Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od nuk » 13 Sep 2013, 22:38

Gaginh0 je napisao:
kami je napisao:Osiguranje ce platiti nekih 50% vise. Zasto se nisu dogovorili da popune evropski izvestaj? Ne bi placala drzavi kaznu, ne bi joj oduzimali bodove i vozacku, vec bi osiguravajuca kuca isplatila stetu, a ona bi naredne 3, 4 godine placala 50% vece osiguranje...

Zasto sto ona ima 20 godina, i neiskusna je, a po njenoj prici vozac drugog vozila je bila histericna zena 40+ godina, kojoj je "ona upropastila dan" i ona (zena) je htela da policija pise zapisnik...
Hehe, koja kombinacija a mislio sam da sam prisustvovao najglupljem udesu u Krunskoj a u kome su ucestvovala dva pa skoro, stogodisnjaka. Obojica su se razbezala kucama zbog zdravstvaenih problema a nas svedoke ostvaili da cekamo policiju jer nismo bili u mogucnosti da obidjemo njihova vozila :kuku:

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od grujicd » 13 Sep 2013, 23:22

kami je napisao:Zasto se nisu dogovorili da popune evropski izvestaj?
Zato što to ne odgovara udarenom. Ako se ispostavi da je šteta veća - a nekad se ispostavi naknadno ili je teško uopšte i proceniti na licu mesta - može da ima dosta natezanja sa osiguravajućom kućom. Pa onda osiguravajuća kuća može da pozove onog ko je napravio štetu da dođe da snime i štetu na njegovim kolima radi provere verodostojnosti, ovaj može da se ne pojavi, ili da se predomisli oko toga ko je kriv, itd. Dosta nekih komplikacija. Sa druge strane ako policija napravi zapisnik u mnogo si boljoj poziciji. Udarenom ne može da bude ništa gore od toga, samo bolje, bar ako je 100% jasno ko je kriv.

Za onog ko napravi udes bolji je evropski izveštaj ali stvar je procene i dogovora na licu mesta da li će se zvati policija ili ne.

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od stefanan » 13 Sep 2013, 23:23

Jel ima neki detalj na koji treba da se obrati paznja ili uputstvo pri popunjavanju tog evropskog izvestaja ? Meni stoji u kaseti od kad sam kupio kola,nisam ga ni otvorio

kami
Postovi: 932
Pridružio se: 28 Avg 2012, 16:25
Lokacija: bg

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od kami » 14 Sep 2013, 00:12

sebekkg je napisao:znaci u sustini kad god se desi neki udes do 400-500e stete, bolje popuniti evropski izvestaj i to odneti u osiguravajucu kucu ili neka druga je porcedura?
Evropski izvestaj se popunjava u dogovru sa ostecenim, odnosno ako on prihvati takvu ponudu. Evropski izvestaj pokriva stetu do 200.000din i uslov da bi se on popunjavao je da nema povredjenih u saobracajnoj nezgodi.
grujicd je napisao:
kami je napisao:Zasto se nisu dogovorili da popune evropski izvestaj?
Zato što to ne odgovara udarenom. Ako se ispostavi da je šteta veća - a nekad se ispostavi naknadno ili je teško uopšte i proceniti na licu mesta - može da ima dosta natezanja sa osiguravajućom kućom. Pa onda osiguravajuća kuća može da pozove onog ko je napravio štetu da dođe da snime i štetu na njegovim kolima radi provere verodostojnosti, ovaj može da se ne pojavi, ili da se predomisli oko toga ko je kriv, itd. Dosta nekih komplikacija. Sa druge strane ako policija napravi zapisnik u mnogo si boljoj poziciji. Udarenom ne može da bude ništa gore od toga, samo bolje, bar ako je 100% jasno ko je kriv.

Za onog ko napravi udes bolji je evropski izveštaj ali stvar je procene i dogovora na licu mesta da li će se zvati policija ili ne.
To je tacno, ali Gaginh0 je vec rekao da je ukupna steta na oba vozila oko 600-700e, sto je dosta ispod 200.000dinara, tu ne bi bilo problema, ali kao sto vec rekoh, sve ide u dogovoru sa ostecenim. Mi smo imali saobracajnu nezgodu pre 3 nedelje, kada nas je izbacio zadnji kraj i zakucali se u hladnjacu parkiranu pored puta. Pozvali smo policiju i posto je hladnjaca bila stranih reg. tablica, policajci su nam rekli da se dogovorimo sa vozacem i popunim evropski, da ne bi oni izlazili na uvidjaj, pisali kaznu vozacu, oduzimali mu dozvolu. Vozac je pristao na to, izvestaj je popunjen i svak na svoju stranu..

kami
Postovi: 932
Pridružio se: 28 Avg 2012, 16:25
Lokacija: bg

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od kami » 14 Sep 2013, 00:19

stefanan je napisao:Jel ima neki detalj na koji treba da se obrati paznja ili uputstvo pri popunjavanju tog evropskog izvestaja ? Meni stoji u kaseti od kad sam kupio kola,nisam ga ni otvorio
Tamo sve pise, samo se prati i popunjava sta se zahteva.

ftj
Postovi: 13028
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od ftj » 15 Sep 2013, 09:53

Moj drugar popunio izvestaj i nisu hteli da mu isplate stetu jer navodno pokriva do 500 eur(steta bila oko 1200) i sad mora da se tuzaka. Pritom je bila najcistija moguca situacija, udario ga lik od pozadi i priznao krivicu.

Tako da se ja ne bih zezao sa tim.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od Xepoj87 » 15 Sep 2013, 14:47

Slazem se sa tim,ja nisam hteo da popunjavam,jer sam isto tako cuo da osiguravajuce kuce proizvoljno priznaju velicinu stete...
Dzaba da se tuzakas sa njima,kada dok se to razresi,auto ce da ti stoji polupan...
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8809
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od Gaginh0 » 24 Sep 2013, 16:10

Jos jedno pitanje u vezi ovog dogadjaja: da li ce joj zapisnik stici na adresu ili ona mora otici po njega i kad se to ide ako vec mora otici?
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29982
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od trojanac » 24 Sep 2013, 16:23

Koliko ja znam, ide se po zapisnik.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od methane.master » 24 Sep 2013, 16:32

I ja mislim da je tako, bar ranije je bilo.

Sent using Tapatalk
Širim haos!

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od Grujic » 03 Okt 2013, 21:23

Jel imao neko situacija da se ide preko osiguranja bez uviđaja tj evropskog izveštaja, a da pri tom na vozilu koje je skrivilo čukanje nema oštećenja? Jel odbijaju, kenjaju, šta god...

Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2866
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od Martin » 04 Okt 2013, 07:44

Bio sam u sličnoj situaciji pre 3 godine i šteta na kolima je bila oko 300 e, a na mojim kolima nije bilo ništa. Iako nisam bio kriv, potpisao sam krivicu. "Oštećeni" je naplatio štetu od mog osiguranja i nije bilo problema. Ali tada nije bilo bonusa i malusa - a pošto danas postoje, dobio bih malus prilikom sledeće registracije.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od Xepoj87 » 14 Okt 2013, 19:34

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od snork » 14 Okt 2013, 19:39

Klasičan mrtav ugao, ovaj ispred je možda pogledao retrovizore, ali je trebalo da okrene i glavu. Zato se ja plašim da vozim paralelno sa nekim, a neposredno levo ili desno iza njega. Ili držim odstojanje, ili ga preteknem.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od Xepoj87 » 14 Okt 2013, 19:42

Ne,taj ispred nije gledao kuda ga vodi traka,nego je samo produzio pravo,cak i ako je automobil ispred njega lepo pratio traku.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Odgovori