Magla

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Ne brže od života!

Post od dragan » 22 Dec 2013, 21:06

ja se slazem sa nidzom. vozio sam automobile razlicitih klasa kroz nekih desetak zemalja evrope, i sto se tice autoputeva, ako se izuzmu makedonija i ceska, mi smo ubedljivo najgori. jednostavno, obelezavanje puteva je medju najlosijima, povrsina takodje ( mene jako zamara kad se truckam kao po kaldrmi umesto da klizim po putu ), jos ako vec umoran dodjes u srbiju bas imas sanse da napravis neku svinjariju...
kod nas je mentalitet i nacin voznje uzajamno zavisan i prilagodjen nasim putevima, i kad dodje neko iz druge price veca je sansa da se napravi problem...

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Ne brže od života!

Post od superboss » 22 Dec 2013, 21:07

Bax je napisao:Verovatno je sleper vec i stajao...
Ne mora da znaci, ako je sleper isao 50-60, a bmw 100+, to je vec dovoljna razlika.

Ja jutros krenuo za NS iz Sa oko 5:00. Em je vidljivost bila mala(oko 50m), ali gore je sto su putevi lose obelezeni. Tek u takvim situacijama covek skonta koliko znaci bela linija.

Ja da se pitam, ivicu puta bih takodje obelezavao.(da je normalna drzava verovatno bi i bilo obelezeno)

Na dve tri krivine sam se bas uplasio, a tim putem sam prosao milion puta.

Kad sam se vracao, vec je bilo svanulo. Ista prica sto se tice magle, ali mnogo se opustenije vozilo. Dan je dan.

P.S: kao i uvek, magla gusta do z. stanice u RU, posle toga do Iriskog nista. U NS tek posle tunela, ali ne bas extremno strasno.
Poslednja izmena od superboss u 22 Dec 2013, 21:13, izmenjeno 1 put ukupno.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Day Walker » 22 Dec 2013, 21:11

dragan je napisao:ja se slazem sa nidzom. vozio sam automobile razlicitih klasa kroz nekih desetak zemalja evrope, i sto se tice autoputeva, ako se izuzmu makedonija i ceska, mi smo ubedljivo najgori. jednostavno, obelezavanje puteva je medju najlosijima, povrsina takodje ( mene jako zamara kad se truckam kao po kaldrmi umesto da klizim po putu ), jos ako vec umoran dodjes u srbiju bas imas sanse da napravis neku svinjariju...
kod nas je mentalitet i nacin voznje uzajamno zavisan i prilagodjen nasim putevima, i kad dodje neko iz druge price veca je sansa da se napravi problem...
Grcki autoputevi su takodje losi (izuzev onih novih delova), kod Beca takodje nije nesto cime bi se mogli Austrijanci hvaliti kao dobar AP.
O Bugarima da ne pricam...
Dakle nije bas da smo toliko losi
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od Delija » 22 Dec 2013, 21:15

U Grckoj sam izgleda vozio samo na novom autoputu posto je extra, a nesrece ovog tipa se mnogo cesce desavaju u Nemackoj i zapadnoj Evropi gde su putevi neuporedivo bolji, samo smo sad pod utiscima.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Day Walker » 22 Dec 2013, 21:18

Ako si isao na Halkidiki, ne znam kojim si to dobrim AP mogao da ides a da ga nazoves boljim od naseg..
Deo ka Tasosu jeste nov i jeste dobar, kao i prema Krfu
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od ftj » 22 Dec 2013, 21:20

Normalno da se desava kad je kod njih protok saobracaja 100x veci i ima 100x vise vozila. Statistika je neumoljiva i ona kaze da smo procentualno po smrtnosti na samom vrhu i to je dokaz da su nam i putevi medju najgorima. Pre nego sto neko nesto kaze da naglasim da se pod dobrim putem ne podrazumeva (samo) kvalitet asfalta.

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Kuzmanovic » 22 Dec 2013, 21:58

Upravo tako. Novi ZOBS je svojim merama povecao bezbednost saobracaja koliko je bilo do njega, ostalo je do infrastrukture i mentaliteta vozaca.

Sent from my LG-P705 using Tapatalk

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Grujic » 22 Dec 2013, 21:59

Pa nisamo mi uopšte slabi sa protokom saobraćaja

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Ne brže od života!

Post od McGruja » 22 Dec 2013, 22:02

Ma gde nismo

ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od ftj » 22 Dec 2013, 22:09

Mi imamo zagusene ali ne i velike kapacitete(ako se vec poredimo sa zapadom).

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Ne brže od života!

Post od nikaragva » 22 Dec 2013, 22:26

Da, mi smo zaguseni, jer smo nesposobni, a ne zato jer je ogroman protok :D

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od Delija » 22 Dec 2013, 23:12

Day Walker je napisao:Ako si isao na Halkidiki, ne znam kojim si to dobrim AP mogao da ides a da ga nazoves boljim od naseg..
Deo ka Tasosu jeste nov i jeste dobar, kao i prema Krfu
Lefkada i Tasos... Neuporedivo bolji od nasih.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od NexT » 22 Dec 2013, 23:53

Ogi, neprejebiva reli vozacino (kontam da ces jos malo poceti i sitno da seckas), ovakav put je u praksi mnogo opasniji od pola metra snega i -20.
Tada su svi svesni kakva je situacija i 90% prilagodi voznju tome. Sada ti delimicno vlazan kolovoz i temp oko nule daju osecaj kao da je sve ok, a dobar auto da ti magla ne smeta uopste i "da ces stati na vreme", sto je mnogo veca opasnost nego sneg. Pritom je i klizavije nego kad je cist sneg, jer je ova kombinacija - danju sunce + lepljenje izduvnih gasova na put, a nocu izmaglica koja samo orosi put mnogo, ali mnogo klizavije nego sto ljudi ocekuju. A i putari posipaju samo neke delove puta...

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Ne brže od života!

Post od somi-car » 23 Dec 2013, 07:12

Meni samo nije jasno da nasa policija nema neku interaktivnu tablu (ili kako se vec zove) u ovakvim situacijama.

Npr. juce su panduri poredjali cunjeve i sa upaljenom rotacijom ablendovali i tako nas upozoravali da usporimo, nakon cega su nas iskljucivali sa autoputa.

E sad primetio sam da mnogi kasno koce, e sad kad bi imali neku tablu koja bi ispisivala upozorenje ili nesto slicno bilo bi mnogo uocljivije od dva mala strumfa koji masu zastavicama.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30004
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od trojanac » 23 Dec 2013, 07:33

Hm, pitanje je po magli i koliko bi se videli te table. Ima ih na par mesta na ulazu u BG iz pravca Batajnice i od Aerodroma. Sad, ne ih stvarno da pričam napamet, ali kad je gusta magla sumnjam da se vide, tj. pitanje koliko se jasno vidi tekst. Mada sam pristalica toga da ih ima, ali džabe to sve kad tamo napišu da se smanji brzina, a niko to ne poštuje. To ili imaš u glavi ili nemaš.
Posetite www.garaza.rs !

Odgovori