Vožnja zaustavnom trakom

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: O presretačima

Post od Woodoo » 09 Jul 2013, 09:55

Treba da bude, jer kod nas su visoke kazne jedini nacin da se naucimo. Drugi nacin nikada nije funkcionisao.
Skoro, blizu Ljubljane saobracajka na auto putu, cekao sam sat vremena dok nisu rascistili. Nijedan auto za to vreme nije usao u zaustavnu, nijedan jedini. I kako su to postigli, visokim kaznama, da ne krene prica o mentalitetu i slicno, kulturi saobracaja. A pola stanovnika Slovenije je tu doslo iz bivsih republika.

To sto je kazna veca od nekih drugih ciji prekrsaji vise ugrozavaju zivote samo znaci da su te kazne niske a ne ova visoka.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: O presretačima

Post od Markoni » 09 Jul 2013, 09:58

Ovde kao da pricaju mutav i gluv. OK su visoke kazne ako deluju edukativno sto nije slucaj kod nas. Sto nekoliko dana ne apeluju na gradjane da ne koriste zaustavne trake, skrenu paznju zbog cega je to bitno, i navedu cene ukoliko se prekrsaj napravi. Nece to da urade jer onda nece verovatno uzimati nekoliko miliona svaki dan, a stalno ce biti "musterija" jer su ljudi neobavesteni o tome...

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: O presretačima

Post od dragvorl » 09 Jul 2013, 10:05

+1
I uvek, ali uvek ista prica. Nece se ova drzava sto se toga tice jos dugo dugo dozvati pameti.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: O presretačima

Post od Woodoo » 09 Jul 2013, 10:21

Markoni je napisao:OK su visoke kazne ako deluju edukativno sto nije slucaj kod nas.
Od kad je uveden novi zakon koliko je apelovano na gradjane da vise postuju propise jer su kazne visoke i ozbiljne. I je l' to dalo ozbiljne rezultate?

Uostalom, da li je voznja zaustavnom trakom bila dozvoljena po starom zakonu? Jesu li uveli novu zabranu za koju vozaci nisu znali?
Je l' treba da apeluju da se sada ne vozi brze od propisanog, ne pretice na punoj, ne staje na pesackom samo zato sto kazne povecane iako sve to nije bilo dozvoljeno ni ranije?

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: O presretačima

Post od Markoni » 09 Jul 2013, 10:44

Konkretno za ovaj slucaj treba da apeluju, jer je nesto sto ne izgleda preterano nebezbedno, a kazne su u rangu najtezih prekrsaja. Propitaj malo ljude oko sebe znaju li za to ili se svi frapiraju kada im kazes koja je kazna za taj prekrsaj? Za alkohol, prekoracenje, punu liniju vec svi znaju napamet koje su cene jer se o tome pricalo i bilo po svim novinama vise puta...

Tapatalk Post

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: O presretačima

Post od Vladapetr » 09 Jul 2013, 10:46

Woodoo :klanjamse:

Priče "edukacija, dobre namere..." i ostale tandara broć varijante - ne vrede pišljiva boba ni u mnogo uređenijim zemljama. Jer da vrede - ne bi te panduri preko drali za kazne kad te nahvataju, već bi ti održali predavanje i pustili poučan film.

Dakle, samo po džepu i to da zaboli.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: O presretačima

Post od Scuderia » 09 Jul 2013, 11:00

Ma boli malo sutra. Kad bi udarali svakog ko pogresi po dzepu mozda bi nesto i postigli.

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: O presretačima

Post od steva_anya » 09 Jul 2013, 11:04

Kad ne bi bilo korupcije saobraćajne policije i kada bi kazne bile visoke stvari bi se dovele u red.

Sent from my Sirona C1 treatment center
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: O presretačima

Post od Scuderia » 09 Jul 2013, 11:14

Cak ne moraju da budu ni visoke, samo da je primena na mestu. I stari zakon bi funkcionisao kako treba.

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: O presretačima

Post od samo polako » 09 Jul 2013, 11:16

Stari ili novi zakon svejedno je kada ovde nema države.

Videh presretača na motoru zaustavio Lastin autobus koji je vozio zaustavnom trakom.
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: O presretačima

Post od Woodoo » 09 Jul 2013, 11:58

To da li nekome nesto ne izgleda preterano nebezbedno nije merodavno za visinu ove kazne i tezinu prekrsaja.

Ako stavimo po strani bahatost tih vozaca, brzinu kretanja po auto putu i samim tim mogucnost da dodje do ovakvog sudara:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... e_DGEFM6PU

visoke kazne su donete prvenstveno da bi vozila policije, vatrogasaca i hitne pomoci mogle brze i bezbednije da stignu do mesta nesrece na samom auto putu ili van njega. U tim situacijama je svaki sekund vazan.

Zamislite da neko vas ceka pomoc a ne moze da je dobije jer je blokirana traka kojom pomoc treba da dodje.

Posto je poznato kako reagujemo na apele (a tako je uglavnom i u "razvijenom" svetu) ne postoji bolji nacin za "edukovanje" vozaca. nazalost, stradace ponekad i neko ko nije bahat ali ce takvi u ovom slucaju sigurno biti u manjini.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: O presretačima

Post od dragvorl » 09 Jul 2013, 12:07

Primenjivati samo postojece kazne bez ovakvih ekstrema od 100k dinara i da vidite kako bi se za godinu dana ostrom primenom sve dovelo u red. Samo se treba setiti vezivanja pojasa kada su se sprovodile ostre provere, kampanje i akcije. Da ne pricam da sam se vozio sa carevima koji su iz auto sveta i na 140 u kombiju na auto putu nisu vezali pojas, mislim da sam bio jedini koji je imao vezan pojas. :ccc:
Evo, u NS bi trebao posle svake ozbiljnije raskrsnice da stoji jedan i da slika ili zaustavlja, najbolje video zapis da se pravi. Pa tu toliko bahate stoke ima od vozaca da to nije normalno. Takodje i biciklista i pesaka ima istih takvih. E, tako fino svaki dan godinu dana, pa kada se procuje, lancana reakcija, jako brzo bi se to sve sredilo, samo da se hoce. Ali se nece.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: O presretačima

Post od Paja » 09 Jul 2013, 12:14

Jedini problem sa novom kaznom za zaustavnu je to što je nisu obnarodovali kroz medije. Kazna kao kazna mi ni najmanje ne smeta jer vožnju zaustavnom smatram poslednjim stadijumom bahatosti u saobraćaju, al ni najmanje ne verujem u dobre namere i
želju da se traka očisti za interventna vozila. Mislim da je ideja otimanje para.

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: O presretačima

Post od Woodoo » 09 Jul 2013, 12:30

dragvorl je napisao:Primenjivati samo postojece kazne bez ovakvih ekstrema od 100k dinara i da vidite kako bi se za godinu dana ostrom primenom sve dovelo u red.
Ovo je tacno ali je gotovo nemoguce sprovesti u praksi. Zbog toga su svuda i pribegli visokim kaznama.

Korisnikov avatar
Milos
Postovi: 8564
Pridružio se: 04 Feb 2012, 23:30
Garaža: tedeijevi geteijevi

Re: O presretačima

Post od Milos » 09 Jul 2013, 12:36

Nas narod samo po dzepu boli.Ali treba uvesti proporcionalno plati kao u CH.
Xepoj87 je napisao:
03 Feb 2023, 11:30
Sve je poslo naopako kada sam prodao prvi Mercedes.

Odgovori