Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
klisko
Pridružio se: 01 Okt 2016, 00:09
Garaža: Octavia A5FL 1.9TDI

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od klisko » 23 Feb 2019, 10:31

Ako osporim iznos štete, da li smem da popravljam bicikl?
Ako je totalka (to zavisi da li je iskrivljen ram), mogu li da očekujem bar blizu 100% pošto je bicikl star manje od 4 meseca? Mislim, nadam se da nije totalka jer ni za 100% para ja ne mogu sada da kupim ni blizu takav bicikl, uzeo sam ga na dobrom popustu kojih sada nema, ali za to osiguranje boli uvo, toga sam svestan.

Korisnikov avatar
stefanan
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Post od stefanan » 23 Feb 2019, 12:28

Traži bre pare i za povrede, svakako ces se jebati sa osiguranjem. Prvo procena njihova i zapisnik, pa onda teraj u servis (pre toga ih zoveš jer će verovatno biti neka dopuna). Opcija jedan je da ostaviš u servisu da ti poprave sve (mozda osiguranje da garantno pismo ili odmah prizna sve i plati), opcija dva je da se zezaš za kes sa njima popravljas gde hoćeš.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Korisnikov avatar
noob
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24

Post od noob » 05 Mar 2019, 09:14

Ne može da traži naknadu nematerijalne štete. Nije išao kod doktora i vodi se bez povređenih. Da je to uradio odmah ili eventualno sutradan kada se ohladilo i počelo da boli da. Sada da to uradi i naknadno priloži što i može da uradi, realizacija nadoknade je skoro pa nemoguća, jer bi morao da dokazuje da su povrede od toga i toga a ne od nečeg drugog što je moglo u međuvremenu da se desi.
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
klisko
Pridružio se: 01 Okt 2016, 00:09
Garaža: Octavia A5FL 1.9TDI

Post od klisko » 30 Mar 2019, 10:01

Nisam ni tražio nadoknadu nematerijalne štete. Ali sad mi kažu da zapisnik iz MUP-a nije kompletan (i čekam Godoa koji će da ga kompletira...) Po zakonu, trebali su već da me isplate (mala šteta, rok 8 dana) ali kažu da u zapisniku ne piše ko je krivac !? Navodno, u zapisniku se pominju Putevi, a MUP treba da dostavi dopunu gde piše koji vozač je kriv (nemam kopiju zapisnika).
Šta ja mogu da uradim? Da ih tužim sudu za zakašnjenje? Nisu me ni obavestili da dokumentacija nije kompletna (što su isto obavezni u roku od osam dana) nego sam ih ja zvao pa mi rekli.

Odgovori