Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd
Birthday

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od Grujic » 12 Apr 2013, 01:02

Ma kad bude viška parica lepo se otvorim za 40-50€, kamerica kod retrovizora i vozi Miško.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od NexT » 12 Apr 2013, 01:05


Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od Day Walker » 12 Apr 2013, 01:08

Klasicni vozaci BMWa :ccc:
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
MacMiki
Postovi: 48
Pridružio se: 22 Jun 2012, 08:24
Garaža: BMW E46 320d
Lokacija: NS

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od MacMiki » 12 Apr 2013, 06:54

Grujic je napisao:Zatvor jeste obavezan za nasilničku vožnju.
I opet dolazimo do gluposti da policajac određuje šta je nasilnička a šta ne. Btw, jel to bio presretač?
Ja mislim da imaš osnova da se izučeš, e sad kako će biti u praksi ne smem da tvrdim. Istina je da za nasilničku treba više prekršaja, al bilo je takvih situacija pa su bile samo kumulativne kazne, ovo je siva zona generalno.
Sem toga, imajući u vidu visinu kazne, moj ti je savet da uzmeš advokata i da vidiš da se to prolongira ka zastarelosti čisto da imaš to kao rezervno rešenje. Kad je bio prekršaj?

Ne nije bio presretac, obicna saobracajna policija. Ja sam svestan da sam napravio prekrsaj i da sam prosao kroz crveno. Za to je normalno i da budem kaznjen, ali opet situacija je sranje jer me terete za nasilnicku voznju. Jedino sto mi uliva neki nadu u pravdu je to kada je sudija pogledao snimak nije mu bilo jasno zbog cega je u izvestaju policajca zapisano nasilnicka voznja. Cini mi se da je covek razuman. Ne znam samo da li mogu da me terete za ta dva prekrsaja posebno, a da nije nasilnicka voznja. Uostalom pitanje je da li je u toj situaciji obilazenje prekrsaj? Sta na primer da je teretno vozilo ispred mene bilo u kvaru, a da je iza mene kolona vozila? Jel to panduru treba da cekam dok slep sluzbu da pomeri teretno vozilo?

Generalno glavni problem nastaje sto sada policajac na licu mesta moze da proceni da li je nesto naslilnicko ili ne.

Prekrsaj je bio u oktobru prosle godine

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30015
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od trojanac » 12 Apr 2013, 08:22

Uzmi advokata koji se bavi takvim slučajevima, lakše ćeš sve završiti jer on može i zna kako da se nadmudruje sa njima.
Posetite www.garaza.rs !

ftj
Postovi: 13039
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od ftj » 12 Apr 2013, 08:39

Члан 55.
Претицање или обилажење возач сме да врши само ако тиме не омета
нормално кретање возила која долазе из супротног смера када на путу има
довољно простора за безбедно извођење тих радњи.

Возач не сме да врши претицање или обилажење када тиме може
угрозити друге учеснике у саобраћају.
Возач не сме возилом да започне претицање или обилажење:

4) ако би тиме угрозио безбедност саобраћаја или ометао саобраћај из
супротног смера,
5) ако по извршеном претицању или обилажењу не би могао да се
врати у саобраћајну траку којом се кретао пре тога без ометања или
угрожавања осталих учесника у саобраћају,
15) на начин да прелази возилом преко неиспрекидане уздужне линије
при чему користи саобраћајну траку намењену за кретање возила из
супротног смера.

Изузетно, обилажење у случају из става 3. тачка 15) овог члана је
дозвољено, под условима из става 1. овог члана.
Po mom laičkom tumačenju možeš da odgovaraš za nepropisno obilaženje jer si ugrozio bezbednost time što si prošao kroz crveno.

Mislim da bi najbolje bilo da se napada izjava pandura da si preticao jer zna se šta je preticanje a šta obilaženje i ako se to obori onda i sve ostalo pada.

Korisnikov avatar
MacMiki
Postovi: 48
Pridružio se: 22 Jun 2012, 08:24
Garaža: BMW E46 320d
Lokacija: NS

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od MacMiki » 12 Apr 2013, 09:01

Pa da, jer on je napisao da je bilo preticanje, a na snimku se jasno vidi da vozilo ispred mene stoji, to je znaci obilazenje. Jer da nije tako mislim da ga sudija ne bi ni zvao na saucavanje, izrekao bi mi presudu za nasilnicku voznju. Sada samo cekam sledeci poziv za sud. Ali najbolje da se posavetujem sa advokatom

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd
Birthday

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od Grujic » 12 Apr 2013, 09:24

Retko da je da obični saobraćajci imaju kameru, sem oni Pajera, oni valjda imaju svi, tako da si sa te strane imao sreću moram priznati, da samo piše...

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od nuk » 12 Apr 2013, 09:40

NexT je napisao:Ja sam se juce posvadjao sa pandurom.

ukljucivao sam se na glavni put, imao znak STOP, pogledao lepo, imao sasvim dovoljno prostora da se ubacim bez da bilo ko mora da koci zbog mene. Jedan pandur je bio okrenut ledjima i pricao telefonom, drugi je sedeo u kolima i piskarao nesto. Nisu zaustavlajli nego su stajali onako.
Posle kilometar me stizu sa rotacijom uz objasnjenje da sam prosao kroz znak stop, nisam ni usporio i ugrozio 3 vozila koja su imala prvenstvo.
Onda sam skontao da je problem sto jedini nisam na autu imao BG table i da je mislio da moze da me zaje*ava kako hoce.
Posle 10ak minuta ubedjivanja rekli su da me pustaju, i da pazim ubuduce :uf:

Stajao sam pored njih svo vreme, nisu nigde upisivali podatke, inace bih upisao i ja njihove.

Problem je, da su mi pisali, ja ne bih mogao da dokazem da se to nije desilo. Bio sam sam u kolima, nemam svedoke i mogao bih samo da ih mrzim...
Ja sam popio kaznu zbog nezaustavljanja na znak stop iako nije bilo zive duse. Ista varijanta bese, izvuce me iz kolone maltene posle izlaska na glavni put. Jedini sam imao BG table

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23808
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od dragvorl » 12 Apr 2013, 15:15

Jbg ljudi, to za stop znak znate kako ide, mora da se skroz stane. Sad sto to nema nikakve veze ukoliko nema nikoga u blizini ne menja puno stvar sto se njihovog prava da kaznjavaju tice.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od Paja » 12 Apr 2013, 15:19

NexT je napisao:Ja sam se juce posvadjao sa pandurom.

ukljucivao sam se na glavni put, imao znak STOP, pogledao lepo, imao sasvim dovoljno prostora da se ubacim bez da bilo ko mora da koci zbog mene. Jedan pandur je bio okrenut ledjima i pricao telefonom, drugi je sedeo u kolima i piskarao nesto. Nisu zaustavlajli nego su stajali onako.
Posle kilometar me stizu sa rotacijom uz objasnjenje da sam prosao kroz znak stop, nisam ni usporio i ugrozio 3 vozila koja su imala prvenstvo.
Onda sam skontao da je problem sto jedini nisam na autu imao BG table i da je mislio da moze da me zaje*ava kako hoce.
Posle 10ak minuta ubedjivanja rekli su da me pustaju, i da pazim ubuduce :uf:

Stajao sam pored njih svo vreme, nisu nigde upisivali podatke, inace bih upisao i ja njihove.

Problem je, da su mi pisali, ja ne bih mogao da dokazem da se to nije desilo. Bio sam sam u kolima, nemam svedoke i mogao bih samo da ih mrzim...

Ko kaže da si bio sam i da nisi imao svedoke? :mrgreen:

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd
Birthday

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od Grujic » 13 Apr 2013, 16:18

Pršački na ulazu u Makenzijevu sa Slaviji, stoje malo više i gledaju ko ne propušta pešake i zaustavljaju

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od Paja » 13 Apr 2013, 16:29

Tamo svi i da hoćeš ne možeš da pustiš sve pešake. Uvek bi neko da pređe.
Tipičan primer kako svojim rigidnim ponašanjem uteruju pare u budžet umesto da omoguće što tečniji saobraćaj. Bolje da jedan stane na tu raskrsnicu i reguliše je.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od Delija » 13 Apr 2013, 16:38

Samo da oni ne stanu da "regulisu"... :glavomuzid:

U NS-u kako stanu tako naprave picvajz :besan:
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od NexT » 13 Apr 2013, 16:42

paja je napisao:Tamo svi i da hoćeš ne možeš da pustiš sve pešake. Uvek bi neko da pređe.
Tipičan primer kako svojim rigidnim ponašanjem uteruju pare u budžet umesto da omoguće što tečniji saobraćaj. Bolje da jedan stane na tu raskrsnicu i reguliše je.
Ja bih trazio snimak sa neke od kamera za nadzor, ako vec oni ne snimaju. Jedina druga opcija je da parkiras auto pre pesacki i moci ces da prodjes negde oko 1 ujutru.

Odgovori