, prvo ćemo otvoriti temu, a onda krenuti dalje.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21042
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Ne brže od života!

Post od nidza » 11 Feb 2013, 11:45

Pre nego što vam se pridružim u akciji samo da proverim nešto - pivo se računa takođe u alkohol?

:D

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Ne brže od života!

Post od samo polako » 11 Feb 2013, 11:59

Nije poenta da se zabranjuje nekome da popije pivo.

Poenta je da se oni koji naprave udes sa smrtnim ishodom ili nekoga teško povrede a pritom su u alkoholisanom stanju ili su bahato vozili za to svoje delo odgovaraju kao za bilo koje drugo ubistvo a ne kao delo koje može svakome da se desi.

Jer sada imamo višestrukog povratnika u prekršajima koji je usmrtio dvoje mladih ljudi i sa 11 godina kazna mu je smanjena na 8!
Verovatno zbog dobrog vladanja u pritvoru!

Jasno napraviti razliku između bahatih i onih kojima nešto može da se desi i bahate kazniti na oštriji način!
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Kuzmanovic » 11 Feb 2013, 14:52

Samo da razjasnimo nesto sto je i Nidza pitao. Sta se podrazumeva pod alkoholisanim stanjem? Da li dva piva od 0.5l ulaze u tu kriticnu grupu?
I ja maksimalno osudjujem ovakve postupke i pomogao bih koliko mogu u vezi ove inicijative, ali i sam nekad(retko) popijem najvise tih dva piva. Sve preko toga smatram da je previse, pa makar se i ne osecao pijano.

Sent from my Galaxy Y using Tapatalk 2

ADrei
Postovi: 2699
Pridružio se: 21 Sep 2012, 18:34

Re: Ne brže od života!

Post od ADrei » 11 Feb 2013, 15:43

ja kad vozim ne pijem nista...
ako se slucajno desi da popijem nesto, ostavim auto u gradu i vratim se taksijem :)

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Ne brže od života!

Post od Paja » 11 Feb 2013, 16:25

Uticaj alkohola na osobu je krajnje nepredviv i nije ga moguće generalizovati jer zavisi od previše faktora. Ono što neko ne oseća drugog obara sa nogu.
Zato su granice dozvoljene količine dosta niske i svode se uglavnom da jednu do dve alkoholne jedinice.

Slažem se da bi kr. dela protiv bezbenosti saobraćaja trebalo ostaviti za trezne, a da bi smrtne saobraćajke izazvane pod dejstvom alkohola trebalo proglasiti umišljajnim ubistvom i tako i kažnjavati, ali vam skrećem pažnju da iako je zaprećena kazna viša to ne bi nužno značilo i oštrije kaze zbog instituta ublažavanja ispod minimuma.

Osnovno je pooštriti kaznenu politiku.

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9215
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Ne brže od života!

Post od dragan » 11 Feb 2013, 17:48

jbg ako cemo da propagiramo voznju bez alkohola onda treba da bude bas to - bez alkohola...jedno pivo, dve casice rakije, pola litre vina itd, sve je to alkohol...

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Grujic » 11 Feb 2013, 17:50

Ja uvek imem neki otpor prema zahtevu za pooštravanje bilo čega što se tiče saobraćaja jer se to onda svede na represiju prema normalnim vozačima koji ponekad pogreše.

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Ne brže od života!

Post od Dusan » 11 Feb 2013, 17:52

@dragan :plusone:

Nula i cao zdravo. Mada sam negde procitao da ce u izmenama i dopunama ZOBSa biti te izmene. Ovako uvek ce biti mislio sam, nisam...
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8779
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Ne brže od života!

Post od Gaginh0 » 11 Feb 2013, 18:00

Mislio sam da 5 banana nista ne znaci? A tek ona Cherry bombonjera sto sam pojeo...

:nonono:

0,50 ‰
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Ne brže od života!

Post od Dusan » 11 Feb 2013, 18:19

Gde bas tebe da nahvataju zbog Cherry bombona? :kezo:
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9215
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Ne brže od života!

Post od dragan » 11 Feb 2013, 18:21

Grujic je napisao:Ja uvek imem neki otpor prema zahtevu za pooštravanje bilo čega što se tiče saobraćaja jer se to onda svede na represiju prema normalnim vozačima koji ponekad pogreše.
nazalost, i ovo je tacno, ali protiv toga je se mnogo teze boriti...

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8779
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Ne brže od života!

Post od Gaginh0 » 11 Feb 2013, 18:22

Ne, nisu me nahvatali, samo sam nastavio tvoj post "mislio sam, nisam..." , a sve u cilju dokazivanja da nikako nije dobro da stave 0 promila :)

A inace nista ne znaci da spuste ako ce opet do 0,5 biti novcana kazna, samo njima vise para...
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Grujic » 11 Feb 2013, 18:25

Dusan je napisao:@dragan :plusone:

Nula i cao zdravo. Mada sam negde procitao da ce u izmenama i dopunama ZOBSa biti te izmene. Ovako uvek ce biti mislio sam, nisam...
To bi bila jedna u nizu gluposti ako uvedu. Nije to normalno, i nije održivo, probale su druge zemlje recimo HR pa su izmenili. U Francuskoj takođe znam za slučaj da je bilo 0 (ne znam da li je sad) i naš prijatelj koji živi tamo je imao udes tuđok krivicom, duvao i naduvao neku sići, i iako nije po zakonu rekli su mu kao ok je to nema veze. A FR važi za zemlju sa jaaaaako oštrim kaznama i strogim zakonom. Najgluplje je svesno doneti neodrživ propis i posle ga kulirati. Ono što je realno i adektavno lepo staviti u okvire propisa...

Odgovori