Vožnja pod dejstvom alkohola i narkotika

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Vožnja pod dejstvom alkohola i narkotika

Post od maniaxxx » 19 Maj 2018, 12:00

Ma alkohol je posvuda problem i pijanaca ima posvuda, samo u nekim državama se to osuđuje, a u nekima si frajer ako te ne dobiju, a ako te dobiju, nisi imao sreče, gamad policijska i tako. Za alkohol, a posebno za težko pijanstvo šta ovo jeste su kazne absolutno premale. Kakva zabrana od par meseci ( i to več gleda da vozi pod zabranom ), nema više dozovole, onda psihiatar, školovanja pomoč u raznim ustanovama, pa posle 2-3 godine lečenja možeš ponovno polagati. Normalno za početak kako sam rekao zatvor da se malo otrezniš. Posle kad napraviš izpit ponovno, granica 0.0 neko vreme, pa stroga kontrola jer si potencialni povratnik i bolestnik ( alkoholizam je bolest ), pa kad ti sve dojadi, počni normalno da voziš i da živiš. Da su takve kazne i osuđivanje okoline jer si kreten pio pa vozio, stanje bi se opravilo, jer ne napiješ se slučajno, slučajno voziš malo prebrzo, zaletiš se nekom u dupe, jer gledaš negde drugde i tako, to se sve događa svima, a napiješ se ne slučajno.

Naravno to je sve ako ne ubiješ ili povrediš nekoga pijan, ako se to dogodi nema tebi izlazka iz čuze više godina, to bi se trebalo tretirati ko ubistvo.

Da, nisam anđeo na putu ali šta se tiče alkohola uveo bi tako rigorozne mere da ne bi smeli ljudi da piju ni kad kad gledaju SAT a kamoli kad voze.

nick79
Postovi: 447
Pridružio se: 27 Feb 2014, 07:26
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja pod dejstvom alkohola i narkotika

Post od nick79 » 19 Maj 2018, 12:03

Smoriste vise. Sta sad ce kao on da se promeni zato sto mu je par forumasa napisalo da nije normalan jer sa tolikom kolicinom alkohola u krvi vozi? Hoce, kako da ne. Pri tome zelim da istaknem da se u potpumosti slazem sa ogijem i manijakom.

Jos jedna stvar - nema ovo veze sa drzavom. Ljudi koji ovoliko pijani sednu u auto i voze ima svuda. Prosto zavisi od coveka.

Jeftinije uzeti taksi ili pozvati safety drivera, nego ne daj boze da dodje do neke nesrece.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Vožnja pod dejstvom alkohola i narkotika

Post od Mares » 21 Maj 2018, 00:35

Jbt koji ste dramaturzi, previse se drame ovde poteglo i konverzacija je otisla u pogresnom smeru.

Cist primer kako predrasude i generalizacija usmere coveka na glupo razmisljanje.

Obraticu se samo manijaku jer se covek ocigledno malo vise opustio i raspistoljio sa recima, pa bi bio red da mu odgovorim...

@manijak....kao prvo nisi mi ti niti sudija niti bilo ko da me osudjujes, a kamoli da me oslovljavas sa "kreten"....s tim u vezi

Pritajno i laku noc :thumbup:

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Vožnja pod dejstvom alkohola i narkotika

Post od ikac2000 » 21 Maj 2018, 00:43

U Poljskoj je sve iznad 0.5 krivicno i lezi se i obavezno zatvor i moguca konfiskacija vozila.

Iznad 1 jos veci zatvor i visegodisnje bez dozvole.

I treba tako.

U DE je 0.5 dozvoljeno kada kontrolisu. Ali ukoliko se ima vise od 0 a ima stete, proporcionalno je placanje od strane vozaca, bez obzira sto je ispod 0.5.

Jbg, u Srb si frajer i kul lik kod istih takvih, sreca sto ne razmisljaju svi tako.

Nevezano za osobu ovde, ali lepo kaze poslovica: Cime se budala ponosi, pametan se stidi.

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Vožnja pod dejstvom alkohola i narkotika

Post od H4wkeye » 21 Maj 2018, 01:04

Prosle nedelje je promenjeno i kod nas da se sada za nasilnicku voznju (usta spada i 2.0 promila i vise) daje i zatvor i novcana kazna od 120 do 140.000 dinara. Pre je isao samo zatvor ili samo novcana.

Korisnikov avatar
Joker
Postovi: 495
Pridružio se: 23 Jan 2016, 15:43
Garaža: Kamiq Ambition 1.0 TSI DSG
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vožnja pod dejstvom alkohola i narkotika

Post od Joker » 21 Maj 2018, 09:14

Samo što je tu granicu trebalo spustini mnogo niže od 2.0 promila.

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Vožnja pod dejstvom alkohola i narkotika

Post od sasha015 » 21 Maj 2018, 10:05

Jbg,tacno se vidi da postoji 2-3 struje na forumu.Ovi moji,kao da su u manjini.ODma nas dotuku.Rekoh ja odavno ,u mislju rupu,dok dok kisa ne spere blato.

Prijatelju,1.7 promila,koliko je to piva.Gajba?Jel si ti alkos?Sta treba covek da ima u glavi da pijan sedne u auto i jos se brani da mu nije nista?Ocigedno problem.

Pazi,prvi korak je priznanje samom sebi da imas problem i da si ga napravio.Onda ide pomoc strucnog lica da resis taj problem.

Na forumu,dobijes uglavnom samo osudu.Vidis da ima nas koji bi da ti pomognemo savetima kako da resis problem sa alkoholom. :pijemo:

Znaci od pocetka,treba da priznas samom sebi da imas problem,pa onda dalje.... :pivo: :pijemo: :pivo: :pijemo: :pivo:

ljubitelj
Postovi: 10583
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja pod dejstvom alkohola i narkotika

Post od ljubitelj » 21 Maj 2018, 10:40

Mares je napisao:
18 Maj 2018, 14:17
Bio sam sasvim normalan, jednostavno mi je takav organizam da mogu da podnosim alkohol, normalno pricao sa pandurom, cak sta vise mi je rekao da sam i dobar obzirom koliko je dreger izbacio...ali ok, da ne ulazimo u tu pricu, nema poente.
Ako nema poente i zelje da se udje u tu pricu to je veliki problem koji ukazuje da ce se ista stvar opijanja ponavljati ubuduce.
Samo je pitanje vremena kada ce neko nastradati, bilo ti bilo jos nekog povuces sa sobom.
Ovo ne kazem uopsteno i reda radi, to je nazalost uvek posledica teskog pijanstva za volanom. Uvek i svuda u svetu potvrdjeno milione puta.

Jednostavno alkohol je zlo u saobracaju. Pijanstvo je problem koji se treba resavati a negiranje problema je pogresan korak.

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3398
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Vožnja pod dejstvom alkohola i narkotika

Post od kragujevac » 21 Maj 2018, 10:58

Ogi je napisao:
19 Maj 2018, 11:43
E ali McGruja ne osudjuje. Pa meni si ti brate forumas godine sa tom izjavom. Mogao je da ubije svaciju zenu, dete, majku... da li bi ga onda osudjivao ? Pazi molim te bio je potpuno kul... aha. Verovatno Grujo i sam to praktikujes. To ti prijatelju MISLIS da si ok, sta si ti, neki supermen pa sva istrazivanja I dokaze potires...
Samo u bednim drzavama kao sto je nasa je normalno sesti u auto ovoliko pijan. Gde su ljudi primitivni.
Ja lično mislim da je u pitanju bio *ironija modus*, ali je propustio to da napiše.
A o pijandurama u saobraćaju (i van njega)ne vredi da počnem da psujem, kad bih rekao stvarno šta mislim i rečnikom koji dolikuje takvima verovatno bi morali iz mesta doživotno da me banuju :zbunjen: .
Samo se molim Bogu da neko takav ne bude ni blizu nekome ko mi nešto znači.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Vožnja pod dejstvom alkohola i narkotika

Post od Ivan » 21 Maj 2018, 11:39

Poznanik je naduvao 1.2 posle 5 velikih piva, 1.7 je kapiram 7-8 velikih ili 12 malih piva :)
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9060
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Vožnja pod dejstvom alkohola i narkotika

Post od Darko » 21 Maj 2018, 11:42

Ja pijem 1 veliko pivo kad vozim. Kad popijem 2 i vise idem taxijem.
Ali uvek se pitam da li mogu nesto da naduvam od pola litre piva. Po ovom ivanovom verovatno ne :zbunjen:

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja pod dejstvom alkohola i narkotika

Post od Ogi » 21 Maj 2018, 12:10

Necu da se foliram, ne pijem ali bilo je situacija da popijem jedno malo pivo ili casicu rakije, to je max. Jako retko ali desavalo se.

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Vožnja pod dejstvom alkohola i narkotika

Post od stefanan » 21 Maj 2018, 12:15

Zavisi od čoveka, drugar naduvao skoro 0.4 od 2x0.33 piva, ali u roku od sat i odmah ga zaustavili.
Ja skoro prvi put bilo šta naduvao, 0.18. Popio u roku od 3 sata malo više od 2 velika ali sam jeo lepo pivo, I zaustavili su me na 500metara od kafića

Nikad ne pijem i odmah sednem u kola, uvek gledam da prodje malo vremena, popijem kiselu nakon. Zaustavljan 100 puta do sad nakon izlaska, i eto tek skoro prvi put naduvao nešto.
Volim da popijem pivo, zato sam upravo protiv toga da se skroz ukine dozvoljena količina. I smatram da je glupost argument ko uzme jedno uzeće još, ne znam koliko bi morao da popijem da bi se toliko napio da ne znam za sebe (tj znam, ali nikad se to nije desilo od piva ili slučajno, već kad se bas namenski ide da se pije)

Sent from my MI 5 using Tapatalk


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Vožnja pod dejstvom alkohola i narkotika

Post od dragvorl » 21 Maj 2018, 13:02

Ovo smanjenje na 0.2 je totalni fail. Nista nece postici.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9060
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Vožnja pod dejstvom alkohola i narkotika

Post od Darko » 21 Maj 2018, 14:22

Zato sto od 0.2 do 0.5 ide samo blaga novcana kazna.

Negde sam procitao da u grckoj moze 0.8. :-|

Odgovori