Vožnja zaustavnom trakom

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5033
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od cozmo » 06 Apr 2015, 09:52

U subotu se ukljucujem na autoput kod Arene, vozim oko 70kmh na ukljucenju, kad sumanutom brzinom u zaustavnoj traci, uz oblak prasine, prolece neki BMW 3 koji pretice sve redom.

Ako sam ja vozio 60-70kmh, on je proleteo cca duplo brze od mene, te cenim da je bilo preko 120, a tu je ogranicenje 80. Po prasini cenim da je isao skroz uz desnu ivicu (a i sudeci po ljuljanju BMW-a). I tako je nastavio prema Genexu gore, barem dokle sam mogao da ga vidim. Ne znam sta bi se desilo da mu je negde fino izasao neki dupli bus. Skupljali bi konfete od njega.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Dzoni_m
Postovi: 1714
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od Dzoni_m » 06 Apr 2015, 13:24

To cesto urade presretaci. Mozda je bila 5-ica. Video sam to par puta. Jbg imaju znacku pa im se moze.

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od H4wkeye » 06 Apr 2015, 13:57

Cisto sumnjam da presretaci to rade. I ako bi radili imali bi zvucne i svetlosne signale ukljucene. Mozda je neko mislio da je presretac. Plus, oni nemanju 3-ke, samo 5-ce.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5033
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od cozmo » 06 Apr 2015, 13:58

Zlatno metalize (neka takva boja) BMW 3. Sigurno nije presretac.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od Grujic » 06 Apr 2015, 14:02

H4wkeye je napisao:Cisto sumnjam da presretaci to rade. I ako bi radili imali bi zvucne i svetlosne signale ukljucene. Mozda je neko mislio da je presretac. Plus, oni nemanju 3-ke, samo 5-ce.
Brani svoje, mora se :)

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19260
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od Heinz » 06 Apr 2015, 14:03

Petak popodne, špic oko 16h. Od Genexa ka gradu sve stoji maltene, zaustavnom se pičilo samo tako kod Arene. Nijedan presretač.

Korisnikov avatar
TDI
Banned
Postovi: 1303
Pridružio se: 12 Dec 2014, 00:52
Garaža: VW Passat B5.5 Variant
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od TDI » 06 Apr 2015, 14:11

Zaustavna traka kroz BG mora da postoji. Ne samo da bise kola koja se pokvare sklonila, vec i za hitne slucajeve. Ali hitan slucaj se zna sta je. Voznja hitnu intervenciju kod doktora i tako to na tu temu. A to nikako ne moze da bude zurba na poslovni sastanak ili neki drugi i slicno. U tim slucajevima i da me pojuri presretac, mislim da imam vise nego veliko opravdanje da se ne zaustavim i ne budem kaznjen. Ne samo ja, nego svi gradjani.

Ukidanjem ili povremenim pustanjem za odvijanje saobracaja zaustavne trake se nece resiti problem.
Slika
„ Све срећне породице личе једна на другу; свака несрећна породица несрећна је на свој начин. ” - Лав Николајевич Толстој

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od Paja » 06 Apr 2015, 14:46

Zaustavna ne služi za hitne intervencije. Prolaz za vozila na intervenciji se pravi tako što se leva traka pomera max u levo, a desna u desno. Tako kaže zakon.

Zaustavna je u gradu besmislica, ali je besmislica i pustiti je u saobraćaj svuda jer
1. bi nastao haos na uključenjima na auto put jer bi se izgubila traka za ubrzavanje pa bi svuda bilo kao na uljučenju na Gazelu iz Savske;
2. Gazela ne može da rimi toliki saobraćaj, a u poslednje vreme i cela petlja Autokomanda postaje sve kritičnija.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od Grujic » 06 Apr 2015, 14:51

Upravo, iako ta vozila smeju da koriste zaustavnu, to je besmisleno jer prvo, u zaustavnoj neko može da bude zaustavljen, drugo zaustavna nije neprekidna nego postoje uključne i isključne trake koje su u gužvama sasvim regularno krcate.


Laki čini mi se reče da u CH zaustavna u gužvi postaje treća traka...

Korisnikov avatar
TDI
Banned
Postovi: 1303
Pridružio se: 12 Dec 2014, 00:52
Garaža: VW Passat B5.5 Variant
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od TDI » 06 Apr 2015, 17:33

Pajo, Grujicu,

Ako se nismo razumeli, nisam mislio na vozila hitne pomoci i policije, nego na voznju privatnim autom, kada bise desio neki hitan slucaj u smislu da bi moralo da se ide kod doktora. U toj cisto sumljam da bi ti se neko sklonio da bi prosao kroz sredinu.


Grujicu,

Ta traka nije neprekidna nego stoje ukljucenja kao sto kazes...Tada ces se nekako ubaciti, ali ces koliko toliko brze ici i neces toliko cekati u koloni. U toj situaciji koristis sve sto mozes da sto pre stignes.
Slika
„ Све срећне породице личе једна на другу; свака несрећна породица несрећна је на свој начин. ” - Лав Николајевич Толстој

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30005
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od trojanac » 10 Jun 2015, 14:02

Brazil ako se ne varam.

https://youtu.be/W0Ga_adLJBE
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od H4wkeye » 10 Jun 2015, 15:17

Amerika. Lepo ih navatao :D

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od goblin » 10 Jun 2015, 18:40

Vozac iz cijih kola je snimak je totalni peder. :thumbdown:

Jeste provlacenje zaustavnom trakom bahato, ali poenta je da vozac koji pretice zaustavnom u principu nikoga ne ugrozava.
Takvom radnjom preuzima rizik na sebe da bude kaznjen, pa ako je spreman na taj rizik sto bi mene bolelo kada neko vozi zaustavnom ako me vec ne ugrozava.

Mogu da shvatim kada nekom neces da dozvolis da ti se ubaci, posto cekas u redu ko zna koliko pa sad neko hoce da se napravi pametan i da ti se ubaci, ajde to je OK i razumem.
Medjutim, ne shvatam da neko ima toliki problem u glavi da ide toliko daleko da otvara prozor i pokusava da "prevaspitava" druge vozace, da koci pa naglo ubrzava tako da vozacu skroz blokira mogucnost ubacivanja (ne samo ispred vec i iza sebe)... Pa onda na kraju da se zali policajcu i to uz LAZNE optuzbe.

Maksimalno pedersko ponasanje, stoka!

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od Vladapetr » 10 Jun 2015, 18:47

Kamo sreće da je više takvih "pedera", broj samožive stoke bi bio sveden na minimum.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45801
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Vožnja zaustavnom trakom

Post od Geza » 10 Jun 2015, 18:47

goblin je napisao:Jeste provlacenje zaustavnom trakom bahato, ali poenta je da vozac koji pretice zaustavnom u principu nikoga ne ugrozava.
U principu uvek ugrožava. Vozač koji se bahati zaustavnom nikada neće moći na vreme da primeti nekoga ko se isključuje u zaustavnu traku.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Odgovori