Naši snimci saobraćajnih situacija

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od pedja » 04 Jan 2023, 06:56

Ovde se izmešalo više stvari.

Što se tiče mog snimka: Čovek nije malo pogrešio, nego je napravio katastrofalan previd. Ne mislim na to što je mogao da me udari, već na to što se krećem 10+ sekundi, od kada sam krenuo sa semafora - pravolinijski, u istoj traci, samo treba da pogleda u retrovizor, u bilo kom trenutku. Ukoliko jeste pogledao, to je tek katastrofa u saobraćaju. Dakle, trenutno oduzimanje/skretanje pažnje nije baš najpreciznija definicija događaja. Kao da nije pogledao u retrovizor 10-15 sekundi, što je nedopustivo kada dva puta prelaziš preko pune, i to više traka.

Da, praznik je, prazne ulice, opuštencija. Tada se lakše pogreši.

Dodatno smo skrenuli sa teme, pričom o parking mestima i kako je to OK, zarad lične dobiti.

Svako će sebe opravdavati, jer mora da postoji dobar razlog. Ne, nije u potpunosti kriv BG saobraćaj, krivi su vozači, koji su ga napravili takvim. Što je još gore, oni koji čine i opravdavaju razne bahatosti i sopstvena "zadovoljstva", tako će naučiti i svoje saputnike (žene, decu i druge). Nove generacije vozača stasavaju sa raznim "korekcijama pravila" saobraćaja. Koliko samo puta u saobraćaju kažem "ko te to nauči...".

Pored toga, imamo i one koji gledaju šta se radi, pa i oni prelome da počnu tako da se ponašaju, jer zašto bi bili budale i trpeli... Začarani krug. Hajde sada svi da se ponašamo podjednako naopako u saobraćaju?!

Bar da ovi sa opravdanim nivoom bahatosti stave stiker "Hvala što niste svi kao ja, inače ne bi bilo poente".



TapaT


Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4176
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od carov2 » 04 Jan 2023, 07:43

+1



Sent from my SM-F936B using Tapatalk


Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21096
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od nidza » 04 Jan 2023, 09:47

Sva istina kulture vožnje u Bgd je sažeta u u tri reči: "krivi su vozači" i to je to. Loš pristup se kalemi sistemski i sad više nemaš drugog izbora nego da ideš na silu. Ukoliko pokušaš da ideš po PS, verovatno nećeš nikad stići nigde, ostaćeš tu zauvek, obori sedište, odspavaj, jer će neprekidno neko da ti se ubacuje.

Ja sam posle iskustva vožnje po Africi, počeo da primenjujem da uvek pustim jednog, pa ako mene ne pusti sledeći put onda vozim beogradski kulturno, da ne kažem bahato. I to je to, jedno puštanje, jedna kompenzacija i naizmenično, da budem na nuli. Možda to nije loše za početak, jer ćeš ipak stići gde si krenuo bez bitnog gubitka vremena, jer si učinio ustupak jednakom broju vozača kao i spred kojih si se ubacio. Pritom se najčešće ubacujem neodlučnim, pa i nema prevelikog uticaja na ukupan tok, jer su ga oni svojim načinom vožnje već usporili.

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od BigMazzy » 04 Jan 2023, 10:44

Ajmo malo o kulturi u saobraćaju

https://vm.tiktok.com/ZMFTCc3G8/


Sent from my 2203129G using Tapatalk


Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Markoni » 04 Jan 2023, 10:47

Samo je problem u kontroli i kažnjavanju. Toga nažalost kod nas nema u ovim situacijama.
Četvrtina ovih što ovde stoji u koloni kod nas ide žutom kada se desi neko sranje. Vide par goveda koja su krenula prva i onda hvataju priključak jer znaju da to kod nas može.


Sent from my M2007J3SY using Tapatalk






Korisnikov avatar
schonenk
Postovi: 1868
Pridružio se: 17 Jan 2014, 15:56
Garaža: honda civic ep3, honda civic ek3
Lokacija: beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od schonenk » 04 Jan 2023, 10:56

pedja je napisao:
04 Jan 2023, 06:56

Svako će sebe opravdavati, jer mora da postoji dobar razlog. Ne, nije u potpunosti kriv BG saobraćaj, krivi su vozači, koji su ga napravili takvim. Što je još gore, oni koji čine i opravdavaju razne bahatosti i sopstvena "zadovoljstva", tako će naučiti i svoje saputnike (žene, decu i druge). Nove generacije vozača stasavaju sa raznim "korekcijama pravila" saobraćaja. Koliko samo puta u saobraćaju kažem "ko te to nauči...".

Pored toga, imamo i one koji gledaju šta se radi, pa i oni prelome da počnu tako da se ponašaju, jer zašto bi bili budale i trpeli... Začarani krug. Hajde sada svi da se ponašamo podjednako naopako u saobraćaju?!

Bar da ovi sa opravdanim nivoom bahatosti stave stiker "Hvala što niste svi kao ja, inače ne bi bilo poente".

TapaT


Slazem se u velikoj meri, ali "vozaci su krivi", je po meni posledica, ne uzrok. Kao da se bunis na stopu kriminala, a drzava ne samo ne sprecava, nego i motivise isti.

Vlast u Beogradu podstice auto saobracaj, a posledice toga se najvise vide u starom, saobracajno nefunkcionalnom, delu grada.

Ne trazim opravdanje za vozace ili sebe, ali stroge kazne postoje i "tamo napolju", sto znaci da i dalje postoji potreba za disciplinovanjem. Ne dolazi to samo od sebe. Gomila nasih je otisla tamo direktno iz ruralnih sredina i naucila da se ponasa, a kobajagi mi krivimo iste kako ne znaju da se ponasaju, nemaju manire.

Ja nemam problem da i mene opletu, uzmu vozacku, ali cinjenica da nemam nijednu kaznu za 10 godina poslednjih, niti snimak kamere, a nisam cvecka, govori da nesto debelo ne valja.

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od BigMazzy » 04 Jan 2023, 11:01

Problem kod nas je taj što možeš saobraćajnoj policiji ispred nosa da napraviš prekršaj a da oni ne mrdnu prstom.

Sent from my 2203129G using Tapatalk


Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21096
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od nidza » 04 Jan 2023, 11:05

Da, to je sjajno kako se severnije od nas razmaknu na autoputu čim je zastoj. Doživeo sam više puta, a isto tako policiju ili hitnu pomoć koji proleću sredinom sa možda i 150kmh. Koliko samo brže dođu do povređenih nego kod nas.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od blaugrana » 04 Jan 2023, 11:11

Kazna za nepostovanje je 240 eur, 2 boda I mesec dana zabrane

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk


BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od BigMazzy » 04 Jan 2023, 11:22

Znao sam da postoji neka kvaka

Sent from my 2203129G using Tapatalk


Korisnikov avatar
motorista
Postovi: 625
Pridružio se: 09 Avg 2020, 18:11

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od motorista » 04 Jan 2023, 11:56

BigMazzy je napisao:
04 Jan 2023, 11:01
Problem kod nas je taj što možeš saobraćajnoj policiji ispred nosa da napraviš prekršaj a da oni ne mrdnu prstom.
Baš to. A 31.12. su u centru Kruševca milicajci snimali i odmah kažnjavali pešake koji koriste mobilni dok prelaze ulicu. To se ovde često dešava i ima smisla, ali recimo drndali su kolegu koji je samo držao mobilni u ruci, nije razgovarao niti ga gledao - okej, možda su mislili kako koristi neki hendsfri, ali... dok su oni radili to što su radili, barem 5% vozača je skrenulo bez žmigavca na istim raskrsnicama gde je vršeno kontrolisanje. I ništa.

Uzgred,
Uhapšen vozač koji je u Somboru pucao u pešake
https://www.021.rs/story/Info/Vojvodina ... esake.html

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Grujic » 04 Jan 2023, 22:23

BigMazzy je napisao:
04 Jan 2023, 10:44
Ajmo malo o kulturi u saobraćaju

https://vm.tiktok.com/ZMFTCc3G8/


Sent from my 2203129G using Tapatalk
O ovome smo davno pisali.

Ovo je isto kod nas uvedeno 2009. u novi ZOBS, ali niko nije ni reč spomenuo o tome od institucija, nikakva kampanja niti bilo šta već je samo bilo slovo u zakonu. Verovatno se uči u auto školi po novom, al i stari vozači treba da se naviknu i nauče na to, a toga nema.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19276
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Heinz » 04 Jan 2023, 22:29

Mislim da je bilo u SAT.

Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Superb III » 05 Jan 2023, 13:09

Pored to sto je cesto puta policija pasivni posmatrac i ako vidi neku glupost ne reaguje problem su i sudovi. Bilo je dosta slucajeva i kod vas i kod nas kada neko ucini neku glupost i neko izgubi zivot a sudija (uz neku nadoknadu) ga pusti. Bilo je pre 4-5 godina u centru grada slucaj (Skopje) kada je jedan direktor/biznismen preko dve pune presao da bi brze stigao kuci zakacio motor na kome su bili muz sa trudnom zenom. Muz je izgubio zivot a zena je izgubila bebu. Sudija je doneo oslobodujucu presudu posto se vozac koji je presao preko dve pune trake izvinio,priznao da je pogresio a bilo mu je i "prvi prekrasak" u kome je neko izgubio zivot. Posle su bili gradski protesti i promenila se sudska odluka i dobio je 2 godine zatvora. Naravno sudija koji ga je prvicno oslobodio nije dobio nikakvu kaznu. Eto koliko vrede dva covecka zivota u unistena familija,zato se i ovako bahati idijoti i ponasaju, jer sta i ako ubiju nekoga najlose moze da im se desi? Nista ili eventualno ako bas bude neki pritisak javnosti da dobiju dve godine. Ako na zapad ubijes nekoga i ti si kriv svakako dobices dugo vreme za razmislanje sta si uradio u nekom zatvoru, a na Balkanu sve je moguce.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Grujic » 05 Jan 2023, 14:02

Pa nije bas tako, eno ti slucaj Sabana Saulica, ja sam se iznenadio al tada su preneli da je to uobicajeno tako

Odgovori