Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
ljubitelj
Postovi: 10571
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od ljubitelj » 27 Nov 2016, 19:07

Posrzavam od reci do reci. Zakonodavac i dizaci ruku u Skupstini ocito dodira nemaju sa realnom zivotom.

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od samo polako » 28 Nov 2016, 11:13

Smanje kaznu za vožnju zaustavnom trakom pa povećaju za prevoz dece.
Smuti pa prospi sistem.
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od Velja » 28 Nov 2016, 11:41

Nije, nego računaju ukupnu dobit - pravi trgovci su postali...

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od dunx81 » 28 Nov 2016, 11:49

Xepoj87 je napisao:Nije ovo bas samo udri po dzepu, lepo pise i ima logike, da li je zastita deteta to sto nece imati sta da jede 3 meseca, jer mu roditelj placa kaznu?
Sent from my SM-G935F
Kad već zna da je kazna tolika,računam da će skontati da treba da veže dete jer drugačije nije skontao da to treba da radi.


t

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od samo polako » 28 Nov 2016, 12:03

A ovi što voze zaustavnom su skontali zbog visine kazne pa to više ne rade?
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od nuk » 28 Nov 2016, 12:06

Mene zanima, da li iko zna slučaj da je nekome napisana kazna za nebezbedan prevoz dece od kada je uvedena u zobs?

EDIT:
Juče su me zaustavili i zagledali da li su mi deca propisno vezana pozadi

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od dunx81 » 28 Nov 2016, 12:10

Vozili bi još više da je kazna manja.
Al to je već faktor "valjda neće".

t

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od Xepoj87 » 28 Nov 2016, 12:11

Pa dobro, ajde onda mesec dana zatvora za prelazak ulice van pesackog, dva meseca za neplacanje busplusa...drugacije nece skontati da to ne treba da rade...onda da napravimo radne logore za one koji nemaju da plate, a dan zatvora sa mizernih 1000 dinara dnevno da se smanji na jos mizernijih 300, jer drugacije nece skapirati.
E onda, kada nam pola drzave bude bilo u zatvoru, gde ih hrane parama koje nisu imali da daju za kaznu, a druga polovina bude gladovala, jer su platili, bice nam vrh.

Dakle, jasno je cemu ovo banalisanje, ne moze kazna da prati ekonomsko stanje deset puta jacih sistema, to je prosto neefikasno.

Ovo nikada ne moze viti efikasan sistem edukacije koja nama fali, to ekonomsko poostravanje dolazi na red kada je zemlja vec stabilna.

I opet, daj mi evropsku zemlju gde je ovakva kazna 4 prosecne plate?
A i da ima, nije isto kada ti od 2000e moras da odvajas 1000 za kaznu, kao kada od 300 moras da odvajas 150e.

Sent from my SM-G935F
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

nenad.fil
Postovi: 1378
Pridružio se: 21 Maj 2012, 19:16
Lokacija: Beograd

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od nenad.fil » 28 Nov 2016, 13:45

Slažem se sa Xepojem

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Korisnikov avatar
NidzaV8
Banned
Postovi: 591
Pridružio se: 17 Okt 2013, 09:50

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od NidzaV8 » 28 Nov 2016, 18:31

Valjda je u ovoj temi OK , samo da kazem sto se tice sporazuma o priznavanju krivice :

Moze da se radi sporazumem bez obzira na broj prekrsaja , tako da ne vazi ono sto je bilo ustaljeno misljenje ovde , ono za 2 godine bez prekrsaja i sl. Bio sam u ulici Kraljice Jelene , . E sad ne znam da li su oni jedini , ali reka ljudi se sliva konstantno i svi za sporazum idu .

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3811
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od Kornjaca Rade » 28 Nov 2016, 18:39

Ali ako si vec napravio sporazum onda ne mozes novi u naredne dve godine. Meni su tako rekli u policiji.

Korisnikov avatar
NidzaV8
Banned
Postovi: 591
Pridružio se: 17 Okt 2013, 09:50

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od NidzaV8 » 28 Nov 2016, 18:45

Ta zena koja radi tamo mi je rekla da moze ( inace vrlo fina i korektna osoba) , i da ako recimo sutra ponovo napravim prekrsaj da mogu da dodjem na sporazum i da se te procene rade na licu mesta , kroz razgovor i sl. Naravno nemoz da se bahatis svaki dan a oni ti skracuju kaznu stalno . TO ti jeinfo iz prve ruke ... I da rekla mi je ne citajte na netu svasta pise , sto u sustini i jeste tacno ne samo kad je ovo u pitanju , nego generalno ...

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3811
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od Kornjaca Rade » 28 Nov 2016, 18:50

Jbm li ga, meni je ovo isto rekla tamo zena pravnica u sup-u sa kojom sam sklapao taj sporazum.

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od Risto » 29 Nov 2016, 01:09

Ja sam potpuno za kažnjavanje svih koji prave prekršaje, ali ne po sistemu oderi im kožu sa leđa. Ja bi pre išao na količnu, lovio bi 200 ljudi dnevno u zaustavnoj i svakom bi naplatio po 100 evra (dovoljno da boli a opet nešto što može da se plati). Kad bi pročulo da je za 5 dana 1000 ljudi nahvatano, i da se ozbiljno bave tim, verujem da bi svako malo teže odlučio da vozi zaustavnom.

Ovako, rizik da te uhvate je mali u odnosu na broj prolazaka, plus "svi voze" pa je opet mala šansa da baš tebe zaustave, i onda se ta praksa nastavlja i pored drakonske (i to potpuno neopravdano velike) kazne.

Dok sam živeo u Bosni, na glasu kao "opasna i stroga" je bila policija u Brčko distriktu. Kazne su bile, za moj pojam tada velike ali ne skandalozno velike (tipa 20 - 50 evra pre 10 godina za sitne prekršaje). Znalo se da pišu svašta, od nepropuštanja pešaka do sitnih prekoračenja brzine, svetala i sl.. zbog "učestalosti" plaćanja kazni svi smo tamo vozili poštujući sve propise i pazeći šta radimo. Kako bi smo prešli u deo koji kontroliše Republika Srpska, odmah bi se vratili starim navikama. Nama je jedina motivacija kazna ali ne moraju biti kazne ogromne da bi to ljudi poštovali, postoji i "pametniji" pristup problemu.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29982
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od trojanac » 29 Nov 2016, 18:28

Nek rasporede saobraćajce u 10 škola/vrtića u većim gradovima, svako jutro. Samo da kontrolišu i opominju ove što voze decu bez sedišta. Pa tako par puta mesečno. Vrlo brzo bi se mnogi roditelji naučili. Pa i ono najjeftinije sedište je jeftinije od kazne, a svako je bolje nego da se dete vozi bez sedišta.
Posetite www.garaza.rs !

Odgovori