Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
pedalaš
Postovi: 637
Pridružio se: 02 Okt 2023, 14:01

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od pedalaš » 06 Dec 2023, 15:41

Kada sam rekao jedna slika (i koja tačno slika), mislio sam na jednu takvu sliku (kao deo niza), dok ostale ne moraju nužno da budu na teret i dušu vozaču. Ima jedna „dobra“ (dobro pogrešna) floskula koja se nekada tu u dilemi primeni (mada to ne bi smelo), nešto kao „sud je cenio odbranu okrivljenog, pa je našao da se istoj ne može pokloniti vera jer je ona po oceni suda očito usmerena samo na izbegavanje prekršajne odgovornosti“. Jer, kada god je sud u dilemi, trebalo bi da se odluči u korist „grešnika“. Ali, ako je u nekom trenutku primarni interes punjenje budžeta, može i onako. Naopako.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21096
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od nidza » 06 Dec 2023, 16:02

Itekako može. Ja sam krajem 90tih, ili početak 2000tih, dobio presudu za neki svoj prekršaj, nekoliko meseci nakon što je zastarela. Doneo kurir lično, nije poslata poštom, a mi je primili, kapirao sam ne može to biti to, već nešto drugo. Sreća moja da je retroaktivno isfalsifikovan datum takođe bio u zastari. U sudu mi je neka žena na hodniku ljutito otela iz ruku papir i nestala, i na tome se završilo.

pedalaš
Postovi: 637
Pridružio se: 02 Okt 2023, 14:01

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od pedalaš » 06 Dec 2023, 16:47

Uh, nije ista priča, ali, više kao anegdota, da se sve menja. Sećam se, moj kolega mi 100 puta pričao godinama kako je oduvek izbegavao prijem pošiljki. Pa mu kaže svaki prekršaj zastareo. Menjali se propisi, a on i dalje radio isto. A onda je pre neku godinu krenuo na more i bio priveden na našoj granici. Ostade porodica sama u kolima, a on „ode“ da sve to „rešava“. Jer, odavno se izmenio način dostavljanja u formalnom smislu, pa i na koji način sve može da se desi da se dostava smatra urednom. Pa je bilo doneto i prekršajno rešenje, koje mu je takodje zakonito uručeno (a da je on faktički odbio da ga preuzme, tj, pošiljku nije podigao), pa je rešenje tako i postalo pravosnažno, pa kako nije platio, doneto je i rešenje kojim se novčana kazna menja kaznom zatvora, koje mu je isto „uručeno“ na sličan način, a ni na njega se nije žalio jer za rešenje nije ni znao. Pa kada je i to postalo pravosnažno, išao je dalji nalog, za koji je saznao tek na granici.
Boga mi, od tada, čim zatekne u sandučetu obaveštenje poštara da ga nije zatekao i da pošljku može da preuzme u pošti, a on odmah trči u poštu kao sprinter. Jer nikada ne znaš ko ti je poslao pismo. Deda Mraz ili neko drugi.
:)

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4176
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od carov2 » 06 Dec 2023, 17:38

nidza je napisao:Itekako može. Ja sam krajem 90tih, ili početak 2000tih, dobio presudu za neki svoj prekršaj, nekoliko meseci nakon što je zastarela. Doneo kurir lično, nije poslata poštom, a mi je primili, kapirao sam ne može to biti to, već nešto drugo. Sreća moja da je retroaktivno isfalsifikovan datum takođe bio u zastari. U sudu mi je neka žena na hodniku ljutito otela iz ruku papir i nestala, i na tome se završilo.
Kazna bila u markama...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21096
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od nidza » 06 Dec 2023, 18:01

Mislim da je od 1945-te ponovo dinar.

Odgovori