Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14179
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od pedja » 14 Okt 2013, 19:46

To je ono sto me plasi po Bgu (tj po NBGDu i Bulevaru). Ljudi idu svojim putem i 'be im se za trake. :besan:
Uvek gledam na one u drugoj traci, nikad covek ne zna...

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od H4wkeye » 14 Okt 2013, 19:50

snork je napisao:Klasičan mrtav ugao, ovaj ispred je možda pogledao retrovizore, ali je trebalo da okrene i glavu. Zato se ja plašim da vozim paralelno sa nekim, a neposredno levo ili desno iza njega. Ili držim odstojanje, ili ga preteknem.
Juce mi je jedan tako izleteo. Ja idem krajnje levom trakom, ona je za skretanje levo, a dva auta idu desnom koja je za pravo, jedan iza drugog. I ja polako krecem da prolazim pored njih kad odjednom ovaj drugi auto bez migavca i gledanja ocigledno samo odjednom krenuo da skrece u moju traku. Refleksno sam smotao volan u levo obisao ga tako sto sam usao u suprotnu traku i vratio sam se u svoju. Da sam nastavio pravo verovatno bi me zakacio malo. Posle vidim iza u ogledalu da on uopste nije skrenuo levo, nego nastavio pravo...

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od Xepoj87 » 14 Okt 2013, 20:00

pedja je napisao:To je ono sto me plasi po Bgu (tj po NBGDu i Bulevaru). Ljudi idu svojim putem i 'be im se za trake. :besan:
Uvek gledam na one u drugoj traci, nikad covek ne zna...
I ja isto,ali jbg,bas tada nisam obratio paznju...
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od grujicd » 14 Okt 2013, 20:03

Ne ulazeći u to da li bi pomoglo u gornjoj situaciji - ali bočne retrovizore nameštam da pokazuju što više sa strane, da bok auta vidim tek mrvicu a ne da mi zauzme pola retrovizora. I isto kao što je već napisano imam princip kad se vozi u više traka, ili sam iza auta ili ga pretičem, vožnju u tudjem mrtvom uglu izbegavam koliko je moguće.

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od Kuzmanovic » 14 Okt 2013, 20:07

Jel se ovo tebi desilo? Kolika je steta i kako ste se dogovorili? Dosta ljudi radi to, da li su glupi pa ne shvataju da ih traka vodi u levu traku nakon raskrsnice ili ih mrzi da se prestrojavaju ne znam, ali itekako iritira.

Sent from my LG-P705 using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od Paja » 14 Okt 2013, 20:08

Opet stradao presretač?

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29979
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od trojanac » 14 Okt 2013, 20:39

Nije baš ista situacija, ali evo šta se meni desilo pre neki dan. Vozim pored hotela Jugoslavija prema Zemunu. Idem skroz levom trakom i najbrži sam ubedljivo, vidim u oba retrovizora da nema nikog ni blizu mene i uredno dajem desni migavac da uđem u srednju traku jer se ubrzo leva traka odvaja levo, a ja nastavljam pravo. Da bi u momentu kad sam već bio na pola srednje trake neka Fabia se zalepila pozadi i hoće isto u srednju traku i naravno svira mi. Sad, ja nisam bio sa strane da vidim tačno gde je ko bio, ali otprilike je 2/3 mog auta bilo ispred njegovog. Bio sam ispred njega, dao migavac i ne znam čemu sviranje, kad se ustvari on zaleteo u mene. Ja sam posle sviranja samo malo mrdnuo levo, video da je iza mene u retrovizoru, dao gas i opet ušao u srednju traku i nastavio dalje.
Da smo se pukli kontam da bi on bio kriv, ali ko zna kako bi to saobraćajci protumačili. Inače, to sudaranje u srednjoj traci može biti jako nezgodno.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od Velja » 14 Okt 2013, 20:42

Ovi indikatori za mrtvi ugao na novijim kolima su super stvar :doubleup:

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od Xepoj87 » 14 Okt 2013, 22:03

paja je napisao:Opet stradao presretač?
Ako je mojs auto presretac,onda jeste :-) Steta nije velika,ogreban rretrovizor i malo tragovi na laku krila,tako da sam ga pustio.
Nije ljudi ovde stvar mrtvog ugla,vec toga da lik uopste nije pratio svoju traku,posle mi se izvinjavao kako mu ne radi auto,pa pvo,pa ono... Sto opet nema nikakve veze sa njegovim prelaskom u moju traku bez migavca i icega.
Zablenuo se verovatno i to je to...
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

MAD MAX
Banned
Postovi: 786
Pridružio se: 22 Feb 2012, 22:19

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od MAD MAX » 14 Okt 2013, 22:31

Xeroj, sad si pokazao u dobrom svetlu :D
Nisi ti bahat, kao što pričaš :kezo:

Ovde je kriv onaj ko je ovako horizontalnim oznakama na kolovozu izvršio prestrojavanje u sred raskrsnice. Linije vodilje ne služe za tako nešto. To je Bg problem i problem Srbije. Nabudžiti nešto mimo propisa a vozač mora da poštuje propise.
Čovek koji živi u Bg i poznaje rutu kretanja zna za problem, a kako se oseća onaj ko ne zna a uzgred zvera i traži lokaciju na koju je pošao. Kad se vidi tablica da nije Bg teba obratiti pažnju, ne svirati ljudima i ubacivati ih u veću paniku.
I primer skretanja u Zemunu kod Karađorđevog trga je primer loše obeleženog prestrojavanja za levo skretanje.
Send from ZX Spectrum 8 bit 16kB

Zaks
Postovi: 3
Pridružio se: 15 Jan 2014, 13:26
Lokacija: Nis

Udes (pomoc)

Post od Zaks » 15 Jan 2014, 13:33

Drugari ovako, imao sam udes oktobra 2013 bio sam vozac motocikla s prvenstvom prolaza, a udario me je auto iz sporedne ulice.
Napravljen je zapisnik policje, vozac je platio 30.000 u humanitarne svrhe i oslobodjen je bilo kakvog gonjenja zato sto je bio stranac. . . Ja sam predao celokupnu dokumentaciju osiguranju pre 2 meseca ali me oni jos uvek nista ne obavesstavaju. :kuku:
Jel imate nekakvog iskustva ? :-|

Srdacan pozdrav

Korisnikov avatar
ivancho
Postovi: 3776
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:59
Garaža: Octavia 1,6d
Lokacija: Vracar-Zemun
Kontakt:

Re: Udes (pomoc)

Post od ivancho » 15 Jan 2014, 17:39

Prvo, dobro dosao na forum.

Jel pricamo o naknadi za lecenje ili kako god da mu je pravi naziv? Ako je to, ja kada sam predao papire obavestili su me posle 15 dana, tj tacno onoliko koliko mislim da i pise na zahtevu, za koliko imaju prava da odgovore. Okreni broj (meni su dali od kancelarije koja je zaduzena) i pitaj sta je sa tvojim brojem predmeta. Moj slucaj se odnosi na auto, ali mislim da nema razlike.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Udes (pomoc)

Post od Paja » 15 Jan 2014, 17:42

Kome si predao zahtev ako je stranac u pitanju?

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Одг: Udes (pomoc)

Post od dunx81 » 15 Jan 2014, 18:42

Da li si sam isao u osiguranje ili si angazovao advokata?
Imao sam takodje oktobra udes sa stranim vozilom i prvu povratnu informaciju sam dobio kroz 2 meseca tako da jos ne gubis nadu :)

sent using Tapatalk

ftj
Postovi: 13026
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Udes (pomoc)

Post od ftj » 15 Jan 2014, 21:18

http://forum.bjbikers.com/index.php?/to ... -daj-boze/

Baci pogled.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Odgovori