Vožnja zaustavnom trakom

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
TDI
Banned
Postovi: 1303
Pridružio se: 12 Dec 2014, 00:52
Garaža: VW Passat B5.5 Variant
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od TDI » 11 Jun 2015, 23:39

Vazi, vazi,...kako da ne. Važi za nas obične ljude. Za nedodirljive ne vazi, što to se mnogo puta dokazalo.
Slika
„ Све срећне породице личе једна на другу; свака несрећна породица несрећна је на свој начин. ” - Лав Николајевич Толстој

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od nidza » 11 Jun 2015, 23:40

Takođe problem nije u državi (direktno ) što je policija lenja, nesposobna i korumpirana, a bogami i sudstvo jer se stvarno neki ljudi izvlače.

Znaci, imaš bahatu stoku za volanom i bahatu stoku u službi države, koja ove prve toleriše.

Recimo ja ne bih bio bahat ni da ne postoje zakoni, tj. da je sve anarhija, nikakvo uređenje da ne postoji. Bio bih potpuno isti kao što sam sad. Ako i pravim sranje, iz petnih žila se trudim da to sranje ne ošteti nikog drugog, nego samo mene. Mada ja i kad divljam u saobraćaju to nije bahato, ni opasno po bilo koga sem mene samog.

Država je indirektno kriva što metode represije ne funkcionišu, a edukacija i prevencija ne postoje. Ti mehanizmi moraju da postoje jer nema puno ljudi privilegiju da stekne zdravu svest o svetu koji ga okružuje. Samim tim je potrbno da dobiju po p. svaki put kada učine nešto nedolično dok se ne dovedu u red.

Intelektualno sposobni su svesni svojih postupaka, dok je za nesposobne potrebna drugačija pobuda, a to je refleks na bol. Ko je vaspitavao kera zna o čemu pričam.

Tapatalk

Korisnikov avatar
TDI
Banned
Postovi: 1303
Pridružio se: 12 Dec 2014, 00:52
Garaža: VW Passat B5.5 Variant
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od TDI » 11 Jun 2015, 23:53

Mogao bi da se složim...
Slika
„ Све срећне породице личе једна на другу; свака несрећна породица несрећна је на свој начин. ” - Лав Николајевич Толстој

Korisnikov avatar
Nikolaa
Postovi: 1316
Pridružio se: 09 Feb 2014, 10:58
Garaža: Reasonably Priced Car
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od Nikolaa » 12 Jun 2015, 00:22

izvini ali ponasanje u saobracaju i novac bukvalno uopste ne moraju da budu povezani. koliko poznajem bogatasa koji voze najnormalnije, toliko poznajem i siromasnih ludaka, koji i kad ih uhvate se na neku foru provuku(na kraju krajeva idu na zastaru).

Korisnikov avatar
TDI
Banned
Postovi: 1303
Pridružio se: 12 Dec 2014, 00:52
Garaža: VW Passat B5.5 Variant
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od TDI » 12 Jun 2015, 00:45

Ali bogati ludak koji ima pipke svuda će mnogo lakše da se izvuče, nego siromašni ludak koji ide na zastaru. To opet prolazi kroz neku proceduru.

Ali npr. ja napravim prekršaj i policija podnese zahtev sudiji za prekršaje, jedina mi je nada da će možda zastariti, eventualno da dobijem najmanju kaznu. A taj bogati ludak koji svuda ima pipke će okrenuti telefon i policajac će ga pustiti, a ovaj će mu se keziti u facu dok ga pušta.

I o čemu dalje da pričamo na tu temu?
Slika
„ Све срећне породице личе једна на другу; свака несрећна породица несрећна је на свој начин. ” - Лав Николајевич Толстој

Panta
Postovi: 470
Pridružio se: 13 Mar 2012, 11:39
Garaža: Superb 3 karavan
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od Panta » 12 Jun 2015, 07:53


Korisnikov avatar
Nikolaa
Postovi: 1316
Pridružio se: 09 Feb 2014, 10:58
Garaža: Reasonably Priced Car
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od Nikolaa » 12 Jun 2015, 09:20

TDI je napisao:Ali bogati ludak koji ima pipke svuda će mnogo lakše da se izvuče, nego siromašni ludak koji ide na zastaru. To opet prolazi kroz neku proceduru.

Ali npr. ja napravim prekršaj i policija podnese zahtev sudiji za prekršaje, jedina mi je nada da će možda zastariti, eventualno da dobijem najmanju kaznu. A taj bogati ludak koji svuda ima pipke će okrenuti telefon i policajac će ga pustiti, a ovaj će mu se keziti u facu dok ga pušta.

I o čemu dalje da pričamo na tu temu?
pa ne poznaju samo bogati ljudi nacelnike i ostale "mocnike"...

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od Rakhil » 12 Jun 2015, 09:39

Kod nas svako zna nekoga ko zna nekoga ko radi u policiji, a veze se besramno potezu za svako sranje.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3661
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od member » 12 Jun 2015, 10:23

Dobar deo vas pise kako treba postovati propise, a verovatno ih svakodnevno krsite, svesno, samo sto je bedak to javno napisati, zar ne?! Cisto sumnjam da mnogi od vas sedmicno ne predju par stotina metara zaustavnom trakom. Zurba,frka,trka! Ne kazem da je to OK. Ali onda nema smisla prozivati nekog ko to javno prizna. Nek vozi kako vozi, njegova stvar!
Pritom, na rasnom forumu su mnogi ljudi pisali svaka cast majstore , a ovde pisu da je ludak!

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od Vladapetr » 12 Jun 2015, 10:31

Kao osnovno, niti su svi prekršaji isti pa da ih možemo relativizirati niti je isto da li te na njih muka natera ili ih radiš uvek i svuda jer misliš da ti se može.
Ne znam za druge, u životu sam sve ukupno provezao možda 100m zaustavnom trakom. Toliko se verovatno dobije kad saberem ono što je očepim prilikom isključivanja i slično. Ne računam period kad se radila Gazela, tad je zaustavna bila traka kojom se odvijao regularan saobraćaj.
Takodje, ne znam ni da je iko na rasnom forumu aplaudirao na ove izlive bahatosti.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od ljubitelj » 12 Jun 2015, 10:43

TDI je napisao:Vazi, vazi,...kako da ne. Važi za nas obične ljude. Za nedodirljive ne vazi, što to se mnogo puta dokazalo.
Gde pise u ZOBS da za Peru vazi zakon a za Lazu ne vazi zakon, kao sto si naveo da je problem u zakonu?

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od Grujic » 12 Jun 2015, 10:44

Dobro ajd sad, jeste da TDI malo.... onako sa pisanjem, ali je ovde jasno na šta je mislio, i u sasvim je jasno zašto to frustrira ljude.

Korisnikov avatar
TDI
Banned
Postovi: 1303
Pridružio se: 12 Dec 2014, 00:52
Garaža: VW Passat B5.5 Variant
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od TDI » 12 Jun 2015, 19:01

Grujiću,

Izvini, sta u je u mom pisanju loše i sta je nejasno? Ako sve moram da uprošćujem i preciziram kako bi neko ovde razumeo sta sam hteo da kazem (a mislim da za tim nema potrebe, jer je sve sto sam napisao sasvim jasno sta sam hteo da kazem), ja hocu i nije mi ni teško, ni problem. A sto se tiče trenutne teme o kojoj pričamo, nema sta to da frustrira ni mene, ni tebe, ni bilo koga...To je tako. Ti si običan čovek, neko nije. Za tebe važi zakon, za nekoga ne vazi. Mi kao obični ljudi smo nemoćni da to promenimo. I to prihvatiš, pa ti bude lakše.


Ljubitelju,

Teoretski ljubav lepo zvuči. Malčice je drukcije u praksi...Kako kaže pesma. Samo sto bi u našoj zemlji to ,,malčice,, moglo slobodno da se zameni sa ,,mnogo,, . Problem jeste u zakonu, konkretno, sto ga neko poštuje, jer hoće ili mora (uglavnom ovo drugo), a neko ga ne poštuje, jer mu se može.


Profesore,

Dovoljno je bilo da napišeš samo ovo i to je suština ove priče...
Vladapetr je napisao: Kao osnovno, niti su svi prekršaji isti pa da ih možemo relativizirati niti je isto da li te na njih muka natera ili ih radiš uvek i svuda jer misliš da ti se može.
Slika
„ Све срећне породице личе једна на другу; свака несрећна породица несрећна је на свој начин. ” - Лав Николајевич Толстој

Korisnikov avatar
dusman
Postovi: 431
Pridružio se: 16 Avg 2013, 15:06
Lokacija: Blockhouse

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od dusman » 18 Jul 2015, 12:47

Paja je napisao:Naravno da mu se može kad je okićen sijalicama ko jelka.
Paradox je što je uz sve divljanje stigao možda dva minuta pre mene, a ostao da čeka i kada sam ja krenuo kući i nije me prestigao do Novog Beograda.
A odkud ti znas da je max dva minuta pre tebe stigao ako je stigao pre tebe?
I drugo nema sanse ako je vozio kako mu se hoce zato sto je pandur jer je mogao da vozi i 250km/h a ti si mogao najvise 120 pa je lako stacunati duzinu puta i koliko se predje jedan metar pri brzini od 250 a koliko sa 120 ili si mozda i ti krsio pravila saobracaja i vozio preko sozvoljene brzine i ne znam sto se cudis kad panduri voze kako im se hoce i moze.
Neces me valjda ubediti da je vozio 80 na sat sve vreme i da je 2 min pre tebe dosao sto opet kazem ne znam kako si utvrdio osim da nisi rekao tome koji te cekao na aerodromu(ako te neko cekao) da vidi kad je dosao taj i taj auto.
Tako ili on nije dosao dva minuta pre tebe vec mnogo vise ili si ti vozio 5km manje nego on jer si dva minuta kasnije stigao.
Nije ni bitno samo kazem puno nelogicnosti.

007
Postujte saobracajne propise!!!

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od Rakhil » 18 Jul 2015, 13:03

Jes ti onaj sto mu drzavni vrh sredjuje kad se bahati ali savetujes ostale da postuju propise?
Jel treba da ti objasnjavam koliko je glupo da izvuces mator post samo da bi se prosrao u replici?

Ubi ova vrucina, udara u glavi opasno...

Odgovori