Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3252
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od srdjanyo » 07 Apr 2018, 09:31

Novi kolega kombijem naguzio 2 auta u srednjoj traci na Bulevaru Oslobođenja kod ž stanice. Došli policajci i hitna jer su se ljudi žalili na "bol u vratu" i tako to. Prevezli su par njih u Urgentni. Policajci su im bukvalno rekli zašto se foliraju, ali napravili su uviđaj. Koliko i šta od kazne da očekuje nesrećni kolega?

Послато са D6603 уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od noob » 07 Apr 2018, 09:33

Da očekuje krivičnu prijavu. I da traži oportunitet u tužilaštvu.
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od pedja » 07 Apr 2018, 09:43

Da bi odmah zaboleo vrat, mora biti baš ozbiljan udarac. Sa druge strane, i od malog cimanja zaboli vrat ili leđa, ali tek kasnije ili sutradan. To je moje iskustvo i iskustvo ljudi sa kojima sam pričao. Svakako zavisi i od čoveka.

TT


ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od ljubitelj » 07 Apr 2018, 13:39

Moraju biti i jako losa sedista u tom autu, naslon za glavu lose postavljen ako se podesava ili lose konstruisan sam po sebi.
Taj cuveni bol ulsed trzajne povrede je poznata prevarna radnja prema osiguranju. Tesko se utvrdjuje da se zaista i dogodi.
Kod auta pravljenih zadnjih 20tak godina ne bi trebalo da je realna tema.

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od noob » 07 Apr 2018, 14:39

Naslon za glavu igra ulogu ako vi udarite nekog od pozadi, ako je vas neko udario od pozadi, on nema neku ulogu, glava ide napred, ne može je držati, može se cimnuti lepo vratom. Tu se nadate da vas je udario neki plastični auto od pozadi, koji će ceo da prsne, plastika naravno (ne auto), ali će to amortizovati dosta udarac. Pojas igra ulogu, ako je od pozadi, da ne udarite grudima u volan ili šoferku glavom. Ako je udarac sa strane, opet se cima vrat, ne pomaže naslon ni tu. Vrat je teško dokazati, ne vidi se na snimku, vi kada odete kod doktora on stavlja šanac i zdravo.
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od ljubitelj » 07 Apr 2018, 14:41

Ako vas neko udari odpozadi glava ide unazad. Naslon je kritično važan baš za tu situaciju, mora da bude bilzu same glave tj da glava ne postigne preveliko ubrzanje pre nego što udari u naslon.
Pojas je za udarac napred, kada se telo ubrzava ka napred ka volanu(opet zakon inercije).

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od shandu90 » 07 Apr 2018, 17:40

Mi smo bili poslednji u lancanom, pa smo svi poleteli napred. Da sam bio vezan, ne bi raspalio u naslon suvozackog sedista.

Sent from my P10 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od Xepoj87 » 07 Apr 2018, 22:13

noob je napisao:
07 Apr 2018, 14:39
Naslon za glavu igra ulogu ako vi udarite nekog od pozadi, ako je vas neko udario od pozadi, on nema neku ulogu, glava ide napred, ne može je držati, može se cimnuti lepo vratom. Tu se nadate da vas je udario neki plastični auto od pozadi, koji će ceo da prsne, plastika naravno (ne auto), ali će to amortizovati dosta udarac. Pojas igra ulogu, ako je od pozadi, da ne udarite grudima u volan ili šoferku glavom. Ako je udarac sa strane, opet se cima vrat, ne pomaže naslon ni tu. Vrat je teško dokazati, ne vidi se na snimku, vi kada odete kod doktora on stavlja šanac i zdravo.
Obrnuto, kako ljubitelj rece.

Sto se vrata tice, ne drzimo ga opustenog, pa onda cimanje moze da ga usine, a najcesce se desi naglo stiskanje misica, koje se manifestuje kao jaka i bolna upala misica za dan, 2.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Rocktheroad
Postovi: 65
Pridružio se: 25 Dec 2017, 19:55

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od Rocktheroad » 07 Apr 2018, 23:36

Prvo sto će vam reci advokat u Americi je da ne lažete da vas boli vrat prilikom cimanja vrata, dobićete kragnu, prespavate i sutradan kukate bolelo vas ili ne. Zato i služe oni silni billboardi za Whiplash povrede po putevima da odmah zovete advokata.

Mene je razvalio autobus sa bočne strane, sve me je otkidalo prvi dan, vrat ništa. Sutradan mi je glava padala na jednu stranu koliko ništa nisam osećao od bolova. Nešto kao ludačka upala mišića, samo sa jedne strane...

Nema neke mudrosti koliko glava treba biti blizu naslona. Ako je naslonjena onda udarac lansira glavu napred mogu otići ligamenti, mišići. Ako je previše napred onda može nešto i da krcne, nerv, diskusi... najbolji su fensi nasloni koji apsorbuju udarac...

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od Heinz » 07 Apr 2018, 23:59

Drugo je USA gde osiguravajuće kuće love te što izvuku lovu na prevaru. Ko kod nas to kontroliše?
Ne podržavam davanje lažne izjave jer je to verovatno krivično delo.
Ali ko je povređen ima pravo da to i prijavi. Nejasna mi je situacija u kom roku se to može ostvariti, šta ako počne da boli posle nekoliko dana? Ide se na sud pretpostavljam?

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od shandu90 » 08 Apr 2018, 00:01

To su ti aktivni nasloni koji izbacuju jedan deo da glava manje leluja. Slabo su zastupljeni nego sto bi trebalo. Bitnije je ambijentalno osvetljenje i user interface.

Sent from my P10 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od elMaestro » 23 Apr 2018, 21:08

Da li je tacno da se evropski izvestaj ne moze saciniti u slucaju da je neko vozilo bilo parkirano u trenutku udesa? Tako mi je receno, a nigde ne mogu da nadjem pisani podatak o tome.

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od pedja » 23 Apr 2018, 22:23

Netačno. Znam za slučaj gde je po izveštaju naplaćena šteta na parkiranom vozilu.

TT


zeljkoci
Postovi: 56
Pridružio se: 18 Feb 2018, 15:55
Garaža: Renault Kadjar 1.5DCI BLUE

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od zeljkoci » 23 Apr 2018, 22:27

Netacno. I ja znam jedan slucaj gde je neko bio na parkingu, a ovaj drugi ga udario pri pokusaju uparkiravanja. Sacinili su zapisnik, i steta je isplacena

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od Heinz » 23 Apr 2018, 22:32

A ako za tog parkiranog nema ko da popuni zapisnik?

Odgovori