Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od grujicd » 21 Avg 2021, 15:06

Mislim da to spada u one uslove koji ukidaju osiguranje - vožnja pod dejstvom alkohola, vožnja vozila za koju nemaš dozvolu, itd.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od member » 21 Avg 2021, 15:16

Može imati 10 osiguranja, ali ako vozač nema dozvolu, može da se yebe.

Nadjite nekoga ko će dati validnu vozačku i prihvati sve na sebe.

Послато са M2101K7AG помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3151
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od Dare4x4 » 21 Avg 2021, 19:18

Ma oni su se već dogovorili nego pitam iz radoznalosti.
Otprilike sam i mislio da je tako. Ali kako je onda dozvoljeno da registruješ vozilo na sebe i osiguraš, ako nemaš dozvolu?

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od Grujic » 21 Avg 2021, 19:20

Posedovanje i upotreba nije isto. Smes da ga imas u vlasnistvu, al ne i da ga vozis bez dozvole

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока


PetarG
Postovi: 1
Pridružio se: 21 Okt 2021, 20:36

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od PetarG » 22 Okt 2021, 15:25

Pozdrav svima,

Imao sam skoro udes gde sam ja kriv, udario sam auto od pozadi koji je onda malo usao u suprotnu traku gde je zakacio neki mini-bus iz suprotnog smera. Nije bilo povredjenih (bar koliko se videlo, ne znam sta su oni izjavili policiji, dok oni nisu stigli svi su bili u fazonu "ma dobro je samo da niko nije povredjen"), niko od nas nije bio pijan, nisam napravio nikakav saobracajni prekrsaj tehnicki, nisam prekoracio brzinu, preticao i sl. samo eto, nisam na vreme odreagovao kada je kolona stala i zalepio sam se u njega, kretao sam se mozda 40-50km/h. Steta je bila onako solidna (vise jer je taj auto noviji), na mini busu je u sustini ogrebana strana i mozda ulubljena i tako. Ja sam pozvao policiju, uradjen je uvidjaj, date izjave i razisli smo se. Sutradan sam se ja cuo sa njim, trazio mi je da mu posaljem slike polise i vozacke jer su mu trazili iz osiguranja i on kaze da ga je kao cerka naterala da ode kod doktora, tamo izjavio da ga malo boli vrat, klasika. Inace, covek je iz CG, njihove tablice.

Zanima me kakvu kaznu mogu da ocekujem? Policajac mi je rekao da ne veruje da ce biti suspendovanja dozvole, bice kao neka novcana kazna i to, Ovo mi je prvi prekrsaj, nisam imao nikakve kazne ranije.

lami
Postovi: 3264
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od lami » 22 Okt 2021, 15:44

Bice novcana sigurno. E sad, ako nije izjavio nigde ovaj da je povredjen, a povreda znaci bukvalno i ogrebotina na prstu, onda je manja kazna, ako se ne varam to je prekrsajno, a ako je bilo ko povredjen, onda je to krivicno i idu malo vece kazne.
Davno je bilo, pa se ne secam tacno. Ako je lik prijavio to samo svom osiguranju, onda ne bi trebalo da bude nista.
E sad, ima likova koji glume, pa podnesu tuzbu protiv tebe i traze naknadu - pretrpljen stres...
Ne vredi ti sad da razmisljas o tome. Ja ti savetujem da sudiji sve lepo priznas, ako si vec proglasen krivim od strane policije, samo probaj da ubacis neke olaksavajuce okolnosti.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od Grujic » 22 Okt 2021, 16:16

Cim ima povreda ide krivicna sto se paradoksalno nekada vise i isplati.

Ponudice ti tuzilastvo da uplatis neku cifru u humanitarne svrhe i da odbace prijavu

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od noob » 22 Okt 2021, 18:41

A to da ga boli vrat znači da će naplatiti od osiguranja. Tako da sigurno ide krivična, ali kao što napisa iznad @Grujic, totalni paradoks da je bolje od prekršajne to da bude, ideš na oportunitet i platiš nešto u humanitarne. Nema poena, nema ništa nigde zavedeno.
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od Bax » 22 Okt 2021, 18:58

Racunaj na 50k.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Odgovori